Plachta na auto

karoserie, narazniky, skla atd.
kralik - FK

Plachta na auto

Příspěvek od kralik - FK »

Hledal jsem, hledal, leč nenašel. Nemáte nějaké zkušenosti s plachtou přes felinu? Aby nebyla felinka u baráku od sněhu a ledu... příp. koupit univerzál zakrývací plachtu, jaké rozměry máte osvědčené u krátké a jaké u kombi feldy..?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na auto

Příspěvek od Atnarfus »

Koupil jsem univerzál plachtu manželce na auto. Kočky jí dokázali zlikvidovat za dva dny. Jak se snaží na auto vyskočit, tak jim plachta klouže a samozřejmě se jí čapnou drápama. Plachta ten tah na spojích nevydržela a během krátkého času několik spojů povolilo.
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na auto

Příspěvek od jezek »

Taky jsem nad tim premyslel, ale nevim jestli to pak nebude jeste horsi, aby se pod ni nedrzelo vlhko zbytecne :scratch:
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na auto

Příspěvek od RAIMMI »

někde jsem nedávno četl že to dělá mikroškrabance když se nasazuje a sundává, a když má někdo plachtu na autě třeba celou zimu tak to dělá na laku stopy... ale jen jsem to slyšel... i když aspoň těm mikroškrabancům bych věřil...
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na auto

Příspěvek od Kuladmin »

Neni to dobrej napad pac se pod tim drzi vlhko a je to horsi nez kdyz to jen tak stoji venku.
chipp - FK

Re: Plachta na auto

Příspěvek od chipp - FK »

já mám auto pod plachtou už cca 2 měsíce ... pod plachtou na střeše mám PS aby to profukovalo a dole to mám volné a co jsem o víkendu na auto koukal, tak je krásně suché ( stecha, kapota ) luftuje to a nedrží se tam voda a je to pěkně vyfoukané. Mám obyč nepromok. uni. plachtu.
kralik - FK

Re: Plachta na auto

Příspěvek od kralik - FK »

takze kolem a kolem zjistuju, ze to asi neni dobry napad :-( kazdodenni zakryvani a odkryvani holt nebude.
chipp - FK

Re: Plachta na auto

Příspěvek od chipp - FK »

tak to každodenní zakrývaní asi ne, kdo by se s tím babral. ale pokud to máš v garáži a ta plachta je třeba proti prachu nebo jiným nečistotám ( v suhu ) tak rpoč ne,ale v tomhle počasí to zakrývat po každé jízdě,to asi ne...
Já to udělal před zimou a odkreju to zas až na jaře/v létě, tak uviíme co vykvete.... počítám s tim,to je jasné,ale zas se uspokojuju, že to je lepší než kdyby na tom sníh ležel,nebo sála voda, takhle to sklouzne pěkně po plachtě, pod plachtou to profoukne větříčkem a je to :-)
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na auto

Příspěvek od MartinB »

O těch mikroškrábancích jsem už taky slyšel.
Letos jsem měl plachtu už asi 3x na autě ale štve mě, že když je auto trošičku od sněhu nebo mokré, tak plachta přes noc ráda přimrzá...
Když každý den s autem jezdím, tak je zbytečné jej plachtou přikrývat ale v případě chippa asi ne.
Jinak ještě bych doporučil si lehce pootevřít okýnko, kvůli vlhkosti. ;)
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na auto

Příspěvek od Fidlla »

Tohle má soused na autě,parkuje venku....je to nepromokavý a nepřimrzá to na auto....má to v černý barvě-tu nikde nenašel...
http://www.tuning.as/foto.php?img=galer ... 390485.jpg
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na auto

Příspěvek od Mr.Wankel »

Máte někdo zkušenost s plachtou venku na autě přes celou zimu?
Myslím z hlediska koroze a podobně.
Předpokládám že bude nutně to vevnitř vypoložit třeba izolací na potrubí, aby se ta plachta nelepila na lak.

Plachtu jsem koupil tmavou (Lidl edition :) takže se bude zahřívat od slunce a předpokládám že tam tak nebude kondenzovat voda.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na auto

Příspěvek od 103457 »

Pod plachtou se vždycky sráží voda. Musel by jsi jí dát na nějakou konstrukci, aby pod ní mohl vzduch.
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na auto

Příspěvek od Mr.Wankel »

Toho se právě obávám.
Ale soused má starou škodovku MB, a přes zimu ji má vždy pod plachtou venku a nedělá to žádné problémy, vůbec mu to nerezne. Co to udělá s lakem, to je ale otázka, protože vzhledem ke stáří vozu lak vůbec neřeší.

Říkám si, co by případné polystyrény pod plachtou udělaly s lakem. Šedé izolace na trubky by možná byly lepší. Zkoušel tu někdo nějakou konstrukci pod plachtu?
Odpovědět