Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Simos 2P
135M, 136M
greddy48

Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od greddy48 »

Zdravím. Mám tady jednu perličku. Sešly se nám v servise 2 Feldy, stejnej motor, stejná závada. Motor točí, benzín jde, jiskra jako prase, snímač otáček novej, snímač teploty vyměněn... Když se k tomu po pár dnech přijde, tak chytne, ale jakmile se přidá plyn, chcípne a už konec, občas nějaká snaha je, ale motor se sám neroztočí, povedlo se nám ji jednou roztáhnout, pak asi týden jezdila a potom to samý a už jsme to ani neroztáhli... Pokaždý, když se svíčky vyndaj, tak jsou ulitý, ale jiskru to hází a bouchá to do sání. Rozvody zkontrolovány, už není nic, co by se neprolezlo... Takže to zase bude nějaká kravina, ale jenom na ni přijít, kdyby měl někdo nápad nebo se setkal s takovým problémem, tak mi dejte vědět na mail Greddy48@seznam.cz, páč sem moc nechodím, ale můžete i sem napsat, ať se rozvine nějaká diskuze. Prostě 2 stejný auta, závada stejná, ale jaká???
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Ivarek »

Co vstřiky?Třeba nezavíraj.
JAWAEVO - FK

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od JAWAEVO - FK »

nepíšeš základné veci čidlo teploty ukazuje dobre cez VAG ??? to že je nové neznamená že je dobré, snímač otáčok tiež ked naštartuje aký má volnobeh vysoký nízky vynecháva ide pekne ? ako vieš že benzín ide ? vibral si vstrekovače a skúsil ako rozprašujú ? zmeral si tlak paliva, neni v benzíne voda ?
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Honza_t »

no hlavně bych se podíval na svíčky v jakým jsou stavu a jestli to je typ co tam patří a ne nějaký kluznojiskerný kraviny, pochromovaný, uranem obohacený, s izolátorem z kosti novorozeněte, při úplňku skrápěný svěcenou vodou a podobně :lol: Lidi tam v honbě ta poníky daji ledacos ;)
Pak bych se podíval na zapalovací lištu a škrtící klapku. Konektory, kostřící body, atd...
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Lugosy »

Přesně takhle se dnes chovala ta moje, bylo -6. Zkus odpojit lambdu, čidlo klepání a teplotní čidlo vody. Pokud to chytí, zkus přidat, pokud nezhasne nebo nebude v přidávání labilní, připoj vždy jedno čidlo a zkus přidat, nesmí ani zakolísat, ale jít krásně do otáček. Zaměř se hlavně na čidlo teploty vody. Potom zkus zresetovat jednotku simos managerem a uvidíš. Doporučuji před resetem vyčistit klapku.
xXxTRA - FK

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od xXxTRA - FK »

ventilove vule jste kontrolovali?
chiquillo - FK

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od chiquillo - FK »

Co svíčky jaký tam máš? Zkus změřit jakou hodnotu ti bude dávat čidlo teploty, když budeš tady hledat, tak tady najdeš příručku k měření ;) , jde ti tam dostatek paliva?
Basco
Příspěvky: 60
Registrován: pon 20. črc 2009 19:31:43
Bydliště: okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Basco »

Zdar lidi,mam stejny problem.Auto sem privezl z prahy kde pul roku stalo na moravu a jelo jak urvané.Pak cca 4 tydny stalo a prevezl sem ho asi o 200 metru niz do garaze a od te doby ne a ne naskocit.Daval sem nove cerpadlo,cistil svick a ani h...o.Jestli fakt nekdo muze poradit tak moc prosim!!!!!!!! :(
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Kuladmin »

Cidlo polohy klikovky. ;)
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Yetti98 »

Basco píše:Zdar lidi,mam stejny problem.Auto sem privezl z prahy kde pul roku stalo na moravu a jelo jak urvané.Pak cca 4 tydny stalo a prevezl sem ho asi o 200 metru niz do garaze a od te doby ne a ne naskocit.Daval sem nove cerpadlo,cistil svick a ani h...o.Jestli fakt nekdo muze poradit tak moc prosim!!!!!!!! :(



:lol: Jestli jí nevadí malá nadmořská výška :lol: :lol: Nééé to je fóór, fakt zkus to čidlo kliky
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od MARWiN »

nevim jak vy,chlapci,ale mě stačilo normálně vyměnit startér,prostě už byl starej a unavenej a nechtělo se mu točit :D prostě se jelo někam,pak se zastavilo na nákup,pak se otočilo klíčkem a ani prd,čerpadlo a všechno ostatní fungovalo uplně normálně :D
Surmi - FK

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Surmi - FK »

Kdyby to mělo být startérem tak to zkus klidně roztlačit.. :D (né že to budeš roztlačovat 50metrů :roll: )
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Jozefj »

gredy já to vídím na stroboskop--připojit k 1 .válci a zjistit kde to pálí. když jsou svíčky mokré a jiskru to hází. Ikdyž by to mělo pálit vždy na stejným místě jelikož snímání je na setrváku.
Basco
Příspěvky: 60
Registrován: pon 20. črc 2009 19:31:43
Bydliště: okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Basco »

zadne cidlo to asi nebude,do klapky sem fukl 2 strikacky benzinu a motor okamžite naskocil
Surmi - FK

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Surmi - FK »

zksu jen tak pro jistotu vyměnit 1pojistku (10A-jednotka vstřikování)
Basco
Příspěvky: 60
Registrován: pon 20. črc 2009 19:31:43
Bydliště: okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Basco »

Lidi už to mam,od včerejšího večera jede.Nevim jestli je to nejaka souhra náhod ale v motoru se udelalo všechno a nakonec to byla odpojená kostra u zadní lampy(auto je pred lakem)
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od mikka »

No jo, u zadní lampy je kostřené palivové čerpadlo.
Basco
Příspěvky: 60
Registrován: pon 20. črc 2009 19:31:43
Bydliště: okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Basco »

a ja cely tyden generalkuju motor :lol:
Krozak - FK

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Krozak - FK »

mám taky jednu perličku auto nestartuje dělal jsem snad všechno vím že to dává jiskru když chci nastartovat ale jak mile to ma naskočit tak to přestane dávat proud měnil jsem vše a benzín tam jde také prosím porad te :mrgreen: :mrgreen:
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Lugosy »

Dle popisu by to mohl z nějakého důvodu vypínat imobilizer. Pokud máš dobrou cívku na spínačce i klíč, tak buďto vypadlý konektor nebo studený spoj v imo (ten stuďák jsem hledal tak dlouho, až jsem propájel všechny spoje v imo).
Naposledy upravil(a) Lugosy dne pon 31. říj 2011 9:30:01, celkem upraveno 1 x.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Jozefj »

jestli že se musela přepojit kostra k lampě,tak zkontrolovat kostru u motoru a blatníku,je to propojka u akumulátoru a kostry pod palubní deskou.
Pepek24
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23. bře 2020 13:58:20

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Pepek24 »

Dobrý den, jsem tady noví. Potřeboval bych poradit,protože už si nevím rady.Mám feldu 1.3 MPI a nechce mi startovat. Motor nastartuje a pak hned chcípne. Koukal mi na to známí a prej by to mohl být imobilizér,nebo řídící jednotka motoru. Svíčky nové zapalovací lišta taky.Nemáte někdo zkušenost.Předem všem děkuji.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Rob »

jestli nastartuje a pak hned chcípne tak imobilizér. nevypadl ti čip imobilizéru z klíče? Dělá to i s druhým klíčem?
Pepek24
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23. bře 2020 13:58:20

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Pepek24 »

Koukám na web na různé servisy poblíž Malešic. Nemáte někdo zkušenost např. s https://www.autoservis-garant.cz/pobocka-praha-3-jarov/,
www.autoservis-carmen.cz. Děkuji
Pepek24
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23. bře 2020 13:58:20

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Pepek24 »

Ano dělá to i s druhým klíčem
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI nestartuje-diagnostická perlička

Příspěvek od Rob »

... takže imobilizér. Neměnila se řídící jednotka? Pokud ano, je potřeba ji spárovat s imobilizérem.
Odpovědět