Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

El. zrcátka, Výhřev sedaček, El. okna,....
Odpovědět
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické stahování oken

Příspěvek od Macman »

ano to me prave zajima jestli to naprasaka nejak nekratit aniz by to melo vliv na funkci..no nic budu muset jit doumat sam
méně znamená někdy více...
Obrázek
miso09031 - FK

automaticke dotahovanie el.okien po aktivovani alarmu

Příspěvek od miso09031 - FK »

zdravim, chcel by som spojit alarm s el.oknami, ze pri aktivovani alarmu pojdu automaticky okna hore. da sa kupit nato modul, ale stoji 500korun cca..a najlepsie by bolo keby isli okna dole keby sa alarm deaktivoval,ale nie vzdy..napr. kebyze podrzim dlhsie mikrospinac na dialkovom ovladaci. mam seriove el.okna aj alarm.
ma niekto nejake napady alebo rady? :)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: automaticke dotahovanie el.okien po aktivovani alarmu

Příspěvek od Ivarek »

Nemyslíš že by třeba bylo dobrý napsat jaký autoalarm máš a jaký stahování?
miso09031 - FK

Re: automaticke dotahovanie el.okien po aktivovani alarmu

Příspěvek od miso09031 - FK »

mam laserline 989 (od vyroby) a stahovanie mam tiez od vyroby
Uživatelský avatar
Luka$
__________________
__________________
Příspěvky: 923
Registrován: stř 12. bře 2003 10:33:53
Bydliště: Pardubice / HK
Kontaktovat uživatele:

Re: automaticke dotahovanie el.okien po aktivovani alarmu

Příspěvek od Luka$ »

miso09031 píše:zdravim, chcel by som spojit alarm s el.oknami, ze pri aktivovani alarmu pojdu automaticky okna hore. da sa kupit nato modul, ale stoji 500korun cca..a najlepsie by bolo keby isli okna dole keby sa alarm deaktivoval,ale nie vzdy..napr. kebyze podrzim dlhsie mikrospinac na dialkovom ovladaci. mam seriove el.okna aj alarm.
ma niekto nejake napady alebo rady? :)


Toto co poptavas umi az RJ v Oktavce. Ve Felicii se to musi resit modulem, rika se tomu automaticke dojezdy. S alarmem to az tak spojene neni, Staci kdyz pri zamceni vozu alarm vysle signal a modul uz vi ze maji okna makat :)
Ja mel alarm Magic car + tento modul na dojezdy a vsechny 4 okna se pri zamceni hezky zavrou.
Luka$
administrátor
http://www.feliciaklub.cz

Ty znáš mé cesty a silnice a víš, že mnoho lidí jezdí nerozumně a lehkomyslně. Dej, ať mezi ně nepatřím, ale ať jsem ke každému zdvořilý a laskavý. Dej, ať se nestanu vrahem, a pomáhej mi, abych se vrátil zdráv a beze škody pro druhé i pro mne.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Ivarek »

No on píše že má origo stahování,čili dojezdy má vyřešený.Akorát potřebuje alarm s prodlouženým zamykacím impulsem na centrál.Mě to takhle maká s alarmem Maxicar.
Co se týče otevření oken při odemčení alarmu,to už jsou výmysly z dlouhý chvíle.
miso09031 - FK

Re: El. okna

Příspěvek od miso09031 - FK »

Ivarek - ten predlzeny zamykaci impulz neviem nastavit.. :/

Lukas - ja by som potreboval taky modul, rozmyslam nadtym ako ho vyrobit ..
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Ivarek »

Ten modul nepotřebuješ když máš originál stahování oken,jelikož ty už mají dojezdy v sobě,chápeš to?Jak myslíš že by bylo řešený že ťukneš do vypínače a okno se samo zavře? (automaticky dojede). :hlava:

S originál auto alarmem Laserline ten prodloužený impuls na dovření oken neuděláš,musel bys použít jiný alarm.
miso09031 - FK

Re: El. okna

Příspěvek od miso09031 - FK »

Ja som myslel modul na dotahovanie okien keď aktivujem alarm.nemal som na mysli dojazd.
Aktivujem alarm,dá mi impulz,ten treba predĺžiť na cca 20sec pomocou elektrolitickeho kondenzatora.pred kondenzator treba umiestniť diodu.takáto by mala byt teória ak sa nemýlim,ak áno tak má prosím opravte.to by sa napojilo na dotahovanie okien a po tých 20sek by sa kondenzator vybil a okna by boli hore a alarm aktívny.
Uživatelský avatar
Luka$
__________________
__________________
Příspěvky: 923
Registrován: stř 12. bře 2003 10:33:53
Bydliště: Pardubice / HK
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Luka$ »

Ivarek píše:Ten modul nepotřebuješ když máš originál stahování oken,jelikož ty už mají dojezdy v sobě,chápeš to?....


Ne, ne to neni pravda. El. okna s dojezdy maji jen ty okna ktere byly montovany >98.
A jelikoz jsem chtel mit ve Felde 98 i vzadu el.okna musel jsem sahnout po originalech co byly v <98, ty dojezdy nemaji. (jisto jiste bude i existovat par vyjimek).
Luka$
administrátor
http://www.feliciaklub.cz

Ty znáš mé cesty a silnice a víš, že mnoho lidí jezdí nerozumně a lehkomyslně. Dej, ať mezi ně nepatřím, ale ať jsem ke každému zdvořilý a laskavý. Dej, ať se nestanu vrahem, a pomáhej mi, abych se vrátil zdráv a beze škody pro druhé i pro mne.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Ivarek »

Aha...to je fakt,já nevím proč sem měl zafixováno že má ty stahovačky s dojezdama....pak jo,pokud má bez tak je to jasný.
miso09031 - FK

Re: El. okna

Příspěvek od miso09031 - FK »

dojazdy ja mam.ze tuknem do vypinaca a zavre mi to okno (ked mam nastartovane), ale ked mam vypnuty motor alebo aktivujem alarm tak to nic nerobi.ked chcem zavret okno a mam vypnuty motor tak musim drzat tlacitko zavtvarania okna..a ja som chcel taky modul, ze pri aktivacii alarmu mi pojdu okna hore..nejako to prepojit :/
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Kova »

http://www.dstechnik.cz/automaticke-doj ... 16bc21d842 tohle mam, okna se zavřou po zamknutí alarmem (je to sranda ale po jednom) ale jestli to pude na originál stahovačky nevím.
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Ivarek »

No on v podstatě Mišo potřebuje pouze to aby prodloužil zamykací impuls z alarmu.Pokud toho nějak docílí tak to vpohodě připojí na stávající stahování a bude mu to makat.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Kova »

Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
miso09031 - FK

Re: El. okna

Příspěvek od miso09031 - FK »

Áno presne take som mal na mysli,len som to nechcel kupovať ale vyrobiť a že či niekto nevie ako nato.
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: El. okna

Příspěvek od hydrant »

Nemám elektrická okna ani jsem se tímto problémem nikdy nezabýval.
Pulz který je potřeba na dovření oken je co??
Na nějakém výstupu přikostřit na delší dobu, nebo naopak podržet napájení ...
miso09031 - FK

Re: El. okna

Příspěvek od miso09031 - FK »

Áno treba podržať napajanie o cca 20sek.dosiahnem to kondenzatorom? či?
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: El. okna

Příspěvek od hydrant »

Ptal jsem se jenom proto, že na jednom z provedení Laserline 989
http://obrazku.cz/obr677313_alarm5.png
jde z vývodu 18 bílý vodič, který zřejmě slouží na dovření oken.
Je tam dvouřadý 24-ti pinový konektor.
Na tvém alarmu je konektor třířadý 29 pinů.
Hafo pinů je volných, tak by možná stálo za pokus, jestli na některém z volných pinů nezůstane po zamčení na nějakou dobu 12V. Napovídal by tomu i obrázek X z návodu na Laserline 989SK:
Obrázek
Zapojení konektoru je zde:
Obrázek
Tak přezkoušej po zamčení nezapojené piny č. 8, 10, 11-16, 20 a 27. Za pokus to stojí.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Atnarfus »

miso09031 píše:Áno treba podržať napajanie o cca 20sek. dosiahnem to kondenzatorom? či?


Spolehlivější bude použití jednoduchého zapojení integrovaného obvodu 555.
http://pandatron.cz/?199&ne555_-_priklady_pouziti_-_1
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Kova »

pro jistotu to sem dám třeba to někoho zaujme http://www.9000.cz/autoalarmy/prodluzov ... ho-impulzu :salut:
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Martin420 »

Pomaly si pripravujem okná na montáž do auta (prebehne asi až niekedy v lete...) Mám uni sadu, origo kabeláž mi pripadá byť viac nepoužiteľná než použiteľná a tak som sa rozhodol prestavať ju pomocou hrubších káblov. Všetko je nahraditeľné až na pazmek konektor do spínačov ktorý sa mi nedarí nikde zohnať. V Ostrave som pochodil predajne typu Hadex, GME, GES a nikde tento typ konektora nemajú (zaujímavé je že samotné vypínače majú všade :roll: ). Preto by som chcel poprosiť o radu, či niekto nevie kde by som to mohol kúpiť (Ostrava + okolie), prípadne dajte kľudne aj odkaz niekam na shop na nete, ak to inak nepôjde, tak to kľudne aj objednám. Jedná sa o tento konektor na vypínače:

Obrázek

Dik za každú radu ;)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od MARWiN »

ty bile kostky bych pouzil stavajici a do nich normalni fastony z GME s tlustsima kablema,vsak jsou ty fastony uvnitr,maji na sobe taky zobacek a kdyz do toho bileho plastu pichnes malym sroubovakem nebo jehlou na spizy,tak jde vyndat ven
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: El. okna

Příspěvek od Martin420 »

No jo, len to u toho asi ochoriem kým to takto "vypitvám" :lol: Ale ak to inak nepôjde, tak si to nechávam ako poslednú variantu. Neni možné, niekde sa to musí dať zohnať predsa :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Parametry UNI el oken

Příspěvek od Honzis »

Ahoj lidi. Vyrabim modul pro dojezdy el oken. Bohuzel jsem ve stadiu, kdy mam kabelaz v aute, motory ve skrini v garazi a modul doma. Kabelaz je WO2E03 nebo jak se to jmenuje, motory nevim presne, koupene nekde z aukra... ale melo by to byt vsechno celkem podobny. Byli by jste prosim nekdo ochotni mi zmerit par veci?
Prvne odber motoru za chodu a odber motoru v dorazu. Dalsi vec by byla polarita na dratech k motorum - kdyz nejsou zmacknute vypinace, jsou na motoru oba + nebo oba kostra? Jinak na stole to vypada asi tak jak na videu dole. Je to cely dimenzovany na spinani cca 25A, tak se snad vejdu :-)

toho hokeje v pozadi si nevsimejte :-)

http://www.youtube.com/watch?v=VG-AyXvUTEs


ps:
byl by zajem? Jak to dodelam tak muzu zverejnit podklady vcetne programu a desky plosnych spoju, stavet na zakazku to ale nebudu... K pouziti bude stacit do dveri dotahnout + ktery neni pres spinace. Jen zatim nepocitam se vstupem pro alarm, nema to pro me smysl, alarm nemam a navic ten modul vezme cca 50mA v klidu, niz to nedostanu. Pokud myslite, ze to ji tak je vyuzitelny (nutny zasah, aby okna zustaly pod napetim jeste chvili bez klicku) tak to tam dodelam.

Dalsi vyhoda bude to, ze proud nepujde pres vsechny ty kably a vypinace ale jen pres ten kabl od + a pres modul. Mohlo by to celkem resit pomalu jezdici okna...
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 15. kvě 2011 17:35:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno, viz pravidlo 3
Majk
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06. čer 2011 9:35:50
Bydliště: Opava Kateřinky
Kontaktovat uživatele:

Elektrické stahování oken

Příspěvek od Majk »

Zdravím potřeboval bych radu ohledně el.stahování oken. Felicii jsem koupil před měsícem v AAA Ostrava, vše v pohodě, ale el. okna nejdou. Teda, abych byl přesný.... motorky jedou, ale prostě okna se nestahuji. Tak jsem si říkal, to bude nějaká mechanická hloupst, to se spraví. Doma jsem rozdělal tapec... a bylo to jasné. Prasklé lanka na obou dveřích. A teď k tomu dotazu, vlastně dvěma dotazům:

1: Pozná někdo z fotky jestli to je ORIGINÁL od Škodovky, nebo nějaké UNI?

https://picasaweb.google.com/lh/photo/d ... directlink

2: Dají se někde sehnat, nebo nahradit ty lanka?
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne čtv 23. čer 2011 15:09:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno, viz pravidlo 3
Obrázek
hurvajsp - FK

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od hurvajsp - FK »

jo jsou to určitě uni a myslím že samostatný lanovody asi neseženeš
Majk
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06. čer 2011 9:35:50
Bydliště: Opava Kateřinky
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od Majk »

Sakra, tak co teď s tím??? :scratch:
Obrázek
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od Kova »

třeba tohle http://www.rakso.cz/kategorie/stahovani-oken/ to co ti tam z nich zbylo je skoro k ničemu
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Majk
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06. čer 2011 9:35:50
Bydliště: Opava Kateřinky
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od Majk »

Koukal jsem na to, než jsi napsal. Máš s tím nějaké zkušenosti?
Obrázek
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od Kova »

Zkušenost mam zatim dobrou už 2roky ale skus napsat (ZDICK) bude prodávat 2ks.
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
zdick - FK

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od zdick - FK »

Napsal jsem SZ, díky Kova za upozornění.
krtkos - FK

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od krtkos - FK »

ahojda koukal jsem na toto téma protože mi odešlo origo stahování okna (praskl bowden)sehnal jsem universal a namontoval.Chtěl jsem se zeptat zda jde vykuchat elektroniku od origo a připojit motor universálu (dvoulinka) na vývody pro motor z elektroniky origa.Díky za radu.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od Kova »

teoreticky to může jít ;)
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
krtkos - FK

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od krtkos - FK »

tak to napojit nešlo jak jsem si představoval když jsem zkusil zkoušečkou tak uhlíky nejsou každý zvlášť ale jsou spojený.Jsou tam ještě nějaké tyčky které mají každá na plošňáku pod sebou asi transistor.Poraďte prosím co s tím nechce se mi zrovna tahat dráty a krom toho tam jsou moduly na dojezd při zamčení centrálem.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od Kova »

dej sem fotku , musí to fungovat mezi těma motorama neni podstatnej rozdíl ;)
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od Kova »

díky. tam jak máš ty dva dráty od původních uhlíků (červenej černej) normálně připoj na ty uni stahovačky a mělo by to v pohodě fungovat .Ten zbytek původního motoru tam můžeš nechat a celé to nějak zaizolovat.
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
bigfavo
Příspěvky: 1
Registrován: sob 07. kvě 2011 11:17:34

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od bigfavo »

Potreboval by som pomoc zo zapojenim uni el. okien. Zohnal som ich za par drobnych ale problem je ten ze mam k nim vypinace so 6 kontaktmi ale bohuzial bez navodu a neviem ako ich zapojit a hlavne aku poistku tam dat. Dik za vsetky odpovede :) este odkaz na fotky tych spinacov: http://leteckaposta.cz/582572667
jouzas - FK

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od jouzas - FK »

Dobry den,muzete nekdo poradit s instalaci tohoto spoustece?? sehnal jsem si ho na feldu...nenarazil jsem na tento typ nikde na foru a ani v dilenske prirucce, ale je z feldy..

http://imageshack.us/photo/my-images/856/p1260189.jpg
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne ned 20. lis 2011 18:02:22, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto do správného tématu.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od 103457 »

jouzas
to je univerzál. Motorky přišroubuješ do dveří a na origo stahovačky navlékneš kroužek, který ovládaj motůrky. Elektrika je jednoduchá, motorky se ovládaj změnou polarity, takže sehnat ovladače z old face.
jouzas - FK

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od jouzas - FK »

ok super, diky, myslel jsem si to, dle vzhledu, ale nebyl jsem si jisty, kdyz sem ten typ nikde nevidel...ovladace mam...akorat s tim zapojenim to bude horsi...nejake schema, nebo podrobnejsi popis nemas?? Nejsem zrovna elektronik... :oops:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální elektrické spouštěče oken - závady a opravy

Příspěvek od 103457 »

Těžko radit na dálku, ty ovladače by se musely proměřit. Taky záleží, zda jsou podsvětlené či nikoliv. To se musíš obrátit na nějakého elektrikáře z okolí.
Mr.Bzuk
Příspěvky: 64
Registrován: sob 01. led 2011 22:58:39
Bydliště: Horažďovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od Mr.Bzuk »

Jouzaz

pokud máš starý origo spínače ( ze spoda má 6 pacek) tak to zapoj následovně. Ze spoda u pinů na spínačích jsou písmena:

A - přívod (+)
B - přívod (-)
C - přívod (-) - propoj s B
D - vodič na motor (černej drát)
E - vodič na motor (červenej drát)
L - podsvětlení spínače (+)

Natahni si z pojistkovky (+), připoj ho na konektor A. Konektor B a C ukostři.
Vem kabely od motoru a napoj je na konektory D a E. Vyzkoušej pohyb oken nahoru a dolu, ppř. kabely prohoď.
Pokud budeš chtít aby ti vypíneče svítity, tak na konektor L přiveď (+) například ze zapalovače od napájení žárovky nebo v ,,A" sloupku co je 12-ti pinovej konektor do dveří tak je (+) pod pinem 12-zelenočedej kabel. Je tam připravenej pro ovladač el. zrcátek. Pokud nemáš el. zrcátky, můžeš do konektoru jenom cvaknout pin.


Pokud někdo chce nabastit na stará nebo univerzál okna origo spínače z NF, tak to jde, budete k tomu potřebovat 8 relatek nebo 4 průmyslový 2x přepínací mají je na EZK.cz nebo GME.cz je to typ finder 40.52
petruv
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21. črc 2010 17:47:18

Dotaz na zapojení oken

Příspěvek od petruv »

Obrázek
měl bych prosbu ohledně zapojení - zda je to takto ok?
- pak kam ideálně dát spínané 12+ a trvalé 12+ a jaká pojistka pro M WIN
- zda je správně kontakt na dveřní spínač (svorkovnice dle schémat)
- použité relé
- připojení k autron CZ

jedná se o kombinaci M WIN + SW UNI + TRACK KIT pro 2 okna - v propojení s CZ Autron KZ typ 5 (alarm META M94)
http://www.levnealarmy.cz/eshop/elektricke-stahovani-oken/spinace/univerzalni-sada-spinacu-pro-ovladani-stahovani-prednich-elektrickych-oken-track-uni-2-sw-uni-2.html
http://www.levnealarmy.cz/eshop/elektricke-stahovani-oken/modul-automatickeho-zavirani-oken-m-win.html
http://www.levnealarmy.cz/eshop/elektricke-stahovani-oken/elektricke-stahovani-oken-track-kit.html
funkce - automatické dojezdy + zavření oken při zamknutí auta přes klíč nebo DO

předem dík
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od smrcek »

Rozhodl jsem se dát do funice univerzální stahování oken co mám na půdě - tzv. typ SPAL. Byl porod vymyslet jak to do těch dveří naskládat, protože bývalý majitel je měl úplně otočený :twisted:

Jenom bych chtěl poprosit o návod jak to připojit k origináním tlačítkům do NF panelu ;) Co nakoupit (nejlépe s kódy GES), abych nakoupil vše potřebné a dal to dohromady ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

smrčku to jsou okna, kde se mění polarita v sovislosti na směru jízdy? Pokud ano, tak musíš udělat releový blok, aby jsi je mohl úpoužít na tlačítka z new face. Potřebuješ 4 spínací relé na 12V. Schema ti pošlu mailem.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od smrcek »

Jj to přesně potřebuju ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od a13sh »

Potreboval bych poradit odkud nejlepe a nejrychleji (bez nejakych elektro dodelavek - je to pro me spanelska vesnice) vzit stavu na elektricke stahovacky. Kostru dam pod volant - ta je jasna a pak mam dva plusove kabliky (z toho je jeden na podsvit ovladacu) a ty dumam kam napojit. Spinacku mam podle vseho plnou - je tam uz palubak a tusim neco z alarmu.
Umel by nekdo laicky poradit?

p.s. snad jsem to tu nekde neprehlidnul
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální elektrické stahování oken a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

Aleši není to tak jednoduché, jak to vypadá (zapojit 3 dráty), základ je, jaké máš vypínače, jesti obrací polaritu, či nikoliv.
Odpovědět