voda v interiéru

vybavení a úpravy interiéru atd.
Odpovědět
OUTDOOR
Příspěvky: 57
Registrován: sob 23. dub 2011 10:48:26
Bydliště: Jaroměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od OUTDOOR »

No jsem 3. majitelem, takže můžu jen odhadovat, co s autem bylo děláno přede mnou... Ikdyž mám v kupní smlouvě uvedeno nahavarované, tak rozhodně bylo bouchlé na řidiče, protože podběh na sobě nemá ten ochranný nástřik, měl tam jen takovou slabou hladkou vrstvičku oproti zbytku auta, kde je pořádná vlněná vrstva... Jinak dnes jsem udělal test a vše jsem nafotil. Na fotky se můžeš podívat zde. Ta voda na tom těsnění již byla, když jsem otevřel dveře, ty dveře jsem nechal otevřené a začal jsem polévat těsnění u okna a pak šlo hezky vidět, jak voda teče z tapecu pod reproduktorem, taky když se šáhne do toho ukládacího prostoru ve dveřích, tak jde cítit, že je vlhký tapec, zkusil jsem to vyfotit, ale nejde to vidět. Ovšem u zadních dveří ten flek není nějaká špína nebo tak, ale ten tapec je nasáknutý vodou, to už na fotkách jde hezky vidět, tak to tam musí téct přes ten igelit.
lacostino - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od lacostino - FK »

ahojte, dneska rano idem do auta a na strane spolujazdca dole na koberci kaluz vody, nad pojistkovou co je molitan riadne navsiaknuty vodou. co myslite bude to tesnenim celneho skla? nahodou neviete mi povedat kde su tie odtekacie kanaliky? rad by som sa pozrel ci nejsu ucpane je dost mozne ze aj to je pricinou vody v kabine
Elvis0910
Příspěvky: 142
Registrován: pát 12. úno 2010 13:50:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Elvis0910 »

to OUTDOOR: ja som to vyriesil jdnoducho dl som NEW igelit ale islo ta tam stale takz som aj vyrzal do tej gumi kde je najviac vody dieru ale najviac mi pomohlo ked som sa neskutocne nahresil a nasral a to tesnenie co mas okkoo celeho ramu dveri tam som ho dal nad ten spodny plast co je dole a a odvtedy mam svety pokoj skus najprv ten igelit a potom to tesnenie rezanie si nechaj nakoniec ja som to robil opacne :P
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od ferdamravenec »

je docela dost možný že ti to sice vytéká pod tapecem , ale ta voda není ze dveří , a teče to mezi tapecem a igelitem a tam to nateče u těsnění dveří , zkus jezdit se sundaným tapecem a sledovat , a taky je dobrý spodní okraj igelitu nelepit na dveře ale vsunout ho dovnitř do prostoru dveří

lacostino : je to těsněním okna , žádný odvod vody tam není , jak je psáno , okno ven novou gumu ošetřit rám ,
na nějakou rychlou opravu okno dotěsňji silikonem úplně obyčejným , nejlíp když je zrovna mokro prostor utěsní a nepřilepí se ,
když dávám nové mažu gumu i rám indulonou a pak hned silikon
OUTDOOR
Příspěvky: 57
Registrován: sob 23. dub 2011 10:48:26
Bydliště: Jaroměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od OUTDOOR »

Jo jo, díky všem za rady, už mám koupenej chemopren, nový igelity a ještě tu pásku od Pattexu, tak uvidíme jak s tím pochodím, pokud mi všechno dojde do víkendu, tak se do toho pustím. Jinak nedalo mi to a shodil jsem tapec u zadních dveří a už vím kde je problém. Oboustranná páska a i obyčejná izolepa se následkem vody odlepily, takže ten igelit tam je na volno... Jde tam taky hezky vidět, jak tam ta voda teče a jak hezky teče po tom igelitu přímou linkou do interiéru :D . Až tam nalepím ty nové igelity, tak dám vědět, jestli je to už OK nebo to pořád zlobí. Možná kdyby tam ten igelit nebyl, tak to po něm nestéká a plácne to do spodku dveří a vyteče ven.
lacostino - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od lacostino - FK »

tak dnes mi idu menit tesnenie,, ak by problem pretrvaval aj po tom ako tesnenie bude vymenene kde este moze byt problem?

tak tesnenie vymenene,, ten dolny plech bol trosku prehnity bohuzial stym nic nespravili len vymenili to tesnenie a natreli to nasledne nejakym tmelom
phobeus - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od phobeus - FK »

Zdravim, ( tohle je muj prvni prispevek )
dnes jsem na sve cerstve koupene felicii zjistil, ze jak je ta oteviraci packa kapoty, tak ten molitan nad ni je vcelku mokry, po zmakcnuti z nej vyteklo dost vody na (nastesti) gumovy koberecek, chtel bych se zeptat jestli je voda v tomto miste ( molitan v prostoru okolo oteviraci packy kapoty ) bezny a pripadna mista, kudy by se tam voda mohla dostavat., Diky za odpoved ;)
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od smrcek »

Nejspíš ti tam jde voda přes těsnění čelního skla ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od osobne »

Také jsem měl ten molitan mokrý při těch dlouhých deštích asi před měsícem, ale teď už to je suché. Nebudu to řešit.
vjost - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od vjost - FK »

Přední sklo je ještě cajk. vezmu kobereček, vyleji vodu a jedu dál, ale teď v zimě mi začalo zatékat střešním. To je něco, když vám neustále něco kape na maják. Výměna bude doufám jednoduchá. Jestli má někdo rady ohledně nějakých záludností, byl bych velice vděčný :)
phobeus - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od phobeus - FK »

dobre no, diky moc :) pockam co z tooh ted vyleze az sleze snih a "uschne to" jinak se jeste na to tesneni podivam a dyztak do toho kopnu no xD je to furt jenom felicie xD
martinjonas.wz.cz - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od martinjonas.wz.cz - FK »

Zdravim, ja mel mokry molitan vedle pojistkove skrine. Prokapavalo kolem celniho skla dole. Spodni cast ramu byla orezla. Navarili mi novy ram, nove tesneni a je klid. Akorat dnes jsem nasedl a koukam, ze byl mokry tapecir na strese. Od vnitrniho zpetn. zrcatka smerem ke dverim ridice. V rohu nad dverma nejvice. Ale jen pas 4cm kolem tesneni okna. Mam stresni okno, snad je to z nej. Pochybuju, ze by voda od celniho skla sla dozadu. Ale nad hlavou u str.okna je tapecir suchy. Pockam na otepleni a asi budu polivat :-) Nevim, jestli(pokud je to teda str. okno) tece kolem ramu nebo pres tesneni okenka.
vjost - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od vjost - FK »

Těsnění ;) Mě tam v těch mrazech asi zatekla voda a zlikvidovalo to těsnění, momentálně řeším tento problém taky. Ale jestli si nejsi jistý, tak strč prst mezi střešní okno a těsnění a uvidíš sám. Já když to vidím, tak radši vyměním všechna těsnění na feldě kolem dveří a oken. Ono to bude jistější :)
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od remisak »

Také my zatéká, pod volantem mám ten molitan nasáklí vodou a tím i na podlaze koberec ale zjistil jsem že v motorovém prostoru na straně volantu je svazek kabelů a pod ním jsem našel díru velikosti pětikoruny, tak jsem ji zalepil a budu čekat zda to je tím.
OUTDOOR
Příspěvky: 57
Registrován: sob 23. dub 2011 10:48:26
Bydliště: Jaroměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od OUTDOOR »

Ještě napíši poznatky k mému problému, který jsem zde řešil. Zakoupil jsem ty fólie ze skoda-dily.cz a byly lepící (přestože mi bylo e-mailem sděleno, že nejsou). Koupil jsem Chemopren Extreme a tu lepící pásku Pattex Power Tape a pustil se do lepení fólií n a všechny 4 dveře. V nynějším počasí jsem si tedy ověřil, jak to pomohlo a musím říct, že rozdíl je znatelný, u spolujezdce, kde dřív zatíkalo jako blázen, tak nyní je těsnící guma dole nádherně suchá, stejně tak oboje zadní dveře, ovšem u řidiče je ta těsnící guma zase mokrá, nejspíš jsem tu fólii špatně přilepil nebo je tam už špatné těsnění. Jinak včera jsem taky zjistil, že mám molitan za palubkou u spolujezdce nepěkně nasáknutý vodou, což mě opravdu potěšilo... :roll:
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od remisak »

Ona ta prorezavělá díra není vidět poněvadž je celá ta plocha zalepená něčím jako Ipou( od výrobce) a pod ní zatéká a rezaví.
Návštěvník

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj. Mám takový problém: Jak začne pršet, nebo někdy stačí jet i po mokré silnici, tak mi začnou vlhnout zadní sedačky. Těsnění kolem zadních dveří a kufru je nové. Už jsem to měl u několika opravářů a ještě nikdo to nedokázal dát dohromady. Doba nasáknutí sedaček není nikdy stejná. Někdy to stojí na dešti a nic, jindy stačí menší přeháňka a už je v autě mokro. Kama se mi tam ta vlhkost může dostávat? Předem díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od emilio52 »

Jak už tu bylo několikráte řečeno když nevíš kudy tam teče tak si jeden sedne do auta a druhy polévá hadicí . Nebo počkat až začne pršet a sledovat kudy tam teče. ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od ferdamravenec »

co je to za auto ? zadní sedačky ..... sedáky nebo opěráky ? z hora ? z dola ? z boku ?
Martas91 - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Martas91 - FK »

Je to felda 1,3 MPi hatchback z roku 2000 a vlhnou sedačky ze spodu a začne to vzlínat do opěradel. A polívat už jsme to zkoušeli ale okem nejde vidět nic že by se někde tvořily kapky. Už jsem z toho auta úplně " nemocný "
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od ferdamravenec »

sundat obložení C-sloupku , vyndat sedačky , vyndat koberec kufr-pod zadními sedadly
buď to protéká kolem těsnění spodem , nebo spojením střechy pod gumolištou
Martas91 - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Martas91 - FK »

Dík, hned jak bude trochu času tak na to mrknu.
martinjonas.wz.cz - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od martinjonas.wz.cz - FK »

Tak i po navareni noveho ramu a nove gumy (5000,-) na celni sklo jsem dnes zjistil,ze nekde dole prokapava voda. Je mokry molitan pod volantem...takze reklamace :-)
vjost - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od vjost - FK »

Nehrotil bych to ;) Stačí koupit silikon a mlasknout ho pod těsnění. Je to nejlevnější, nejideálnější a nejefektivnější řešení.
Elvis0910
Příspěvky: 142
Registrován: pát 12. úno 2010 13:50:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Elvis0910 »

čim mimoze ist voda dnu cez predne a zadne sklo ked som silikonnatlacil poriadne aj z jednej aj z druhej strany pod gumu ja uz som saleny z toho
vjost - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od vjost - FK »

Dal jsi ten silikon kolem plechu a kolem okna? Ty gumy jsou úplně......(na jednu věc) :( Každopádně jestli to jde skrz okno i se silikonem, tak budeš mít asi zrezlý plech kolem těsnění, jestli jsi to udělal pečlivě.Zadním oknem ti to poteče už jen kolem okna hele, takže dát silikon i z druhé strany (kolem skla a ne jen kolem plechu) Když by teklo kolem plechu, tak ti většina poteče dveřma, které mají ve spodní části díry a těma ti to nemůže téct do interiéru. Potom už jen těsnění dveří. Nejdřív se musí pořádně zjistit, kudy to teče a nejlépe s hadicí v ruce. No a potom jsem znal borce, co si plesknul kolem těsnění silikon a šel to zkoušet s hadicí, aniž by to nechal zaschnout :D
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od ferdamravenec »

kolik silikonu je pořádně ? 3 tuby ?

nejlepší řešení je dát nové gumy
vjost - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od vjost - FK »

Nejlepší řešení je dát nové gumy a na to ještě silikon. A jako co? Osobně mám nejlepší zkušenosti se zimou. A to proto, že když se solí a následně to zaschne, tak sůl zanechá skvrny, takže člověk hned ví kudy mu to tam teče ;) Já mám horní roh u řidiče a celej spodek, takže asi tak. Přetěsnit, opravit plech a prdnout tam silikon. Jinak pořádně se myslí rovnoměrně a všude. 3 tuby bys nedal ani na 3 auta a ještě by ti zbylo... Ale nemá cenu se tu o tom dohadovat. Nejlepší je si to posr.t podle sebe, než podle jinýho.
Elvis0910
Příspěvky: 142
Registrován: pát 12. úno 2010 13:50:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Elvis0910 »

Ak dam dole tu vchnu gumu tak mi sklo nevypadne? lebo ram uz bude asi zrdzaveny tak ze asi by som kupil len tu vrchnu a tam dal silikon a tak novu gumu aj do predu aj do zadu, len sa musi este troska oteplit.
martinjonas.wz.cz - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od martinjonas.wz.cz - FK »

Zdravim,me,jak uz jsem psal,opravili plech kolem celniho skla,dali nove tesneni a ted,jak prselo,mam totalne nasakly levy molitan u ridice.Pred opravou byl mokry jen u spolujezdce.Tam je ted sucho.Bude problem v okne nebo muze tect i odjinud? Kazdopadne reklamacka.Dik
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Atnarfus »

Už jsem to tu několikrát psal. Osobně preferuji bitumenový tmel (černý asfaltový hnus). Přilne i na vlhký povrch a když se upatlá karoserie, tak se to dá snadno očistit. Případně se dá snadno očistit karoserie například při výměně skla a těsnění, protože tmel nikdy docela nevytvrdne, dá se snadno mechanicky odstranit a zbytky otřít hadrem namočeným v benzinu.

Kdo chce zatékání vyřešit snadno a rychle, doporučuji odmontovat stěrače a plast pod přední hranou okna. Olepit karoserii těsně podél gumy malířskou papírovou páskou. Nejlépe s pomocníkem přizvedávat gumu a vtlačovat bitumenový tmel. Druhý den se přeteklá část tmelu dá odškrábnout. Představuje to tak hodinu práce. Takto jsem utěsnil několik aut a žádné už od té doby neteče. Ještě zdůrazním, že je nutné otmelit celý obvod okna, tedy i dole.

Kdo to chce udělat pořádně, ten vyndá sklo, očistí a opraví rám, osadí sklo do nové gumy (originálu ze škodovky) a následně zatmelí výše popsaným postupem.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Atnarfus »

martinjonas.wz.cz píše:Zdravim,me,jak uz jsem psal,opravili plech kolem celniho skla,dali nove tesneni a ted,jak prselo,mam totalne nasakly levy molitan u ridice.Pred opravou byl mokry jen u spolujezdce.Tam je ted sucho.Bude problem v okne nebo muze tect i odjinud? Kazdopadne reklamacka.Dik


Téct může i prasklinama tmelených spojů v motorovém prostoru. V drtivě většině je to ale oknem. Spousta servisů kupuje čínské gumy a ty prostě netěsní. Skus přizvednout gumu v rohu a podívej se jestli těsnící lamely perfektně doléhají v rohu na plech, nebo jestli je tam mezera. Z vlastní zkušenosti vím, že při použití čínské gumy je mezera mezi gumou a karoserií tak 2mm. To by pak byl zázrak aby tam neteklo.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Vlada320 »

To s tím bitumenovým tmelem mohu jen potvrdit.udělal jsem takhle celé přední okno,očistil takže nejd nic poznat a od té doby to parádně těsní. ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od remisak »

Děkuji všem za rady určitě to provedu.
EstylooS - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od EstylooS - FK »

Pokud jste to ještě nevyřešili, tak další bod je, že by to byla hadička k ostřikovačům dozadu. Mě už se to stalo na VW - Polo, které jsme měli v servisu.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Maty »

To by si snad všimnul, že mu ta voda smrdí po ostřikovačích :P
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
vjost - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od vjost - FK »

Ve středu jsem byl v autosklenářství, kde mi vyměnili gumu u čelního skla. Osobně musím uznat, že silikon je v tomto případě pěkně na h.v.o. Potom co jsem viděl ten spodní plech, jsem byl nehorázným způsobem rád, že jsem to zvládl dřív, než rez pokročila. Sám technik mi pak vysvětloval možné příčiny zatékání.

1) Pod gumou jsou odtokové kanálky (dírky o průměru 6-8 mm). Když se zacpou špínou nebo rzí, tak je možné, že voda podteče pod gumou.Stačí odmontovat ten plast u stěračů a prošťouchnout drátkem.
2) Rezavějící spodní plech na kterém guma drží. Když je zrezlý příliš, tak ani kanáky nopomohou a voda protéká do interiéru, protože má volnou cestu tím, jak se ten zrezlý prech krapec kroutí.
3) Můj omyl a nejčastější chyba, protože to napadne každého, když se tím lepí všechno od akvárek až po sprcháče. Většina lidí si myslí, že silikon těsní. Ano je tomu tak, ale sám o sobě a ne dohromady s gumou. Při zasychání se může vytvořit hrbolek, neboť nanesení není nikdy 100% rovnoměrné. Tím pádem se odchlípne guma a onou spárou pronikne voda do interiéru.
4) Vazelína je dobrá, ale jak která. Některé ropné výrobky způsobují nabobtnání gumy (zvětší svůj oběm). A jsme zase u spár nehledě na to, že časem zaschne (hlavně v teple a co neodpadne a neucpe kanálky, to udělá jen bordel).

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit toto: Určitě vyměnit těsnění (s prací mě to vyšlo na 500, bylo to na počkání a ještě jsem se něco naučil). Očistit spodní plech od rzi a ošetřit ho proti dalšímu výskytu rzi. Dále ošetřovat gumu jen výrobky určenými pro ošetření pryžových částí auta, případně používat vůbec jen výrobky určené na těsnění. Pro ty, kterým teče jen tak lehce a nejsou tam Niagáry bych doporučil přípravek např. od Mototipu. Je na vystříkání dutin a hlavně nikdy nezaschne, takže vyplní mezery a škvírky a zároveň ošetří plech proti rezavění. Na název se mohu kouknout, ale kolegové tu budou jistě vědět i o jiných přípravcích.

Tak hodně zdaru při řešení.
DanoSK - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od DanoSK - FK »

Atnarfus píše:Už jsem to tu několikrát psal. Osobně preferuji bitumenový tmel (černý asfaltový hnus). Přilne i na vlhký povrch a když se upatlá karoserie, tak se to dá snadno očistit. Případně se dá snadno očistit karoserie například při výměně skla a těsnění, protože tmel nikdy docela nevytvrdne, dá se snadno mechanicky odstranit a zbytky otřít hadrem namočeným v benzinu.

Kdo chce zatékání vyřešit snadno a rychle, doporučuji odmontovat stěrače a plast pod přední hranou okna. Olepit karoserii těsně podél gumy malířskou papírovou páskou. Nejlépe s pomocníkem přizvedávat gumu a vtlačovat bitumenový tmel. Druhý den se přeteklá část tmelu dá odškrábnout. Představuje to tak hodinu práce. Takto jsem utěsnil několik aut a žádné už od té doby neteče. Ještě zdůrazním, že je nutné otmelit celý obvod okna, tedy i dole.

Kdo to chce udělat pořádně, ten vyndá sklo, očistí a opraví rám, osadí sklo do nové gumy (originálu ze škodovky) a následně zatmelí výše popsaným postupem.


pred tromi rokmi som predné sklo pretesnil bitumenom podľa postupu, ako píše atnarfus. Mal som pokoj do až do minulého týždňa. Znova sa mi opakovala situácia spred troch rokov, keď som prišiel ráno do auta a pod nohami mláčka... Šahol som na molitan pod volantom a mokro. Skontroloval som poistkovú skrinku a tá bola suchá, takže radosť :D
Včera som ten starý trojročný bitumen spod tesnenia pol dňa vyberal. Tesnenie vyzerá veľmi dobre a je pružné, čo sa o nových tesneniach veľmi povedať nedá... (súdim podľa kamoša, ktorý menil okno pred pol rokom aj s tesnením a tá guma je tvrdá ako bakelit...). Rozhodol som sa teda okno nezhadzovať a hranu neopravovať pre tento krát... Pravdou je, že ten bitumen som vyčistil úplne dočista. Zistil som však, že bitumen bol už úplne nepružný - žiadna rozťažnosť ani "gumovosť" nebola. Doslova sa trhal ako kúsky lepenky. Dal som tam preto klasický sanitárny silikón a som zvedavý, čo to urobí... Čakám na prvý dážď, tak držte palce.
vjost - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od vjost - FK »

Ono ani tak nejde o to, co tam dáš, ale v jakém stavu máš rám okna. Jestli je shnilý, tak ti nepomůže ani bitumel ani silikon. To těsnění je různé. Můžeš mít Čínu a můžeš mít originál. To co tam mám teď, je originál a nestěžuji si. Krásně pružný, nefouká pod ním, nezatéká a rám okna jsem si taky opravil. Takže je na pováženou, jestli do toho rvát každý rok až dva (v tvém případě tři) něco okolo 150-250 kč, když si to můžeš nechat jednou přetěsnit a mít klid na dalších (nevim) 12 let. Ale to se to auto dřív rozsype :D Ono se musí taky brát v potaz, jestli se to dá ošulit a jestli se to vyplatí šulit :)
Elvis0910
Příspěvky: 142
Registrován: pát 12. úno 2010 13:50:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Elvis0910 »

Já pako :) az teras som si vsimol ze presne na vodicovej strane mam sirenu Ktora nieje zapojena a je prichytene samorezkou skrz na skrz cez plech auta. Ked som umyval auto a som ho poriadne zlial tak mi acala kvapkat voda a ked som sa pozrel poriadne podvolant tak som videl kus ten sruby. Zadne okno zatial vyzera dobreked som ho osilikonoval predne asi ani netrebalo. niecim to musim upchat. co tam dat ide aj cez tu gumu ci koberec ci co to tam je .
lord_sef - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od lord_sef - FK »

přátelé, mám dotaz, zatéká mě do feldy ale divným způsobem, nenašel jsem v diskuzi kudy by to mohlo zatékat. Zkusím to popsat. Na straně spolujezdce mám vždy mokro na koberci, voda teče po plastu sloupku, takovém tom plastíku, co je u nohou, je přišroubovaný do prahu jedním šroubkem... voda teče někde zhora, měl jsem to sundané, seděl jsem v autě v lijáku a pozoroval, voda pomalu kapká někudy zhora, ale molitan za palubkou je suchý. V těchto místech je i díra zaslepená krytkou na vystříkávání dutin. Ani tudy to neteče.... prostě někde zhora... co tam je? kudy to může téci? výše se bez demontáže palubky nedostanu podívat... poradí někdo kudy to může téct?
kvojtech - FK

Zatéká střešním oknem

Příspěvek od kvojtech - FK »

Mám u své feliny problém, že mi zatéká střešním oknem. Nevěděl byste někdo jak to vyřešit? Guma už se na to asi nesežene, ale prý existuje tmel, který to utěsní.. Okna je škoda, a tak ho nechci zatmelit silikonem na pořád... Díky za rady.. ;)
Uživatelský avatar
satik
Příspěvky: 330
Registrován: stř 18. led 2012 20:51:49
Bydliště: Brno - Líšeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéká střešním oknem

Příspěvek od satik »

Tak možná sehnat gumu nějakou dobrou na vrakáči
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéká střešním oknem

Příspěvek od Kuladmin »

Napis / vyfor jaky typ mas.
U nekterych je to o zaviracim mechanismu - ze nedovira. Nebo pak nektere typy naopak potrebuji prihnout pacicky apod. ;)
A neni odveci potrit/ochranit tu gumu nejakym pripravkem na regeneraci gumy ya odpuzovani vody.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéká střešním oknem

Příspěvek od osobne »

Doporučuji nejdříve sednout do auta a nechat někoho lít vodu na uzavřené střešní okno a koukat, kudy to teče. Mě to nikdy neteklo přes to gumové těsnění mezi sklem a rámem, ale vždy mě to teklo těsněním mezi rámem a karoserií (časem se tam svezlo nalepovací těsnění). Nakonec pomohlo jen odmontování rámu z karoserie, znovunalepení těsnění a navíc ještě pro jistotu použití silikonu.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéká střešním oknem

Příspěvek od Nosferat »

Taky mám stejný problém, ale mě určitě zatýká mezi sklem a rámem okna.

Mám tento typ střešního okna.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/Y7ash-auRHQNRrB1TxAIg6_fII1Ad06Ngl3qBWyJyHI?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/u9RNRv88NkL1t9fEeuSdJq_fII1Ad06Ngl3qBWyJyHI?feat=directlink

Budu vděčný za každou radu, teče okolo levého pantu, prostě nad řidičem.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
rotoro - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od rotoro - FK »

Zdravím vás,přečetl jsem si tu vše o vodě v interiéru.Dnes jsem se rozhodl zatěsnit okno bitumenem,jen nevím co dělat,když začne hnedka pršet.Nevadí to tomu hned po nanesení?děkuji.
kvojtech - FK

Re: Zatéká střešním oknem

Příspěvek od kvojtech - FK »

Mě zatéká taky na levé straně u řidiče a mám stejný mechanismus co máš ty. Šlo by to vyřešit tím, že bych "napral" silikon přímo dovnitř té gumy..? Mezi karoserií a rámem okna už to zalepené mám.. Poraďtě..
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéká střešním oknem

Příspěvek od Nosferat »

Já to vyřešil tím že jsem okno vyndal a přihnul ty "panty". Zatím mi tam neteče...
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéká střešním oknem

Příspěvek od osobne »

Já mám také přesně tohle okno a přes to gumové těsnění, co je mezi rámem okna a sklem, to nikdy neteklo, vždy to teklo přes nalepovací těsnění, co je mezi rámem okna a karoserií.
Odpovědět