studeny starty

Simos 2P
135M, 136M
fiskus - FK

Re: studeny starty

Příspěvek od fiskus - FK »

dopredu sa ospravedlnujem za moju lenivosť , ale nechce sa mi tu čitať všetky komentare a neviem či to tu vobec bude ... mam taky problem , ked auto postoji aspoň jeden deň a von je chladnejšie tak je bateria slabšia ale motor normalne toči a toči ale nenaštartuje ... mne to tak pripada ako keby štarter pobere vedšinu prudu a pre sviečky už neostane a tym padom nechcu zažihnuť a zalieva ich a preto asi nechce naštartovať ,,, no to je len moj nazor a velmi sa do toho nevyznam takže poprosim vaš nazor nato ,.... Felicia ST 1.3 MPI 40kW
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: studeny starty

Příspěvek od Andy486 »

Keď ti štartér točí normále, ale motor nechytá, tak je možno naozaj problém v tom zapalovaní, ale nie preto, že by mu "neostal prúd" :-) buď je batéria OK a štartuje to (resp. točí normálne),alebo je vybitá a netočí normálne - to by bolo počuť na zvuku štartéra, že to melie z posledného a aj kontrolky by výrazne zhasínali pri vybitej batérii ..... alebo môže byť problém v palivovej sústave.
Skús zmerať batériu,aké má napätie pri vypnutom zapalovaní (OK je cca 12,5 až 12,8 V) a pozreť, v akom stave sú sviečky , ak sú zlé - vymeniť, prípadne to môže byť chybná tá zapalovacia lišta...
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
John23 - FK

Re: studeny starty

Příspěvek od John23 - FK »

Cau kuci tak felinka se zacala nejak cukat na 2 rychlostni stupen a obcas po nastartovani se motor zacal klepat jako stara ku..a :? ,drzel otacky ale lomcovalo to s celym autem. Kamos mi to napichl na vag,zadne chyby v pameti krom n80(musim vyresit) ale potom nacetl hodnoty cidel a cidlo tlaku a teploty nasavaneho vzduchu ukazovalo na volnobeh 0,000 po pridani plynu pak ani vterinu 0,143 a hned zase padlo na nulu. Mate s tim nekdo zkusenosti?? Znate hodnoty ktere by melo ukazovat?? Cidlo jsem vymenil kamarad mel nahradni tak mi ho nechal a vypada to ze ok,ted na dvojku po pridani plneho plynu na sterku i hrabe.jen by me zajimaly ty hodnoty tak jestli nekdo meril nebo zna dekuji za zverejneni :salut:
fiskus - FK

Re: studeny starty

Příspěvek od fiskus - FK »

Andy486 píše:Keď ti štartér točí normále, ale motor nechytá, tak je možno naozaj problém v tom zapalovaní, ale nie preto, že by mu "neostal prúd" :-) buď je batéria OK a štartuje to (resp. točí normálne),alebo je vybitá a netočí normálne - to by bolo počuť na zvuku štartéra, že to melie z posledného a aj kontrolky by výrazne zhasínali pri vybitej batérii ..... alebo môže byť problém v palivovej sústave.
Skús zmerať batériu,aké má napätie pri vypnutom zapalovaní (OK je cca 12,5 až 12,8 V) a pozreť, v akom stave sú sviečky , ak sú zlé - vymeniť, prípadne to môže byť chybná tá zapalovacia lišta...


až ked je slabšia bateria tak vtedy su tie problemi ,ked je plne nabita tak to je všetko v poriadku , počuť že pomalšie toči motor ale myslim si že by ešte mal chytiť ,,,, nemam s čim zmerať :/... mm taky merak trory mi ukazuje svetelnim signalom (1/4 ,1/3 , 1,2 , full ) no a ked mi už ukazalo 1,2 tak to už nechcelo chytiť ... sviečky som menil ešte len pred 7 000 KM tak by mali byť v poriadku ale ešte kuknem , dik za rady ;)
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: studeny starty

Příspěvek od Andy486 »

No, tak to je potom možno problém s batériou , buď už je stará a treba ju vymeniť ,alebo minimálne skúsiť nabiť mimo auta na 100% s nabíjačkou a možno sa problém vyrieši.(vychádzam z toho, že tá tvoja skúšačka ukazuje 1/2 kapacity batérie)

ALEBO máš problém s dobíjaním a pri jazde sa nedobíja batéria správne - no na toto by trebalo batériu, resp. dobíjanie premerať. No so skúšačkou, ktorú maš to neurobíš, to je iba také orientačné ukazovadlo, treba normálny multimeter!

Alebo ešte po tretie - môže batériu niečo vybíjať pokiaľ auto nejazdí (najčastejšie to býva autorádio, ktoré má vo vypnutom stave veľký odber, alebo zatečenie do poistkovej skrinky= skrat) ale na to,aby si to zistil potrebuješ tiež multimeter - zmerať kľudový dober auta(mal by byť max. tak okolo tých 40mA) čím menej, tým lepšie - všetko záleží od toho, čo všetko je pripojené , napr. to rádio, imobilizér,alarm a pod..

V každom prípade by som sa však na tvojom mieste obrátil na niekoho v tvojom okolí, kto si rozumie s elektrikou v aute - nech ti to premeria a hneď budeš vedieť, kde je problém.
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Loga - FK

Re: studeny starty

Příspěvek od Loga - FK »

studeny starty 1,3MPI

Posledni dobou mam problem se startovanim za studena. Projevuje se to tak, ze proste nechce za zadnou cenu chytnout (obcas to teda jde z nejakeho duvodu lepe), nicmene vetsinou potom co to chvili trapim to chytne. Ale musim proste ten motor protacet jakou dobu (nestopuju to, ale rikam si, ze uz to snad nenastartuje). Starter s motorem toci uplne v pohode. Potom co nastartuju uz vse jede uplne v normalne. A kdyz to chcipnu a zkusim nastartovat znova, tak opet bez problemu. At byl venku mraz nebo okolo 10°C, tak chovani beze zmeny. Prijde mi, ze kdyz to necham stat jen chvili tzn. par hodin, tak je to vetsinou ok... I pres den kdyz jedu do prace (nejezdim pravidelne auto vytahnu tak 1x za tyden), tak to odpoledne vetsinou jde. Ale kdyz to stoji cely den, nebo dele, tak je to zle. Co mi prijde fakt divne, ze jakmile to nastartuju, tak vse jde Ok...

Co me jsem zkousel/co me napadlo:
-svicky, byly uz trochu jete, tak jsem je vymenil
-problem s immobilizer, to by podle me melo chytnout a pak hned chcipnout? Kazdopadne tak ci tak nechapu souvislost s teplotou.

Proste v zasade vse co me napadlo by proste nemelo mit souvislost s teplotou. Mozna nekde nejaky studenak... Blbe je, ze jakmile nastartuju, tak je vse Ok a dalsi starty taky, takze se blbe diagnostikuje zavada... Bohuzel mi ted nejde diagnostika (a zatim teda nevim, jestli je problem v mem kabelu/softu, nebo v aute), ale nemyslim, ze bych se neco dozvedel.

Nejake napady? Nejspis skutecne budu muset do servisu... :/
eiffel

Re: studeny starty

Příspěvek od eiffel »

Ahoj,měl jsem kdysi na feldě stejný problém a po prohlídce téměř celého auta jsem zjistil,že je špatné relé palivového čerpadla,po výměně vše OK. Může být chyba samozřemě i jinde,ale zkus to relé,je to jednoduchá výměna a skoro nic to nestojí. Jestli si to dobře pamatuji,tak je to vrchní řada ,druhé z leva v pojistkové skřínce.
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: studeny starty

Příspěvek od Kroupa »

Ahoj,měl jsem stejný problém a nakonec se ukázala,že to je slabá baterie.Lépe řečeno,měla již malou kapacitu.Asi jen 25% z 55Ah.Startér sice motá,ale dojde k tak velkému poklesu napětí,že jednotka neví co s tím.Dal jsem novou baterku a bylo rázem po problému.Diagnostika mi nic neukázala.Zkus na zkoušku jinou baterku a víš hned na čem jsi.
Tím,že nastartuješ se akumulátor alternátorem oživý a motor promaže pak,už startuješ normálně.
Loga - FK

Re: studeny starty

Příspěvek od Loga - FK »

Palivove cerpadlo normalne jede, je slyset kdyz otocim klickem do prvni polohy. Takze to se mi nezda plus by mi prisla zvlastni souvislost s teplotou.

Baterku nemam zas tak dlouho 3 max 4 roky. Prijde mi hlavne divne, ze by se starter tocil bez problemu i delsi dobu (treba 10 - 15s dele to netrapim) aniz by bylo znat, ze uz se tomu nechce. Pricemz pokud je vse Onatartuje i kdyz baterka mele z posledniho a kontrolky pohasinaji, coz se mne nedeje. Baterku jsem meril (napeti) i dobijel a zmeny jsem si nejak nevsiml. Nebo mel jsi stejne priznaky, ze se baterka zdala plne ok, ale nebyla?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: studeny starty

Příspěvek od ferdamravenec »

změřit napětí nestačí , její kapacitu doma změříš těžko
Loga - FK

Re: studeny starty

Příspěvek od Loga - FK »

2ferdamravenec:

To je mi jasne, co jsem chtel rict je, ze z chovani proste nemam pocit, ze by s tou baterkou bylo neco spatne.
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: studeny starty

Příspěvek od Kroupa »

Já si to myslel taky jak mám baterku dobrou a vůbec by mě nenapadlo to řešit,až jsem jí nechal změřit zátěžákem tak to bylo jasné.
Loga - FK

Re: studeny starty

Příspěvek od Loga - FK »

Ok, zkusim nejak tu baterku proverit a uvidim. Musim vymyslet jak, novou se mi skutecne kupovat nechce...
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: studeny starty

Příspěvek od ferdamravenec »

takový pocity jsem viděl u dvou aut , nebyly moje , jedno bráchy fa94 , a druhý strýce re scenic ,
obě točili jak divý ale nechytli , scenic v servisu diagnostikováno : cívka imobilizéru nebo klíček oprava cca 13tis
tak jsem mu , po zkušenosti s bráchovým fáčkem , pujčil moji baterku a bylo opraveno
zátěžovej test aku má málokdo a i v servisu přijdou jen s voltmetrem
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: studeny starty

Příspěvek od Kroupa »

Dobrý prodejce akumulátoru má zátěžák v základním vybavení.Možná by stačilo si baterku jen půjčit.
Loga - FK

Re: studeny starty

Příspěvek od Loga - FK »

Moc jsem se k oprave auta nedostal, jelikoz ho moc nepotrebuju a ted moc nemam cas, tak to ulivam. Posledni dva starty byly Ok. Jediny rozdil co me napadl je teplota, ted je 20°C predtim bylo max deset... Tak mozna to je duvod, ackoli mi prijde zvlastni, ze by to byl tak zasadni rozdil.

Zkousel jsem tu baterku a musim rict, ze zacinam byt podezrivavy:
12.85V po zapojedni do auta
12,60V(!) prvni poloha klicku (cerpadlo + ? ), tendle pokles mi prijde moc veliky, ale nemeril jsem kolik mi to zere proudu
12,55V po cca dvouch minutach se zapnutym cerpadlem (12,51V na altiku)
12,78V po uspesnem nastartovani (zadne dlouhe toceni se starterem) a chcipnuti po par (desitkach) vterin(ach)

Byl jsem na to sam, jinak bych zmeril jak se meni napeti pri startovani... Ale ten pokles po otoceni klicku do prvni polohy se mi moc nelibi...
Odpovědět