Palivové čerpadlo 1.6

MPi 1AV
AEE
Jurka - FK

Palivové čerpadlo 1.6

Příspěvek od Jurka - FK »

Už sem to tu jednou myslím řešil.... měl sem problémy, že při menším množství benzínu mi auto začne vynechávat anebo prostě chcípne a nejde nastartovat..... Už dřív sem se chtěl mrknout na palivové čerpadlo, ale skončil sem u toho velkého plastového uzávěru pod sedačkama....nešel a nešel, tak sem se na to vykašlal..... no ted po měsíci zase haluz málo benzínu (ale ještě nesvítilo hladové oko) a buch a na křižovatce chcíplo naštěstí po 15 minutách se mi podařilo s plynem nastartovat ovšem musel sem furt držet plyn jinak by to hned chcíplo no naštěstí sem dojel na benzínku...natankoval za pětikilo nastartoval a jak sem jel tak ještě pár sekund to mělo tendenci chcípat, ale pak OK. Já už skoušel skoro všechno a vidím to jasně na nějaké ucpané sítko a bordel v nádrži. Jde mi o to... jak odšroubovat ten uzávěr? Na co si dát pozor? Na co přesně kouknout? Moc díky za rady zítra se na to chci vrhnout
smazany clen - FK

Re: Jak na palivové čerpadlo?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Už jsi měnil palivový filtr?Tím bych začal.
smazany clen - FK

Re: Jak na palivové čerpadlo?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Aha.No čerpadlo má na sání ještě sítko.Je pravda,že se protáčejí po delší jízdě vrtule na hřídeli,ale taky mě napadá,jestli ti správně funguje ten regulátor tlaku na rampě se vstřikovačema. :(
Jurka - FK

Re: Jak na palivové čerpadlo?

Příspěvek od Jurka - FK »

S tím autem jinak nejsou problémy...mám to vysledované...problém začne jak je málo benzínu dejme tomu posledních asi 6-10 litrů...když je víc benzínu, tak bezproblému to se ještě nestalo.... Prostě ted přišlo na řadu zkontrolovat čerpadlo... už sem to zkoušel jednou jen mi nešlo vůbec povolit ta matice černá.... tak sem se na to vykašlal.... Prostě tam není moc místa, aby se to dalo dobře chytit a nechci to rozbít...
sowwwa - FK

Re: Jak na palivové čerpadlo?

Příspěvek od sowwwa - FK »

No rukou to vetsinou nejde, chce to kladivo a sroubovak. Sroubovak opres o jeden z tech vystupku nahore a mlatis do nej kladivem tak dlouho, dokud se matice neotoci ..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na palivové čerpadlo?

Příspěvek od Atnarfus »

Rozdělávám to podobně. Dva kousky dřeva a dvě kladiva. Když se klepe na dvou místech tak to většinou povolí bez velkého násilí.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Jak na palivové čerpadlo?

Příspěvek od mikka »

Já jsem si ohnul tenký plocháč do tvaru nízkého U, a ty nožičky toho U jsou ještě zahnuty dovnitř. Tím jde ta matka povolit zcela v pohodě.
A k tomu vytažení čerpadla ven z nádrže - je to opravdu jako ježek v kleci, ale pomůže stáhnout z hrdla nádrže to gumové těsnění. Je tam jenom nasazené.
smazany clen - FK

Re: Jak na palivové čerpadlo?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Palivove cerpadlo z nadrze sem oddelaval 2x,poprve jsem nevedel jak na to a znicil jsem no,bylo to auto v kovošrotu,po té jsem přišel jak na to,oddelat gumu a potom uchytit celou rukou a pootocit po smeru hod rucicek..silou a ono povoli a jde krasne vyndat ven :)
Jurka - FK

Re: Jak vyměnit palivový filtr a palivové čerpadlo

Příspěvek od Jurka - FK »

co se týče čerpadla je pod zadníma sedačkama... odděláš deklík...odděláš svorky a hadičky a konektor....odšroubuješ tu plastovou černou matici a vyndáš (je to jako ježe v kleci) toť vše... Já to měl celý vytažený a nic sem neodvdušnoval a vše frčelo.... jinak nemůže být taky chyba někde jinde než v čerpadle? Nějaká pojistka či relé?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyměnit palivový filtr a palivové čerpadlo

Příspěvek od Atnarfus »

Matesek píše:Zdravim, mam takovy problem. Auto mi nejde nastartovat, starter se toci jenze nechytne. Vyndal jsem hadicku od benzinu u motoru a vubec tam nejde benzin po otoceni klickem, proto potrebuji vymenit filtr a cerpadlo. Dival jsem se, ze filtr je pekne blbe umisteny: je treba po nainstalovani noveho filtru ho nejak odvzdusnit nebo neco podobneho ? Dale bych se chtel zeptat, jak s cerpadlem. Nikde jsem tam zadne sroubky nevidel, tak nevim, jak ho vyndat (na silu se mi ho moc rvat nechce)
Dekuji za rady


A už jsi alespoň změřil, jestli jde do čerpadla proud? Stačí, když je v háji pojistka, nebo relátko a budeš se mordovat s čerpadlem.
Bacha na jednu drobnost. Rele čerpadla je sepnuté jenom několik vteřin po zapnutí zapalování. Znovu sepne, až když starter točí motorem. Při měření si přiber pomocníka, aby ti zapínal a vypínal zapalování a máš vždy okamžik na měření.
TomakecTD

Re: Jak vyměnit palivový filtr a palivové čerpadlo

Příspěvek od TomakecTD »

ZDravim,ja mel stejny problem na formanu,vrcelo cerpadlo a benzin do motoru nesel,vymenil jsem filter paliva,stejne,nakonec sem vyndal z nadrze palivove cerpadlo a melo uplne spinave sitko sani(ale mel jsem LPG a byl tam 4roky starej benzin)to jsem ocistil a jelo to v poho:) a vyndas ho tak,ze odsroubujes to kolecko,oddelas tesneni,chytnes pevne to cerpadlo a otocis s nim po smeru hodinovych rucicek,melo by povolit a jit ven ;)
ohm

Zpětný ventil na palivovém čerpadle

Příspěvek od ohm »

Zdravím, jakým způsobem se může projevovat vadný zpětný ventil na palivovém čerpadle? motor nastartuje, musím prošlapat plyn, lépe podržet tak půl minuty kolem 2000 ot., jinak chcípne, při jízdě se do 2000 motor dusí, nechce jet, po překročení to naskočí a valí, při zastavení motoru a opětovném nastartování motor reaguje na mírné sešlápnutí dušením, při větším a delším teprve jde do otáček, někde mi někdo povídal, že to souvisí s uvedeným zpětným ventilem, nebo zpětným vedením paliva do nadrže....nevim, setkal se někdo s něčím podobným?
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Zpětný ventil na palivovém čerpadle

Příspěvek od Chose »

Zpětný ventil slouží k udržení tlaku a paliva v soustavě aby nespadlo palivo do nádrže,ale pokud zapneš zapalování,tak si ho čerpadlo dotlačí.
Tvůj problém bych viděl na ucpaný palivový filtr nebo už odcházející paliv.čerpadlo ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětný ventil na palivovém čerpadle

Příspěvek od lukydm »

daj zmerat tlak cerpadla :!:
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
KraSty - FK

Palivové čerpadlo nepodává ale měří

Příspěvek od KraSty - FK »

Brý den,
stala se mi nemilá věc... nevím kudy ale natekla mi voda zjevně z motorového prostoru přímo do pojistkové skříňky.. jelikož jsem spěchal nezbývalo mi nic jiného než autem jet do školy... po 8hodinách v pořádku naskočilo a odjel jsem s ním za přítelkyní. Auto sem odstavil do garáže s tím že se na to pak podívám.. jenže když jsem přišel po 2hodinách slyšel jsem jak tam něco syčí tak jsme okamžitě odpojil baterku ale problému jsem se nedopátral.. vyfoukal jsem a vysušil pojistkovou skříň vše nasadil přesně zpátky na své místo...

zapnu zapalování.. cvakne relé palivového čerpadla.. naskočí palivoměr ale čerpadlo nepodává benzín.
Sehnal jsem si tedy jinou pojistkovou skříň ale děje se to samý... mám doma ještě jedno čerpadlo tak jsem ho napojil na konektor a dělá mi opět to samý.
pojistka je OK
Pomozte :(
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 20. zář 2011 13:45:57, celkem upraveno 1 x.
Důvod: porušení pravidla č. 3 - příspěvek sloučen
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Palivové čerpadlo 1.6

Příspěvek od mikka »

Z relátka palivového čerpadla jde napětí přes pojistku č. 4 na konektor pojistkovky AA (první zleva), pin č. 8, červený drát. Ten vede k šestipinovému konektoru za plastovým obložením levého předního sloupku, pin č. 6. Odtud pokračuje červený/žlutý drát na konektor na čerpadle, pin č. 1.

Vem žárovkovou zkoušečku a podívej se, kam až jde napětí. Ale pozor - napětí tam naměříš jenom pár sekund po zapnutí, pak řídící jednotka motoru relátko vypne, pokud neběží motor.

Kostra vede z pinu č. 4 konektoru na čerpadle hnědým drátem, který se uvnitř kabelového svazku napojuje na kostru od dveřních spínačů, pak na kostru od zadních světel a 5. dveří a celé je to ukostřené na kostřicím šroubu u levého zadního světla.
KraSty - FK

Re: Palivové čerpadlo 1.6

Příspěvek od KraSty - FK »

no tkže od svorkovnice AA je to drát zleva v 2řadě a je modrý ne červený

nebo takhle.. když zmeřím ten modrej tak mi při tom sepne relé ikdyž nemám zapnutý klíček.. dále na té svorkovnici AA jak jsi říkal pin 8 je červenej drát.. ten změřím i bez toho abych zapnul zapalování.. je to špatně?
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Palivové čerpadlo 1.6

Příspěvek od mikka »

Svorkovnice AA, na pojistkovce úplně vlevo, má piny značené takto:
krajní dvojice pinů nejvíc vepředu - vlevo číslo 1, vpravo číslo 2
krajní dvojice pinů směrem do vozu - vlevo číslo 11, vpravo číslo 12

Čili na levé straně svorkovnice jsou piny liché, na pravé straně piny sudé.

Náš pin č. 8 je na pravé straně svorkovnice, čtvrtý od předu, tj. třetí od zadu, a má silnější červený drát. Tam má být napětí, když sepne relé palivového čerpadla.

Ten modrý drát, o kterém píšeš, je zřejmě pin č. 9, čili druhý od zadu na levé straně svorkovnice. Vede z řídící jednotky motoru na cívku relé palivového čerpadla.Takže je docela možné, že ti relé sepne, když na něj připojíš žárovkovou zkoušečku.

Ten červený drát, na kterém měříš napětí i při vypnutém zapalování, je přívod napětí z pojistky č. 19 a je to pin číslo 7. To je přívod na bzučák a je na něm napětí při zapnutých parkovačkách.
KraSty - FK

Re: Palivové čerpadlo 1.6

Příspěvek od KraSty - FK »

Ne.. měřil jsem to dobře. Pin č.8 v tom červeném drátu je neustále proud i při vyplém zapalování.. když jsem ho vypojil a chtěl natáhnout náhradní kabel k čerpadlu tak mě to zkolabovalo že už mě potom ani přístrojovka nešla.
jakože jsem zapnul zapalování (čerpadlo stejně nejelo..) a otočil motorem jednou. Pak to kikslo.. ale po rozpojení a zapojení baterky to zase šlo(přístrojovka a startovat)
také jsem natáhl kabel od baterky přímo k čerpadlu.. čerpadlo začlo nasávat ale motor nenaskočil
JInak jsem zkoušel svorkovnici ve sloupku. Nemohl jsem tam nic naměřit.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Palivové čerpadlo 1.6

Příspěvek od mikka »

Pokud máš na pinu č. 8 napětí i bez zapnutého zapalování, tak je trvale sepnuté relé, nebo má spečené kontakty.
Ten červený drát z pinu č. 8 napájí palivové čerpadlo a vstřikovací ventily motoru. Drát se v kabelovém svazku větví, jedna větev jde do A sloupku do DESETIPINOVÉHO (omlouvám se za chybu v předešlém textu) konektoru na pin č. 6 a pokračuje červeno-žlutým drátem k čerpadlu, druhá větev jde k motoru přes šestipinový konektor v motorovém prostoru za nádobkou s aktivním uhlím, pin č. 2 a pokračuje červeným drátem ke všem vstřikům.
Jestli ale čerpadlo paliva jede při přímém spojení s baterkou a v původním zapojení nejelo při seplém nebo spečeném relátku, tak bude vedení k čerpadlu někde přerušené.
Jestli je relé palivového čerpadla vadné, můžeš na zkoušku použít třeba relé pro ohřev zadního skla (ve spodní řadě vpravo), relátka jsou stejná.
KraSty - FK

Re: Palivové čerpadlo 1.6

Příspěvek od KraSty - FK »

relé jsem kupoval. Je tam funglovka. Takže mi asi nezbývá nic jiného než sundat palubovku že? Dává to smysl protože když jsem měl zapnuté pal. čerpadlo od baterky a dlouho jsem startoval (nechtěla naskočit)tak mi asi nemuseli jít vstřiky.. uvidím.. buď dneska nebo o víkendu projedu kabeláž za přístrojovkou. Podám info. Díky za rady
Ještě teda podotknu že modrý kabel(ten jak jsi říkal že jde od ř.j. a sepne relé?) mi bez zapnutého zapalování svítí ale když zapnu zapalování tak už do něj nejde proud (přičemž relé cvakne) do toho červeného jde fůrt proud. Ve svorkovnici co je v sloupku nic nenaměřm
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Palivové čerpadlo 1.6

Příspěvek od mikka »

Naměříš něco na pinu č. 2 té šestipinové svorkovnice za nádobkou s aktivním uhlím ?

Ten modrý drát - řj. do něj pouští kostru, takže po zapnutí zapalování bys tam neměl nic naměřit. Ale napětí na něm bys měl naměřit jen při zapnutém zapalování, přes cívku relé, která dostane napětí až při zapnutém zapalování. Ale kdoví, možná se tam dostává napětí přes nějaké vnitřní obvody v řj.
Podstatné je, jestli to relé řádně sepne při zapnutí zapalování - a mělo by po několika vteřinách zase odpadnout, pokud se neroztočí motor..
Keldon
Příspěvky: 9
Registrován: pon 17. čer 2013 20:09:08
Bydliště: Ostrava - Zábřeh
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo 1.6

Příspěvek od Keldon »

Po výměně palivového čerpadla u Felicie 1.6 (provedl servis) mi špatně ukazuje palivoměr na přístrojové desce. Ukazuje víc, než jaká je skutečnost. Dá se to provést nějaká korekce plováku?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo 1.6

Příspěvek od Maty »

ano .. vyndat čerpadlo z nádrže a narovnat plovák tak aby nebyl ohnutý.

Případě rozebrat budíky a přesadit ručičku
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo 1.6

Příspěvek od Xyz255 »

Chlapi, prosím vás, chcíplo mi čerpadlo, tak ho měním (motorek) a jsem ve fázi viz obrázek. Ale ani za nic ho z tama nemůžu vyndat, viděl jsem nějaký video k tomu, borec tam sice říkal, že to bylo hrozný ho vyndat, ale jak ho vyndat už neukázal :D :( Je tam ještě nějak zajištěný nebo je tam po těch letech prostě tak zarvaný a musím fakt zabrat (což zase moc nechci, abych nezlomil ten plast kolem)?
https://pixhost.org/show/472/63453175_i ... 113842.jpg (forum link nějak blbnul)
Odpovědět