Mazání 1.6, kontrolka oleje

MPi 1AV
AEE
moula

Re: Mazání 1.6, kontrolka oleje

Příspěvek od moula »

Ahoj, moje 1,6 mi trochu žrala olej tak 0.5L na 5000...to asi nemělo cenu řešit..teď jsem ho kontroloval po nějaké době a bylo tam tak na dolití u spodní hrany..všiml jsem si že motor je vzadu celej zblitej od oleje- protéká to přes čidlo tlaku oleje a asi fest..zaroven mám zadek auta celej ohozenej jakoby poprášenej jemnýma kapkama asi oleje? Kontrolka ted problikla za celou dobu jen jednou když jsem ostře krouhnul zatáčku..jinak nic..ted nevím jestli jsem tam nenalil oleje moc a nemohlo se to nějak vysrat, že ruplo čidlo a jestli to jde do vejfuku, že je ten zadek auta do spodní urovně skla poprášenější mastnotou..najeto cca 120 000km
0czlukascz
Příspěvky: 2
Registrován: pát 16. úno 2018 15:19:47

Re: Mazání 1.6, kontrolka oleje

Příspěvek od 0czlukascz »

Zdravim ma problem na felde mi zaclo blikat mazani nechaly sme zmerit tlak a na vonobeh sme mely 0,4 kdyz uz sem nasetril na opravu tak mi mechanik rekne ze mam v haji olejove cerpadlo ma moc velke vule .
nejhorsi je ze nas typ oil cerpadla se uz nevyrabi mame 1.6 55kw MPI kod motoru AEE . muj dotaz zni da se opravit ? zjistil sem ze golf mel stejny motora i ten typAEE sedi slo by pouzit crpadlo z golfa na feldu?
Nejsem odbornik spis samouk moc se nevyznam
diky za rady
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6, kontrolka oleje

Příspěvek od Maty »

Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
0czlukascz
Příspěvky: 2
Registrován: pát 16. úno 2018 15:19:47

Re: Mazání 1.6, kontrolka oleje

Příspěvek od 0czlukascz »

Sam si nejsem jistej mam takovej pocit ze mluvil o kolecku a retizku ale ted uz si nejsem jistej jak me nasval tak sem zapomel .
Ale muzu napsat vin jestli to nejak pomuze : TMBEGF614V7615411.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazání 1.6, kontrolka oleje

Příspěvek od ferdamravenec »

vezmi 1500,- a přijeď si pro motor
Odpovědět