hluk na 2 a 3 rychlost

Simos 2P
135M, 136M
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od martin.324 »

dobrý den

byl jsem upozorněn že felda vyluzuje na 3 strašný zvuky ... převodovka K.O. nebo spíš olej.

Starašně piští klínový řemen, i během jízdy začne. Vodní pumpa nebo spíš altik?

co myslíte.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od 103457 »

Myslet znamená ho...o vědět. Tvoje auto, ty to musíš zjistit co ti píská mi to od PC nedokážem.
Pleteš pátý přes devátý nejdřív snad převodovka, pak možná altík nebo řemen. Kdyby to byla převodovka na 2 - 3 tak to musí dělat jen za jízdy na tyto rychlosti. Kdyby to byl altík, řemen, tak to dělá i na volnoběh při určitých otáčkách. Tohle všechno, ale můžeš zjistit jen ty. Je hloupost se ptát co by ti mohlo v motoru pískat. Až zjistíš co ti píská, tak se pak zeptej co s tím.
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od martin.324 »

NE, hluk z převodoky nemá nic společnýho s klínovým řemenem, to jen TY si zase něco NEPOCHOPIL a vyslovil svůj hloupý SOUD.

BINGO, ano dělá to jen na druhý a třetí stupeň a klínový řemen píská i když je celkem dost utažen a průhyb plochého řemene bych odhadl na max 1 cm.

JINAK BYCH SE NA PROBLÉM, který tu opět bagatelizueš NEPTAL.
Klínový řemen může pískat pouze tehdy, když mu něco dělá přílišný odpor. Protože to kolo na klice asi SOUDČE nebude, bude to možná ALTIK nebo WP.
Chrčení převodovky jsem se ptal, protože řazení jde dobře a tak hledám kde po 160.000km může být problém a třeba to UŽ NĚKDO ŘEŠIL a PORADÍ

Navíc jsem se ptal na váš názor, protože toto je FELICIA forum, nikoli vyýlevy nechápajícíh protivných nihilistů.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od 103457 »

Chlapče sklidni se a přečti si co jsi napsal.

Hluk na 2 a 3 rychlost, byl jsi upozorněn ?? ty to neslyšíš v autě?

strašně piští klínový řemen

ptal jsi se na názor a já ti odpověděl, nelze z tvých nedostačujících informací vyvozovat nějaké závěry, jak jsem psal je to tvoje auto, tvůj boj, ty to musíš vysledovat.
Jestli ten hluk od převodovky je opravdu z převodovky a je spojen s nějakým zařazeným rychlostním stupněm, může to být i spojkové ložisko nebo lamela - přítlačák. Co je to za hluk? Hučení pískání škrtání?
Co se týče řemu, je to opravdu řemen? Dělá to na studeném nebo teplém motoru, máš servo nebo ne,dělá to v rejdu nebo na rovině, jak mi tohle máme od PC vědět??
Papi - FK

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 19:10:59, celkem upraveno 1 x.
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od martin.324 »

chlapi, když já mám z toho mého příspěvku pocit, že je to rozdělený, nic proti.

řádek 1 oslovení
řádek 2 převodovka
řádek 3 řemen
řádek 4 dotaz: co si o tom myslíte?

Mě fakt nenapadlo, že existuje Felda 1,3 MPI se servem, jak ji tu zmiňujete. Měli jsme 1,6 v maxu a combi a tato poloněmecká bestie servo měla, protože bez serva by s tím baba vůbec nikam neodjela, možná tak rovně, do zmole.

Servo ve Feldě nemám. Když řemen sundám, žádnej zvuk tam není. Právě, že jsem ten řemen už dvakrát dotahoval a řemen si začne zpívat i během jízdy, třeba po 10 km. Nenapadlo mě rukou zatočit s WP. To byla chyba, jen jsem točil s altikem, ale bez odběru, takže zase jsem tam, kde jsem byl.

Proto jsem se zeptal.

Ten zvuk mě přijde ne ze spojkového ložiska (i když taky někdy zaskučí) ten zvuk je, když se jede na 2, a 3. U 4 už není slyšet a jde spíš o takové hučení, než drnčení, nebo pištění. (takový dutý hluk)

Já tu Feldu, mám místo auta, které už přes mé neštěstí prostě umírá. I po náročných, dlouhých a drahých opravách to vypadá, že ho čeká už kovošrot. Takže Felda po dědovi asi zůstane a já bych chtěl předejít situacím, kdy stojím 200km od bydliště s botama ve sněhu s nepojízdným autem v místě, kde nemá žádný operátor signál.

To, že hučí převodovka si nemyslím, že se to týká jen mně. Si myslím, že si tím prošlo více lidí a buď to neřeší a jezdí, nebo jezdí a ví. Stačilo napsat Martine, dej tam nový ole ABCD 123j / nebo dej tam hustý olej DCBA 321 - protože bagr, nebo nový řídký olej USARMY UFO 789456123, - protože dědek tam jezdil na původní olej a ... ono ...

Mám obyč Feldu s klikama, bez serva, se starodávným českým 50Kw motorem a NEVADÍ mi, když do toho naliju něco dražšího už jen pro ten pocit, že to dojede bezpečeně domů.

Papi děkuji, koupím nový
Papi - FK

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 19:11:11, celkem upraveno 1 x.
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od martin.324 »

martin.324 píše:dobrý den

byl jsem upozorněn že felda vyluzuje na 3 strašný zvuky ... převodovka K.O. nebo spíš olej.

Starašně piští klínový řemen, i během jízdy začne. Vodní pumpa nebo spíš altik?

co myslíte.
Papi, v řádku 2 není o pískání NIC. V řádku 2 píšu o strašných zvucích - něco jako by to DRHLO, hučelo, neumím to popsat, snažím se naznačit

Mastnota = děkuji
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od 103457 »

Tvl zase 8 příspěvků a o ničem.
Prosím tě dřív než něco napíšeš, přesně specifikuj svůj problém + co jsi již řešil a zda to pomohlo nebo ne. Za další, jestli neumíš specifikovat zvuk, tak to nahraj na telefon, někam ulož a sem dej odkaz.
Je to, jak s těma olejema, ty se zasekneš na nějaký kravině a furt se kolem toho točíš, přičemž felda je tak jednoduchý auto.
A jestli máš problém s náma a našima radama, zkus to na fb. tam tě pošlou do řiti hned, mi se snažíme pomoc.
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od martin.324 »

zatím mě pomohlo všechno.

jsem nesmírně rád, že se svým Hezkým autem konečně najedu 15km za týden, zatímco s Feldou najedu 6.000 km za měsíc. Ono to střídám ještě s jiným, ale to umírá. Lítají z něho saze a dolívám olej. 0,5L na 4.000km a začínám ho oplakávat.

TAKŽE PROSÍM POCHOP, ŽE UDĚLÁM VŠE DO PREVENCE, abych NĚKDE NEZŮSTAL s Feldou VISET. Felda zatím ušetřila od 13.7.2018 108.000,-Kč a vydělala si něco málo pod 60.000,-Kč - zaplaceno v budoucnosti.

To neznamená, že ji chci vyzlatit. Chci ji ojet a koupit zase jiný střep.

Děkuji TI za pochopení 103457
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od Rob »

Pokud ti felda šetří, respektive vydělává takový peníze, a nemáš jak píšeš problém do toho nalejt něco dražšího a navíc potřebuješ pokaždé bezpečně dojet domů, tak bych se asi takovými problémy osobně vůbec nezabýval. Zvláště pokud tomu extra nerozumíš (bez urážky,to je konstatování faktu z toho cos sem dosud napsal), vzal bych auto do servisu na který máš dobré reference. Protože tady většina tvých dotazů je již ve fóru zodpovězená, stačí použít vyhledávač a věnovat tomu pár minut času. Z toho, že to tak neděláš, usuzuji, že tvůj čas je velmi drahý a nemáš čas ho ztrácet zbytečnou prací. Navíc pokud nedisponuješ vyhřívanou garáží, je teď extra nevhodné počasí na to s feldou něco dělat, byť by se jednalo o triviální výměnu oleje v převodovce. Ono stejně nic jiného nezbyde, protože pokud převodovka dělá zvuky které se ti nelíbí a nepomůže (nepomohla) výměna oleje, bude stejně potřeba ji buď rozdělat a zjistit co je špatně, nebo ji rovnou vyměnit. Obojí nepředpokládám, že budeš dělat ty, takže veškeré laborování a uvažování čím to asi je je v tvém případě zbytečné. Snad možná ta výměna toho řemenu by stála za úvahu, ovšem to bude vedle opravy/výměny převodovky zcela zanedbatelná položka, takže bych to nechal udělat přitom.
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od martin.324 »

ROB

och - jakou pusu bych ti dal ... NEMÁM AUTOSERVIS. Mám jen pneuservis a u rchána rampu, od které má klíče jen on, takže všechno s ním. Mám jen kamaráda, který věčně nemá čas, ale i přesto mi vyměnil olej a svíčky a filtr vzduchu - na Feldě. Na jiném se mu to nepovedlo...

NEMÁM AUTOSERVIS. Každý, který v Šalingradě slyší FE - LI - CI - A tak bere blicí pytlík a říká, že to spravovat nebude. Všichni výměnkaří, za strašný peníze. Měl jsem jednoho profesionála, který ty Feldy dělal v autorizovaným servisu, vyměnil spojku na Favo za 50 minut, jenže z něho se stala neuvěřitelná piča, tak o něm ani neuvažuji.

Navíc vím jak to v servisech chodí. Jakmile to není věc, které nikdo nerozumí, kde ti mohou nakecat nesmysly a okrást tě (na mazlikovi mi opravili alternátor za 4000, pak jsme zjistili že přiletovali nějakou diodu či co za 52,-kč)
tak na tebe serou.

ptalů jsem se na střílení - byla to lišta, na olej, abych to neposral, protože mi každý řekl jiné věci, na převodovku, protože jsem odpovědi na foru považoval za všeobecné, nikoli týkající se 2 a 3 rychlosti a na řemen, který mě svým pískáním přivádí do varu, na kola, které mám poskákané 20 let doma a vodu, kterou jsem jen dolil.

To auto má jedno kouzlo, nejezdí za 10,15, nebo 300,-Kč/km, ale za 3,50 Kč/km což je úúplně zlaté...

jinak vím, že máš pravdu, kde najít ten SERVIS. Děkuji
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od Rob »

Pokud jsi z Brna (Šalingrad=Brno předpokládám), je tam na 100 % několik autorizovaných servisů Škoda auto. Od známých vím, že Škoda trochu přehodnotila cenovou politiku u servisu starších vozidel a dost často vychází i levněji než nezávislý opravář fungující na IČO. Opět by to ale chtělo buďto se zeptat zde na fóru případně třeba zde:
https://forum.skodahome.cz/
věnovat pár minut hledání, který servis je v Brně dobrý a který stojí za to navštívit. Nevěřím tomu, že by ti v autorizovaném servisu Škoda řekli - felicie neopravujeme, běžte s tím pryč. Pokud z toho máš obavu, doporučuji vzít si mobil do kapsy, zapnout nahrávání zvuku a případný záznam hovoru zveřejnit na youtube případně ho zaslat přímo do Škoda auto. Takový servis by rozhodně měl s tímto přístupem velké problémy a mohl by v případě opakování takového scénáře přijít o autorizaci. Ale tomu nevěřím, že by se stalo. Případně je možnost zde na FK někoho požádat, jistě tady bude někdo z Brna nebo blízkého okolí, kdo bude schopen a ochoten se tvým problémem zabývat. Ovšem nějakou investici to bude chtít v každém případě, což by ale u auta, které jezdí 6000 km měsíčně a ušetřilo ti již takové peníze co píšeš, neměl být vůbec žádný problém. Moc jiných možností ti stejně nezbývá, plácáním tady na fóru se to samo neopraví. Takže buďto budeš nepříjemné projevy auta dál ignorovat s rizikem, že se ti jednoho krásného dne vysype 100 km od baráku anebo ti to někdo bude muset spravit.
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od martin.324 »

V jednom servisu kam jezdím se svým VW a je zárověň servisem Škody mi řekli, že už nemají díly a nutili mi 3 válcovou fábii 1,2 za 80.000,-Kč, kde bych na bazoši za tu cenu koupil takové fábie2, a v druhém servisu mi hned žabku vzali na protiúčet a odečetli 25.000 a dávali mi 3 válcový kombím za bratru 230.000 + sleva + šrot = ceník. Zase 3 válec.

Jenže to nové auto by zase bylo psané na firmu a Škofin uplatňuje zajišťovací převod práva. Takže howno.

Zkusím tedy někoho poprosit, jestli se toho někdo nezhostí. Mám známého v Tišnově v bývalém autokubu tak boufám, že bude ještě žít a že mi poradí, protože před 20 lety mu bylo 50-60.... hmmm aby nebydlel na hřbitově.

Kam to vozíš ty, Robe na Vysočině..
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od Rob »

tomu se mi nechce věřit... že by Škoda odmítala opravovat felicie. Alespoň u nás na Vysočině o tom nevím. Zrovna minulý měsíc byl kamarád s felicií zde, klidně vyzkoušej, je to autorizovaný prodejce vozů škoda:
http://www.autodobrovolny.cz/cs/servis
Mají pobočku i ve Velkém Meziříčí, to je z Brna cca 50 km. To už není takovej nářez kilometrů. Já opravuji buďto sám, nebo mi něco dělá soused, který je ovšem dost zaneprázdněný a načekám se. Nemyslím si, že by se hrnul do toho opravovat ještě dalším lidem. Jinak mám ještě jednoho známého v Jihlavě, který na to má živnost, v případě zájmu ti pošlu kontakt. Případně jsem slyšel ve svém okolí chválu na tohoto člověka: https://www.firmy.cz/detail/2025862-aut ... borna.html
To by ti pro začátek mohlo stačit. Ani jeden z nich není zloděj, prostě co je špatně opraví/vymění a řekne si za to normální peníze. Že by například vyměnili spojkové ložisko a řekli, že dávali novou převodovku se zde určitě nestane.
Hloupé je, že to sem máš z Brna z ruky, ale věřím, že se něco podaří třeba v tom Tišnově. Pokud nedopadne ten známý, určitě jako člen autoklubu bude vědět o někom spolehlivém, na koho se obrátit.
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk na 2 a 3 rychlost

Příspěvek od martin.324 »

Jemnice, Třebíč, Velké Meziříčí, dokonce až Pelhřimov, Halvíčkův Brod = to jsou mé nájezdy. Dnes je výjimka padá bordel, tak jsem nikam nejel. Sever píchám až do Lanškrouna, Bruntálu, Nového Jičína, Zlína. Every day.

jinak děkuji

V Třebíči znám jednoho pána, vím, že tam provozuje místní autobusovou dopravu a prodával běloruský traktory. Myslím, že se jmenoval Křivan.
Odpovědět