Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Simos 2P
135M, 136M
Semperit
Příspěvky: 3
Registrován: pát 03. kvě 2019 9:32:43

Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Příspěvek od Semperit »

Ahoj,Vyměnil jsem lambda sondu, snímač otáček,zapalovací lištu, svíčky a relé x. Vše nové. Auto jezdilo celý den bez problémů. Ráno chci nastartovat a nic, motor točí a ani neškytne, vyndal jsem svíčky nové a dal jsem do lišty jiné a zkusil jestli hazí jiskru. Vše Ok namontoval jsem je zpět a zastartoval jsem a motor chytnul. Dojel jsem do práce odpoledne zase domů a ráno zase nic a tak jsem opakoval startovací rituál a zase vše v pohodě. Další den ráno už to nešlo vůbec nastartovat a tak jsem jel mhd. Odpoledne bylo pred autem volné místo a tak jsem ho pustil z kopce a hned chytlo. Můžete mě poradit co s tím?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Příspěvek od ferdamravenec »

zkus čidlo teploty ,
nebo přijeď
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Příspěvek od Rob »

kdy byl měněný palivový filtr? hodně lidí ho kvůli špatnému přístupu nemění a pak může i odejít čerpadlo. interval výměny filtru je max 60 kkm, takže pokud není 100 % jisté kdy byl naposledy měněný, určitě bych začal tím.

Jinak špatných věcí může být více, bylo by dobré nahlédnout VAGem do paměti závad, než začneš cokoliv kupovat a měnit. Výměnou palivového filtru za 150 Kč ale určitě nic nezkazíš.

Předpokládám, že tebou vyjmenované věci které jsi vyměnil jsou značkové nové nebo ověřené funkční. Pokud je to čína nebo vymontované z anonymního vraku na vrakovišti, byla to zbytečná práce a můžeš je taky měnit znova.
Semperit
Příspěvky: 3
Registrován: pát 03. kvě 2019 9:32:43

Re: Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Příspěvek od Semperit »

Palivový filtr jsem taky měnil, když se zapne diagnostika do zásuvky tak se auto nnepřihlásí. Je to ůplně na palici.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Příspěvek od Rob »

No tak tím bych začal. Jestli zlobí řídící jednotka, je to celkem neobvyklé, ale ne nemožné. A h tím můžou souviset i problémy se startem...
Papi - FK

Re: Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 19:20:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Příspěvek od Maty »

Pokud je to imo tak ten motor nastartuje a pak chcípne ;-)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Semperit
Příspěvky: 3
Registrován: pát 03. kvě 2019 9:32:43

Re: Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Příspěvek od Semperit »

Ahoj, čidlo teploty jsem taky vyměnil a ráno normalně nastartoval a další den ráno to už zase neslo a tak ho pouštím z kopce a to vzdycky chytne hned.Jinak jede lepší jak jezdila. Mám taky vykuchaný katík. Nebylo z krz něj nic vidět. :D A díky za rady :hlava: :hlava:
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Příspěvek od Rob »

.... zkus mrknout na snímač otáček, je shora na převodovce a je krásně přístupný, vyndat ho je práce na 3 minuty. Občas bývá načnutý (fyzicky poškozený) od setrvačníku a může způsobovat podobné problémy. může být také špatný snímač teploty a tlaku vzduchu, můžeš ho zkusit na pár dní odpojit a jezdit s odpojeným, tím nic nezkazíš. Kdyby byl špatnej, respektive házel nesmyslné hodnoty, odpojením si ŘJ dosadí náhradní hodnotu 20°C a v těchto teplotách by to mělo normálně fungovat. Je to hledání jehly v kupce sena bez té diagnostiky.... ale pokud chceš dál laborovat, tak nic jiného nezbývá.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Příspěvek od ferdamravenec »

a pak se vrať k tomu čidlu teploty , nemusí být špatný ale jen zoxidovaný , i konektor čidla (sám s jsem s tím měl problém)
konektor se špatně čistí je potřeba tenký úzký pilníček , nebo piny vypíchnout a tenký pilníček
tenký znamená méně než 1mm
a diagnostikou prověřit
wotan
Příspěvky: 2
Registrován: stř 21. bře 2018 8:19:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Příspěvek od wotan »

Ahoj, teď mám další problem. Pálý se čtvrtá pojistka z prava 15 A. Na základní desce je to první pin zasuvka v levo. Na čtyrech pinech je zkrat na kostru: Zelený a světle modrý, levá strana.Prava strana pinu: Červený a Světle modrý. Když dám zkoušečku na plus pol a dotýkam se těchto pinů tak svítí.Zkoušel jsem to v zadu na čerpadle a tam zkrat není. Díky
Naposledy upravil(a) wotan dne čtv 11. črc 2019 12:26:43, celkem upraveno 1 x.
wotan
Příspěvky: 2
Registrován: stř 21. bře 2018 8:19:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia mpi 50 kw. Nejde nastartovat.

Příspěvek od wotan »

Jěště bych potřeboval elektrické schema té mojí feldy, jestli někdo nemáte barevné. On se v tom přede mnou někdo vrtal a plno drátu je přeštípaných a zase nastavovaných jinou barvou i třikrat za sebou a nebo pripojené draty jiné ke stávajícím.
Ještě jednou díky za pomoc.
Odpovědět