hulí a smrdí

martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

hulí a smrdí

Příspěvek od martin.324 »

Zdravím po raním nastartování se za autem objeví takový mrak - bílo modrá mlha a smrdí ty spaliny v interiéru.

Po rozjetí a ujetí pár set metrů se to ztratí.

Ale celkem to štve.

Co to může být? Motor v řiti?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od 103457 »

Bílá je pára, takže voda, modrej kouř je olej. Sleduj co se ti ztrácí jestli voda nebo olej.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od Maty »

A taky by neuškodilo se zmínit co to je za motor.

Osobně bych to tipoval na 1.6 .. v tom případě bych tipoval, že se ti ztrácí olej ... a pak bych tipoval, že ti písntní kroužky dosluhují ..... ale to vše jen dohady :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od martin.324 »

Ahpojte:

103457:

Olej co se nalije, to se vylije beze ztráty kapičky. Olej se mění od 12-15tis km. Při 15tis je tmavý (ne černý). Zásadně a pouze olej z Kauflandu s normou VW 502 00 505 00, která do Feldy od 1997 patří. Nikoli 50101 která se lije do Favoritů nebo 1,3 BMM, či Rapidu/Emka 136

Voda se ovšem do Felicie dolívá, 1,5 L/ 10.000km s autem se ujelo 35.000 Km za 2roky a dolil přes 4 litry.


Maty:

1,3 MPI 50 kW 8/2000 179.000km

děkuji
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od kater »

Sa nečuduj ,keď tam dávaš ten super olej z Kaufu. Aké ma normy API a ACEA.Olej sa ti do spaľovaku môže dostavať cez gufera ventilov.Hlavne že "ušetríš" na oleji.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od 103457 »

Jestli mu to žere olej, tak mu to sežere olej z kaufu stejně, jako olej ze značkovýho servisu. Navíc píše, že olej mu to nežere. Voda se také nijak extra neztrácí, pak bych kouknul na filtr vzduchu, svíčky, ventily a netuším, jestli na MPi jde nějak seřizovat motor, myšleno předstih zapalování.
Víc mě nenapadá.
Jo jěště, jakej je volnoběh a co spotřeba? Nežere to nějak enormě?
Ten olej nesmrdí po benzínu?
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od kater »

Ak tam má olej s pochybným SAPS a dal by ten olej na rozbor ,zistil by že po 10 ;15000km tam má kyslú brusnú kvapalinu ktorá mu opotrebuje motor a že nemá merateľný úbytok oleja ,môže to byť prienikom paliva do oleja.Oleje posielam na rozbor ,tak by ste sa divili aké chodia výsledky.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od Pawlick »

Já bych teda řekl, že ta voda docela mizí, mně se hladina od výmeny kapaliny k výměně nehne...

martin.324: Pod víčkem na dolévání oleje žádný šlem není?

kater: Pro zajímavost, co stojí takový rozbor oleje?
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od martin.324 »

Pawlick

pod byl víčkem jen černej sajrajt, nic co by připomínalo emulzi.

kater

já sa nečudujem. Viem o marketingu a přebrandovávání. Pochybuju, že by Kaufland řešil jakýkoli soudní spor o zničením motoru vadným motorovým olejem. Ten olej Kaufland je narozdíl od recyklovaných olejů Shell OMV a jiných, PRVORAFINÁT. kdybych mohl napíšu ti, čí je to výrobek skutečně je. Stačí se podívat na parametry a srovnat a je to jasné. Jediný (jeden z mála) 10W-40 který plní VW 502 00.

Taky jsem koupil baterii v Kauflandu. Stála 1200,- ... pak 900,- ... a nakonec 450,-

Ano je to POPRVÉ co sem olej tam nechal 14.960km. Hluboce se mé felicijce omlouvám.

103457

Filtr + Svíčky + lišta jsou tam 25.000km
Volnoběh je mimo normu a proto mám problém měřit emise - Má být min 770 a mám 750.
Spotřeba je minimální, je 5,6 v létě a nyní to žere 6,5. Liju zásadně benzín z TESCA (ten Ultra95+ a dřív ten Optimal 95).
V zimě gumy zimní(sada Sava nebo sada Matador), v létě Letní Barumky. Teď mám chut koupit léto TOYO. 4 Gumy za neuvěřitelných 2500,-
U TSI smrdí v oleji benzín, u Felicijky MPI vůbec.

Jinak už Savy Eskimo s3+ nikdy nekoupím. S Matadory mohu jezdit po střepech, ostrých kameních a nic. Savu píchnu kdykoli.

Miluju to auto.

za 90.000,-Kč jsem ujel 35.000 km včetně všeho (nákup, ekodaň, STK, gumy, pojištění, servis, benzín) do poslední korunky. Selhal mi alternátor, žárovka H4, termostat a lišta na svíčky.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od Pawlick »

Kde jsi vzal nutnost té normy 502 00? Níže zasílám screen z návodu k obsluze k Felicii 1998, ta samá informace je v tovární sevisní dokumentaci. Domnívám se, že se mýlíš, tato norma není vyžadována, ale je povolena. 501 01 je dostatečná. Motor jako takový se navíc v případě MPI a BMM neliší.

https://1iq.cz/img/V2r2A/U2vT2.png
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od kater »

Kde na to chodíte že oleje sú recyklované? Nie sú.Olej sa skladá zo základového oleja ,ktorý vyrába rôznymi spôsobmi a podľa toho je kvalita a cena a balíčka aditív,ale to je na dlho.Rozbor oleja stojí asi 50€+-.Ten návod je z roku1998 a oleje sú už niekde inde.Najlepší olej pre motor je ten ktorý plní mormu ACEA A3/B4 a mení sa po 10k km. A napr. ten Shell Ultra je výborný olej na bežné jazdenie.Skús vymeniť guferá na ventiloch. A pre tých šetrilkoch ,ktorý hovoria ,že Felícia je starý motor ,ktorému netreba nič dobré ,mám irídiové sviečky Denso ,olej Millers Oils a tankujem OMV 98 ktorú aditivujem Millersom.Ten olej je 5W40.Dlhodobú spotrebu mám 6,4l s autom nejazdím pod 2000ot. a červené pole otačkomera navštevujem často.Nikde na Felda nenechala som s ňou spokojný tak prečo jej nedopriať niečo lepšie.
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od martin.324 »

Pawlick

chlape, už nevím. Řešil jsem tu normu 501/502 jen u této mé poslední Felicie, kdy jsem se zajímal o oleje, jejich výrobu, jak to vlastně chodí.

dříve jsem žádné oleje neřešil a do všeho co jezdilo lil nejdražší Castrol. Proč nejdražší Castrol? Protože jsem ho mel od zlodějů automechaniků z autorizovaných servisů za pár korun.

Zloději automechanici se na autorizované servisy časem vykašlali a šli na soukromou, kdy jsou pod AUTO CORA, Auto Nevím, Auto Čórka a podobné, kdy jejch olej byl několikrát kritizován a hlavně nechci díly z Turecka, Ukrajiny nebo Číny s prací za předraženou cenu, tak jsem olje začl řešit a mohu říct že používáním oleje Kaufland se auto rozjezdilo.

Kater

Drahý pane. Existuji firmy a ty mají tzv olejové hospodářství. Třeba mají 60 nákladních aut a 60 autobusů a olej který nalijí, ojezdí a vylijí si firma zase odveze. Ten ojetý a hnusný přes 1000* lepší filtr než je váš olejový filtr u motoru se pročistí, dobarví, dovybaví se aditivy stejně jako když je to ropný rafinát.

Jak správně píšete do kádě s ropou, kde 1 barell stojí 1000,-Kč se nalije rozpouštědlo a vznikne ropný základový olej, do kterého se přidají aditiva. A májme 15W/40 s cenou okolo 12,- kč/litr. A máme i 10W/40 za 15K,-kč/litr. A nyní ho smícháme s recyklovaným vyfiltrovaným olejem zadarmo a máme olej ua 7,-Kč?

Takže má li to plnit ACEA 12345 tak to znamená, že aditiva + tento ropný základ plní ACEA 12345.

Má li olej životnost 10.000 km znamená to, že tam je tak málo aditiv (které se kilometry spotřebují), že pak je olej na hovínko. Drahé oleje mají v sobě aditiv více. Takže 15W/40 s výrobní cenou 12Kč bude mnohem horší než ten, který stál korun 17,-Kč/litr výrobně...

Pak se dá vyrobit z nízkých či z vysokých frakcí ropy, opět dobarvení a doaditivování, no a máte olej, který stojí výrobně někde okolo 28-35,-Kč.
Syntetický olej je zase kombinace Syntetiky 0W-10 s čím? No pokud to bude obyč ropný hajzl tak fuj a pokud vysoká frakce ... tak mňam.

Je to psáno strašně ZJEDNODUŠENĚ, ale psát Shell nebo Castrol také je o tom, že tyto oleje mohou být pančované a přebrandované oleje z afrických rafinérií. Viz aféra s padělanými oleji.

Radši koupím v krabici Kaufland a vím na čem jsem. Než abych koupil Olej 15W/40 v krabici Castrol Edge.

MŮJ POHLED NA SVĚT OLEJŮ
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od kater »

Čo si napísal o olejoch je všetko zle .Pracoval som ako tdchnológ a aj na skúšobni motorov a o tribológii trochu viem a už predtým som napísal ,že je to nadlho.Ale vaše motory tak si tam lejte čo chcete a myslite si že sa oleje filtrujú ,dofarbia a doaditivuju a znova predávaju.Ja sto viem ,že tak nieje.
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od martin.324 »

Ahoj

1. to je fuk, říkejme tomu

REGENEROVANÉ OLEJE.

2. Všechny automobilové oleje jsou přece mix olejů minerálních a syntetických. 15W/40 10W/40 5W/40 OW/40.

Vy jste psal o Shell Ultra a ACEA A3/B4 a já psal o čemkoli co plní VW 502.00

Pawlick přece píše, že se tam dá dát i levnější Favoritový VW 50101.

Millers Oils JE ŠPIČKA. To nemá ani mé TSI, kde je po ujetých 24.000km na oleji, již je olej s vůní benzínu.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od ferdamravenec »

no já bych si tipnul , vysrážená voda ve výfuku + špatné složení směs vadné některé čidlo ?teplota vody , tepltlak vzduchu , netěsné/ý vstřik ,vzduchový fi ???
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od martin.324 »

dnes jsem dosáhl rekordní spotřeby. Okolo 5l a jede to jak čert.

Tak nevím, aůe děkuji
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: hulí a smrdí

Příspěvek od 103457 »

To povídej tomu kdo tě ráno strojí ne nám.
Feldu známe, jak vlastní boty, takže nám bulíky na nos nevěš. To zkoušej na fb.
Odpovědět