řadící páka z fabie....

vybavení a úpravy interiéru atd.
Moltician - FK

řadící páka z fabie....

Příspěvek od Moltician - FK »

mám dementní dotaz,jde nějak napasovat kryt řadící páky z fabie i manžeta,prostě komplet aby to bylo jako u fabie tak lze to nějakým způsobem do feldy?
Mailo - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Mailo - FK »

návod a tutíž důkaz že to lze :D ZDE

návod na výměnu řadící páky, v mém případě za FI:RS
K výměně řadící páky mě vedlo to že stará ošklivá původní hlavy řadící páky se začala rozpadat. A jako druhá věc mi celkem vadilo že páka je hodně vysoko. Vzhledem k tomu že hodně střídám auta se mi prostě s Feldou špatně jezdilo. Proto došlo ke kroku kdy jsem páku vyměnil. A teď Vám ukážu jak.

1. Jdeme na nákupy
Já zvolil řadící páku z Fabie I RS. Jinak Vám se meze nekladou. Dá se řadit opravdu čímkoliv, možná nebudu sám kdo si vzpomena na doby 120tek, kde nám jako řadící páka dobře posloužil i obyčejný šroubovák :) V tomto návodu si tedy ukážeme jak upravit řadící páku z Fabie tak aby nám seděla na tyč z Felície (kterou budeme muset trochu zkrátit)

2. Montáž
Sejme tedy původní hlavu řadící páky i s její manžetou. Poté páku zkrátíme, a to v horní části tyče, tam kde dochází k zúžení směrem k závitu. Tohle děláme jednak proto aby se mám s pákou lépe řadilo (viz. můj popis výše) a také proto že nová manžeta od naší nové řadící páky je menší než ta původní a nedostala by nám až ke středovému tunelu, resp. dostala ale při zařazení jakéhokoliv rychlostního stupně by došlo k její mu “vyškubnutí“. Nyní je potřeba upravit samotnou hlavici řadící páky a to tak že musí zvětšit její otvor do kterého poté vsadíme tyč. Změříme si tedy průměr řadící tyče, vezmeme vhodný vrták a otvor zvětšíme (pozor ať si hlavici neprovrtáte :), proto je lepší před vrtáním sejmout vrchní ozdobný kryt hlavice). Nyní již nasadíme manžetu, přichytíme ji ke středovému, naneseme lepidlo na vrch tyče a nasadíme hlavici. Poté k ní jen přilepíme manžetu a necháme pořádně zaschnout.

3.Fotografie
Fotografie hotové práce naleznete ZDE
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Ivarek »

Moltician píše:mám dementní dotaz,jde nějak napasovat kryt řadící páky z fabie i manžeta,prostě komplet aby to bylo jako u fabie tak lze to nějakým způsobem do feldy?

Jasně že jde....

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
smazany clen - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak to by se mi taky líbilo. :)
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od madmaik »

proc se to me jako jedinymu nepodarilo :lol:
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
Matalion - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Matalion - FK »

Vím že ta paka tam lze dostat a tusim ze se dokonce trosku ta radici tyc zkracuje aby to tam slo dat. me by ale vsak zajimalo jestli se zmenili nejak vlastnosti razeni. (jako ze se stim lipe radi nebo ze vypada to sice pekne ale hure se stim radi a nebo je to stale stejne??)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Ivarek »

Mě se s tím teda řadí líp...kratší chod,ale předpokládá to mít celý mechanizmus řazení vpořádku.Jestli ti to jde ztěžka s klasickou pákou tak s kratší to bude horší.
Matalion - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Matalion - FK »

ne ne razeni mam skveli takze kdyz to riznu mam ocekavat jeste lepsi kvalitu rizeni?? supper to me potesilo ted jen sehnat radicku z RS :lol:
Mailo - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Mailo - FK »

Tak tak ... nemusíš tak "kvedlat" rukou ;) Je to příjemnější. A hlavně jak jsem psal v návodu pro ty co střídaj auta. Třeba kdž jsem přesedl s Feldy do Fabie tak jsem šmátral rukou a někdy jsem tu páku prostě nenašel :D

A druhá věc že to opravdu vypadá líp než když ti ze středového panelu trčí nějaký nevzhledný dlouhý fofr klacek, který se mi prostě podle mě tvarově moc nepovedl ;)


to Matalion:
Jinak RS páku seženeš tak cca kolem litru ... jak kde, zkus aukro nebo bazar na skodahome.cz
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 28. říj 2008 22:03:59, celkem upraveno 1 x.
Matalion - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Matalion - FK »

jj diky moc za radu
smazany clen - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak ono se dá jen s pomocí lepidla a pilky snížit i ta původní páka. Takže to nemusí stát skoro nic ;)
Mailo - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Mailo - FK »

To dozajista ano ... ale mě osobně se origo hlava řadící páky za prvé nelíbí a za druhé špatně drží v ruce. Takže proto viva Fabiatická páka ;)
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Jyrgen »

taky ji tam mám :) akorát montáž proběhla trošku jinak, asi složitějc, ale je tam, vyhovuje a to je to hlavní ne? 8-)
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
smazany clen - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak jsem si sehnal řadičku z fábky i s manžetou a chtěl jsem to dát k sobě do fava a zjistil jsem následující první díra v řadičce je malá ok o tom se tu zmiňuje návod a prý vrtákem zvětšit díru, ale pak jsem narazil na druhý problém manžeta je na jakémsi rámečku jenže ten je o kousek delší a užší než origo díra tak by mě zajímalo jak jste to kdo vyřešil vždyt favo a fela mají jinak stejné díry v tunelu na manžetu
Phobos - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Phobos - FK »

Já když vyvrtal větší díru tak mi ten rámeček na manžetu prasknul a aby mi držela manžeta u hlavice zkoušel sem jí přilepit ale nešlo to tak sem nasunul na tyč radící páky gumovej kroužek kterej je tam nafest docela a když sem narazil hlavici s manžetou zespod sem přimáčk ten kroužek k hlavici a drží mi vlastně tu manžetu aby mi nesjela od hlavice. Snad ti to pomůže
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 01. lis 2008 12:22:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
smazany clen - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od smazany clen - FK »

No moc mi to nepomohlo protože jsme si nerozuměli ty myslíš jak jsem pochopil spojení řadičky a manžety a já myslím to, že dole je manžeta chycena k jakémusi rámečku který má zjevně přijít zacvaknout na tunel a tam je rozdíl ve velikosti, ale i tak dík možná se tato informace hodí až to budu zvětšovat
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Ivarek »

No s tím rámečkem je to krapet složitější.Já to udělal tak že jsem vypreparoval ten rámeček z tý fábiácký a zahodil ho,z tý feldový jsem vypáral tu gumu která je všitá v té manžetě a manželka mi zašila tu gumu do tý manžety z fábie.No a je to.
Jinak upozorňuju že ta manžeta z tý fabie je celkem krátká,takže bacha aby vám pak nevyskakovala ta manžeta z toho rámečku když dáte horní kvalty (1,3,5).Nesmíte nechat tu tyč řazení moc dlouhou.
Phobos - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Phobos - FK »

Malebolgii píše:No moc mi to nepomohlo protože jsme si nerozuměli ty myslíš jak jsem pochopil spojení řadičky a manžety a já myslím to, že dole je manžeta chycena k jakémusi rámečku který má zjevně přijít zacvaknout na tunel a tam je rozdíl ve velikosti, ale i tak dík možná se tato informace hodí až to budu zvětšovat


Jo ten spodní rámeček, to sem to špatně pochopil, já to udělal podobně jako Ivárek vyndal sem tu manžetu z tý octávácký vzal sem ten rámeček z feldy a lepidlem na kůži sem ho přilepoval k manžetě a ve dvou místech jí přehnul protože je ta manžeta o něco širší
Tholis - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Tholis - FK »

Lidi nevíte jakým lepidlem to přilepit??
Tholis - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Tholis - FK »

Tak tu mám slibované fotky z montáže:

První teda bylo sundat hlavici staré páky a uříznutí zúženého místa, dále jsem ulámal packy u fabiové řadičky a vyvrtal otvor 15kou vrtákem..Tužkou jsem nakreslil na středový panel obvod plastového rámečku z fabia páky a díru v panelu jsem vybrousil rašplí..Poté co šel rámeček usadit jsem vrtákem dovrtával díru v hlavici řadičky aby šla dost do hloubky a při zařazení 5tého rychlostního stupně se nevytrhla manžeta...Pak jsem jen nasadil stříbrnou čepičku a vyluxoval tisíce šponek (ne dost důkladně ještě).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Finále:

Obrázek
Rex - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Rex - FK »

je to sice hezké, ale vadily by mi tam ty blbě vyznačené kvalty. proto jsem ji ani nekupoval a koupil jenom koženou s leštěným hliníkem
Tholis - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Tholis - FK »

Tak je pravda že kdybych měl tu možnost pořídit ten vršek jen leštěný udělal bych to taky tak.. No co nadělám. Nezbývá mi než ti tu tvou tiše závidět. ;) Ale i tak mám z té páky radost... Jen se mi občas stane že máchnu do prázdna :lol:
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 21. pro 2008 15:33:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Ivarek »

Rexi to je vpohodě....řazení zůstává stejné..1,3,5 dopředu a 2,4 dozadu. :D :D :D :D
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Maty »

Horší bude to když někdo sežene páku na který bude i 6 :-)
To je taky jeden z důvodů proč takovou páku nechci .. :) Půjčíme Feldu někomu kdo Feldu vůbec nezná a na dálnici tam podle páky bude chtít zařadit 6 :D :lol:
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Rex - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Rex - FK »

Ivarek píše:Rexi to je vpohodě....řazení zůstává stejné..1,3,5 dopředu a 2,4 dozadu. :D :D :D :D


no jo, ale raketa je jinde :lol:
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od xmorfeuz »

Já ten vršek zadělal a přestříkal na černo ;)

Obrázek
Rex - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Rex - FK »

taky možnost. ale ještě lepší je sehnat si tu se správnou kulisou. na aukru jsem ji viděl ale byla drahá jako prase
Tomk

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Tomk »

Cus chtel sem se zeptat jak tady je ten odkaz na navod montaze tak jesli by mo moh nekdo z aktualizovat ... vsechny odkazy na tu stranku uz neakou dobu nefungujou ... diky
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Maty »

Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Twiggy007 - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Twiggy007 - FK »

čauko, dneska jsem si objednal řadící páku z fabie a chci se zeptat zda tu není někdo, kdo by mi to na šumpersku a nebo olomoucku udělal.

neznám nikoho, kdo by to někdy dělal, prosím o odpovědi do SZ

práce bude automaticky zaplacena. díky za odpo..
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od a13sh »

Je to prace na par minut i s dost podrobnym navodem,navic na tom nic neni. Zvladnes to sam.
Twiggy007 - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Twiggy007 - FK »

moc si netroufám a tak hledám někoho ze šumperska a okolí :-)
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Jura_Favorit »

Od toho tu máte TOTO :!:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
piskot - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od piskot - FK »

Možná to bude znít jako blbej dotaz, ale dá se tam napasovat i řadička z octavie?
Tom3k - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Tom3k - FK »

Tiež som skracoval riadiacu páku na mojej felde. Odrezal som z nej pílkou na železo. Ale hlavicu páky som dal originál na feldu len je tvrdšia ako tie pôvodné..Aby sa neohýbala kôliodstráneniu šróbu na paké, kúpil som si hmoždinku..šrób sa akurát zakrútil do hlavice a vošiel do rúry prevodovky..len z hmoždinky bolo treba dať preč taký pliešok na spodku..aj dĺžkou to pasovalo..takto sa bude asi môcť vymeniť aj iná hlavica do feldy na zakrútenie ak pasne hrúbka závytu :)
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od H4nIS »

ty starý 1.4 44kw oktávky měli Rko dozadu jak felda ne ?? uvažuju že to tam dám, ale kde to sehnat fakt netuším, těch aut moc není
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Tom3k - FK

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Tom3k - FK »

Ahoj nakoniec som to s tou pakou vymyslel inač..mal som možnosť kúpiť krásnu z VW. Bolo mi jasné že priemer otvoru v páke nebude sedieť do tyče vo felde..takže bolo treba vŕtať do hlavice čo bolo úplne jednoduché..použil som nejaký vrták vyzeral ako šuška :) a vyvŕtal presne koľko bolo treba..Páku som nastokol a do jej vnútra som dal troška molitánu tak aby z hlavice máličko trčalo a pri nasúvaní sa to pekne schovalo celé dovnútra, nechcel som tam dávať nejaké šróby alebo čo..ono to pekne vošlo dnu aj keď nebolo moc miesta medzi pákou a tyčkou, skoro žiadne a týmto molitánom to drží jak hovado, ani sa to nekrúti ani nič a keby chcem hlavicu vybrať určite by to nebolo nič namáhavé ..teraz to vyzerá ako niekde v oktávke :) skracoval som aj tyč samozrejme a kupoval som tunel čiže výška tyče sa zase o čosi znížila a naozaj to vypadá moc pekne..niekedy cvaknem ;) Potešilo ma aj že rýchlosti boli presne ako majú byť takže aj to ma presvedčilo kúpiť túto radiacu.. Takže po mojej skúsenosti s radiacimy pákamy je jasné, že do našich miláčikov možeme natrepať hocijakú.

Obrázek
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od felicia1 »

chlapi, je prosímvás hodně těžký vyndat z feldy řadičku tak abych si jí mohl zkrátit v dílně? ještě jsem to nezkoumal co se kde oddělává.
a jde ta páka svářet?

díky moc
Goodicek
Příspěvky: 87
Registrován: sob 29. pro 2012 22:33:32
Bydliště: Vlčnov
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od Goodicek »

je to tady sice uz starsi, presto se musim zeptat, taky jsem si sehnal řadičku ta co je na obrázku o post výš, jelikož jsem to ale musel vrtat 15ctkou aby to tam šlo nasadit tak sem musel odvrtat ten kroužek který tu hlavici a manžetu drží pohromadě. a já se ptám jaký mám použít lepidlo na tu kůži(koženku) nebo co to je a slepit s tím plast. takže vlastně kůže->plast. máte s nějakým lepidlem zkušenosti? dík Taky s tim budu lepit manžetu k tunelu protože mam of face auto s new face tunelem.... je to vlastně ale stejny, mam ten rameček obšity tou kuži takže je to zase kuže-> plast. díkec
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: řadící páka z fabie....

Příspěvek od felicia1 »

přátelé až dnes jsem zjistil, že do místo řadičky z fabie jde použít jedničkovej superb a máte schéma řazení správně :-)
Odpovědět