Palubní počítač TM-3

sa-tan - FK

tc6 pro 1,9d

Příspěvek od sa-tan - FK »

tc6 pro 1,9d ma to nekdo zabudovany a funkcni myslym spořebu atd
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: tc6 pro 1,9d

Příspěvek od Skury »

Ne
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Lars1 - FK

Re: tc6 pro 1,9d

Příspěvek od Lars1 - FK »

existuje něco podobného pro 1,9D?
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: tc6 pro 1,9d

Příspěvek od Kovi »

Slyšel jsem že existuje, ale to proč to chceme,tedy aktuální spotřeba a průměrná to neumí, páč není kam připojit snímač.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Zbysek - FK

Re: tc6 pro 1,9d

Příspěvek od Zbysek - FK »

Dokonce to má myslím i dost podobné označení, ale umí to fakt jen voltmetr a podobné věci. Protože u diesela není jak snímat dodávané množství paliva přes vstřikovací ventily jako na benzínu, muselo by se to dořešit průtokáčema jako na některých nákladních autech třeba.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: tc6 pro 1,9d

Příspěvek od Raceman »

jmenuje se to TM-3 a je hůř k sehnání než TC-6
Lars1 - FK

Re: tc6 pro 1,9d

Příspěvek od Lars1 - FK »

Jestli na něj někdo narazíte dejte vědět
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: tc6 pro 1,9d

Příspěvek od mikka »

Takhle bude fungovat i běžný palubní počítač TC-6, tj. bez okamžité a průměrné spotřeby.
smazany clen - FK

Re: tc6 pro 1,9d

Příspěvek od smazany clen - FK »

mám v autě ten TM3--byl jsem po koupi zkalamný že to neumí to co tc6...mě tam jde jen teplota, doba jízdy a průměrná rychlost....pokud by někdo měl k tomuto zařícení další info přivítal bych to..(třeba jestli v tom jde nějak zaponout aspon voltmetr...
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: tc6 pro 1,9d

Příspěvek od emilio52 »

Jestli to je jak říkáš tak se zkus zeptat tady : ale nevím jestli to je stejnej výrobce


APRI Ostravská 2343
756 61 Rožnov pod Radhoštěm

Technická podpora:
Pavel Třetina
Telefon: +420 571 661 024
Email: servis@apri.cz
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
smazany clen - FK

Re: tc6 pro 1,9d

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já tam tuším psal hned jak jsem auto pořídil..někdy loni v zimě a tuším že mi napsali že návod ani snad nemůžou najít....asi jich nebylo tak moc jak těch benzínovejch...poslal mi tenkrát návod na tc 6 jenže ten má víc funkcí...tak nevím...mám to jako teploměr a občas to na mě houkne že jedu dýl jak 2 hodiny....
pazduch - FK

Palubní počítač TM-3

Příspěvek od pazduch - FK »

zdar chlapaci, dostal se mi do ruky palubak TM-3 od Apri, a zajímalo by mě v čem se liší od TC-6. Díky :)
Marty_pv - FK

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Je určenej pro dieselovou feldu a neumí měřit nic společnýho se spotřebou (průměrná, aktuální) - umí akorát dobu jízdy, teplotu, průměrnou rychlost a stav nádrže
pazduch - FK

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od pazduch - FK »

Takže pro mě k ničemu :) kdyby někdo chtěl, poradím kde ho koupit za litr,ale bez kabeláže ;)
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od Mildacaso »

a neumi udaje tykajici se spotreby,
BlueFox - FK

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od BlueFox - FK »

Nestačilo by na to nějaké modernější čidlo průtoku ze kterého polezou impulzy a pak to už jen dokalibrovat? Pokud TC-6 nedovoluje nějakou kalibraci, musel by se udělat obvod, co by generoval pulzy podle průtoku a kalibrovalo by se v něm. Počítač by pak byl spokojenej a neměl tucha že je v dieslu. To se mi nezdá že by to ještě nikdo nevyřešil.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od ferdamravenec »

jenže takový čidlo stojí cca 1tis kč , apotřebuješ dvě ...................
někde se to už řešilo
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od bosator »

Mám v autě TM3, má skutečně jen 3 funkce: průměrnou rychlost, dobu jízdy a venkovní teplotu. Při poklesu teploty pod 3°upozornuje blikáním symbolu a pípnutím na možnou námrazu. Víc to neumí. Zkusil jsem ho kuchnout a uvnitř se se zdá, že je totožná elektronika (tištáky) jako v TC6. Nevím teda jistě, ale možná je to jen softvérová úprava a neúplná kabeláž. Ikdyž to jen pro info, víc s tím asi nenadělám.
Tom1

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od Tom1 »

ten palubák TM-3 pro diesel Feldu opravdu nezobrazuje spotřebu, jak aktuální tak průměrnou, kámoš ho má a tato nevýhoda ho právě štve. Diesely u modernějších aut už ale zobrazují i spotřebu. Jak to u nich výrobci vyřešili? Nějakým snímačem u vstřiků?
Tom1

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od Tom1 »

proč není možné u Feldy 1,9 D upevnit snímač, aby palubní PC mohl zobrazovat i údaje o spotřebě? U jiných dieselů, třeba u Fabie už to jde
Mauz - FK

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od Mauz - FK »

Ano rozdíl je v tom, ze Fabia už má elektrické vstřikovače, takže tam lze průtok měřit podobně jako u benzinové feldy... Naftová felda má klasicky rotační čerpadlo a mechanicky vstřikovače, tudíž nelze měřit elektricky impulz, přicházející k vstřikovačům... Existují i snímače, které snímají impulzy vstřiku přes vysokotlaké potrubí, funkce je mi ale neznámá...
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od ferdamravenec »

jde to , jen tento PC na tonení , kdyby jsi tam dal TC6 a ktomu snímače průtoku vstup/přepad dělič/násobič impulsů tak to máš vyřešený , ale levnější asi bude zjistit jakej systém je použitelnej
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od Honza_t »

Mauz píše:Existují i snímače, které snímají impulzy vstřiku přes vysokotlaké potrubí, funkce je mi ale neznámá...

Jednou jsme s tím měřili na praxi, tenkrát mistr říkal že to nějakým způsobem snímá mikroskopický nafouknutí vstřikovací trubky když je pod tlakem. Ale jak to udělá, netuším.
Uživatelský avatar
Kiff
Příspěvky: 61
Registrován: sob 17. srp 2013 20:14:57
Bydliště: Chlum
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od Kiff »

Existují i univerzální palubní počítače http://www.hobbydiag.cz/profidiag/eshop ... tac-4-in-1
Felinka, moje láskaObrázek
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od Maty »

Pro feldu nepoužitelné ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Michal1

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od Michal1 »

Kolega z práce má Felicii 1,3 MPi 50 kW z roku 2000 a má palubní počítač TM-3, který zobrazuje jenom výše zmiňované 3 funkce, proč má tento palubní počítač, když je určen pro dieselovou verzi? Mohlo to být tím, že výrobce montoval na přání tento palubní počítač i do benzínové verze? Proč u Felicií často odchází snímač průtoku pro palubní počítač, když u novějších aut vydrží mnohem déle? Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač TM-3

Příspěvek od 103457 »

TM-3 není určen pro dieslovou felicii, byl to jen jeden ze stupňů výbavy a znamená to thermometer s 3 funkcema. Takže je to vlastně jen tepoměr s dobou jízdy, takže jej lze namontit do jakékoliv feldy, klidně i plynové. Nejsem si vědom, že by čidla průtoku nějak enormě odcházely, pokud je čidlo i s vodičem správně upevněné, tak je nesmrtelné. Jen vyjímky potvrzují pravidlo, ale to je u všech výrobků, že se občas najde vadný kus. Čidla průtoku se spíš poškodí mechanicky při montáži/demontáži
Odpovědět