Kontrolka dobíjení ve 3500 ot

Richard_Solta - FK

Kontrolka dobíjení ve 3500 ot

Příspěvek od Richard_Solta - FK »

Zdravím, kontrolka dobíjení se mi začíná rozsvěcet ve 3500 ot a pohasínají u toho světla.. Dám nohu z plynu a kontrolka zhasne. Zkoušel jsem dopnout řemen a problém stejný, zkoušel jsem i měřit napětí při nastartovaném motoru bez světel 14,5V, napadly mě i diody ale prý snad problikávají kontrolky a tak a to se mi nestává.. Díky za odpovědi 8-)
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka dobíjení ve 3500 ot

Příspěvek od Kroupa »

Ahoj,měl jsem stejný problém.Je starý řemen,spálený.Nepomůže dopnout,ale vyměnit.Dělalo mě to po dálnici.Stačí prošlápnout spojku a jak se chytí kontrolka přestane svítit.
Richard_Solta - FK

Re: Kontrolka dobíjení ve 3500 ot

Příspěvek od Richard_Solta - FK »

Jaj, ale řemen se nijak neprojevuje že by pískal nebo tak.. Dá se to nějak pohledově zjistit nebo tak?
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka dobíjení ve 3500 ot

Příspěvek od Kroupa »

Řemen bude starý vyleštěný a tvrdý.Je už opotřebovaný tak,že prokluzuje v drážkách.Řemen stojí 150kč tak bych to neřešil.Jak vypadá není důležité,jde o funkčnost.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka dobíjení ve 3500 ot

Příspěvek od ferdamravenec »

no a nebo to je kontakt uhlíky = rotor , a to z důvodu vyhřátých pružin , vadného ložiska , opotřebených zběrných kroužků
Richard_Solta - FK

Re: Kontrolka dobíjení ve 3500 ot

Příspěvek od Richard_Solta - FK »

Vím, že stojí 150kč. Ptal jsem se pro to abych to vůbec uměl poznat. Zítra pro něj jedu. Mám doma ještě jeden altik tak to kdyžtak vyzkouším.. Ale stalo se mi, že po výměně altiku my po nastartování jakoby "žvejkal" řemen, je nějaký rozdíl mezi remenicema jako že by byla vyjetá? Ale to je blbost, jen takovej poznatek díky moc
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka dobíjení ve 3500 ot

Příspěvek od 103457 »

Řemen má zespodu drážky, sáhni jestli nejsou popraskaný-vylámaný. Řemenice jsou úzký a široký, podle výbavy vozu. Musí se pak koupit i adekvátní řemen. Spočítej drážky na tvojí řemenici a podle ní kup řemen.
Odpovědět