Nestartuje, jen cvaka cívka

The89Jamie
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26. čer 2011 0:49:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Nestartuje, jen cvaka cívka

Příspěvek od The89Jamie »

Zdravím všechny, mám obrovskou prosbu. Potřebuji poradit proč nestartuje moje Felda 1.3 MPi rv. 98. Velmi sporadicky při startu jen cvakla cívka. Napotřetí většinou už startér normálně naběhl a nastartoval jsem. Popřípadě jsem cuknul s autem při zařazené rychlosti a pak znovu startoval a chytla. Postupem času už nic z toho nepomáhalo a Felda nenastartovala. Jen cvaká cívka. Startér jsem rozebral, očistil a nic. Poté různě kombinoval střevíčka s rezervním startérem a nic. Koupil jsem a vyměnil kotvu ve startéru, cívku a nic. Uhlíky jak jsem zjistil svojí pájkou nevyměním. Ze zoufalství jsem prostě koupil celý startér. První den se zdálo, že mám klid. Ale pak zase jen cvakla cívka. Koupil jsem + a - kabel k baterce a nic. Vyčistil kostřící body. Jeden co je na kastli a druhý na bloku motoru. Zase se zdálo, že je vyřešeno. Druhý den nic. Přidal jsem k startéru kabel a udělal další kostru ke kastli a nic. Pak jsem koupil vložku do spínací skříňky. Zkušební start v pohodě, ale druhý už zase jen cvakla cívka. Ještě zkusím udělat nový drát od spínačky na cívku startéru. Startér při spojení nakrátko točí. Víc už mě nenapadá. Auta si opravujeme doma svépomocí a vždy si poradíme i s těžšíma úkonama. Tak se mi nechce dávat auto autoelektrikáři nebo nejhůř do servisu. Po hodinách strávených u internetu a tady na fóru už nevím co dál tak doufám, že dostanu radu tady u odborníků :cheers: . Děkuji předem za odpovědi.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, jen cvaka cívka

Příspěvek od ferdamravenec »

.....nakrátko , nakrátko , to je co ???????? že propojíš jen silovej obvod ??? nebo na konektor převedeš + ???
The89Jamie
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26. čer 2011 0:49:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, jen cvaka cívka

Příspěvek od The89Jamie »

Nakrátko myslím spojit cívku přímo s + drátem z baterky ;)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, jen cvaka cívka

Příspěvek od ferdamravenec »

ok , problém může být , buď v kabelu od baterky k pojistkovce resp v uzlu spojení kabelů , může tam být dost velkej přechoďák ,
jo a taky na konektoru na žlutým drátu přímo u startéru - taky bejvá zoxidovanej
The89Jamie
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26. čer 2011 0:49:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, jen cvaka cívka

Příspěvek od The89Jamie »

Konektor jsem již čistil byl vcelku zoxidovanej. Dnes jsem tenhle kabel ze spínačky do cívky vyměnil a startuje. Ale po tolika nezdarech nechci říkat, že je opraveno. Ten přechoďák jde určitě změřit,že? Ale tohle mi nikdy nešlo. Nevím co a kam. Stačí na to obyč multimetr? Ten mám jen jak na to?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, jen cvaka cívka

Příspěvek od ferdamravenec »

on ten problém oxidace je je ve spoji kabel-konektor ,
The89Jamie
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26. čer 2011 0:49:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, jen cvaka cívka

Příspěvek od The89Jamie »

Očistil jsem radši znovu oboje. Po vyměně toho kabelu stále startuje. Díky za rady :thumright:
Odpovědět