Praha vs. Hradec Králové

pokec o všem možném i nemožném
Ljuba
Příspěvky: 69
Registrován: pon 02. črc 2012 19:46:56
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

Praha vs. Hradec Králové

Příspěvek od Ljuba »

Zdravím přátelé,
dnes mám možná trochu netradiční dotaz. S přítelkyní se chceme sestěhovat a ona chce do Prahy, kde 2 roky žila, a já do Hradce Králové, kde jsem byl 3 roky a to město znám, jak svoje boty. Praha mi přijde už moc hektická, ne tolik bezpečná a nemyslím, že bych tam měl svobodu v tom smyslu, že sednu do auta a za 10 minut jsem venku z města. Pokud nepočítám pracovní příležitosti, máte někdo nějaké argumenty pro Prahu, jak to tam vůbec chodí? Nechci žít ve městě, kde budu mít strach pustit později děti ven, budu mít strach o ni, když se bude vracet v noci domu, nebudu se tam cítit svobodně. Rád si vyjedu na projížďku, prostě jak to patří k automobilismu. Mýlím se snad? Rád si do Prahy zajedu na výlet, ale nevím, jestli to je pro mě místo pro život.
Děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
OFCE
Příspěvky: 300
Registrován: ned 05. čer 2011 22:29:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha vs. Hradec Králové

Příspěvek od OFCE »

Nemusíš se stěhovat do centra Prahy, já bydlím na Barrandově a je to ideální, do 10 minut jsem venku z města, ale i v centru. Jednoznačně Praha, více možností, více práce, já sice teď mluvím jako pražák, ale kdybych si měl vybrat tak neváhám a mažu do Prahy, ale jak říkám hledal bych nějakou klidnější lokalitu. Praha není zas tak velká jak si všichni myslí, po pár měsících tady si zvykneš a naučíš se jí. To je můj názor :)
Kdybych nebyl do ruky chtěl bych být taky na poštu...
DERMIN95
Příspěvky: 653
Registrován: ned 18. dub 2010 21:19:14
Bydliště: Praha bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha vs. Hradec Králové

Příspěvek od DERMIN95 »

Nebo nahoru na bohnice je to to samé :)
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha vs. Hradec Králové

Příspěvek od 103457 »

Hele asi se objektivního názoru nedočkáš, pražáci budou ctít Prahu a mimopražští vesnici. Musíš si sám rozhodnout, co má pro tebe prioritu, rozhodně snáž budeš shánět práce, bydlení, kulturu, dopravní obslužnost ve velkém městě, ovšem kde máš přátele, kamarády, tam jsi doma. ;) A jak psali kluci, tak pokud nebudeš bydlet v centru, tak jsi do 10 minut v přírodě z každého města. Pokud by jsi upředňostňoval třeba tu výchovu dětí a bezpečnost, tak rozhodně lepší je to na malém městě než ve velkoměstě. Navíc nemusíš bydlet přímo v Praze nebo Hradci, co nějaké malé město v jejich okolí.
Ljuba
Příspěvky: 69
Registrován: pon 02. črc 2012 19:46:56
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha vs. Hradec Králové

Příspěvek od Ljuba »

Ten okraj Prahy mi byl taky navržen, myslím, že to by i šlo - na ČM. Jinak já jsem typ člověka co se MHD snaží vyhnout a buď jezdím na kole nebo autem, ale pokud to bude výhodnější pomocí MHD asi se tomu bránit nebudu a ušetřený peníze za denní dojíždění vrazím do výletů a projížděk.

Jinak co se velikosti města týče, teď žijeme v Londýně, takže trošku větší, ale není to tam pro mě, nemůžu mít svoje auto a pohybuju se víceméně na 10km okolo centra - je to jen přechodné kvůli práci. Pak už to bude větší závazek.

Poradíte nějaký pěkný místa v Praze, nějaká vyhlídka, nebo místo, kam se rádi jezdíte projet? Uvažuju, že si tam příští týden udělám výlet na tajno, abych poznal, jaký to tam je z pohledu řidiče. Momentálně jsem v ČR na dovče.
Uživatelský avatar
RockSolid
Příspěvky: 753
Registrován: pát 05. pro 2008 16:45:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha vs. Hradec Králové

Příspěvek od RockSolid »

Minulý pátek jsem byl v Praze na koncertě, ubytovaní jsem měl v Kunraticích a pokud bych se měl stěhovat do Prahy,šel bych právě tam. Klidný okraj Prahy a výborná dostupnost do centra ;) A jak píše OFCE, více možností a více práce ;)
80% mozku tvoří kapalina. U některých bohužel brzdová

Moje bývalá felda
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha vs. Hradec Králové

Příspěvek od jirkaf »

Pokud si tím CM myslel část prahy Černý Most tak ten se jmenuje příznačně podle svých obyvatel - je to plný cikánů, bydlím vedle v Horních Počernicích a tady je to relativně v pohodě, obyvatele "čerňáku" jsou "jen" v našich základních školách, což je kvůli dětem taky nanic :(. Zase tu máme hodně Ukrajinců, nevím co je horší

Já osobně bych raději mimo Prahu a to tu bydlím od narození. Nelíbí se mi ten způsob jak se tu lidi k sobě chovají a taky možná to, že tu spíš potkáváš v zaměstnáních nepražáky (hlavně slováky a moraváky, kteří nesehnali práci u sebe doma)

pro vysvětlení proti Moravákům nic nemám ale Slováci ... :-) nechám to raději bez komentáře :)

Řekl bych že trend je tu takový, že Pražáci se snaží jít ven z prahy a ostatní zase sem, tak a teď si vyber :-) ale vzhledem k tomu, že jsi nepražák, tak se ti tu asi několik let bude líbit.
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
TIW
Příspěvky: 2784
Registrován: úte 25. zář 2007 18:20:50
Bydliště: Valašské Mezi?í?í
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha vs. Hradec Králové

Příspěvek od TIW »

Já přebýval v Horních Počernicích cca před rokem, jen tak na pár dní a docela bych si tam to bydlení dovedl představit, člověk hépne do socky a pak do krtka a je za 20 minut v centru a žádný velký panelákov, spíš vilková zástavba, ten Černý Most mi i z pohledu projíždějícího turisty připadal docela tragický a těch bubáků skoro jak v Os_ravě :monkey: ale všude dobře, u nás na vsi nejlépe :rendeer:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha vs. Hradec Králové

Příspěvek od jirkaf »

A neozve se ... taková celebrita ... :roll:
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
Majklaz
Příspěvky: 356
Registrován: sob 21. črc 2012 15:37:45
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha vs. Hradec Králové

Příspěvek od Majklaz »

Pff těžko říct, já jsem z HK a studuju v Praze, bydlí na Jižáku (koleje Jižní Město), takže okraj Prahy. Do centra to je kolem půl hodiny. Za 5min chůze jsem v Kunratickém lese, takže příroda je kousek. Ono když nebydlíš přímo v centru, tak to ani o moc hektičtější není pokud jsi bydlel v centru HK. Takový ty nový výstavby a sídliště mi přijdou ok, jediný v čem je to hektický jsou autobusy a celkově MHD, je to narvaný, všichni spěchaj, v tom je to jiný. Mně by třeba nevadilo tady bydlet, ale já to vidim z toho pohledu že bych snáž sehnal práci, navíc ještě líp placenou. Pak je taky blbý pokud jezdíš autem, pořád být ve střehu, všichni trouběj, to by mi vadilo asi hodně.

Napsal jsem několik řádků a je to docela o ničem :D To je fakt asi na každým co mu vyhovuje. Já bych se řídil asi prací. Taky je blbý se stěhovat někam kde nemáš kamarády, pak už je s nima těžký jít si sednout do hospody třeba (já jsem doma jen o víkendech a ty lidi z HK už moc často nevídám).
Ljuba
Příspěvky: 69
Registrován: pon 02. črc 2012 19:46:56
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha vs. Hradec Králové

Příspěvek od Ljuba »

tak nějaký "známý" tam mám, ale není to ta moje parta z domova :D .. je potřeba myslet taky na sebe, aby v případě rozchodu člověk nezůstal sám na místě, který mu nic neříká :D
Odpovědět