Škubání motoru aaaaa

MPi 1AV
AEE
remsi
Příspěvky: 14
Registrován: stř 12. lis 2014 10:45:11

Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od remsi »

Měnil jsem těsnění pod hlavou a rozvody a teď to lehce při rozjíždění škube čím by to mohlo být ? :(
Uživatelský avatar
el.tomas
Příspěvky: 373
Registrován: pon 09. dub 2012 17:44:58
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od el.tomas »

Byla odpojena baterka po delší dobu?
Felicia 1.6 Sportline
remsi
Příspěvky: 14
Registrován: stř 12. lis 2014 10:45:11

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od remsi »

Byla odpojena dva dny.
Uživatelský avatar
el.tomas
Příspěvky: 373
Registrován: pon 09. dub 2012 17:44:58
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od el.tomas »

Tak došlo k vymazání adaptačních hodnot škrtící klapky a proto cuká. Musíš udělat základní nastavení a nebo chvíli počkat, až si to najde hodnoty samo..
Felicia 1.6 Sportline
remsi
Příspěvky: 14
Registrován: stř 12. lis 2014 10:45:11

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od remsi »

Děkuju moc jinak předpokládám že to má vliv i na celej výkon motoru?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od Atnarfus »

Má. Většinou to po smazání adaptace jede lépe. Pak se to zase "naučí" na způsob jízdy uživatele.

Jestli nemáš diagnostiku, tak nech zahřát motor až se spustí větrák na chladiči. Vypni zapalování, vyndej pojistku č.1 (nebo odpoj baterku), za několik minut pojistku vlož zpět, zapni zapalování, 15s počkej a nastartuj. Tím se provedlo základní nastavení a cukání a jiné neduhy budou vyřešené. Občas se může stát, že po vyšlápnutí spojky spadne volnoběh, nebo to dokonce chcípne. Nech to nějaký čas, ono se to srovná samo.
remsi
Příspěvky: 14
Registrován: stř 12. lis 2014 10:45:11

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od remsi »

Tak nakonec to byl jen pohnutý rozdělovač.
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od redroker »

Mám stejný problém. Včera jsem se vracel z práce a cca po 3km při rychlosti kolem 80km/h auto (1.6MPI) motor začal cukat,při přidání se dusilo.Vyřadil jsem na N a motor zhasnul,hned jsem nastartoval a zbytek cesty (5km) OK. Dnes ráno do práce stejná trasa a nic.Večer z práce a stejný problém, jak na potvoru,na stejném místě,ale asi po půl minutě poskakování se to srovnalo. Před týdnem jsem nabral plnou nádrž na Benzině,od té doby jsem projel půlku nádrže.Nejdříve mě napadla voda v palivu,tak jsem na jiné pumpě nádrž doplnil,aby se to promíchalo.Uvidím zítra. Svíčky měněné před 27000km,rozdělovač +palec + kabely minulý rok v létě se zapal. cívkou.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od ferdamravenec »

dočetl jsem se že jsi měnil kabely , a to jediný jsem ti chtěl navrhnout jako závadu
takže skus je očistit stejně tak víčko rozdělovače , a zkusit stříknout něčím elektrikářským vodoodpudivým
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od redroker »

Tohle mi přijde jako schválnost,dnes zase při cestě domů na stejným místě.Vždy se tak děje při rychlosti 80/90km/h,ztrácí výkon,škube.Dnes ale asi jen čtvrt minuty,pak OK.
Lisz
Příspěvky: 9
Registrován: pon 02. úno 2015 18:39:57
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od Lisz »

Něco strašně podobného mi dělala špatná lambda.. jelo to zničeho nic začlo cukat, jakby na 3 válce, na jedničku jsem měl problém vyjet menší kopec a taky mi do dělalo vždycky na stejném místě jak jsem jezdil domů.
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od redroker »

Je možný taky, že jsem nabral palivo s vodou,protože jsem od té doby (neděle)najel cca 70km a dobrý.Jen jsem měnil svíčky.
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od redroker »

Já jsem z toho opravdu na prášky.Dneska jsem jel z práce a opět na stejném místě ztráta výkonu (cca 300-500m) .Nikde jinde se to neděje.Je možné,aby něco rušilo ŘJ?Jinak si to vysvětlit nedovedu!
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od ferdamravenec »

zkus tam dát ty starý kabely
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od redroker »

Nemyslím rušení z auta,ale vnější,okolní místní rušení (třeba vysílač).Jak už jsem napsal i výše,problém je jen ve stejným úseku ve stejnou dobu.
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od redroker »

Dnes jsem se byl objednat do servisu na výše popsaný problém s dušením motoru.Většinou se problém projevuje,když je motor zahřátý tak na 50%.Při snaze přidat plyn (okolo 80km/h) se motor dusí,cuká,někdy při vyřazení chcípne.Po cca 300-500 metrech auto vystřelí a pak už je vše OK a problém se za zbytek jízdy neopakuje.Nestalo se někomu tady něco podobného? Ono těch příčin může být,jak mi bylo v servisu sděleno,několik (lambda,palivové čerp.,čidlo atd.) a nakonec vyměním vše možné,aniž se závada vyřeší! :hlava:
PS:Škrtící klapka je vyčištěná.
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od Prcek1 »

Co říká diagnostika?
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od redroker »

V servisu mi řekli,že toto se špatně hledá,pokud problém není stálý.Takže jsem tak nějak pochopil, že "Vyměníme toto.Nic?Tak další....
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od redroker »

Běžnou diagnostikou se to prý zjistit nedá.V servisu vyčistily 2 čidla (na sání,to druhé už nevím),ale nic.Kontaktoval jsem pana Jandu (CIMBU),od kterého mám čiplou ŘJ,ten mi nabídl kompletní diagnostiku za cca 1500kč bez DPH,ale k tomu cca 200km tam a zpět. Opravdu tu není níkdo,kdo by měl někdy stejný problém? Ještě jednou popíšu problém s dušením motoru.Problém je, pokud není 100% zahřátý a při rychlosti 70-90km/h,kdy se motor dusí,to trvá nějakých cca 300-500m,pak OK (kdy se ale motor zahřeje).Při studeném motoru a jízdou do 50km/h se to neprojeví.Teď když jezdím v létě z práce,tak abych se vyvaroval poskakování,protože vyjíždím hned z úseku kde je povolena 70,následně 90km rychlost,tak raději stojím s nastart. mot. cca 5-10 min.,aby se motor prohřál.Horší to bude ale v zimě,kde se motor neprohřeje ani když dorazím domu (trasa 8km).
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru aaaaa

Příspěvek od redroker »

Odpojil jsem lambdu a dušení se nekoná.Bral bych to logicky,prostě vyměnit sondu.Jen mi hlava nebere,že ten problém se děje jen na jednom úseku,když jedu z práce,pokud je motor studený.Pokud jedu jinou trasou,kde vyvinu stejnou rychlost (zlobí to vždy při cca 80km/h) tak nic. :scratch:
Odpovědět