Drží jen teplotu 70 stupňů

Simos 2P
135M, 136M
Konopka - FK

Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od Konopka - FK »

Zdravim chlapci mam prosbu vcera jsem zjistil ze mi na Felicii na 1.3mpi
prosakuje u teplotniho cidla voda tak jsem koupil ten gumovy krouzek po
vyndani toho stareho jsem zjistil ze je uz spuchrelej a volnej dal jsem
tam novej,kdyz jsem ho menil tak jsem trosku ohral motor a od ty doby
co jsem ho vymenil mi ukazuje na budikach teplotu jen 70stupnu auto topi
jako blazen a i vsechny hadice jsou varici nevite kde je problem ze to
neukazuje vic teplotu na budikach byl jsem to projet i do kopce a nic
furt to drzi 70stupnu,vcera jsem stim jel tak to ukazovalo normalne ale
na ten stary krouzek diky za radu
Uživatelský avatar
RockSolid
Příspěvky: 753
Registrován: pát 05. pro 2008 16:45:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od RockSolid »

Termostat.
80% mozku tvoří kapalina. U některých bohužel brzdová

Moje bývalá felda
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od Rob »

Dovolím si oponovat, pokud auto topí jako blázen, jak píšeš, to znamená, že fouká horký, nikoliv vlažný vzduch, termostat to pravděpodobně nebude. Dá se to odsledovat i při provozu, ale chce to pečlivě sledovat teploměr na přístrojovce. měl by cca po 4-8 km vylézt a pak jemně klesnout při otevření termostatu - za předpokladu, že funguje. Případně lze nastartovat studený motor,nechat běžet na místě a sledovat tak. Já mám hodně podobný "problém" u svojí feldy, kde mi teplota vyleze jen napůl mezi 70-90°C (spíše je blíž k těm 70°C), otevře termostat, rafička trochu sleze a pak se drží malinko nad 70°C. Termostat měněný nedávno, topí hezky, teplota motoru dle VAGu 85-88°C. Měnil jsem dokonce i čidlo teploty chlad.kapaliny,ale nepomohlo mi to. Mám za to, že budík prostě ukazuje špatně, resp. cca o 10°C méně než by měl. Neřeším...

Napíchni na VAG, rozhodující je skutečná teplota chladícího okruhu, kterou ti VAG ukáže. Pokud teda nejsi akurátník a hnidopich, nechal bych to být. Jinak tě čeká pravděpodobně prstování přístrojovky a výměna budíku (nevím, zda jde vyměnit samostatně) případně celého panelu.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od osobne »

Mám to také tak, úplně to samé, automechanik mi říkal, že ten budík na přístrojové desce neukazuje přesně, jinak je to ale OK.
jimac
Příspěvky: 13
Registrován: stř 05. čer 2013 16:47:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od jimac »

Omyl, auto může topit "jak blázen" a termostatem to být může. Měl jsem to samé, pokud se auto pohybovalo (nestál jsem v zácpě) tak taky max. 70°, pokud jsem stál v zácpě normálně se teplota vyšplhala až k zapnutí větráku. Termostat byl prostě pořád otevřený, tudíž při jízdě šla voda pořád přes chladič a náporem vzduchu se ochladila až na těch 70°. Mimochodem taky mi pořád topilo uplně stejně jako teď s novým termostatem, 70°je na ohřátí vzduchu pořád dost. ;)
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od Rob »

no, mně když opravdu odešel termostat, bylo to někdy koncem září vloni, pustil jsem si větrák a topení a šel z toho jen takovej vlažňoučkej vzdoušek.. rozhodně ne teplej a horkej už vůbec ne. Ani jízda cca 80 km při venkovní teplotě zhruba kolem +10°C nestačila na to, aby topení začalo opravdu topit. Za druhé, pokud se podaří vysledovat okamžik otevření termostatu, je to jasný důkaz toho, že otvírá. Nicméně kontrola VAGem je nejpřesnější a nejúčinnější a rozhodně ji doporučuji, pokud budou přetrvávat pochybnosti.
Konopka - FK

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od Konopka - FK »

Vyřešeno odešlo teplotní čínské čidlo,koupil jsem originál a je to v pořádku
pafel.1 - FK

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od pafel.1 - FK »

Zdravím možna se budu ptaát hloupe ale chtel bych se zeptat kde je u motoru 1.3bmm teplotni cidlo vim ze u mpi je u termostatu
mám problem s varením vody proto bych chtel zkusit vymenit cidlo
mam na mysli toto jen s modrým koleckem http://www.skoda-dily.cz/eshop/6u091950 ... ojite.html
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od 103457 »

BMM měly dva druhy termostatů a tím i dva druhy čidel, musíš nám napsat, zda máš termostat plastový či hliníkový.
pafel.1 - FK

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od pafel.1 - FK »

ten domecek je hlinikovej
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od 103457 »

Tak to je typ alá favorit a čidlo co jsi na něj dal odkaz ti nebude pasovat, ty máš čidlo v sacím potrubí
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0 ... 11237.html
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 301
Registrován: ned 27. úno 2005 14:42:18

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od Aleš »

pafel.1 píše:Zdravím možna se budu ptaát hloupe ale chtel bych se zeptat kde je u motoru 1.3bmm teplotni cidlo vim ze u mpi je u termostatu
mám problem s varením vody proto bych chtel zkusit vymenit cidlo
mam na mysli toto jen s modrým koleckem http://www.skoda-dily.cz/eshop/6u091950 ... ojite.html

Přečti si to pořádně a použij to co máš na krku.
Proč chceš měnit čidlo, když ti vaří motor?
1, vaří voda opravdu v motoru ,nebo jen ukazuje špatně budík?
pokud opravdu vaří tak teplotu reguluje termostat, čidlo pouze měří teplotu
Tak co vyměníme? Zkus tipnout :scratch:
Učit se ...učit se.... učit se...., říkal jeden pán si myslím, že mu říkali Lenin :-)
pafel.1 - FK

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od pafel.1 - FK »

prave ze vari i voda v nadrzce a ja jsem vytahl termostat a dela to porad
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od ferdamravenec »

těsnění pod hlavou
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 301
Registrován: ned 27. úno 2005 14:42:18

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od Aleš »

Vodní pumpa?
kolik ukazuje teploměr když to vaří?
Učit se ...učit se.... učit se...., říkal jeden pán si myslím, že mu říkali Lenin :-)
pafel.1 - FK

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od pafel.1 - FK »

100 az 110
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 301
Registrován: ned 27. úno 2005 14:42:18

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od Aleš »

zkus vyměnit, nebo si pujčit víčko nádržky chladící kapaliny (není to jen pouhý špunt) a zkus to .
https://www.google.cz/search?q=v%C3%AD% ... 08&bih=602
Učit se ...učit se.... učit se...., říkal jeden pán si myslím, že mu říkali Lenin :-)
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od Jozefj »

Jak se chová topení,topí to normálně,nebo se to musí pořádně i při horkém motoru vytočit,jinam fouká studený vzduch? Když bude vadné těsnění nebo hlava ,tak první co se zavzdušní je topení ,na teploměru 110 a topení ledové ,při vytočení motoru do vyšších otáček najednou začne topit a klesne teplota. Při snížení otáček se zachvíli situace opakuje. Celý systém se tlakuje a hadice jsou nafouklé k prasknutí a může to lítat tlakovou zátkou na nádržce. Je v pořádku spínač ventilátoru na chladiči --spíná?
Dudu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 18. led 2010 22:17:34
Bydliště: Majetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od Dudu »

Zdravím,

potřebuji velkou radu. Mám Feldu 1.3 Mpi na LPG Tartarin a teďka mě strašně moje Míša zlobila. Po nějaké době mě furt ukazovala maximálně 70 stupňů a vůbec auto netopilo. Tak ze začátku jsem myslel, že je to termostat celkem jsme vyměnil 3x kusy a stále stejný, po nějaké výměně termostatu jsme musel vyměnit celou skříňku i z teplotním čidlem a termostatem. Jinak se mě moc tlakoval chladící okruh, že to málem roztrhlo expančku. Dal jsme mechanikovi a ten zjistil, že mám špatné těsnění pod hlavou, druhý válec utopený a blok je nerovnoměrný. Vše opravil a vyměnil topení topí, ale teplota nedrží jak má a prostě auto není to co bylo předtím tak potřebuji poradit. Když auto je studený a po několika Km teplota leze nad čárečku (cca 91 stupňů) a potom sleze cca na 80 stupňů. Chápu, že voda je v okruhu studená, tak to schladí na takovou teplotu, ale tohle dělá stále a pokaždé, prostě nedrží teplotu jak to drželo cca 88 C a furt ta teplota tak lítá. Hodnoty jsou měřeny přes VAG a já bych chtěl vědět, jestli nevadí že ta teplota tak lítá, nebo co mám pro to udělat aby to opět drželo takovou teplotu 88 stupňů???

Komponenty vyměněny:

celková skříňka termostatu + čidla teploměru (termostat tam měl vyražený, že se otvírá při 88 stupňů)
zbroušení hlavy a výměna těsnění pod hlavou a blok motoru
druhý válec má nové vložky
vyměněné hadice
chladicí kapalina nová (3l fridexu + 3l destilované vody)
chladič a celý okruh vyčištěný

Velmi prosím o radu, aby nelítala teplota a byla tam co provozní 88 stupňů.

Děkuji za odpověď Dudu
cendasklo

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od cendasklo »

Já bych začal odvzdušněním přes čidlo teploty (tady o tom něco málo: http://www.tdipower.sk/2013/08/15/snima ... iny-fabia/ je na stejným místě jak u fabie 1,4 mpi) Na schládlým motoru nech zašrubovaný víčko chladiče a vytahni ten spínač: jak pod ním bude vzduch tak je to jasný:-) povol víčko expansky a až se to zaplavý tak tam vraz to čidlo a mělo by to být lepší:-) pokud to udělá znovu tak si myslím, že máš znovu střelený těsnění pod hlavou nebo prasklou hlavu, ale to předbíhám:-) napiš co tomu pak bylo:-)
alfik66
Příspěvky: 22
Registrován: ned 19. dub 2015 18:12:54
Bydliště: Chotešov okr. plzen jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od alfik66 »

Ahoj měl jsem ten samý problém i po výměně čidla a termostatu, nakonec jsem vymenil budík v palubovce a vše beží jak má
PaTRICK24
Příspěvky: 1
Registrován: stř 13. kvě 2015 14:36:50
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Drží jen teplotu 70 stupňů

Příspěvek od PaTRICK24 »

Chlapci. Ďakujem veľmi pekne. Dnes mi zhasol budik teploty, proste neukázal viac ako 70°C . Kedže doteraz som mal len vzduchom chladené auto, vodník je na mňa celkom nová skúsenosť. Nedávno mi chlapik menil vodne hadice k LPG, takže po prečítaní vaších rád, mi je jasné že prečo bol vodný system zavzdušnený. Bublina sa vytvorila na mieste kde je termostat, čo malo za následok v týchto teplých dňoch, že sa odpálil aj snímač teploty. Po odvzdušnení a výmene snímača všetko funguje ako má. ĎAKUJEM. :thumleft:
ObrázekObrázek
Odpovědět