príznaky povolenia rozvodov na kluke

AEF
canonn - FK

príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od canonn - FK »

Ahoj všetkým. Mám nasledujúci problém :(
Pred nejakým časom som dal poskladať moju Félišku po búračke a keďže sa rovnal nosník a motor bol vonku, tak sa urobili aj rozvody. Po zložení som sňou jazdil asi 2 týždne a keďže som človek rýpavý od prírody, tak som sa nejak nemohol zmieriť s postupne nastupujúcim tvrdým chodom motoru. Dal som teda dolu veko ventilov a zistil, že poloha vačky a kluky je mimo... Auto šlo susedovi - čerpadlárovi z Bosch servis. Rozvody nastavil a cca mesiac bolo všetko o.k.. Posledný týždeň však pozorujem, že sa akosi vylepšili štarty a motor chytá divne dunivý zvuk.. No a moja otázka znie:
a, : môže byť toto príznak povoleného kolieska rozvodov na kľuke a jeho "vandrovaniu"?
b, : je tu niekto kto fakt vie kam hrábnut v tomto motore z okolia TT??

Za snahu pomôcť alebo poradiť vopred vďaka.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od pipo444 »

Pre istotu môžeš to kolečko na kluke skontrolovať ak si si neni istý. daj dole plech pod motorom a v strede dvojhmotnostnej remenice je vlastne šrob toho kolečka. Ak dával niekto dole tú dvojhmotnostnú remenicu a povoloval imbusy a zároveň si pridržal očkovým klúčom za ten šrob tak by ho teoreticky mohol trošku povoliť ale to sa mi nezdá. ak by bol ten šrob toho kolečka povolený tak utiahnuť a možeš aj skontrolovať ale to by muselo isť dole a potom znova nastaviť rozvody.
canonn - FK

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od canonn - FK »

Tak nic sa nepovoluje, ale to auto chodi jak sa mu chce... Obcas ide jak raketa a obcas sa ledva vlecie... ja tomu nerozumiem. Startuje zrovna tak.. raz na cink, raz potoci tak 1-2 sekundy. Moze byt cerpadlo pred smrtou? Ma nabehanych 227tis a to na 100%.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od pipo444 »

hneď by som to nehádzal na čerpadlo, chod od začiatku. kontrola rozvodov a ich nastavenie. kontrola žhavičov. nastavenie predvstreku popr. vyčistenie trysiek. chod štartéru, oprava a očistenie silových spojov. chyby v diagnostike :)
canonn - FK

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od canonn - FK »

To ale nevysvetluje to spravanie za jazdy... :/ To auto ide obcas za plynom jak sproste.. a idem, idem a zrazu nejde tak ako pred chvilkou.. Proste zlenivie.. Vstreky nemyslim, ze budu spatne, lebo dymivost ma uplne minimalnu... Keby zle prasili, tak bude kopa dymu... Jo a obcas sa mi stane, ze pridem domov - mam domov kopec a chodim nim pomaly ustalenym plynom a zrazu cukne a vystreli jak raketa.. a bez toho aby som jej pridal..

A este cosi. Ked nastartujem studeny motor a vyrazim, tak ma zvuk jak klasicky komorkovy diesel, ale len do momentu az trosku viac stlacim plyn. Vtedy stichne uplne na minimum, prestane vybrovat a krasne hladko zrychluje.. Nie je to zavisle na otackach motora, len na tempe pridavania. Teply to nerobi. Co to je?
canonn - FK

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od canonn - FK »

To ale nevysvetluje to spravanie za jazdy... :/ To auto ide obcas za plynom jak sproste.. a idem, idem a zrazu nejde tak ako pred chvilkou.. Proste zlenivie.. Vstreky nemyslim, ze budu spatne, lebo dymivost ma uplne minimalnu... Keby zle prasili, tak bude kopa dymu... Jo a obcas sa mi stane, ze pridem domov - mam domov kopec a chodim nim pomaly ustalenym plynom a zrazu cukne a vystreli jak raketa.. a bez toho aby som jej pridal..

A este cosi. Ked nastartujem studeny motor a vyrazim, tak ma zvuk jak klasicky komorkovy diesel, ale len do momentu az trosku viac stlacim plyn. Vtedy stichne uplne na minimum, prestane vybrovat a krasne hladko zrychluje.. Nie je to zavisle na otackach motora, len na tempe pridavania. Teply to nerobi. Co to je?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od pipo444 »

aha už chápem. inak aj ja toto pozorujem, v určitej polohe plynu pri konštantnej rýchlosti zrazu skok a pridá si a vystrelí. stava sa mi to teraz v poslednej dobe tiež. a zvalujem to na ten potenciometer záťaže na čerpadle (to čierne z čoho idu tri káble a je na tom nápis LUCAS). zrejme je vydretá dráha a potom sa nepravidelne mení napätie na bežci čo ide do RJ. rj si myslí že si stúpil na plyn a pridá tomu. vraj sa to dá skontrolovať aj cez VAG aké je napätie na bežci. teda by som sa povozil s PC a niekto nech sleduje napätie. a v momente kedy to spraví sledovať či sa skokovo zmení napätie. ak áno je to ono ;)
canonn - FK

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od canonn - FK »

Hm.. To nebude tym.. To samovolne pridanie sa udeje len a len ked dojdem domov (mozno sa len Féliška tesi, ze sme to zasa raz v zdravi prežuli.. :) ) Ten prichod domov je specificky prave tym, ze idem do kopecka - do dvora dost pomaly. Mna tak teraz napada, ci mi to niekde nenaberie vzduch pri tom manevri.. :/ Lebo v takom naklone sa auto inde nenachadza.. A mozno aj tie "zmeny" vykonu mozu stym suvisiet. Ono sa to auto tak "slabsie" prejavuje vacsinou ked je poriadne zohriate... Noooo... Toto si ocekujem tento tyzden... :) Diki za konzultaciu.. :)
canonn - FK

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od canonn - FK »

No... Tak bublinky sa potvrdili, odstranili a nic sa nezmenilo... :/ Preco sa mi zdvihne volnobeh po jazde do kopca?! Nejak sa v tom aute stracam... :/ Co sa stane ked odpojim elektroniku (potenciometer) cerpadla?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od pipo444 »

bublinky ? žeby niekde prisávalo vzduch ? no čo sa stane - skús a uvidíš a potom napíš :D stačí odpojiť konektor
canonn - FK

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od canonn - FK »

No ved bublifuk som zrusil, ale bez zmeny. Akurat motor ma kulturnejsi chod. Neviete niekto na aku sumu pride repas cerpadla? :)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od pipo444 »

a čo konkretne si spravil aby si odstranil bubliny ? :) na repas sa skus opytať, no možno zoženieš aj lacnejšie druhe čerpadlo, ktovie.
canonn - FK

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od canonn - FK »

Konkretne som odstranil balonik na cerpanie nafty a hlavne za nim nasledujuci kusok hadicky cez ktoru (okolo stahovacej pasky) tahalo vzduch. Hadicka bola nastastie priesvitna, tak to bolo pekne vidiet. Mne to pride ako by sa dvihol volnobeh... Ze by bol umrel ventil na ovladanie podtlaku? Tusim neska kuknem druhy a vymenim ich... :/ Kokos jaka alchymia! A ze jednoduchy hladky diesel... :)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: príznaky povolenia rozvodov na kluke

Příspěvek od pipo444 »

nj :D je to dost automatizované :) inak kukni aj tie hadičky podtlaku. ja som ich mal popraskané a ťahalo to vzduch a tiež ten volnobeh bol vysoký a nepadol. po výmene OK a aj brzilo sa lepšie. lebo potom nešiel dobre ani posilovač brzd.
Odpovědět