Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Simos 2P
135M, 136M
drhadavid - FK

Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Příspěvek od drhadavid - FK »

Ahoj chlapi stále i po výměně převodového oleje při nastarování někdy něco v převodovce klepe ne silně ale klepe a při zvyšování otáček jen při zařazené rychlosti se to stupňuje a pak to je jako vysavač ne moc slyšet ale je když stojím tak to klepe a jak sešlápnu pedál spojky tak to přestane a jak ho zase pustim tak to děla jemněni pak zase třeba chvili vubec co to muže byt :-( jsem zoufaly mam možnost koupit starší převodovku taky mě napadlo ložislo spojky ale radeji si necham poradit od zkušených diky moc
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Příspěvek od ferdamravenec »

to vypadá spíš jen nato ložisko , a většinou to znamená že to sebou bere i přítlačák
drhadavid - FK

Re: Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Příspěvek od drhadavid - FK »

ok moc diky jste super jak se otepli tak se do toho pustim ted mam strach stim jezdit tak radeji vyuzivam mhd :-)
drhadavid - FK

Re: Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Příspěvek od drhadavid - FK »

no dnes jsem nastartoval a bylo to jako tank za studena pak to prestalo ale kdyz jsem pridal na prázdno tak motor bezel ciste jen kdyz jsem mel pusteny pedal od spojky
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Příspěvek od Maty »

Jak píše ferda ... rozpůlil bych motor a kouknul bych na spojku .... nová sada nestojí ranec tak bych to rovnou vyměnil .... stejnak bude načatá ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
drhadavid - FK

Re: Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Příspěvek od drhadavid - FK »

jj uz ji mam doma jen mam odpoledni tak rano nic nestihnu doufam ze je to ono myslel jsem ze to zacne aspon prokluzovat ale nic uvidim mrknu pak napisu mam i spatny siletblok na pumpe tak je to trochu nahle taky me napaddlo toto ale to je asi blbost ze?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Příspěvek od ferdamravenec »

když prokluzuje taj je sjetá lamela , když to dělá různý pazvuky ovladaný spojkovým pedálem tak je to ložisko nebo přítlačák ,
všechno se mění proto aby se tam znova nemuselo , a nezapomeň namazat drážkovaný hřídel , používám grafitovou nebo měděnou vazelínu , namazat přejet lamelou co se setře otřít pak dát lamelu do setrváku
drhadavid - FK

Re: Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Příspěvek od drhadavid - FK »

No prave ze neprokluzuje a ty pazvuky ovladane pedalem jsou taky jen nekdy pak to prestane no budu vedet vic az to rozeberu jak jsi to myslel stim grafitem co mam natrit a to i lamelu
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Příspěvek od ferdamravenec »

jen hřídel z převodovky , pak na to nasadit lamelu , po hřídeli s ní projet , a přebytečnou vazelínu utřít
drhadavid - FK

Re: Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Příspěvek od drhadavid - FK »

ahoj chlapi tak vcera jiz kraval dela porad i pri zmacknutem pedalu. Popisu prijdu do auta startnu a slysim ranu neco bouchne pak to dela kraval pri pridani otacek motoru je klid jak jsem otevrel kapotu zdalo se mi jako by nekde u klinaku neco triskalo takovy divny zvuk muzou delat rozvody co ? mam je doma taky jiz delsi dobu . Mam felicia rok výroby konec 1998 a 1,3mpi 50kw musim pri vymene rozvodu vylit olej ?? pristup tam je ale tady jsem nekde cetl ze i sundat vanu je to treba podle me ne pisnete nekdo diky moc
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Příspěvek od Maty »

při výměně rozvodů musí vana pryč
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
drhadavid - FK

Re: Huceni při zařazení a i klepaní prosím poraďte

Příspěvek od drhadavid - FK »

Noo vcera a dnesnjsem si maknul jeste silentblok pumpy a prevodovky plus tahlo razeni a motor jde do sklepa na opravu snad se to podari dik za rady
Odpovědět