problikávání kontrolky mazání

Simos 2P
135M, 136M
magor539
Příspěvky: 17
Registrován: sob 26. pro 2015 17:10:17
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od magor539 »

Ahoj, dnes jsem jel s tátovou feldou (1.3MPi 50kW) a vždycky když jsem sešlápl spojku, začala při poklesu otáček pod 1000 problikávat kontrolka mazání. Čím by to mohlo být? Předpokládám že kdyby to nemazalo tak je dávno po motoru :D
Felicia 1.3MPi 50kW TRUMF 2001 candy bílá.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od Rob »

.. kontroloval jsi hladinu oleje? pokud je ho tam na spodní rysce nebo pod, tak určitě dolejt. Jinak to taky můžou dělat "kvalitní" noname olejový filtry např. z číny apod. dávám MANN a nikdy jsem takový problém neměl. Další věc je že může být špatné čidlo tlaku oleje, ale prvně bych zkusil předchozí možnosti.
magor539
Příspěvky: 17
Registrován: sob 26. pro 2015 17:10:17
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od magor539 »

oleje je tam dost - těsně za polovinou rysky a filtr je polskej - používám ho v mojí feldě i v tátový a nikdy nebyl problém.
Felicia 1.3MPi 50kW TRUMF 2001 candy bílá.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od Rob »

ona každá felda snáší stejnej filtr jinak. Záleží na nájezdu, stavu a kondici motoru. Nehledě na to, že i když vedle sebe postavím dva identické motory s naprosto stejným nájezdem, stejně se bude každý chovat trochu jinak. kolik ušetříš na polákovi oproti MANNu, 25 Kč? viz: http://www.autodily-cardo.cz/filtry-2/o ... ord-skoda/
v každém případě bych se teda zaměřil na to tlakové čidlo oleje, je taky možný, že je tam nějakej blbej kontakt - očistit, prostříknout kontaktsprejem a zkusit znova. Případně vyměnit čidlo... Pokud bude problém přetrvávat, zkus příště jinou značku filtru, já dávám ten MANN a nikdy jsem neměl problém. Zde se šetřit rozhodně nevyplácí. Některé filtry nemají zpětný ventil a náběh mazání někdy trvá i 5 sec po startu, což není rozhodně ideální a mimo jiné mohou způsobovat i tebou popisovaný problém.
jimac
Příspěvky: 13
Registrován: stř 05. čer 2013 16:47:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od jimac »

Včera se mi stalo to samé. Při příjezdu domu, po spadnutí otáček na volnoběh, mírně problikávala olejnička. Po zvýšení otáček na cca. 1000/min vše přestalo. Dnes ráno jsem jel znovu a ani jednou neproblikla.
Už jsem toto jednou řešil, občas problikla kontrolka zejména po delší jízdě např. po dálnici, prostě když byl olej dost zahřátý. Vyměnilo se čidlo tlaku oleje a půl roku klid. Bohužel myslím, že se měnilo za druhovýrobu, tudíž předpokládám, že znova odešlo. Vyměním a uvidíme.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od Matuhsch »

začal bych čidlem pak vymenil olej s filtrem a pokud by to nepomohlo tak nechat zmerit tlak oleje v servisu at vis na cem si.. Muze to byt opotrebeny soukoli cerpadla oleje nebo jen zanesena vana a saci koš nějakyma sračkama, pak na sacim koši je takova přepouštěcí kulička která by mohla taky haprovat... Já sem měl podobnej problém po výměně rozvodů, tak sem vyměnil čidlo a nechal změřit tlak a nějak zázračně to přestalo samo od sebe..
Obrázek
Obrázek
Návštěvník

problikávání kontrolky mazání stejný problém

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím všechny, kdo mi prosím pomůže vyřešit můj problém?
1.3 MPi 50kw se servem, rok98, najeto 150t
Začalo to náhodně cca 2 týdny po výměně rozvodů. Při výměně jsem vyčistil totálně zanesené sítko a vše slozil tak jak bylo předtím (péče a čistota maximální).
Nový olej 15w40 Mogul + filtr Meyle
Nové olejové čidlo
Po studeném startu kontrolka ihned zhasne. Při studeném motoru nic nesvítí ani nebliká.
Pouze na volnoběh, při skoro zahřátém motoru bliká, po zahřátí svítí. Při zvýšení otáček nad 1000 zhasne.
Děkuji za každou radu, s autem jezdím denně.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od 103457 »

Nevím, co chcš poradit, všechno už tu je napsané. Nech si změřit tlak a víš na čem seš.
monstermb
Příspěvky: 6
Registrován: pon 28. pro 2015 21:17:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od monstermb »

No hlavně mě zajímá zda se stalo někomu něco podobného a zda to úspěšně vyřešil. Než to dám servisu rád bych to vyřešil sám doma.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od 103457 »

Však ano, máš to tu všechno napsané, co by to mohlo být. Už jsi toho dost udělal, tak změřit tlak, pokud bude nízkej, tak čerpadlo, pokud bude OK, tak čidlo, filtr. Víc nevymyslíš
monstermb
Příspěvky: 6
Registrován: pon 28. pro 2015 21:17:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od monstermb »

Ok díky za radu ;) zítra nechám změřit tlak a pak se uvidí co dál. Zatím díky a až vyřeším ozvu se
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od Dedla »

Budeš mít nějakou uvízlou nečistotu v dosedací ploše pod kuličkou redukčního ventilu sacího koše.
Zkus to třeba trochu víc vytočit při ještě nezahřátém oleji. Třeba se to "profoukne " samo.
(případně vrátit i původní čidlo = vyloučit chybu nového)
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
monstermb
Příspěvky: 6
Registrován: pon 28. pro 2015 21:17:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od monstermb »

Dobrá , zítra cestou do práce to protáhnu . Je pravda že už jsem to zkusil vytočit a na chvíli to přestalo , tak když to nepomůže , rozeberu ten sací koš a vyčistim ho.
Ještě dotaz: jak tam drží ta kulička? Nikdy jsem to neviděl rozebraný , abych ji pak nehledal po garáži :D
Díky za rady :thumleft:
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od Rambo-x »

Kulička dosedá do sedla,aby to těsnilo,nad ní je pružinka a ta pružinka je zajištěna závlačkou,to je všechno,3 součástky,žádná záludnost tam není-chce to pořádně vymýt v technickém benzínu nebo v nějakém ředidle,acetonu nebo něčem takovým
monstermb
Příspěvky: 6
Registrován: pon 28. pro 2015 21:17:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od monstermb »

Tak jsem zpět, omlouvám se předtím jsem se zapomněl přihlásit a nevšiml jsem se :D
Zpět k problému :
Zkusil jsem to pořádně vytočit - nepomohlo
Dnes jsem to znovu rozebral, vyčistili sací koš i jeho součásti ,čerpadlo, čidlo oleje,
Nicméně pořád bliká kontrolka.Dělá to jenom když se motor ohřeje na cca 80°C . Ještě mě napadlo zda to není moc zatížené tím servem protože mám nízké otáčky (asi 650 :scratch: ) a dost houpou po zařízení např. Světla, výhřev okna atd. jenže když se motor ohřeje kolem 90°C+ tak to svítí (nebliká!) při 1000ot.
Tlak oleje jsem neměřil ,nemám jak.
Mám koupit nové olejové čerpadlo?
Nebo je vadná klapka?
Díky všem moc za rady
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od ferdamravenec »

bez změření tlaku se to neobejde ,
může to být vadné čidlo ,
nové olejové čerpadlo ? tj přední víko motoru , kola čerpadla , sací koš -vyplatí se to ?
je pod sacím košem těsnění ? dávalo se jen pokud nebyla vůle na kolech čerpadla , občas ho tam někdo dá aby to vylepšil a ejhle ono je to horší ,
škrábnout po dosedací ploše koše a pokud je třeba tak ji srovnat
může to být i nevhodným olejem ,
magor539
Příspěvky: 17
Registrován: sob 26. pro 2015 17:10:17
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od magor539 »

tak u tátový feldy to asi tejden až 14 dní blikalo a potom to přestalo a od tý doby ujeto asi 6000km a neprobliklo to ani jednou (jenom při startování a tak to má být :D )
Felicia 1.3MPi 50kW TRUMF 2001 candy bílá.
monstermb
Příspěvky: 6
Registrován: pon 28. pro 2015 21:17:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od monstermb »

Výměnu čerpadla beru jako poslední možnost
Těsnění tam není a ani nebylo.
Všechny dosedací plochy jsou ok, dvakrát jsem to kontroloval a měřil.
Prohlížel jsem to s kolegou (automechanik, praxe asi 40let :) ) a ten motor normálně maže, usoudil tak že se na volnoběh dělají kapičky na vahadlech a občas kaplička vyletí ven.
Jen bliká ta kontroka, později už svítí
Takže koupím nové orig. čidlo a olej přesně ten co tam patří. Možná že to bude tím olejem,protože když jsem ho vypouštěl (zahřátý na 90°C) tak byl tekutý jako voda.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od pipo444 »

ak nemáte merač tlaku oleja, tak to vyrob zo starého čidla. treba ešte barometer, stačí do 5 bar. ak je možnosť tak dať aj hadicu medzi barometer a staré čidlo ;) a budeš vedieť presne aký je tlak oleja
monstermb
Příspěvky: 6
Registrován: pon 28. pro 2015 21:17:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od monstermb »

Tak jsem to vyřešil :scratch: trvalo to dlouho protože jsem neměl vůbec čas na auto a byly prostě důležitější věci
Bylo to vadné čidlo ,tedy spíše čínské :hlava: předtím co jsem kupoval tak mělo být origo ale nebylo , paní co mi ho prodávala tak říkala že je to škodovácké a já vůl jsem se ani nepodíval co to je žač, bohužel jsem si toho všiml náhodou při měření tlaku
Origo čidlo Škoda TRW od 0,5-1 BAR a funguje jak má :D takže ponaučení že do auta už pouze originální díly
Rada pro všechny KUPUJTE ORIGINÁLNÍ DÍLY! a pak to bude fungovat jak má
Díky všem za rady, jsem rád že tu jsou normální lidi :thumleft:
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od Matuhsch »

originální dily na feldu už bohužel nejsou k mání z velké části :(
Obrázek
Obrázek
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od Rambo-x »

Teda aspoň u nás se ještě originální díly sehnat dají,nebo aspoň kvalitní druhovýroba,žádná čína nebo něco podobnýho. Jenže až nebudou bude použitelnost felicií velmi omezena,protože čínský náhražky mají tak 10% výdrž
dinter
Příspěvky: 1
Registrován: stř 23. lis 2016 21:30:22

Re: problikávání kontrolky mazání

Příspěvek od dinter »

Zdravím chlapi. Nikde jsem to tu nenašel a jak tak štu tak to není můj problém co se tady popisuje, ale mám vcelku zapeklitý problém. Bliká mi též kontrolka oleje, ale až tak cca po 30km. Jakmile hned zastavím a hasnu motor a ihned nastartuji tak zase třeba na 20km klid a pak zase opět začne problikávat. čerpadlo má správný tlak. olej vyměněn a čidlo nové. Ještě budu teďkom čistit sítko. Ale nevěděli by jste někdo čím by to mohlo být ? opravdu si už nevím rady a ani kámoš mechanik vůbec netuší čím by to mohlo být. ještě mi kámoš říkal ať to zkusím dát na přeměření elektroniky, jetsli někde není problém. felda má najeto 158t kma nikdy nebyl problém, ale toto začla dělat z ničeho nic. Prosím Vás moc o radu. :roll: :roll:
Odpovědět