Predni dvere

dotazy a rady na vše kolem hudby
smazany clen - FK

Predni dvere

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak jsem si konecne dodelal repracky do prednich dveri.Tak tady pro zajimavost par foto.
Jinak HU je Pioneer DEH-5900 a repra Dragster DSE-662.
Hanz - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Hanz - FK »

vypadá to pěkně, ale jen rejpavá připomínka, podle mě to bude dělat bordel jelikož ten reprák je připevněnej na tapecu, a ne na pevný základně dveří
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Však to má přišroubované k mdf, takže to bude mt lepší základ jak plast.
host

Re: Predni dvere

Příspěvek od host »

Hanz píše:vypadá to pěkně, ale jen rejpavá připomínka, podle mě to bude dělat bordel jelikož ten reprák je připevněnej na tapecu, a ne na pevný základně dveří

pravda, pravdička ... tady ten věděl co dělá .. http://www.tappaja.com/autohifi/bouda/index.html
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Predni dvere

Příspěvek od fancarhifi »

...tj...ale co ta dřevoštěpka... :shock: už jsem to někde psal...a i tato úprava víc jak pomůže.Asi bych třeba tomu pomohl tak, že by se vnitřní strana toho tapecu a okolí reproduktoru polepila nějakým antivybračním materálem...jinak to má pěkný chlapec... ;)
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
smazany clen - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od smazany clen - FK »

Hanz: ja se toho trochu i bal ze tam bude neco delat bordel ale ted co jsem ty dvere cele vytlumil (vnitrek dveri je vytrenej pastou od Braxu a cele dvere uzavrene platama od Vibraflexu) tak neni slyset nikde vubec nic.Jinak na ty Boudysovi dvere uz jsem taky koukal ale me se na nich nelibi to ze mu tam ten reprak jakoby strasne trci ven z tech dveri a vubec to nepasuje k tem kapsam.
Zbysek - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Zbysek - FK »

Je to pěkné, to ano a rozhodně lepší než originální uložení v plastu, ale kdyby ty repra byly uloženy přímo napevno v kroužcích ke dveřím a ne tapecu, bylo by to zase o něčem jiném. Ale každému to vyhovuje jinak. Já to dělal asi před dvěma týdny, ale protože mi auto stává vždy celý týden v nebezpečné zóně plné spousty individuí, vyřešil jsem to nakonec umístěním 165mm komp na zástavbu z mdf ve dveřích a vše je to schované za originální mřížkou ve dveřích. Aspoň to nebude tak budit pozornost u těch parchantů :twisted:
Uživatelský avatar
DJ.Mara
Příspěvky: 634
Registrován: pon 12. pro 2005 22:29:47
Bydliště: Velké Svato?ovice TU
Kontaktovat uživatele:

Re: Predni dvere

Příspěvek od DJ.Mara »

Nemáš nějaké foto jak si to udělal? Taky jsem právě přemejšlel jak to udělat aby to bylo jako serie a přitom tam byli 165mm.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne úte 16. pro 2008 20:32:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace
Octavia I combi 1.9 TDi zatím 66Kw ;-)
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Mara: Máš už to tady zmíněné, koukni na tappaju http://www.tappaja.com/autohifi/bouda/index.html jen to nedělej delší jak tu kapsu.
jmicro - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od jmicro - FK »

Ja sem nedavno taky predelal predni dvere - zatlumeni + MDF krouzky, akorat sem koupil nejaky sirsi, takze sem tam nemoh vratit tu original kapsu, takze sem ji musel odriznout, vypada to divne ale me to staci... spolu se zadnima ovalama to hraje paradne, a to i basova slozka. Vysky sou konecne slyset detailne..
Fotky jsou zde: http://jmicro.rajce.idnes.cz/Autohifi/
Návštěvník

Re: Predni dvere

Příspěvek od Návštěvník »

Předek zatlumený a zpevněný krýsně...z hlediska zvuku asi není co vytknout (pokud bys chtěl i aby to vypadalo, tak ještě nějáký šikovný lamino okolo toho nátrubku...

Jeslti můžu doporučit, ty zadní ovály usaď do MDF, to originál papírový sendvičový plato je NANIC. Prostě vytvoř zadní plato z MDF a uvidíš jak umí i zadek pěkně zabrat. A rozhondě to není nic složitýho jako udělat ten předek.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne úte 16. pro 2008 20:33:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace
smazany clen - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od smazany clen - FK »

To Czert: přidávám se k otázce :) Vidím, že z toho máš stejně panickou hrůzu jako já :) Ty přední mi tu leží už 2 měsíce v pokoji, ale furt se k tomu nějak nemám...
CZert - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od CZert - FK »

To me udela mlady otec je sikovnej na drevo ma primocarku tak to snad pujde :D
Mno budu to delat asi jak si me posilal ty fotky bez ulozneho prostoru a vyplnim to tim polišem a necim potahnu :)
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pon 12. led 2009 14:27:51, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Ale Pozor musí to být tvrzený polistiren. Pokud jde o foto, tak jak jsem psal je to práce místního člena- drobka.. A tímto mu děkuji za obroskou pomoc při montáži a upravu doorboardu..
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Tak říká se že tluemní je základ. ovšem já sem se zvukem spokojen aji bez tlumení. nic nedrnčí,zvuk taky v pohodě. Nestěžuju si..
Bolthorn - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Bolthorn - FK »

já bych to tlumení nepodceňoval, rozdíl tam je a není to jenom o drnčení.. hned jak se oteplý tak tlumím o stošest..
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Já slyšel audo v tlumení i sem tlumil. Ale mluvím o tem že já u sebe sem spokojený se zvukem, a vrážet do tlumení a do feldy... To Ne!!
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Predni dvere

Příspěvek od Vasek »

Mam dotaz...taky uvažuju o tom, že si dám dopředu repra (žádný tam nejsou). Problém je ale ten, ze mam na ně málo peněz (nedávno jsem si koupil svoji feldu), ale zas to chci udělat pořádně, takže se ptám zda by jako tlumící materiál šel použít třeba koberec. Jako problém ale vidim vlhkost, bojim se aby mi neshnily dveře. Jestli máte někdo ňákou použitelnou radu, tak sem s ní pls. dík
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

To néní naprosto na tlumení.. Stejné jak kdyby jsi tam dal třeba molitan, to je moc,moc na hulváta.
Mrkni třeba http://www.carandsound.cz/index.php?act ... t&catId=33 výběr je veliký.
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Predni dvere

Příspěvek od Vasek »

A bude lepsi pouzit jenom 13 cm repro a zatlumit to, nebo 16 cm repro a nechat to bez tlumeni? ja si myslim ze radsi ta 13 cm varianta
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

No o tem už teho bylo napsáno mraky.. Já si myslím a co jsem měl, že pokud budeš mít sw dal bych 13cm na zesík. Bez sw bych zvolil kompa 16cm rovněž na zesilovač. Jde samo také o to jak ty jsi náročný, a jaký máš plán ohledně celé sestavy..
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Predni dvere

Příspěvek od Vasek »

Tak sw neplánuju a náročnej nejsem, chci to na běžný poslouchání rádia a přední repra řešim jenom kvůli tomu, že mam pouze zadní a když jedou lidi i vzadu, tak si rádio moc neužiju, protože jim to křičí do ucha a taky když to chci ňák rozumně slyšet i já vepředu, tak se potom neslyšíme z předních sedaček dozadu. Takže schanim repra dopředu a důvod proč to tak řešim je jen ten, že to chci mít pořádně udělaný, i kvůli pocitu. Za ten odkaz dík, už jsem si tam vybral pěnu za rozumný peníze.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Na běžnej poslech a na poslech jen rádia bych bez problému hodil 13cm repro. Když ti jde čistě jen o to aby jsi měl předek. Co máš za rádio..?
smazany clen - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jestli to řešíš i finančně, tak bych být tebou dal 16tky bez tlumení... Sice to nebude znít nic moc, ale jakmile našetříš nějakej peníz, tak hodíš tlumení... A až našetříš trochu víc těch mincí, tak to dáš i se sw...

EDIT: Aha... No tak to co povídám, ale bez sw... :)
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Myslím že hodně lidí má načteno že musí být tlumení, a pak to opakují! ANo tlumení je fakt dobré to je jasné! Ale repro dokáže v pohodě zahrát i bez tlumení, je pravda že tam néní taková dynamika a přednes, ale fakt když to má někdo je nahraní tak bych neřešil..
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Predni dvere

Příspěvek od Vasek »

Dobře, dík za názory. Použiju asi 16 cm repro a jako tlumící materiál bych použil tuhle pěnu http://www.carandsound.cz/index.php?act ... uctId=3307 , jestli mi to teda nerozmluvíte a ty myslim kvůli vlhu, i když tady píšou že odolná by být měla. Když se vám nebude líbit, tak tam dam lepší až budou money. Jo a rádio mam sony xr 3750 (4*35W), ale moc nevim co od něj čekat, jenom si plánuju na něj udělat audio vstup.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
RE5PECT - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od RE5PECT - FK »

když už se tady bavíme o tech předních dveřích nevíe kde seženu ty plastoví čudlíky co dřžijou tapec?mě strašně drnčí kvůli blbýmu přidělání díky
Bolthorn - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Bolthorn - FK »

v origo servisu, jeden stojí snad 17,- Kč
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 15. úno 2009 13:51:14, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Bolthorn - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Vasek píše:Dobře, dík za názory. Použiju asi 16 cm repro a jako tlumící materiál bych použil tuhle pěnu http://www.carandsound.cz/index.php?act ... uctId=3307 , jestli mi to teda nerozmluvíte a ty myslim kvůli vlhu, i když tady píšou že odolná by být měla. Když se vám nebude líbit, tak tam dam lepší až budou money. Jo a rádio mam sony xr 3750 (4*35W), ale moc nevim co od něj čekat, jenom si plánuju na něj udělat audio vstup.

tahle pěna se dává do ozvučnic, do dveří bych jí nedával.. raději jezdí chvílku bez tlumení a došetři a udělej to jednou a pořádně..
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Tu pěnu bych dal na box nebo na střechu, do dveří nee.
smazany clen - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od smazany clen - FK »

To RE5PECT:
http://new.skoda-auto.com/cze/dealers/s ... ykraj.aspx
Jinak... Takovej obchůdek, kde se dají koupit všelijaký blbiny je na bývalé konečné 13tky (naproti technickému muzeu).. Je tam takovej vyšší krychlovej barák a tam je pod ním ten obchod... Tak třeba zkusit tam... ;) Jenom teda nevím, jestli tam ještě je... :o :shock: :ugeek: :roll:
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Predni dvere

Příspěvek od Vasek »

Bolthorn píše:v origo servisu, jeden stojí snad 17,- Kč

Tak to já jsem u nás dal 68 kč za 15 kousků
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
Ravo
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. čer 2006 15:25:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Predni dvere

Příspěvek od Ravo »

v Brně se tyhle "čmučky" dají koupit ostatně jako cokoliv jinýho drobnýho na škodovky (provázky k zadnímu platu, tlumiče dveří, zástěrky, znaky a podobné blbinky...) na Jamborově ul. Je to takovej malej krámek hned u toho parkoviště, ale poznáte to, protože má před vchodem vystavenej výfuk z Šháde 105/120/130 (a to každý zkušený škodovák přece pozná ;-)
Felicia 1.6 GLX - Old Face Hot Chilli Metalista
Obrázek
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Predni dvere

Příspěvek od Vasek »

Tak se vám musim pochlubit se svim dílem. O víkendu jsem si konečně udělal přední repro. Použil jsem 165 mm velké koaxiální reproduktory Helix dark blue 6.1. Celé mě to vyšlo na 1343 kč, což je myslim dobrá cena vzhledem k mýmu nedostatku peněz (1100 repro i s poštou, 140 materiál v truhlárně, 68 plastíky na držení tapeců, 35 tmel) a taky lepidla, šroubky a merkur z domácích zásob. Až budou v létě ňáký prachy, tak dam tlumení a natáhnu nový kabely (ty zase plánuju natahat až budu dávat kabely na centrál a tažný). Tlumení chci dát, jelikož to při některých frekvencích docela vibruje. Nějaké fotky:
repro1.jpg
repro2.jpg
repro3.jpg

Další fotky naleznete na http://vasek2.rajce.idnes.cz/Predni_repro/
Byl bych rád, kdyby to někomu pomohlo (já se také inspiroval u jiných).
PS: sice byla zima, ale mě to nevadilo, chtěl jsem mít pořádný repra.....ale dělal jsem to dýl než jsem předpokládal že budu
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Jak jsi hodil desku na ty dveře pro kroužky, proč jsi to nenechal uzavřené??
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Predni dvere

Příspěvek od Vasek »

Jo tak to asi proto, že jsem to nějak špatně pochopil a myslel jsem že bude lepší když to bude takhle otevřený, aspoň z fotek co jsou tu jsem to pochopil.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
trivet
Příspěvky: 144
Registrován: pát 31. říj 2003 15:23:52
Bydliště: Nové Mìsto nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Predni dvere

Příspěvek od trivet »

Nevím jestli to collin myslí tak jak to chápu, ale tu desku mám stejně jako ty - otevřenou do dveří. Kdyby byla uzavřená, objem by byl moc malej, až časem hodíš tlumení bude to lepší. Za mě to je funkčně správně.
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Pochopili jste mě správně :-) Já repra zkoušel v uzavřenkách a do dveří sem je dal tak že sem tu desku nechal zavřenou. Objem je možná dost malej, ovšem zvukově sem velice spokojený! Hrají lépe ted lépe, než ve větším objemu.. :)
CZert - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od CZert - FK »

Cauky lidicky sikovni potreboval bych par rad nez se pustim do prednich dveři :)
Tak za 1: mam MDF desku 1.8cm širokou a nevim kolik krouzku mam udelat aby to bylo ideal ;)
za 2: jak mam do dveři pridelat mdf deku na ktere pak pridelam krouzky?
za 3: krouzky a pozdeji i desku mam nechat jen prisroubovane nebo to mam nejak napustit silikonem aby to tesnilo?
za 4: mam nechat jakoby ozvucnici z tech krouzku uzavrenou? vydel jsem ze nekdo v te desce ve dverich ma diru tak nevim co a jak.
za 5: kdo delal krouzky na repraky 6.5 kompa tak jak maji byt velke? nejlepe kdyby nekdo mel rozmeryvnejsiho kruhu a vnitrniho kruhu :) teda doufam ze to pochopite jak to myslim :D
za 6: Jaky rozmer ma mit to drevo co se pridelava na dveře? muze to byt z te MDF co mam co ma 1.8cm prumer?

Vsem zkusenym lidem bych chtel predem podekovat za jakoukoliv radu.
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Použil jsem 15mm desku a kroužku celkem 4 na jedny dveře.
Použiješ 2 samořezky a přiděláš normálně ke dveřím.
Stačí k sobě přišrubovat.
Já mám uzavřenou, jen dírku na protažení kabelu, zvukově Ok..
Jednoduš si změř repro a podle toho dělej kroužky.
Zase, proměř si to. Sundej tapce a vem metr!Muže ale lepší je tenčí např. 10mm. Když bude víc muže se stát že ti blbě pujde nasadit tapec.
Bolthorn - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Kolika šroubky? Tak to snad už uvidíš kolik to chce šroubků aby to dobře drželo.. Jinak bych udělal ozvučnici z celých dveří a desku bych neuzavíral.. Rozměr Ti napíšu až budu doma.. Jinak když vezmeš do ruky metr a budeš měřit, tak si zodpovíš těch 80% zbytečných otázek tady..
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Na dveře sem tu dsku připevnil 2samořezkama, a kroužky sem zpevnil 3..
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Predni dvere

Příspěvek od xmorfeuz »

Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

x: Lepší je si to udělat sám a pěkně dopasovat. Pak i víš kolik jich bude potřeba na jedny dveře..
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Mě to přečnívá, páč se uřízla kapsa i zezhora.. Nešel ten kroužek totiž dopasovat..
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Čemu by měl vadit?? Stejně ho budeš dávat dolu až se bude tlumit..
CZert - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od CZert - FK »

ok tak ja to strhnu tedka :) uz mam vyrezane krouzky sice kazdy jiny ale musim to nejak dodelat ted jen drevo do dveri a vyriznout diru do te kapsy a melo by to byt ok :)
Hele ta vyhybka na tech reprakach tu mam dat kam? do dveři nebo do te kapsy?
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 15. úno 2009 13:49:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Že je každy jiný nevadí, stejně nejsou vidět. Vyhýbku dej kam chceš, hlavně aby ti dostal kabel od výškače do ní.. Na to raději pozor.. A dej sem foto ;)
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Predni dvere

Příspěvek od Prcek1 »

Collin píše:Seženeš jí vedle makra. Neví jak se to ted jmenuje ale to uvidíš. Desku ti prodají jen celou tabulu mám dojem. Mužeš si vybrat i samozřejmě tlouštku. Od10mm tam mají.. Takže pokud víš kde je Makro tak to najdeš. Nebo tam mrkni něco jiného! Hlavně to natři at to netahá vlhkost!


Měl jsi na mysli toto?
http://www.interexpo.cz/
Collin - FK

Re: Predni dvere

Příspěvek od Collin - FK »

Jj to je přesně ono.. Nemohl sem najít tu adresu..
Odpovědět