www.auto-vin-decoder.com

Detail uživatele IPU

Odkaz na tuto stránku: www.feliciaklub.cz/ipu
Serie Typ Felicia LXi (Combi) Felicia klub
Rok 2000
Objem 1,3MPi (50Kw)
Barva Modrá námořní - J4J4

...toto auto bylo až do svých 90 000 km firemním vozem, který nedělá až tak špinavou práci :-) ...poté bylo v roce 2004 prodáno prostřednictvím autobazaru soukromému majiteli, který vůz přebíral pravděpodobně ještě ve slušném stavu... pan skrblík ovšem nehodlal investovat více než nejnutnější minimum, proto se jal miláčka pokoutně udržovat použitými díly z policejních vozů (zejména se neštítil použitých brzdových destiček) ...vše ostatní bylo pravděpodobně úspěšně zanedbáváno...

...hranici 150 000 km překonal roku 2011 miláček již s novým majitelem a tím jsem já, začínající řidič, který jenom nechtěl nezkušeností huntovat drahé auto, proto hrábl po jedné vorvané feldě za deset hadrů plus ekopoplatek, která se mu prostě zrovna připletla do cesty... kdo mohl tušit, že se ve mně takto rozvine ten zvláštní "vztah" člověka a stroje? ...tohoto užitečného pomocníka prostě musíte mít rádi a když se pohádáte se ženou, dokonce máte svou vlastní střechu nad hlavou :-)

...no nic, ještě jsem ani neměl papíry a už jsem začal s kytem, plničem a barvičkou 4625, abych si nedělal ostudu, že se ani neumím postarat... až po STK v květnu 2012 začalo auto jezdit a hned se řešilo: výměna kulových čepů, rád bych napsal "výměna brzdových destiček", ale brzdové destičky byly tak sjeté, že tam skoro žádné nebyly, zadní brzdy byly pouze vyčištěny s tím, že ještě tak 15 000 km vydrží a řazení + řízení bylo promazáno, pak se řešil masivní únik oleje kolem "olejového čidla" ...a abych taky nesl zásluhy, vlastnoručně jsem vyměnil prohnilé, páté dveře (těmi zatékalo) za použité laminátové, což mne velmi uspokojilo a prohloubilo moji touhu o vůz pečovat :-)

...tento týden (dnes je 21. 9. 2012) po 153 800 km zemřel alternátor a pan autodoktor mne při té příležitosti navnadil na výměnu tlumičů, takže po výplatě :-) ...už se těším, jak se to podepíše na jízdích vlastnostech a "komfortu" cestování :-)

Píšu po dlouhé odmlce, je březen 2014:
...výměna tlumičů způsobila k mému překvapení to, že auto bylo asi o 2-3 cm vyšší než původně... chvíli jsem si na to musel zvykat :-) ...pak přišla touha vybavit auto letními koly s nižším ET, ale rozměry velmi podobnými těm běžným... přišly mi do cesty pěkné 13cti palcové ALU disky s kvalitními pneumatikami 175/70 ...pneu byly v perfektním stavu, nechtělo se mi je tedy hned měnit za předepsané, tím se ovšem auto zvedlo ještě o další cm a když už si jeden kamarád sám od sebe všiml, že je auto nějaké vysoké, začal jsem v tom zvednutí vidět samé přednosti :-) ...každý si přece chce to své auto nějak odlišit, ne ? :-) ...podstatnější než tyto kosmetické změny jsou ovšem změny, které přineslo seřízení geometrie (ihned s výměnou tlumičů) ...auto mělo mnohem menší jízdní odpory a větší setrvačnost, což se pochopitelně pozitivně projevilo na už tak celkem slušné spotřebě paliva... další znatelné zlepšení přinesla taková banalita, jako je výměna výfuku... auto získalo tah, který se pak ještě zvýraznil výměnou ložisek zadních kol, výměnou olejů, filtrů a svíček a přechodem na kvalitnější palivo Shell V-Power ...auto jede čím dál lépe, nízké spotřeby si sice moc neužiju, protože většinou jezdíme za studena krátké trasy po Praze, ale jinak mám ze všech provedených zákroků jen dobrý pocit... nárůst výkonu je citelný a investice jsou na dnešní poměry zanedbatelné... kdybych měl nějaké slušné kolo a jezdil denně, jako se škodovkou, vrazim do jeho údržby ročně taky tak, mám vyzkoušeno :-)
...velmi rád bych vozu na příští rok dopřál opravu karoserie, mnoho hlasů mne od toho odrazuje, že to auto za to nestojí... ale já mám svou feldu čím dál raději... vyfásli jsme při změně trvalého bydliště pěknou espézetku... působí protekčně :-), takže mne začíná lákat myšlenka, že bych autíčko postupně dovedl do stavu udržovaný veterán :-)
Fotografie: IPU Fotografie: IPU Fotografie: IPU
Přezdívka: IPU
Datum narození: 16.10.1978
Město: Praha
Mail: michal.pustay@seznam.cz
Telefon: 601360182
Stránka byla zpracována za 0.027s.