FilmováAuta.CZ

Jednoduchý PAGER

Mám v autě alarm, ale jelikož je skoro nemožné v praze zaparkovat u baráku, tak je mi vlastně na nic, protože bych ho stejně neslyšel a ostatním je fuk, že něco vříská.

Doma se válí starý mobil s kterým bych se styděl dojít i s košem, aby mě s nim nikdo neviděl ( a to máme popelnice na dvoře + výtah ) .....

Budeme potřebovat: starý mobil + nabíječku do zapalovače (CL), relé 12v,,kus drátu, pájku, sim kartu

Každý mobil má funkci rychlého vytáčení ( třeba do hlasové schránky ) a každý alarm má sirénu, což znamená, že vezmeme starý mobil, pěkně ho rozebereme ( v našem případě SAGEM) a bude vypadat asi takhle

SAGEM

Na tlačítko rychlého vytáčení přiletujeme dva drátky, tak aby bylo při spojení tlačítko jako by sepnuto. Na každou polovinu jeden samostatný drátek (tlačítko se skládá se ze dvou polovin které při stisku spojuje plíšek přilepený na gumové klávesnici zespodu).

Tlačítko

Vyvedené drátky připojíme na relé které spíná 12V ( já použil to, co jsem doma našel ze staré televize ). Drátky vlevo jsou ty co se sepnou ( jsou to ty, co jsme letovali na tlačítko ), v pravo je přivedeno + - co dává inpuls.

Relé

Takhle vytuněný mobil složíme dohromady ( já vystřihl z klávesnice klávesu č. 1 a protáhl jím drátky ven ) darujeme mu simkartu od nějakého operátora (Twist/Go/Oscar). zapneme ho a ke klávese přidělíme číslo které má po sepnutí vytáčet.Napájení vyřešíme tak, že buď použijeme adaptér do zapalovače (CL) který připojíme do zapalovače nebo přímo na + - od baterky. Nebo CL vykucháme, použijeme pouze konektor od CL a přiletujem k němu usměrňovač napětí (odpor), dle toho kolik daný telefon potřebuje voltů a připojíme ho taktéž na + -. Doporučuji používat v mobilu baterii Li-Ion, která se dá nabíjet neustále a neničí se. Samozřejmě by bylo vhodné také použít pojistku ( v CL už většinou bývá ).

Co dále. Vezmeme tu hrůzu co zbyla z telefonu zabudujeme někam v autě kde je signál, mínus z relé ukostříme někde v autě, + připojíme na + sirény.

Výsledek: když začne řvát siréna, relé dostane impuls, který musí trvat min 1.5 sec. (což není problém, protože siréna vydrží řvát i celou noc) , relé sepne dva drátky které jsme letovali na tlačítko (sepne rychlou volbu) a telefon volá na předvolené číslo. A nám doma zvoní telefon, že se něco děje.Samozřejmostí je číslo si uložit, aby jsme věděli kdo nám volá ;-) Ten limit 1.5 sec. zpoždění se nám hodí k tomu, že když alarm zapínáme nebo vypínáme když potřebujem do auta, tak nám hned nevolá, když jen pípne siréna.

Plus z relé se dá samozřejmě připojít kamkoliv co dává +, takže když nemáte alarm, tak na osvětlení třeba interiéru, takže při otevření dveří, plní stejnou funkci. Na to by bylo ale ještě leší použít zpožďovač a vypínač aby se dal signál přerušit pokud auto otevíráte vy, aby vám to nevolalo.

Pozor: na kontakty relátka by se měla zapojit usměrňovací dioda. To znamená, že na plus které vede od sirény příjde katoda. Správně by se mělo dávat na všechny kabely co vedou ven od alarmu, aby to nemohl někdo odpálit proudem z venku a odstavit tím alarm.

Tento postup vůbec nenahrazuje alarm nebo 100% pager. Plní jen jednu funkci a to je volání na zvolené číslo. V daném místě musí být signál, sim karta musí být dobita a musí se dobít jednou za půl roku. Můžete jí využít třeba na sms posílání z netu, aby jste ten kredit využili a nechali si tam jen potřebný k volání. Nebo zvolit nejlevnější paušál. Prodleva než se při zavolání spojí oba telefony je obvykle 6 sec.

Prodávají se už i hotové a lepší moduly k telefonům za pár stovek, ale berte v potaz, že tohle mě napadlo už před x lety, kdy pager stál x tisíc. Navíc materiál k sestrojení má snad doma každý kluk, takže to nevýjde prakticky na žádný peníz.

Zpracoval: *MC* a Luka$





Stránka byla zpracována za 0.011s.