Znovuzapojení čidla ventilátoru

Odeslat odpověď

Ověřovací kód
Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl.
Smajlíci
:hledej: :ot: :D :) ;) :( :o :hlava: :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :@: :alien: :cyclops: :pig: :pr: :pale: :scratch: :salut: :cat: :rendeer: :king: :queen: :joker: :jocolor: :flower: :thumleft: :thumright: :puker: :brilsmurf: :bigsmurf: :shaking2: :elephant: :rambo: :hockey: :thumbdown: :dj: :safe: :chef: :baseball:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Znovuzapojení čidla ventilátoru

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

od ferdamravenec » pát 02. úno 2024 22:18:09

Je to jedno.

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

od Felinkar » pát 02. úno 2024 19:10:06

Zdar jak mám připojit vodiče na termospínač chladiče?
Červená doleva, žlutá doprava nebo naopak?
Nebo je to jedno?

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

od Maty » úte 17. led 2023 5:35:18

Kompletní kabeláž znamená akorát to, že na ty 2 dráty co ti vedou do kabiny připojíš patřičný konektor, připojíš na snímač na chladiči toť vše ;-)

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

od ferdamravenec » ned 15. led 2023 23:14:03

Stáhni si dílenskou příručku a nauč se orientovat ve schématech. Kdyby jsi potřeboval poradit tak napiš.

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

od Domas_927 » ned 15. led 2023 15:33:21

Prvé to zkusím udělat sám dle rad, které jsem dostal i na jiných fórech, ale kdybych si s tím opravdu nevěděl rady, tak bych se určitě zkusil domluvit a dal bych to někomu zkušenějšímu pod ruce. Ale vzhledem k tomu, že s autem plánuji Gumbalkan, tak to beru jako takovou první výzvu a zároveň příležitost si zkusit na tom autě sám opravit něco závažnějšího. Každopádně děkuji a pak dám vědět, jak to dopadlo. Ale prvé musím zajet na vrakáč vybrakovat nějakou feldu, ze které vezmu celý systém zapojení-čidlo vč. kompletní kabeláže.

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

od ferdamravenec » pát 13. led 2023 11:39:06

Přijeď , dáme to do pořádku.

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

od 103457 » čtv 12. led 2023 22:01:22

Vyhoď tu dvoulinku i vypínač a ty dráty normálně připoj na termospínač. Manuální ovládání je bastl, kterej do auta nepatří. To si myslí jen debilové, že autu pomůžou, ale naopak mu škodí. Nikdo si totiž neuvědomuje, že nezná teplotu na chladiči u termospínače, všichni se řídí jen teplotou čidla, které je na termostatu, jenže to je nejtepleší místo na motoru a má hodně daleko k chladiči, navíc mu stojí v cestě termostat. Pokud to někdo ustřihnul, tak si z vrakáče vem konketor termospínače i s potřebnou délkou drátů Prostě ty dva dráty jen napojíš na termospínač. Nehledej v tom vědu.

Znovuzapojení čidla ventilátoru

od Domas_927 » čtv 12. led 2023 19:49:23

Všechny zdravím,

Přicházím zde s velmi často řešeným tématem a to čidlo ventilátoru. Můj problém je ten, že jsem koupil Felicii, která má ustřihnuté kábly k čidlu ventilátoru a ventilátor je napojen na tlačítko v palubní desce, tzn. ventilátor musím ovládat manuálně. Tato přestavba se konala z důvodu prý nefunkčního automatického spouštění. V motoru vidím navedenou dvoulinku z průchodky kabiny až k místu, kam by asi měly vést kabely z čidla. Jenže nevím jak moc je to zbastlený a manuální ovládání bych chtěl ponechat v provozu funkční, protože jsem to měl v plánu dodělat.
Můj dotaz tedy zní, jak znovu napojit čidlo k ventilátoru, aby to řádně fungovalo. Co kam přesně připojit?
Mám v plánu si na vrakáči vzít "nové" čidlo i s konektorem a kabely a až bych věděl, že to funguje, tak bych raději koupil nové a značkové čidlo.
Pokud se mi podaří, tak sem vložím i fotku, jak to aktuálně vypadá.

Jedná se o Felicii 1.3mpi po fl.

Nahoru