Těsnění dveří Felicia

vybavení a úpravy interiéru atd.
Milos - FK

Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od Milos - FK »

Prosím, ví někdo, kde se dá sehnat nové těsnění předních dveří Felicie?
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od Jura_Favorit »

viewtopic.php?p=476605#p476605

Jinak zkoušet mototechny, Škoda salony... V drogerii nebo v potravinách to asi mít nebudou, překvapivě, že? :cyclops:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od Atnarfus »

Případně můžeš ještě na vrakoviště, jestli chceš použité těsnění za víc peněz než stojí nové :)

Určitě ale uspěješ i zde v sekci koupím/prodám jestli ti stačí použité.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od osobne »

Poslední dobou mě začalo štvát, že mám vždy po dešti u všech 4 dveří mokré dole těsnění, je tam vzdy loužička na té vnitřní straně těsnění, takže uvnitř v autě. Pomůže výměna těsnění, nebo to bude stejné? Protože bych řekl, že mi to dělá už od koupě nové Felicie, ale teď se to ještě zhoršilo.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od Atnarfus »

V tomto případě nebude problém v těsnění dveří, ale v igelitu pod tapecem dveří. Když je ten igelit částečně odlepený, tak voda která proteče kolem skla do dveří, částečně steče po igelitu a vyteče dole právě na to těsnění.
Lepší když ta igelit vůbec není, než když je odlepený. Ideální samozřejmě ale je, když tam igelit je a dole je přilepený dokonale.
Uživatelský avatar
vityjan
Příspěvky: 149
Registrován: pát 09. říj 2009 17:34:44
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od vityjan »

Pokud budeš i dál shánět těsnění tak na virtu v tomto příspěvku nějaké má

http://skoda-virt.cz/cz/inzerce/nahradni-dily-prislusenstvi-prodej-cz/144439-nove-originalni-dily-skoda-od-roku-1995/
I pád na hubu je pohyb dopředu!
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od H4nIS »

Zkoušel si někdo pohrát s těsněním aby dveře při zavření měli takový zvuk jak třeba oktávka ?? Co sem se tak díval tak jediný znatelný rozdíl je ve dveřích kdy zámek je vevnitř oproti feldě kde je venku. Vytlumení dveří sice trošku pomůže, ale pořád je to zavírání kov o kov.
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od Romiiken »

To to by aj mna zaujimalo cim je dosiahnute to "mohutne" zatvaranie. Uz aj fabia ma uplne iny zvuk pri zatvarani ako Felda.
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od Paulie »

Problém není v těsnění, ale v samotném plechu dveří. Ten totiž rezonuje při zavření.
Protože Fabia mám dvojitou stěnu dveří tzn. Tapec - plech a samotné dveře..Naopak felda má o stěnu méně. Tapec - místo plechu igelit a samotné dveře.
Někde na virtu jsem viděl návod nějakého člena. Normálně rozdělal dveře a na vnitřní plech dveří nalepil velké gumové platy.....Pry že dveře mají úplně luxusní zvuk při zavírání. Chci se taky do něčeho podobného pustit.....Prostě u feldy se hrálo na jednoduchost..
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od H4nIS »

Ty platy nepomuzou mam to vytlumene, zvuk je o neco lepsi, ale porad to neni ono. Spis si myslim, ze to je tim zamkem. Vsechny nove to maji zadelane uvnitr v plechu a felda to ma venku na dvou imbusech.
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od Xyz255 »

Já si delší čas říkám, jestli by bylo možné dát na obvod dveří nějaký těsnění, podobně jak to má oktávka (řadu po mě nechtějte, už v tom mám bordel, prostě z poslední doby), aby tam už prakticky vůbec neteklo a teoreticky by to mohlo pomoct i odhlučnění... Nezkoušeli ste to někdo?
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od Faust »

je pravda že co jsem zámky vyčistil a obalil specialní vazelínou tak klapaj mnohem méně a tiše .

http://feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=34909
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
crazyduke - FK

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od crazyduke - FK »

Máte někdo radu, kde se dá koupit za rozumnou cenu těsnění do předních dveří? Tady na Kladně chtějí za nové cca 850,- a to mi přijde dost na to, že manželky felda už bohužel má podobnou cenu celého auta...
Našel jsem gumu v metráži Š 100 - favorit ale myslím, že to nepůjde nahradit... :cry:
:ot: Nechala ji stát venku z kopce, bo už zase nechce startovat, a po otevření jsem našel koupaliště až po pedály :scratch: očividně to teklo dole podél gumy dovnítř. Tak už tři dny suším....
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od Faust »

někde na sbazaru jsem před měsícem viděl sadu nových na starší model za 1200kč
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od Andy486 »

crazyduke píše:Máte někdo radu, kde se dá koupit za rozumnou cenu těsnění do předních dveří? Tady na Kladně chtějí za nové cca 850,- a to mi přijde dost na to, že manželky felda už bohužel má podobnou cenu celého auta...
Našel jsem gumu v metráži Š 100 - favorit ale myslím, že to nepůjde nahradit... :cry:
:ot: Nechala ji stát venku z kopce, bo už zase nechce startovat, a po otevření jsem našel koupaliště až po pedály :scratch: očividně to teklo dole podél gumy dovnítř. Tak už tři dny suším....

:ot: keď máš natečenú vodu na podlahe, nemusí byť vadné tesnenie okolo dverí, vačšinou sú to igelity vo dverách - pohľadaj témy ktoré riešia zatekanie do interiéru, tam je to poísané...
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od P1azer »

No mě například tekla voda přes čelní sklo přes palubku až pod nohy řidiče. Takže po nějakým vydatnějším dešti zkus i ošahat ten krycí molitan pod volantem (nebo polívat vodou, ale to nevím, jestli tolik naleješ, aby to bylo poznat).
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od oondra18 »

Zdar, mam problém taky nejspíš s těsněním u řidiče. Když je v autě luft a nebo venku vítr, tak mi fouká v jednom místě na nohy. Myslíte, že je to problém Felicie nebo těsnění? Jedná se o místo zhruba u repráku. Díky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od 103457 »

To není těsněním dveří, ale tím, že nemáš ve dveřích folii.
oondra18
Příspěvky: 103
Registrován: úte 17. zář 2013 14:41:31

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od oondra18 »

Fouká to ale přesně z mezery mezi práhem a dveřmi. Přední dveře jsem nikdy rozmontované neměl, ale zadní jo a tam byla folie jako nová. Je možné, že vepředu není no....
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění dveří Felicia

Příspěvek od 103457 »

Tak vyměň těsnění, před tím jsi psal, že to fouká u repráku.
Odpovědět