Nesvítí kontrolka ruční brzdy

vybavení a úpravy interiéru atd.
Kajis
Příspěvky: 2
Registrován: ned 14. led 2018 23:06:45
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Nesvítí kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od Kajis »

Ahoj,omlouvám se pokud to píšu do špatné "sekce",jsem nováček a Škoda Felicia,konkrétně 1.9D combi je mé první auto (je mi 18 let).
Mám takový řekl bych "úsměvný" problém,někdo může říci že je to blbůsta ale pro ten "osobní" pocit že mi něco nesvítí co by mělo mě znepokojuje,pokaždé když zatáhnu ruční brzdu,tak se mi kontrolka nerozsvítí ačkoli by měla,auto mi to cca před dvěma dnami začalo dělat,mamky přítel říkal že to bude nejspíše jen prasklá žárovička a tak bych se rád zeptal na váš názor,děkuji jinak ručka jde a všechno okolo taky,díky! :) Karel
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od Maty »

jak jsem ti psal na FB. :P


Začít kontrolou u ruční brzdy. Je tam spínač, který spíná kostru když vytáhneš ručku.
Je tam drát .. může být odpojený. Tak zapojit.
Kontakt tam občas bývá né moc kvalitní a nesepne to. Tzn vyčistit kontakt na kastli kde se spínač dotýká kastle (oškrábat na čistý plech)
Pokud bude vše ok tak kontrolku můžeš vyzkoušet tak, že ten drát od toho spínače přiložíš někam na čistou kostru ... pokud se kontrolka rozsvítí tak je problém ve spínači. pokud se nerozsvítí tak může být kontrolka KO případně někde kabel .... ale viděl bych to na problém u toho spínače ;)


spínač ... https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/ ... -1911.html
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Kajis
Příspěvky: 2
Registrován: ned 14. led 2018 23:06:45
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od Kajis »

Díky moc,hned v pátek se do toho vrhnu! :D :D :D
Odpovědět