Stránka 1 z 1

řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 26. říj 2008 22:07:38
od Moltician - FK
mám dementní dotaz,jde nějak napasovat kryt řadící páky z fabie i manžeta,prostě komplet aby to bylo jako u fabie tak lze to nějakým způsobem do feldy?

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 26. říj 2008 22:25:38
od Mailo - FK
návod a tutíž důkaz že to lze :D ZDE

návod na výměnu řadící páky, v mém případě za FI:RS
K výměně řadící páky mě vedlo to že stará ošklivá původní hlavy řadící páky se začala rozpadat. A jako druhá věc mi celkem vadilo že páka je hodně vysoko. Vzhledem k tomu že hodně střídám auta se mi prostě s Feldou špatně jezdilo. Proto došlo ke kroku kdy jsem páku vyměnil. A teď Vám ukážu jak.

1. Jdeme na nákupy
Já zvolil řadící páku z Fabie I RS. Jinak Vám se meze nekladou. Dá se řadit opravdu čímkoliv, možná nebudu sám kdo si vzpomena na doby 120tek, kde nám jako řadící páka dobře posloužil i obyčejný šroubovák :) V tomto návodu si tedy ukážeme jak upravit řadící páku z Fabie tak aby nám seděla na tyč z Felície (kterou budeme muset trochu zkrátit)

2. Montáž
Sejme tedy původní hlavu řadící páky i s její manžetou. Poté páku zkrátíme, a to v horní části tyče, tam kde dochází k zúžení směrem k závitu. Tohle děláme jednak proto aby se mám s pákou lépe řadilo (viz. můj popis výše) a také proto že nová manžeta od naší nové řadící páky je menší než ta původní a nedostala by nám až ke středovému tunelu, resp. dostala ale při zařazení jakéhokoliv rychlostního stupně by došlo k její mu “vyškubnutí“. Nyní je potřeba upravit samotnou hlavici řadící páky a to tak že musí zvětšit její otvor do kterého poté vsadíme tyč. Změříme si tedy průměr řadící tyče, vezmeme vhodný vrták a otvor zvětšíme (pozor ať si hlavici neprovrtáte :), proto je lepší před vrtáním sejmout vrchní ozdobný kryt hlavice). Nyní již nasadíme manžetu, přichytíme ji ke středovému, naneseme lepidlo na vrch tyče a nasadíme hlavici. Poté k ní jen přilepíme manžetu a necháme pořádně zaschnout.

3.Fotografie
Fotografie hotové práce naleznete ZDE

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 26. říj 2008 22:38:50
od Ivarek
Moltician píše:mám dementní dotaz,jde nějak napasovat kryt řadící páky z fabie i manžeta,prostě komplet aby to bylo jako u fabie tak lze to nějakým způsobem do feldy?

Jasně že jde....

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 26. říj 2008 22:47:25
od smazany clen - FK
Tak to by se mi taky líbilo. :)

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 26. říj 2008 22:55:43
od madmaik
proc se to me jako jedinymu nepodarilo :lol:

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: úte 28. říj 2008 18:33:45
od Matalion - FK
Vím že ta paka tam lze dostat a tusim ze se dokonce trosku ta radici tyc zkracuje aby to tam slo dat. me by ale vsak zajimalo jestli se zmenili nejak vlastnosti razeni. (jako ze se stim lipe radi nebo ze vypada to sice pekne ale hure se stim radi a nebo je to stale stejne??)

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: úte 28. říj 2008 18:44:36
od Ivarek
Mě se s tím teda řadí líp...kratší chod,ale předpokládá to mít celý mechanizmus řazení vpořádku.Jestli ti to jde ztěžka s klasickou pákou tak s kratší to bude horší.

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: úte 28. říj 2008 21:47:43
od Matalion - FK
ne ne razeni mam skveli takze kdyz to riznu mam ocekavat jeste lepsi kvalitu rizeni?? supper to me potesilo ted jen sehnat radicku z RS :lol:

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: úte 28. říj 2008 21:49:39
od Mailo - FK
Tak tak ... nemusíš tak "kvedlat" rukou ;) Je to příjemnější. A hlavně jak jsem psal v návodu pro ty co střídaj auta. Třeba kdž jsem přesedl s Feldy do Fabie tak jsem šmátral rukou a někdy jsem tu páku prostě nenašel :D

A druhá věc že to opravdu vypadá líp než když ti ze středového panelu trčí nějaký nevzhledný dlouhý fofr klacek, který se mi prostě podle mě tvarově moc nepovedl ;)


to Matalion:
Jinak RS páku seženeš tak cca kolem litru ... jak kde, zkus aukro nebo bazar na skodahome.cz

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: úte 28. říj 2008 21:53:25
od Matalion - FK
jj diky moc za radu

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: úte 28. říj 2008 21:56:10
od smazany clen - FK
Tak ono se dá jen s pomocí lepidla a pilky snížit i ta původní páka. Takže to nemusí stát skoro nic ;)

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: úte 28. říj 2008 22:02:35
od Mailo - FK
To dozajista ano ... ale mě osobně se origo hlava řadící páky za prvé nelíbí a za druhé špatně drží v ruce. Takže proto viva Fabiatická páka ;)

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: stř 29. říj 2008 10:22:00
od Jyrgen
taky ji tam mám :) akorát montáž proběhla trošku jinak, asi složitějc, ale je tam, vyhovuje a to je to hlavní ne? 8-)

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: sob 01. lis 2008 12:15:03
od smazany clen - FK
Tak jsem si sehnal řadičku z fábky i s manžetou a chtěl jsem to dát k sobě do fava a zjistil jsem následující první díra v řadičce je malá ok o tom se tu zmiňuje návod a prý vrtákem zvětšit díru, ale pak jsem narazil na druhý problém manžeta je na jakémsi rámečku jenže ten je o kousek delší a užší než origo díra tak by mě zajímalo jak jste to kdo vyřešil vždyt favo a fela mají jinak stejné díry v tunelu na manžetu

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: sob 01. lis 2008 12:21:08
od Phobos - FK
Já když vyvrtal větší díru tak mi ten rámeček na manžetu prasknul a aby mi držela manžeta u hlavice zkoušel sem jí přilepit ale nešlo to tak sem nasunul na tyč radící páky gumovej kroužek kterej je tam nafest docela a když sem narazil hlavici s manžetou zespod sem přimáčk ten kroužek k hlavici a drží mi vlastně tu manžetu aby mi nesjela od hlavice. Snad ti to pomůže

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: sob 01. lis 2008 13:05:43
od smazany clen - FK
No moc mi to nepomohlo protože jsme si nerozuměli ty myslíš jak jsem pochopil spojení řadičky a manžety a já myslím to, že dole je manžeta chycena k jakémusi rámečku který má zjevně přijít zacvaknout na tunel a tam je rozdíl ve velikosti, ale i tak dík možná se tato informace hodí až to budu zvětšovat

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: sob 01. lis 2008 15:30:59
od Ivarek
No s tím rámečkem je to krapet složitější.Já to udělal tak že jsem vypreparoval ten rámeček z tý fábiácký a zahodil ho,z tý feldový jsem vypáral tu gumu která je všitá v té manžetě a manželka mi zašila tu gumu do tý manžety z fábie.No a je to.
Jinak upozorňuju že ta manžeta z tý fabie je celkem krátká,takže bacha aby vám pak nevyskakovala ta manžeta z toho rámečku když dáte horní kvalty (1,3,5).Nesmíte nechat tu tyč řazení moc dlouhou.

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: sob 01. lis 2008 17:00:55
od Phobos - FK
Malebolgii píše:No moc mi to nepomohlo protože jsme si nerozuměli ty myslíš jak jsem pochopil spojení řadičky a manžety a já myslím to, že dole je manžeta chycena k jakémusi rámečku který má zjevně přijít zacvaknout na tunel a tam je rozdíl ve velikosti, ale i tak dík možná se tato informace hodí až to budu zvětšovat


Jo ten spodní rámeček, to sem to špatně pochopil, já to udělal podobně jako Ivárek vyndal sem tu manžetu z tý octávácký vzal sem ten rámeček z feldy a lepidlem na kůži sem ho přilepoval k manžetě a ve dvou místech jí přehnul protože je ta manžeta o něco širší

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: pát 19. pro 2008 21:43:30
od Tholis - FK
Lidi nevíte jakým lepidlem to přilepit??

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 21. pro 2008 14:59:48
od Tholis - FK
Tak tu mám slibované fotky z montáže:

První teda bylo sundat hlavici staré páky a uříznutí zúženého místa, dále jsem ulámal packy u fabiové řadičky a vyvrtal otvor 15kou vrtákem..Tužkou jsem nakreslil na středový panel obvod plastového rámečku z fabia páky a díru v panelu jsem vybrousil rašplí..Poté co šel rámeček usadit jsem vrtákem dovrtával díru v hlavici řadičky aby šla dost do hloubky a při zařazení 5tého rychlostního stupně se nevytrhla manžeta...Pak jsem jen nasadil stříbrnou čepičku a vyluxoval tisíce šponek (ne dost důkladně ještě).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Finále:

Obrázek

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 21. pro 2008 15:11:33
od Rex - FK
je to sice hezké, ale vadily by mi tam ty blbě vyznačené kvalty. proto jsem ji ani nekupoval a koupil jenom koženou s leštěným hliníkem

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 21. pro 2008 15:31:10
od Tholis - FK
Tak je pravda že kdybych měl tu možnost pořídit ten vršek jen leštěný udělal bych to taky tak.. No co nadělám. Nezbývá mi než ti tu tvou tiše závidět. ;) Ale i tak mám z té páky radost... Jen se mi občas stane že máchnu do prázdna :lol:

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 21. pro 2008 15:33:14
od Ivarek
Rexi to je vpohodě....řazení zůstává stejné..1,3,5 dopředu a 2,4 dozadu. :D :D :D :D

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 21. pro 2008 15:35:40
od Maty
Horší bude to když někdo sežene páku na který bude i 6 :-)
To je taky jeden z důvodů proč takovou páku nechci .. :) Půjčíme Feldu někomu kdo Feldu vůbec nezná a na dálnici tam podle páky bude chtít zařadit 6 :D :lol:

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 21. pro 2008 15:41:35
od Rex - FK
Ivarek píše:Rexi to je vpohodě....řazení zůstává stejné..1,3,5 dopředu a 2,4 dozadu. :D :D :D :D


no jo, ale raketa je jinde :lol:

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 21. pro 2008 15:48:12
od xmorfeuz
Já ten vršek zadělal a přestříkal na černo ;)

Obrázek

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 21. pro 2008 15:49:58
od Rex - FK
taky možnost. ale ještě lepší je sehnat si tu se správnou kulisou. na aukru jsem ji viděl ale byla drahá jako prase

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: sob 15. led 2011 7:36:22
od Tomk
Cus chtel sem se zeptat jak tady je ten odkaz na navod montaze tak jesli by mo moh nekdo z aktualizovat ... vsechny odkazy na tu stranku uz neakou dobu nefungujou ... diky

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: sob 15. led 2011 22:08:53
od Maty

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: sob 07. dub 2012 21:26:08
od Twiggy007 - FK
čauko, dneska jsem si objednal řadící páku z fabie a chci se zeptat zda tu není někdo, kdo by mi to na šumpersku a nebo olomoucku udělal.

neznám nikoho, kdo by to někdy dělal, prosím o odpovědi do SZ

práce bude automaticky zaplacena. díky za odpo..

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: sob 07. dub 2012 21:38:39
od a13sh
Je to prace na par minut i s dost podrobnym navodem,navic na tom nic neni. Zvladnes to sam.

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: sob 07. dub 2012 21:45:08
od Twiggy007 - FK
moc si netroufám a tak hledám někoho ze šumperska a okolí :-)

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: ned 08. dub 2012 10:13:40
od Jura_Favorit
Od toho tu máte TOTO :!:

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: pon 16. črc 2012 0:44:38
od piskot - FK
Možná to bude znít jako blbej dotaz, ale dá se tam napasovat i řadička z octavie?

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: úte 31. črc 2012 18:11:58
od Tom3k - FK
Tiež som skracoval riadiacu páku na mojej felde. Odrezal som z nej pílkou na železo. Ale hlavicu páky som dal originál na feldu len je tvrdšia ako tie pôvodné..Aby sa neohýbala kôliodstráneniu šróbu na paké, kúpil som si hmoždinku..šrób sa akurát zakrútil do hlavice a vošiel do rúry prevodovky..len z hmoždinky bolo treba dať preč taký pliešok na spodku..aj dĺžkou to pasovalo..takto sa bude asi môcť vymeniť aj iná hlavica do feldy na zakrútenie ak pasne hrúbka závytu :)

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: stř 01. srp 2012 1:20:31
od H4nIS
ty starý 1.4 44kw oktávky měli Rko dozadu jak felda ne ?? uvažuju že to tam dám, ale kde to sehnat fakt netuším, těch aut moc není

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: stř 08. srp 2012 8:27:20
od Tom3k - FK
Ahoj nakoniec som to s tou pakou vymyslel inač..mal som možnosť kúpiť krásnu z VW. Bolo mi jasné že priemer otvoru v páke nebude sedieť do tyče vo felde..takže bolo treba vŕtať do hlavice čo bolo úplne jednoduché..použil som nejaký vrták vyzeral ako šuška :) a vyvŕtal presne koľko bolo treba..Páku som nastokol a do jej vnútra som dal troška molitánu tak aby z hlavice máličko trčalo a pri nasúvaní sa to pekne schovalo celé dovnútra, nechcel som tam dávať nejaké šróby alebo čo..ono to pekne vošlo dnu aj keď nebolo moc miesta medzi pákou a tyčkou, skoro žiadne a týmto molitánom to drží jak hovado, ani sa to nekrúti ani nič a keby chcem hlavicu vybrať určite by to nebolo nič namáhavé ..teraz to vyzerá ako niekde v oktávke :) skracoval som aj tyč samozrejme a kupoval som tunel čiže výška tyče sa zase o čosi znížila a naozaj to vypadá moc pekne..niekedy cvaknem ;) Potešilo ma aj že rýchlosti boli presne ako majú byť takže aj to ma presvedčilo kúpiť túto radiacu.. Takže po mojej skúsenosti s radiacimy pákamy je jasné, že do našich miláčikov možeme natrepať hocijakú.

Obrázek

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: pát 16. lis 2012 19:38:49
od felicia1
chlapi, je prosímvás hodně těžký vyndat z feldy řadičku tak abych si jí mohl zkrátit v dílně? ještě jsem to nezkoumal co se kde oddělává.
a jde ta páka svářet?

díky moc

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: stř 27. bře 2013 13:31:20
od Goodicek
je to tady sice uz starsi, presto se musim zeptat, taky jsem si sehnal řadičku ta co je na obrázku o post výš, jelikož jsem to ale musel vrtat 15ctkou aby to tam šlo nasadit tak sem musel odvrtat ten kroužek který tu hlavici a manžetu drží pohromadě. a já se ptám jaký mám použít lepidlo na tu kůži(koženku) nebo co to je a slepit s tím plast. takže vlastně kůže->plast. máte s nějakým lepidlem zkušenosti? dík Taky s tim budu lepit manžetu k tunelu protože mam of face auto s new face tunelem.... je to vlastně ale stejny, mam ten rameček obšity tou kuži takže je to zase kuže-> plast. díkec

Re: řadící páka z fabie....

PříspěvekNapsal: pát 16. bře 2018 16:43:07
od felicia1
přátelé až dnes jsem zjistil, že do místo řadičky z fabie jde použít jedničkovej superb a máte schéma řazení správně :-)