Čištění koberce

vybavení a úpravy interiéru atd.
smazany clen - FK

Čištění koberce

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravím,
má někdo zkušenosti s čištěním koberců na podlaze? Jde to udělat nějak abych je nemusel celé vyndávat?
Používáte nějaké přípravky nebo jak to děláte? Tepovacími přípravky ... ?
Dáváte to to profesionálně vyčistit?

Díky, mějte se.
Uživatelský avatar
jenda_dc
Příspěvky: 111
Registrován: stř 27. úno 2008 10:25:09
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění koberce

Příspěvek od jenda_dc »

Já jsem si koupil KORALAN (měli ho v Kauflandu) a podle návodu vyčistil celé autínko. Docela to šlo... Trošku prokoukly i barvy...
Kdo máte jiné zkušenosti, taky se rád poučím...
Obrázek
borlan - FK

Re: Čištění koberce

Příspěvek od borlan - FK »

Cca jednou rok-dva dávám firmě za 500,-. Je to pohodlné a je to kompletně vše - sedačky, koberce, plato, kufr, plasty, tapecy, okna. V pátek odpo dám, v sobotu dopo odvezu. Akorát si musím ještě zajistit u kamoše vytápěný parkování do neděle aby to pěkně vyschlo... 8-)
smazany clen - FK

Re: Čištění koberce

Příspěvek od smazany clen - FK »

Hmmm ... o firmě jsem taky uvažoval, ale nechce se mě jim to tam nechávat - kdyby to tak šlo na počkání. A za 500,- je luxus cena - než se s tím drbat jak debil doma :( Přípravek stejně bude stát aspoň 250,-
No, mrknu na firmy v Brně ... ;)
Zajímavá je poznámka o vyschnutí - já myslel, že to dělají nějakýma "nemokrýma" metodama - to by pak s vyschnutím byl problém, páč mě to stojí venku před barákem a kvůli hnědočechům mám zariglované celé auto :lol: - a ne ještě nechávat pootevřené okénko nebo tak něco.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění koberce

Příspěvek od emilio52 »

Koupil jsem vysavač na mokré čištění ale ne kvůli autu ale na doma protože tam běhá pes .Tak musím kobeec čístit jde to parádně lepší než za to platit firmě ,to jsem udělal jen jednou a výsledek nic moc .Udělal šup šup a bylo to ,výsledek nic moc .Člověk si to pro sebe udělá pomalejc i kvalitnějc Dokonce mě pochválila i bejvalka :) .Do auta se s tím chystám tak za měsíc uvidím jak to dopadne .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění koberce

Příspěvek od kejzi1 »

Taky to dělám vysavačem pro mokré vysávání a pohoda
smazany clen - FK

Re: Čištění koberce

Příspěvek od smazany clen - FK »

Taky se přidám. Používám vysavač na mokré čištění, saponát stojí pade až stovku a pak už jen trocha práce. Jde to dobře a nic to není. Ale chce to dělat v létě, aby to pořádně vyschlo. Vlhký interiér v zavřeným autě umí přes noc pěkně zasmrádnout.
Uživatelský avatar
Benny
Příspěvky: 123
Registrován: ned 03. čer 2012 19:23:25
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění koberce

Příspěvek od Benny »

Jaký saponát na čištění koberců používáte? Mám vysavač na mokré čištění a chci ho využít i do auta :) zatím jsem to zkusil čistou vodou a šlo toho dost dolů ale furt to není ono :(
Autobusákem se člověk nestává, ale rodí.
Ženskou jedině když má milion a na prdeli úmrtní list.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění koberce

Příspěvek od emilio52 »

saponát bys měl používat ten co je doporučený výrobcem vysavače ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět