voda v interiéru

vybavení a úpravy interiéru atd.
Odpovědět
rogalo - FK

Re: Voda pod volantem

Příspěvek od rogalo - FK »

Když už to tám teče tak je prohnily lem v kterém je okno zalícované , většinou to prohnije dole v rohách ,dá se to řešit nejlíp silikon natlačit pistoli za gumu po celé délce zezhora a boky ,nouzově i přelepit izolepou hlavně nahoře a je jistota že pod gumu voda neteče .
Stollby
Příspěvky: 1748
Registrován: stř 15. dub 2009 19:01:58
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda pod volantem

Příspěvek od Stollby »

me taky teklo celnim sklem a ten molitan pod volantem byl durchy dokonce z nej kapala voda.ram nikde prorezively nebyl jen tesneni okna ztraci sve vlastnosti po letech.....hydro naklapeni je blbost ja ho odstrihnul a je tam zlomek toho co by jsi potreboval aby ten molitan byl durch promoceny
Vždy je co zlepšovat
azse
Příspěvky: 71
Registrován: stř 05. zář 2007 16:50:57
Bydliště: Dolné Saliby
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od azse »

Ahojte
Dnes som vybral predné okno,lebbo mi zatekala voda do interieru.Rám bol dost hrdzavy,dokonca boli tam aj 4 malé diery.(+ 2 orig.v rohoch)Moja otázka je,ci tie diery treba zavarit,alebo staci zagitovat,alebo nechat ich tak,lebo voda cez tie diery aj tak vytecie do motorového priestoru.Nato su tam asi aj tie 2 orig.diery.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli je zdravá hrana plechu, tak díry až tak moc nevadí. Když pod novou gumu nacpeš tmel, tak to bude těsnit i s těma dírama.

Bez tmelu bych se obával, že tam poteče dál, protože díry jsou většinou v místech, kde se opírají těsnící lamely gumy.
smazany clen - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od smazany clen - FK »

Čest práci, rukám klid

nemáte někdo link, kde se daj koupit ty fólie na dveře - na žádných nemám a teče mi tam, dík
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: voda v interiéru

Příspěvek od mikka »

Škoda servis, pro levé přední dveře číslo dílu 6U0 867 147, pro pravé přední 6U0 867 148, pro levé zadní dveře 6U0 867 201 A, pro levé přední dveře 6U0 867 202 A, pro páté dveře 6U0 867 141.
Cena kolem 60 Kč/kus.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Atnarfus »

Ty škodovácké stejně nedrží. Je a tom vodou rozpustné lepidlo.
Kup silnější igelit někde v potřebách pro kutily. Za stovku ho máš na deset aut. Vystřihnout tak jednoduchý tvar je sranda. Jenom musíme vykoumat, čím to nalepit. Já používám chemopren a drží to zbytečně moc.
Abdul - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Abdul - FK »

Silikonové lepidlo na akvarka ?310 ml za asi 80 korún- na 5 aut.Bez smradu( i keď tvoj toluen je pôžitok na nezaplatenie :roll: :roll: ).
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Atnarfus »

Silikon na akvárka drží na igelitu?
Normální silikon co je např. na koupelny na igelitu nedrží ani z leknutí.
Abdul - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Abdul - FK »

Keď drží na skle a lepí sa s tým akvárko tak igelit v pohode.Ak nechceš riskovať, tak obojstranná páska za 25 Sk 10metrov.Hociaký čierny bitumen na asfaltové šindle, prípadne lepidlo na čelné sklá.Na výber skutočne mnoho.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Atnarfus »

Igelit a sklo je kapánek něco jiného. I běžný silikon na koupelny drží na skle pekelně. Na plastech ale ani náhodou. Tak jako většina jiných lepidel.
Bitumen drží asi na všem.
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Ponman »

Ja bych to zase tak neprozival.Jak psal Abdul,hodil bych oboustranou lepici pasku a hotovo.To musi drzet...... :) ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Atnarfus »

Snad.
Stačilo mi, jak drželo to origoš lepidlo na folii. Folii jsem tam vůbec neměl, tak jsem si koupil origoš novou. Nalepil jsem jí tam a docela se mi to i povedlo. Za dva dny koukám, že je dole na gumě zase voda. Sundal jsem tapec a igelit napůl odlepený.
Tak že ho přilepím chemoprenem, jako vždy, ale ničím jsem nemohl dostat lepidlo dolu (benzín, ředidlo...) až jsem to zkusil vodou a krásně se rozpouštělo.
Ti experti na folii, která brání průniku vody, dají vyloženě vodou rozpustné lepidlo.
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéru

Příspěvek od Ponman »

To je zrovna pripad ekologie na ho..o,takoveto lepidla. ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Martased - FK

voda v kufru

Příspěvek od Martased - FK »

Dobrý den mám problém večer pršelo a ja sem rano přišel k autu otevřel si kufr a v něm bylo všechno mokré u rezervy byly 2cm vody a v bocnich schránkach co jsem tam mel hadry tak taky totálně promočené. Mohli byste mi někdo dat radu kama se tam ta vodsa dostava a jak se ji zbavit? mám combi r.v. 1995 díky za odpovědi
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufru

Příspěvek od 103457 »

Kolem zadních světel
Dexter - FK

Re: voda v kufru

Příspěvek od Dexter - FK »

mám to samé, takže výměna gumy kolem 5. dveří?
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufru

Příspěvek od Tomas6 »

Ne.Kolem světel.Stačí zatmelit.Taky jsem měl ten problém.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Dexter - FK

Re: voda v kufru

Příspěvek od Dexter - FK »

a kde přesně kolem světel?
Abdul - FK

Re: voda v kufru

Příspěvek od Abdul - FK »

Medzi karosériou - plechom a svetlom je také gumové tesnenie.Odpoj kabeláž zozadu svetla - od kufra a nájdeš tam matky tuším šestky na 10 kľúč. Odšroubuj, aj plech aj tesnenie gumové vyčisti na sucho a mázni ho nejakým akrylátovým alebo silikonovým lepidlom po celom obvode toho tesnenia. .A ešte za mokra to zmontuj nazad. S citom dotiahni a modli sa, aby to bolo ono. Roboty na 2x 15 minút aj s cigaretou.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufru

Příspěvek od Vlada320 »

no a mě zase nějaký chytráci špatně přilepili u předešlýho majitele levý zadní okýnko špatně a zatejká okolo něho.mám kombíka ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Abdul - FK

Re: voda v kufru

Příspěvek od Abdul - FK »

Tak to len odrezať sklo a nalepiť znova. Inak neviem, ako by sa to dalo napraviť.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufru

Příspěvek od Atnarfus »

Do jednoho auta mi zatékalo mezi těsněním kufru a karoserií. Sundal jsem těsnění, do drážky jsem napral tmel a těsnění narazil na karoserii. Od té doby sucho.
Do druhého auta mi teklo prasklinou na spoji střechy a zadního blatníku. Spoj je pod černou lištou přetmelený, ale já jsem tam měl 20mm dlouhou praklinku a i když je to neuvěřitelné, tudy se tam natáhlo tolik vody, že jsem se mohl v kufru koupat.

Do kufru může téct:
kolem těsnění kufru (mezi karoserií a těsněním a samozřejmě i mezi těsněním a pátýma dveřma
zadníma světlama (světlo zevnitř drží tři matičky a kolem světla je gumové těsnění za 10Kč + bych přidal nějaký tmel)
gumou kolem zadního skla (vyndat, opravit zrezlý plech, dát novou gumu, podtmelit)
a pak ten můj úlet kdy to teklo sloupkem až od střechy

Když to teče světlama, tak je mokro i v boční kapse
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufru

Příspěvek od Vlada320 »

řeknu ti to takhle.voda si vždycky najde cestu, prostě se zavři do kufru a ať ti někdo leje vodu na ty místa,nejdřív okolo bočníhookýnka pak okolo světla a nakonec na zadní okno a uvidíš kde a kdy se objeví voda. ;) nejlepší řešení jak to zjistit
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufru

Příspěvek od Atnarfus »

Jo, to je nejlepší. U obou aut jsem to tak našel. Pokaždé jsem ale nejdřív musel demontovat plasty v kufru, protože jinak to teklo někde pod nima a já věděl prd kde vlastně.
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: voda v kufru

Příspěvek od hydrant »

U dvou aut jsem viděl, že to protéká kolem těsnění okna. při pohledu zevnitř (když se oddělá plato) byly dole pod těsněním okna jasné rezavé proužky.
MAOrh - FK

Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od MAOrh - FK »

Zdravím, při větších deštích mě velice zatejká do felky. Hlavne u dveřích spolujezdce. Netuším kudy, projeví se to velice mokrým koberečkem (v zimě tam voda zamrzala a spolujezdec měl u noh malé kluziště :-) ). Ale tapec je zcela suchý. Jsou nějaké tipy kudy by to mohlo téct a jak to dám do kupy? Děkuji
gerrik - FK

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od gerrik - FK »

Co čelní okno? Koukni do pojistkovky, jestli tam není voda, většinou to teče spodním rohem.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli tam teče předním oknem, tak je mokrý molitan za palubkou.

Ono tam ale pravděpodobně teče dveřma. Pod tapecem je odlepený igelit a voda teče za tapecem dolu na práh na těsnící gumu a za plastovým krytem prahu rovnou dolu do koberce. Tapec po vrchu je pak klidně suchý. Vezmi hadici a stříkej na dveře. Po chvíli otevři dveře a uvidíš, že dole na gumě bude voda + když sáhneš na spodní hranu tapece, tak tam budou kapky.
Můžeš dokonale přilepit igelit, nebo dole v gumě vyříznout drážku, aby voda tekla ven.
smazany clen - FK

Re: voda v interiéru

Příspěvek od smazany clen - FK »

mikka píše:Škoda servis, pro levé přední dveře číslo dílu 6U0 867 147, pro pravé přední 6U0 867 148, pro levé zadní dveře 6U0 867 201 A, pro levé přední dveře 6U0 867 202 A, pro páté dveře 6U0 867 141.
Cena kolem 60 Kč/kus.


dík, už jsem to vyřešil taky tím igelitem a nalepil oboustrannou páskou a izolačkou a drží fest ;)
MAOrh - FK

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od MAOrh - FK »

Ifelit je místama üplně zničený.. Čím nahrazujete ten původní? Nejradči bych ho úplně serval a dal tam komplet nový...
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od Atnarfus »

Koupíš za pár korun origoš nový samolepící, nebo kup někde kus folie (kutilské a zahrádkářské potřeby) a vystřihni si potřebný tvar.

Mě se ta samolepicí při prvním dešti odlepila.
MAOrh - FK

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od MAOrh - FK »

Zaběhnu do škodárenskýho servisu kterej je u nás a poradím se... díky ;-)
Bolthorn - FK

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Ja jsem na každé straně vyřízl do gumy pod tapcem v místě u reproduktoru tři zářezy vedle sebe, protože mi taky teklo pod koberec.. Dveře mám uzavřené ale za reproduktorem nic není kvůli ozvučnici. Dělal jsem to asi předevčírem a teď prší tak uvidím, jestli jsem to zařízl dobře. Kdyžtak to zaříznu i podélně aby se guma jakoby roztřepila.
big.jedla - FK

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od big.jedla - FK »

já tam ten igelit vůbec nemám - na žádných dvěřích
a do auta mi v životě nenateklo
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od Maty »

Já tam ty igelity sice mam, ale roztraný a taky tam neteče :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
smazany clen - FK

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od smazany clen - FK »

To já fólie neměl na žádných dveřích a teklo tam jak cip, po gumě na podlahu. Tak jsem od bábi vysomroval igelit, vystřihl, nalepil chemoprenem a už tam neteče, akorát jsem si všiml že je vidět teď po dešti na tapecu taková tmavší plocha (jak kdyby to bylo nacucaný vodou), zkoušel jsem tam dávat ruku zezadu a je to suchý :shock: V igelitu mám díru pro konektor el. stahovačky, ta díra je přelepená izolačkou...jako nějak už to neřeším, hlavně že tam neteče a jde vše pěkně odtokovkou ze dveří, jen kdyby se našel někdo komu se to někdy stalo...U řidičových dveří ten igelit ještě není, a tapec vypadá pořád stejně
MAOrh - FK

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od MAOrh - FK »

Každopádně dám do pořádku igelity a uvidí se...
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli ti stojí voda v drážce na gumě a pod plastem prahu to teče na podlahu, tak to igelit řeší stoprocentně. Musí to být ale dole přilepené fakt dokonale. Stačí, když se ti igelit přeloží a zůstane tam nepřilepený kanálek pro vodu. Pak tam snad teče víc, než když tam igelit neni.
Peca - FK

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od Peca - FK »

někdo tu mlel že u feldy dveře nerezaví jenom ufáčka tak tu je asi fáčko :? :? :? Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od Atnarfus »

To je tvoje auto? Nebylo to mechanicky poškozené? Jsou dveře původní?
Peca - FK

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od Peca - FK »

Ano jsou původní :cry:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od Atnarfus »

Tohle vypadá, že ti někdo při vystupování odrbal roh dveří a rezne to z vnější strany. Já mám taky rezatou tečku na zadních dveřích asi deset centimetrů od spodní hrany. Někdo do toho fláknul a praskla barva. Vnější strana není pozinkovaná a poškození laku se musí ošetřit.

Felďácký dveře ale nereznou zevnitř, tak jak to bylo u Favorita.
Peca - FK

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od Peca - FK »

a vnitřní snad je pozinkovaná? :o
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatíká-Přední dveře

Příspěvek od Atnarfus »

Nerejpal jsem se v tom, ale tvrdí se že jo. Stejně tak jako prahy, kapota a pár dalších věcí.
Arnis - FK

Zatéká zepředu, prosím pomoc :(

Příspěvek od Arnis - FK »

Ahoj,
mám akutní problém u Feli 1.3. Teče mi dovnitř. Už vím dokonce odkud, z toho molitanu který je pod palubní deskou (hluková izolace?). Někudma mi to tam sákne a jakmile zaprší, mám pod nohama několik cm vody... Máte s tím někdo zkušenost? Ještě jsem to neměl rozebrané, ale chystám se na to, tak bych potřeboval poradit, kam kouknout, co pročistit apod. Je tam nějaký odtok něčeho (třeba větráku), který se může ucpat? Děkuji, snad to vyřeším než mi uhnije a upadne podlaha :-D!
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéká zepředu, prosím pomoc :(

Příspěvek od emilio52 »

Zkus nahoře v hledat zadat "zatéká" je toho tam plno můžeš si vybrat .
třeba tady
viewtopic.php?f=32&t=5134&p=68159&hilit=Zat%C3%A9k%C3%A1+u+spolujezdce#p68159
Určitě to je předním oknem .!
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéká zepředu, prosím pomoc :(

Příspěvek od DuDe »

pokud ti voda vytíka ze spoda palubovky , tak z nějvětší pravděpodobností bude vyhnítej spodní okraj u čelního okna , pod těsněním . Někdy stačí vyměnit těsnění ,ale možná bude potřeba vyvařit . Každopádně sks hledat , řešilo se to mockrát .
Arnis - FK

Re: Zatéká zepředu, prosím pomoc :(

Příspěvek od Arnis - FK »

Díky, díky moc :) A dá se ten lem, plech nebo co to je pod tím oknem, co hnije, opravit i když je okno nasazené? Nebo se musí sundat okno, vyvařit a pak nasadit okno?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéká zepředu, prosím pomoc :(

Příspěvek od emilio52 »

Nejdřív sundat okno pak vyvařit natřít a okno nasadit a možna by bylo lepší dát novou gumu .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět