voda v interiéru

vybavení a úpravy interiéru atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zateka pomozte mi

Příspěvek od Atnarfus »

Do dveří teče normálně. Nahoře zateče, dole dírama vyteče.
Jenom musí být důkladně přilepený igelit aby se to nedostalo až na tapec a do interieru.
smazany clen - FK

Re: zateka pomozte mi

Příspěvek od smazany clen - FK »

a nevis jestli tece jenom vprednich dverich nebo i vzadu???a nebude to vybrovat kdyz tam dam folii??myslim od reproduktoru?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zateka pomozte mi

Příspěvek od Atnarfus »

Teče do předních i do zadních. Ta guma u okna nemá šanci těsnit.
Co bude dělat reprák s igelitem netuším.
smazany clen - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od smazany clen - FK »

[quote="Chavier"]Me teklo do auta docela solidne, nepoznal bych to kdybych nenastartoval a nevylil z pojistkove skrine tak litr vody. Demontoval jsem celou palubovku, pod oknem jsem videl mirnou rez, aha, vode tece tudy, tak jsem to cele zasilikonoval, opravil, pracne vysusil cely interier a za tyden po namontovani zase kaluz :twisted: tak zase palubka dolu (jiz mi natrvalo sundani 2h ale cca 5-10min) vzal jsem tmel a vsechny ty pruchodky kterymi jdou kable do kabiny utesnil, navic na dratech udelal smycky aby voda po nich nezkapavala do interieru. Zatim je klid, kazdy veldy dest osahavam tlumeni za palubovkou a je suche. Jinak jeste v topeni prozkoumejte odklavaci diru jestli neni ucpana a voda muze volne odtekat. Taky zkontorlujte jak je odhlucneni v motoru, ktere mi nasavalo vodu a spodkem topeni teklo dovnitr.
Jinak pod pedalama u ridice kdyz zvednu koberec se mi taky dela vlhkost, ale urcite to nejde kolem palubovky, ale nekde spodem, ci kolem dveri, kdo vi, kdo poradi?

(muzu pak prilozit fotky kudy teklo)[/quote
Dobrý večer,já mám taky v pojistkové skříni taky vodu,jak je ten molitan ten je jak hubka nasátý nad těma pojistkama takže asi bude nutné zdelat celou palubovku a přitom my prasklo přední okno v tom rožku kde mě teče.
mk94

Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od mk94 »

Potřebuju od vás poradit. Od jisté doby mi do felicie teče. A to jak stranou u spolujezdce tak i u řidiče po sloupku. A od té doby mi začali všechny problémy. Dneska jsem zjistil že mám pojistkovou skříň plnou vody.

Předtím když jsem jel tak se mi zničehonic uprostřed jízdy zhasly všechny kontrolky a auto se zastavilo => mysllel jsem že je to tím že alternator nedobíjí.. byl v opravě a prý bylo jenom vypálené oko. Jenže ono mi to dělá zase znovu.

Tak jsem se ho ptal jestli mi kontroloval i diody na tom alternatoru a on že ne. Takže mu to dám znovu ať zkontroluje didoy a uvidí se. PS: baterka už je špatná na 100%.

Nevíte jak odstranit tu přičinu že mi tam zatéká ? Nechat přesklít čelní sklo ?
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od xmorfeuz »

jo tu gumu čelního skla, myslím že za to chtěli i s prací 250kč
mk94

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od mk94 »

Zvládne to i klasický mechanik ? nebo musím do firmy kde dělají čelní skla ?
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od Zdenda19895 »

mk94 píše:Zvládne to i klasický mechanik ? nebo musím do firmy kde dělají čelní skla ?
Myslím že by to měl zvládnout každý mechanik. Znám pár lidí co si to dělali sami i když nejsou mechanici. Já jsem to zatím nepotřeboval, tak nevím. :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Návštěvník

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od Návštěvník »

Ono bude nejhorsi to ze kdyz se vynda tak muze byt zkorodovana karoserie takze nez se da nova guma tak je dobry to ocistit a osetrit.
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od Dejwis »

Vypadá to na přední okno - pod gumou to bude prorezlé, takže vyvařit a dát novou gumu, předtím se podívat kde všude jsou díry a opravit.
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
vanplus - FK

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od vanplus - FK »

ahoj naprosto stejný problém před 2 lety,zkoušel jsem vše od silikonu po body ale nakonec pomohlo hamerite plus nová guma na vyvaření to naštěstí nebylo ,někde jsem tu čet že i z prací to je 250kč....nová guma stojí asi tak 400,práce nevim já si dělám vše sám....
vanplus - FK

Re: Kudy teče??

Příspěvek od vanplus - FK »

mě taky teklo hodně a vyřešil jsem to ošetřením rámu a koupí nové gumy čelního okna...jinak není problém to sklo udělat lepený jako "novější auta" kdysi dávno jsem to dělal na rapidovi...
mk94

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od mk94 »

vanplus píše:ahoj naprosto stejný problém před 2 lety,zkoušel jsem vše od silikonu po body ale nakonec pomohlo hamerite plus nová guma na vyvaření to naštěstí nebylo ,někde jsem tu čet že i z prací to je 250kč....nová guma stojí asi tak 400,práce nevim já si dělám vše sám....


Co to je hamerite ? můžeš to upřesnit ?
smazany clen - FK

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od smazany clen - FK »

Na tohle téma je tu toho dost, stačí jen hledat, zkus toto:
viewtopic.php?f=18&t=2847&p=52574&hilit=zat%C3%A9k%C3%A1n%C3%AD#p52574
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od emilio52 »

Hammerite je barva přímo na rezatý kov bez použití základovky :)
http://www.drostra.cz/?PID=17303&tabid=3
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od Zdenda19895 »

emilio52 píše:Hammerite je barva přímo na rezatý kov bez použití základovky :)
http://www.drostra.cz/?PID=17303&tabid=3
Takovým alchymistickým zázrakům nevěřím. Přesto jsem s tím zkusil natřít kov bez základu. Nebyl ani moc rezavý. Stalo se co jsem čekal. Docela brzy se to oloupalo. :lol: :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od Tweety »

Tak jsi to asi natřel špatně :D
Právě že ten kov musí být rezavý, tak proto se to asi oloupalo. Jen se to odře drátěným kartáčem, aby se to nedrolilo a odmastí. Pak už se to hezky naváže drží. Já s tím natřel bubny, třmeny a parádně to drží (už dva roky ;) ).
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od Zdenda19895 »

Tweety píše:Tak jsi to asi natřel špatně :D
Právě že ten kov musí být rezavý, tak proto se to asi oloupalo. Jen se to odře drátěným kartáčem, aby se to nedrolilo a odmastí. Pak už se to hezky naváže drží. Já s tím natřel bubny, třmeny a parádně to drží (už dva roky ;) ).

Přesně tak jsem to udělal, jen to nebylo na brzdy kde se to asi připeklo teplem :lol: ale na kovou branku plotu. :)
P.S. Branka nebyla mastná, tak jsem ji neodmašťoval. :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od Tweety »

Tak jsi to měl natírat když svítilo sluníčko :mrgreen: (nebo máte doma divný rez :lol: )
Já to natíral i na jiné věci a prostě mi to tam drží 8-) a je to trvale venku(třeba plot). Co je rezavé na to vezmu hammerite, nerezne to dál vypadá to hezky a já jsem spokojený ;)
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od emilio52 »

Ještě v době kdy jsem dělal natěračinu to už je deset let si vedle mě koupil řadovku človíček kterej se po emigraci vrátil zpátky .Chtěl natírat vše jen Hemeritem plot, zábradlí ,okapy a žlaby něco bylo už po předchozím majiteli už dost rezatý .
Natíral jsem to dvakrát a po těch deseti letech zatím rez nikde nevystoupla a ani se to neloupe (zatím :) ).
Je jen otázka jestli je ta barva furt tak kvalitní jako byla před lety. :lol: Jo a na š120 to zatím taky drží. :lol: :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od Zdenda19895 »

Mě ta barva nějak ztvrdla že vypadala jako smalt a byla křehká. Stačilo do ní trošičku klepnout a odprýskla. :evil:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
vanplus - FK

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od vanplus - FK »

to je divný má bejt taková že když do ní nehtem rejpneš tak cejtíš jako že je měká nebo gumová...no to je fuk každopádně mě drží na všem už nejakej ten rok a po rzi ani památky....jedině že by vyráběli víc druhů....
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od emilio52 »

Na ředění se musí použít orig. ředidlo a ne žádnou syntetiku i když to s ní jde taky ale barva pak ztrácí na kvalitě a pružnosti.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od Zdenda19895 »

Neředil jsem to ničím. Hustota byla tak akorát na natírání. :)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Lerak2

Re: Teče mi dovnitř voda

Příspěvek od Lerak2 »

Stejný problém jsem měl cca před 3 lety. Teklo dovnitř před řidičem. Pomohlo přetěsnění předního okna + vyvaření drážky karoserie předního okna. Bohužel letos se stejný problém objevil v místě před spolujezdcem (voda v pojistkové skříni). V servisu mi udělali dírky (na správných místech) a je po problému (zatím - přežil jsem už několik děšťů :D ).
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Sotva začalo pršet, tak už mám zase mokro v autě.
Nateklo do pravé kapsy v kufru. Oškubal jsem plasty v kufru a hledal kudy se to tam dostává. Je to fakt úlet, teče tam posledním sloupkem karoserie.viz. foto
http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=sJcTAowu2P.jpg
Teče tam docela dost. Koukal jsem tam zevnitř zrcátkem a sem tam prostě vyrazí čůrek. Teče to fakt spolehlivě vnitřkem toho sloupku. Tomu že nateklo na pravé straně nahrává to, že auto stojí mírně do kopečka a nakloněné na pravou stranu. Voda ze střechy tak teče doprava a podle prolisu střechy dozadu a tam podle těsnění kufru dolu.

Sundal jsem zadní úchyt hagusu a tam neteče. Sundal jsem i těsnění kufru, jesli to mezi ním a karoserií neprovzlínává a teče tam furt.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Maty »

A pod tou "gumou" na střeše neteče nebo nějaká vyžraná díra u okna ?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Lepené okno jsem objel šroubovákem a pod gumou se to zdá být suché. Hlavně na boku auta není dost vody aby to udělalo takový rybník.
Mohlo by to snad zatékat pod tou gumovou lištou co je na spoji střechy a boku auta. Tu ale jak utrhám, tak jí určitě poničím.
Josh123456 - FK

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Josh123456 - FK »

No, tak mě taky vychází z toho, jak to popisuješ, jestli neteče pod tou lištou, protože jinde bys musel mít někde ve skeletu nějakou prasklinku a nebo třeba je nějaká dirička pod tou lištou střechy a když tam neteče hagusem, tak pak je tam taky ještě pravý pant 5 dveří a pod nim ta kapsa, ale to je taky dost nepravděpodobný-viděl bych to na tu lištu, jinak asi ani nic jinýho už nezbejvá.:( to jsou problémy se zatejkáním-já mám taky krapet pořád mokro v kufru, ale jakmile to stojí do kopečku jen mírnýho, tak tam neteče...
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Zítra zkusím tu lištu odtrhnout a uvidím.
Podtmelím pořádně i těsnící gumu kufru.

Stavět to z kopce, tak tam taky určitě mokro nebude.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Maty »

Mno možná tam ta voda už nějakou chvilku bude ... tak buď rád, že ti vytekla ven ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Ne, protéká to v reálném čase. Zajel jsem do garáže a za moment to přestalo. Postavil jsem to ven a za pár minut už zase teklo.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Tomas6 »

Neteče ti kolem antény a pak po střechovici do sloupku?Taky jsem to tak měl.Jinak v kufru mám vyvrtanou v podlaze šestku dírku a je sucho. :D Bo mi trvalo dost dlouho než jsem přišel že mi teče kolem světla.A ty rbníčky co bývaly v rezervě vám nepřeju vidět. :D :D :D
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Anténa mne nenapadla. Kouknu tam taky.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Maty »

já mam takovej dojem, že škodovka u rybníčkama u rezervy asi počítala.... :D .. proč by tam jinak dělala tu zátku? :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Tomas6 »

Atnarfus píše:Anténa mne nenapadla. Kouknu tam taky.

Sundej tu lištu a odchlípni tapec.Jestli je z vrchu mokrý tak je to jasný.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Lištu už mám sundanou, ale kouknout na anténu mne nenapadlo.
Josh123456 - FK

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Kdyby tam teklo anténou, tak by to teklo do tapecu stropu si myslim.
Je to nárazový-to souhlasim, protože mi to taky takhle dělalo a nebo mi taky stačilo to místo, kde jsem myslel, že to teče zakrýt igelitkou a izolepu ten určitej kousek a pak by se to možná taky poznalo :-) - taková vylučovací metoda, ale nevim no
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Celé léto to neproteklo. Bouřky a pod. to přestálo. Jak dneska prší trvale, tak už se to někde prosáklo a jak to začalo, tak už to teče jako cedník.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Tomas6 »

Pokud mu tam tece tak moc ,tak tam musí být díra jak v prd...Anténa mne napadla bo mi tama teklo taky.Ale pravda je že byla volná.Což ale na první pohled zjistit nešlo.Koukni nad ten tapec.Jen tak si matně vzpomínám.Není tam náhodou nosník?Kterým by to z antény teklo přímo do sloupku?Nevím jak je to u kombajna.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Pod anténou je výztuha (korejtko). Navíc voda je taková mrcha, že klidně poteče zespodu po střeše.

Ono tem teče asi tak několik mililitrů za hodinu. To se lehko protáhne kde jakou skulinou. Voda díky vzlínavosti teče snad tím víc, čím je mezera menší.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Tomas6 »

No a tím korejtkem ti to teče do sloupku.Jinak pod boční lištou si myslím by téct nemělo.Bys to musel mít shnilý.A jestli někomu hnije na autě střecha,tak ten zbytek musí byt těžce kaput...Jinak voda je sviňa.Ta si cestu vždycky najde... :D
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Auto právě ještě nikde nerezne, tak neočekávám, že by zrovna pod lištou byla díra. Nevím ale jak jsou utěsněné ty plastové čudly co na tom lišta drží. Jesli je to jenom namačkané do plechu, tak tam lehko může zatékat.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Nevydržel jsem a vylezl ještě jednou do toho hnusu venku.
Anténou to neteče. I kolem pantů je to v té výztuze suché. Dokonce je tam větší díra i proti boční liště. Díra není až na konci, ale tak deset centimetrů od konce a tam je ještě sucho. Zítra vezmu nějaký ubrousek na drát a pošťourám to dál. Jestli to teče kolem lišty, tak až kolem poslední úchytky. Jestli to tam neteče, tak už nevím. Zítra jí okouknu.

Zkusím pořádně podtmelit to těsnění kufru. U druhého auta mi to taky tahlo vodu do kufru. Nahoře tem voda vlezla a mezi těsněním a karoserií to jelo až dolu a tam to vyteklo. Tohle by ale muselo zalézat mezi plechy. Ta hrana na kterou je guma naražená je dokonce třívrstvá. Divný ale je, že to teklo i když jsem gumu sundal. Kdyby to přestalo, tak je to jasný.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Alf »

Tohle hledání je fakt perlička.
Mně zatékalo ke spolujezdci a nemohl jsem to najít, až jsem za tmy strčil do blatníku světlo a vevnitř jsem to uviděl prosvítat- byla to miniaturní prasklina v tmelu, kterým to patlají ve Škodovce. od té doby je u spolujezdce sucho ( doufám ) .
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

No právě taková prasklina je pro vodu jako dělaná.
Když do plechu vyvrtáš dvacítku díru a naleješ na něj vodu, tak ta voda díru obteče. Když tam bude malá štěrbina, tak voda poleze klidně do kopce.
Josh123456 - FK

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Já si taky právě myslim, že budeš mít někde jen štěrbinu mezi plechama a nebo nějakou diričku třeba i v té těsníčí gumě a ani o tom třeba nevíš-možná by to chtělo jí sundat celou tu gumu a prolézt, jak plechy (lem co na něm je ta těs guma víka), tak samotnou gumu. Jinak je to fakt zapeklitý a nebo spát v kufru přes noc a pozorovat to, když už máš venku ty plasty :-)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Vlada320 »

ten samej problém jsem měl nedávno,no asi měsíc,já.na chatě jsem se zavřel do kufru a přítelkýně mi lila vodu z hadice na určitý místa karoserie.zjistil jsem že nějakej ňouma špatně přilepil to zadní boční okýnko.můjd strejc mi poradil že na to je dobrý si do injekční stříkačky natáhnout rezistýn a nasadit na ní největší jehlu a ten rezistýn naprat pod to těsnění okolo toho okna,je fakt že ještě dnes musím tak jednou za čtyři dny přijít k autu s hadrem a technickým benzínem a otřít ten rezistýn protože vytejká z pod toho těsnění ale teď už en fakt trošičku,jenomže aspoň už mi neteče do auta.prej když zatejká okolo těsnění oken tak je nejlepší tam stříknout takhle rezistýn kterej zateče do tý skulinky a zaschne a pak u to přestane týct.lepší než sundavat celý okno a kor to lepený ;) já mám po problému tak to můžeš taky zkusit.zkus nalepit nějakou dobrou pásku okolo celýho toho bočního okýnky tak abys zalepil prostě tu mezeru kde je to těsnění,asi mě chápeš jak to myslím.no a nech to tak a uvidíš jestli ti tam poteče dál.pokud ne tak je to jasný ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Já už do kufru lézt nemusím, já už jsem vyzkoumal kde to teče. Ale vidím jenom že to teče vnitřkem sloupku, ale do něj se nepodívám abych našel kudy se to dostává nahoře do něj.
Kolem toho bočního okna to dneska taky preventivně zatmelím.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Našel jsem obrázek příchytky http://www.autodily-dnd.cz/product/3989 ... sni-listy/ ale furt nevím jak je přidělaná na kastli. Předpokládám, že jsou tam nějaké výstupky a na ty je to namáčknuté. Díry tam doufám nejsou.
Odpovědět