Kryt chladiča

karoserie, narazniky, skla atd.
LaVega
Příspěvky: 1
Registrován: úte 11. kvě 2021 19:33:40

Kryt chladiča

Příspěvek od LaVega »

Ahoj klubáci, máte nejaké skusenosti zo zimným krytom chladiča
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryt chladiča

Příspěvek od ferdamravenec »

Na NF nebo OF ?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryt chladiča

Příspěvek od Maty »

Ono to je fuk zda of nebo NF ... pokud funguje termostat správně tak je kryt zbytečný.
Na NF jsem vozil spodní kryt co je strčený dole v nárazníku, ale jenom proto, aby mě nešel bordel na klimachladič ... a když se trošku oteplilo (+10°C a výš) mělo auto problémy s uchlazením když jsem ho tam nechal.
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryt chladiča

Příspěvek od 103457 »

Všichni berete v úvahu jen chladící okruh, ale co takhle tepelná pohoda v motorovém prostoru? Je tam akumulátor, plus ostatní elektrika a elektronika a tomu chlad škodí a zrovna rtak slaná břečka. Takže za mně jednoznačně pozitivum, používám jak do nárazníku, tak do masky, dokonce mám i haupnu zakrytou, dělaly to bratři slováci a je to fajn. A nezaznamenal jsem, nějaké přehřívání, to vůbec ne. Mám to tam jen přes zimu, vždy se zimníma gumama nahodím i zimní doplňky.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryt chladiča

Příspěvek od 103457 »

Aktuální foto
Obrázek
Rony
Příspěvky: 11
Registrován: pát 02. pro 2022 22:21:35
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryt chladiča

Příspěvek od Rony »

Zdá se mi to trochu přehnané dávat deku přes celou kapotu motoru. Vdyť vitřní strana kapoty má originální výplň, která funguje i jako zvuková izolace. Dával bych přednost spíš spodnímu zakrytí chladiče a na masku bych aplikoval jen během tuhých mrazů. Pokud se bude motorový prostor přehřívat, tak tím utrpí veškeré elektroinstalační přístroje, relé, čidla apod. Nic se nemá přehánět.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryt chladiča

Příspěvek od 103457 »

Rony, tohle bylo u auta, tak proč to tam nedat. Myslíš, že by se mohl v zimě motorový prostor přehřívat? Neblázni, to není osmiválec, to je jen Felicie, právě naopak mráz škodí elektrice a akumulátoru zvlášť. Ono to zimní zakrývání předku vozidla už v současnosti není až tak z důvodu tepla či zimy, ale z důvodu slaného sajrajtu, kterej tím pádem nemůže do chladiče a do motorového prostoru. Zkus chvíli jezdit v zimě bez ostřikovače a stěračů. Tak přesně takovej bordel, jakej máš na okně ti jde do chladiče a motoru. ;) :o
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryt chladiča

Příspěvek od kater »

Presne,ako píše 103457 ,chladiacu sústavu mám v poriadku, takže žiadne prehrievanie nehrozí a cladič je chránený pred kamienkami a motorový priestor pred slanou vodou.
Rony
Příspěvky: 11
Registrován: pát 02. pro 2022 22:21:35
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryt chladiča

Příspěvek od Rony »

Velmi se mi líbí řešení: franci13 viz. foto v jeho profilu, velmi praktické. Když se v poledne oteplí, tak otevře a ráno když mrzne zavře. Nevíte náhodou, kde seženu něco podobné.
franci13
Příspěvky: 64
Registrován: pon 25. kvě 2009 18:58:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryt chladiča

Příspěvek od franci13 »

Re. RONY. Ten kryt chladiče jsem měl původně na Wartburgu kombi, ale stejně je to samovýroba. Ovšem pasuje perfektně.
Odpovědět