Lakování karoserie a dílů

karoserie, narazniky, skla atd.
Odpovědět
Fila
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16. čer 2016 7:56:25

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Fila »

tak jsem nakonec koupil tuto http://www.autodoplnky-obchod.cz/autole ... 00-otacek/, snad se osvědčí
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od pipo444 »

zdar.mám tu menší problém ehm...
predné blatníky - boli v čiernej farbe (základná ? )
odmastil som tech. benzínom
natrel Alkytonom
lenže po aplikácii či už plniča alebo farby v spreji to spraví na niektorých miestach toto: čo to je ?

mám to obrúsiť až na plech a začať odznova bez Alkytonu a len antikorozna zakladovka (sprej), plnič (sprej) a farba (sprej)
ešte otázka či aj na klasickú farbu v spreji (nie metalízu) treba prestreknúť bezfarebným lakom. dík

Obrázek
Uživatelský avatar
artin
Příspěvky: 695
Registrován: ned 31. kvě 2009 11:38:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od artin »

asi je to rozbitý
za A: základ alkyton - ŠPATNĚ
za B: plnič sprej - ŠPATNĚ
za C: barva sprej - ŠPATNĚ
2 decky barvy tě vyjdou levnějš než sprej a bude to vypadat lip, i když máš obě ruce levé
dvousložkové barvy a základy tu nejsou jen tak.
Šmoulujem na to! :-)
Peugeot 206 1.6 16v 80kw
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Maty »

a proč se ti to propadlo ... jak dlouho ti ta barva (alkyton napatlanej štětcem) schnul?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od pipo444 »

sprej mi stačí na to, nebojte sa.
alkyton som nechal na pokoji 2 týždne. aj keď miestami bolo isto viacej farby. ale stále to nechce asi riadne uschnúť.

hovorím, radšej to mám obrúsiť na plech a ísť od základnej farby a hotovo ? mne sa zdá že tá čierna čo tam bola nejak nesadla s tým Alkytonom. od toho miesta ju môžem šúpať dole to je zlé.
Uživatelský avatar
artin
Příspěvky: 695
Registrován: ned 31. kvě 2009 11:38:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od artin »

obruš to, uvidiš kam až to bude gumové a dej na to plnič. alkyton možna rozežral tu kataforezu ( na nerigo dílech bejvá nahovno )
Šmoulujem na to! :-)
Peugeot 206 1.6 16v 80kw
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od pipo444 »

keď som dal dole kúsok alkytonu tak čierna základovka bola neporušená. príde mi to akoby nie úplne vyschnutý alkyton. počkám ešte nech to zaschne úplne (asi 2 týždne boli málo :D )
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Matuhsch »

Neviem načo si tam pchal ten alkyton. Alkyton sa neda prelakovat inými farbami lebo jeho podstata je ze ostane pruzny a tak sa udrží na kove aj ked to pod ním už hrdzavie, nema vobec ziadne specialne vlastnosti na zastavenie korozie. Takze ani keby si pockal dva roky stejne to nebude fungovat. Ocisti alkyton a normalne to nalakuj.. A sprej je na hovno, normalne to nalakuj kompresorom inak to nemusis ani robit :)
Obrázek
Obrázek
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od pipo444 »

striekaciu pištol nemám, a vobec neviem čo sa vám tu nepáči na spreji. bohate to stačí. len to treba vedieť a rovnomerne to nastriekať. nebudem sa pre po*raný blatník vzrušovať s kompresorom a neviem ešte s čím. z vnútornej strany blatníku je tiež jedna vrstva Alkytonu a na tom Body 930. Uvidím, možno predsa len zvonku to dám dole na kov a použijem rýchloschnúci základ,plnič a potom vrchú vo farbe auta.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Matuhsch »

Ta naco sa pytas ked si urobis stejne po svojom. Na vrchu mas napisane aky je postup lakovania ale vymyslas somariny a potom to tak vyzera.. Tak potom nepytaj radu ked si chces urobit po svojom
Obrázek
Obrázek
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od pipo444 »

takže obrúsené na plech a potom streknutá antikorozna zakladovka a potom plnič, obidve v šedej farbe. na to že to bolo robené ručne sprejom to vyzerá celkom schopne no nie ? :D a nebolo treba ani striekaciu pištol. zajtra by som mohol streknúť už finálnu zelenú. takto som to chcel urobiť už na začiatku to neviem prečo som dal Alkyton. nebolo to zlé len si "nesadol" s ďalšími farbami. to som nevedel. nech nevadí, na chybách sa človek učí.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Yetti98 »

pipo,ale na vrchní lakování by to chtělo origo barvu do pistole ne barvu ve spreji, bude to vypadat na houby, taky jsem si stříkal origo ve spreji a je to znát, budu to muset přebrousit a nastříkat pistolý,lépe se rozlívá a je celisvější,jinak ti nikdo nechce radit jak si máš opravovat své auto!!! Spozdravem klubáci :salut:
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od pipo444 »

mne je to jasné že profi výsledok je len s pištolou.
lenže pištol nemám a ani by som ju asi nevyužil :( u nás nikto nelakuje ani nestrieka to je škoda. kompresor doma mám, akurát by som tam musel dať odlučovač vody
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od 00Inferno00 »

Kup si nějakou obyčejnou hoby pistol a nastříkej to, sprejem to bude fakt na prd ;)
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...

VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Matuhsch »

Aj Ta pistol z tej hobymarket sady za 20e bude lepsia ako sprej, odlucovac ten maly pred pistol stoji ASI 10e.. Vyhoda je ze lak do pistols je lacnejsi ako sprej plus to namiesaju presny odtien.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Yetti98 »

A čo si vypožičať, veď exitujů požičovně na rozné naradi,možno by mali aj striekaců pištol, zkůz sa volakdě opitať. Špatné nenisů ani tié elektrické, volakedy som si kúpil v Lidlu od fa.Sparks a je naozaj dobrá,striekal som s ňou také drevené desky aj dvierka na kuchyňsků linku a fakt to šlo dobře! Farba sa dobře rozliala a aj sa leskně!!! :o
vaclavka
Příspěvky: 33
Registrován: pon 30. dub 2018 19:22:26

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od vaclavka »

Dobrý den.
Jaký je cenový odhat nástřiku.
Mám dva nové blatníky v kataforéze, nastříkat zvenčí metalíza. Zevnitř nějakou silnovrstvou gumovou antikorozní barvou.(přelakovatelnou) nejlépe i centimetrový přesah přes hrany.(něco jako origo na autě) Dělá to někdo?
A páté dveře lamino. nástřik se mi nepovedl. Stejná metalíza.
Nějaká lakovna v libereckém kraji?
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od vodi »

Zeptám se tady, protože to zrovna souvisí s feldou.
Díly na mojí feldě postupně procházejí renovací a teď přišel na řadu ventilátor sahary. Nechal jsem opískovat ten krycí plech vrtule a měl jsem v plánu ho natřít černým lesklým alkytonem. Na opískovaném povrchu krásně drží, takže by to mělo bejt i trochu odolný.
Ale už po několikáté jsem práci s alkytonem zprasil. Jsou vidět tahy štětce a nevypadá to dobře. Když jsem ho kdysi zkoušel malinko naředit, tak zase strašně teče. (on docela teče i neředěněj)
Tak jsem se teď dostal k druhýmu pokusu. To provedu stříkáním. A teď k dotazu. Mám na ten surovej plech natstříkat zinkovým základem a na to černej akryl? Nebo místo toho zinkovýho spreje nějakej základ ve spreji?
Omlouvám se za takovou drobnost, ale tohle řešení povrchových úprav mě zajímá a učím se.
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od kater »

Daj si to naniesť kataforezou a vrch práškovou farbou ,ale nie Komaxit ale kvalitnou napr Axalta a to ťa prežije.V piatok som to montoval ,saharu z 1,6 na 1,3.
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od vodi »

To zní dobře, ale nevím kde tohle v Plzni seženu. To bych už spíš řešil pozinkováním.
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Odpovědět