Lakování karoserie a dílů

karoserie, narazniky, skla atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JoS
Příspěvky: 258
Registrován: čtv 07. led 2010 17:02:30
Bydliště: Pardubice/Seč

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od JoS »

Ta základovka smysl má,navíc by měla být antikorozivní.Jestli máš možnost někde sehnat suřík,nasyp do ní trochu suříku a 10 let už na to nebudeš muset sáhnout. :)
Uživatelský avatar
artin
Příspěvky: 695
Registrován: ned 31. kvě 2009 11:38:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od artin »

Základovka smysl má, ale musí být taková aby se snesla s plničem, jinak se plnič nechytí a bude se loupat nebo to muže dělat bordel v barvě. V lakovnách se dává jen plnič a na to barva.
Občas se používá http://www.nonpaints.cz/katalog/crop-no ... er-1-liter to je dobrej antikorozní základ, dává se třeba na kola.
Šmoulujem na to! :-)
Peugeot 206 1.6 16v 80kw
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Honza_t »

Tak jdu pro radu. Brzo budu muset řešit blatníky a jelikož minulý vydržely bez puchýřů jen dva roky, tak chci něco trvalejšího. Je dobrá volba, blatník nejdřív pozinkovat, pak hodit základ třeba co dal Artin v odkaze a na to plnič a lak?

Případně, šlo by hodit na zinek komaxit a potom klasika lak? (absolutně netuším jestli se to snese)

Vypadá to že tam chci všechny povrchový úpravy co si vzpomenu, ale už chci něco ultimátního, co vydrží alespoň 6let jezdit v zimě :evil:
Uživatelský avatar
artin
Příspěvky: 695
Registrován: ned 31. kvě 2009 11:38:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od artin »

Kup origo blatník :P Já ted budu na peugeota kupovat turecký blatníky a počítam že do 2 let zreznou, ale budu se snažit aby vydržely, takže do plniče z obou stran a zevnitř vystříkám nepřelakovatelnym bitumenem a uvidí se. Možná dam dovnitř jenom základovku místo plniče a na to ten bitumen. Z venku jenom plnič a barvu.
Šmoulujem na to! :-)
Peugeot 206 1.6 16v 80kw
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od ferdamravenec »

Honza_t píše:Tak jdu pro radu. Brzo budu muset řešit blatníky a jelikož minulý vydržely bez puchýřů jen dva roky, tak chci něco trvalejšího. Je dobrá volba, blatník nejdřív pozinkovat, pak hodit základ třeba co dal Artin v odkaze a na to plnič a lak?

Případně, šlo by hodit na zinek komaxit a potom klasika lak? (absolutně netuším jestli se to snese)

Vypadá to že tam chci všechny povrchový úpravy co si vzpomenu, ale už chci něco ultimátního, co vydrží alespoň 6let jezdit v zimě :evil:

vem je ve foréze , nikde ji nebruš na plech , zevnitř pořádně bitumenem nemusíš to ani stříkat stačí to tam nalejt a naklápět blatník aby to zateklo do záhybů plochy natřít štětkou , a dle mě plastový podběhy
Uživatelský avatar
artin
Příspěvky: 695
Registrován: ned 31. kvě 2009 11:38:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od artin »

Taky záleží jak kvalitní ten blatník bude, z neorigo blatníku sem forezu utřel ředidlem, to taky neni dobře U origo dílů se mi to ještě nestalo.
Šmoulujem na to! :-)
Peugeot 206 1.6 16v 80kw
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Honza_t »

ferdamravenec píše:vem je ve foréze , nikde ji nebruš na plech , zevnitř pořádně bitumenem nemusíš to ani stříkat stačí to tam nalejt a naklápět blatník aby to zateklo do záhybů plochy natřít štětkou , a dle mě plastový podběhy


Nevím no, nechal jsem si nastříkat blatník (neorigo, nevím jestli měl forézu, já ho nekupoval ani neviděl před lakováním) a zevnitř jsem ho natřel silnou vrstvou bitumenu a dal podběhy a stejně už je načatej. Dva roky a konec.

Když se teď dívám na origo, tak je to pěkná darda cena oproti neorigo. To bych raději neorigo do zinku kdyby to vydrželo. Zinek je za směšnou cenu.
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od ferdamravenec »

artin píše:Taky záleží jak kvalitní ten blatník bude, z neorigo blatníku sem forezu utřel ředidlem, to taky neni dobře U origo dílů se mi to ještě nestalo.

forézu neutřeš ředidlem byla to jen "přepravní barva" , foréza jde opálit obrousit a pěkně to smrdí , i při vaření (např zad lemy )

kupoval jsem je v obautodíly , origo stojí cca 3x tolik

u blatníku se musí pořádně vymazat ta kapsa
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Vlada320 »

Tak tohle léto už jsem pokročil.mám připravený fungl nový pátý dveře, stříšku a přední nárazník a místo toho polyuretanu jsem si už nechal namíchat už normálně klasickej akrylát tak pak dám vědět jak jsme dopadl.s tím polyuretanem se lakovalo dobře a s tím akrylátem by to mělo jít ještě líp tak jsme zvědav na výsledek ale dám si dost záležet, přeci jen už jsou to díly co jsou vidět :)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Discors - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Discors - FK »

Čau,
neví někdo kolik by stalo lakováni cele felicie ? karoserie je celkem ok tak bude potřeba minimum tmeleni
Uživatelský avatar
artin
Příspěvky: 695
Registrován: ned 31. kvě 2009 11:38:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od artin »

lakovna minimálně 40, garážník si veme cca 20
Šmoulujem na to! :-)
Peugeot 206 1.6 16v 80kw
jarous - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od jarous - FK »

ahoj potřebuju poradit nevite jak stříknout blatník do vinovy barvy kdyz se prodáva jen černy a do lakovny se mi to dávat nechce muzete my napsat postup jak to stříknout díky za rady
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od emilio52 »

No tak hledat neumíš ;) doufám že číst jo :
Zkus si přečíst v tomto vlákně první stránku a určitě to tam najdeš. :lol: A pro jistotu to klidně přečti celý!
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
marek.v - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od marek.v - FK »

chystám sa na menšiu opravu blatníkov, menšiu preto, lebo hrdza je ešte len maličká, takže sa jedná o striekanie malej plochy a preto by som to chcel nastriekať sprejom.
chcem sa opýtať, že akú mate skúsenosť so sprejmi? postup si predstavujem tak že vybrusim hrdzu na kov, potom plnič, základná farba, horná farba a lak, medzi tym nejaké brúsenie, zaujíma ma či to bude vidno, že je to sprejom.

takto vyzerá miesto ktoré sa bude opravovať, myslím že by tu mohol stačit sprej
Obrázek Obrázek

sprej plánujem použiť tejto značky
Obrázek
lord_sef - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od lord_sef - FK »

ale jeste to budes muset tmelit a pak zabrousit at to neni tak moc znat
marek.v - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od marek.v - FK »

takže pred plničom ešte tmel, ano?
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Honza_t »

Musím upozornit, že ten sprej je úplně na prd. U mě neseděl odstín a prskalo to, nedalo se s tím pořádně nic nastříkat. Tenhle je lepší: http://www.bestaring.cz/index.php?optio ... 1&Itemid=1
lord_sef - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od lord_sef - FK »

nene, nejprve ocistit na cisty kov, pak zaklad, pak vytmelit, vybrousit, znova kdyztak dotmelit, vybrousit, pak plnic, vybrousit, vrchni barva tot vse :)
marek.v - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od marek.v - FK »

takže na kov najpr základ az potom tmel? a potom plnic
marek.v - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od marek.v - FK »

Honza_t píše:Musím upozornit, že ten sprej je úplně na prd. U mě neseděl odstín a prskalo to, nedalo se s tím pořádně nic nastříkat. Tenhle je lepší: http://www.bestaring.cz/index.php?optio ... 1&Itemid=1


ďakujem za info Honza, už som ho chcel ist zajtra kúpiť, ale tak teda skusim motip
Uživatelský avatar
Krtek1
Příspěvky: 85
Registrován: pát 09. črc 2004 12:38:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Krtek1 »

Já bych volil, po celém ošetření, smrknout to přelakovatelným nástřikem spodku a na to barvu..
"Nemusíte to pochopit. Stačí to přijmout."
"Lepší bejt druhej, než mrtvej."
"Cover the face,fuck the base."
"Když to krvácí,můžem to zabít."
"Když tančíš s ďáblem,ďábel se nikdy nezmění.Ďábel změní tebe."
Earthworm
Příspěvky: 6
Registrován: pon 27. srp 2012 12:47:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Earthworm »

Ahoj, chystám se lakovat nové blatníky a chtěl bych, aby to trochu vydrželo. Jak to čtu, tak je to docela kumšt :)
Plánuju na to dát zinkovou barvu, plnič a barvu. Chci se zeptat, jestli jde mezi zinek a plnič dát ještě základovku, nebo mám dát zrovna plnič? A taky, jestli dát na vrchní barvu i bezbarvý lak?
A takhle nějak bych si představoval vnitřní stranu - zinek, základovka, plnič a nátěr body 910? (ten mám doma) Je to tak good? Díkec :)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Vlada320 »

dělal jsem něco podobnýho akorát jsem ten zinek koupil jako základ.prostě zinkový základ, pak jsem dal plnič a na to barvu a vše bezproblému kdyby mi to trochu na jednom místě nesteklo a já to nemusel předělávat :D
jinak už mám dolakovanej ten přední nárazník,krytky ostřikovačů,krytky pod světla dvoje,a zadní křídlo a pátý dveře budu dodělávat teď příští víkend tak pak sem dám foto jak to všechno dopadlo.kdyby mi to na těch pátejch dveřích trochu nesteklo pod SPZkou a nemusel jsme to o tom víkendu přědělávat tak to vše dopadlo velice dobře.pak sem dám ty fotky.zatím se mějte ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Vlada320 »

Tak je to nějakej čas co jsem slíbil že sem dám fotky jak se mi daří amatérsky lakovat .takže jen abych to shrnul, lakoval jsem přední čelo, kryty pod světla, výztuhu nárazníku a vršky blatníků a tohle všechno jsem dělal tím polyuretanem (namíchali my ho špatně takže je trochu do fialova, ale stejně jsou to díly co nejsou vidět takže jsem to tak nechal a ty kryty pod světla jsem pak přelakoval akrylátem).
no a pak jsem v druhý várce lakoval přední nárazník, dvoje kryty pod světla, čtyři krytky ostřikovačů světel, pátý dveře a křídlo na kufr zatím jen z jedný strany z druhý to nalakuju pozdějc nechtěl jsme to nějak lakovat v kuse najednou aby mi to nesteklo.jinak posuďte sami jak to všechno dopadlo, vše se mi povedlo do krásného lesku a jediný co se mi tak nějak nepovedlo tak na nárazníku mi to na pravý straně z boku trochu steklo ale když to člověk nikomu neřekne tak si toho nejde ani všimnout a pak jsem na těch pátejch dveřích zevnitř pod oknem na takovým tom větším kusu plechu udělal trošku krupici (chtělo to ještě jednu vrstvu ale jak jsme to lakoval celý najednou tak jsem na to nějak zapomněl a tak jsme to tak nechal stejně to zase není vidět)a tohle už jsem teda lakoval akrylátem a je pravda že je fakt dobrej.a je to všechno lakov aný buď venku nebo v zaprášený :D garáži takže nějakej ten bordel se tom najde ale minimálně.a na datum těch fotek nekoukejte zjistil jsem že nemám nastavený datum na foťáku :)
a pod vše samozřejmě plnič ;) kdybyste měli nějaké dotazy ptejte se ;)
fotky zde: http://vlada320.rajce.idnes.cz/Lakovani_Felicie/
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Milhaus69
Příspěvky: 50
Registrován: ned 04. lis 2012 21:44:14
Bydliště: Okrouhlo 117
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Milhaus69 »

Ahoj,nevíte někdo o šikovném lakyrníkovi?okolí Prahy jih,potřebuju jí dát do stejný barvy,opravit rezaví místa.volat na moje tel.728533217.díky
luma - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od luma - FK »

Zdarec, nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Začala se mi po zimě loupat střecha. Svrchní část laku. Nebyla vůbec škrábnutá...a přece se stalo. Teď jak fouká vítr tak to z toho odlétává jako papír. Chci to teda celé sbrousit. Jenže co pak? Četl jsem, že některé značky laků a barev nejsou zas tak dobré... a chci, aby to vydrželo alespoň tři roky :D. Takže bych byl rád, kdyby jste mi tu napsali přímo produkty. Stačí to pak obrousit, natřít něčím antikorózním, pak vrstvy barvy a pak bezbarvý lak? Díky
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Matuhsch »

To chceš jako natřít štětkou nebo máš kompresor ? :)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
artin
Příspěvky: 695
Registrován: ned 31. kvě 2009 11:38:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od artin »

vem to válečkem :D
Šmoulujem na to! :-)
Peugeot 206 1.6 16v 80kw
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od 103457 »

Z tvého popisu předpokládám, že je to metla, z které se začal loupat lak a pod ním je barva, ale je to matné. Nevím jestli to, jako laik zvládneš tak velkou hladkou plochu. :( Dej na to tapetu, ta vpoho 3 roky vydrží a vyjde tě to jen na pár stovek. ;)
Klempíř a lakýrník je tu hromy nebo koukni do nabídek členů, či do stálých nabídek, možná najdeš i někoho v tvém okolí, kdo by ti to udělal.
viewforum.php?f=68
http://feliciaklub.cz/forum/viewforum.php?f=85
luma - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od luma - FK »

Nevím čemu říkáš metla... Je to 2001 bez koroze s pěkným lakem. Jen se ta střecha začala po zimě odlupovat. A co barvy ve spreji? Dá se to tím nastříkat rovnoměrně?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Maty »

metla .... metalíza :hlava:

Pokud hceš aby ti to vydrželo 3 roky tak se sprejíčkům vyhni ... natož na střeše
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od 103457 »

metla = metalický lak = metalíza

Na sprej zapomeň, ten je na drobné opravy, či malá díly, určo ne na střechu.
luma - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od luma - FK »

Ajó :D Já myslel, že už mi na ní nadáváš :D Já bych si na to troufl. Žádné negramotné pako nejsem. Jen to asi budu muset odložit na červen, protože teď bych na to neměl čas. Ale co s tím, aby to nezačlo hnít? Stačí to zatím dočasně odmastit a přestříkat bezbarvým lakem? Ohledně těch barev.. Jakou značku bych měl použít? Jsou přímo nějaké originál škodovácké? Teď neznám kód barvy. Taková ta nejtmavší zelená... A nebo namíchat? Ten rozdíl odstínu od novoty bude minimální. Díky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od 103457 »

Nijak to zatírat nemusíš, to nezrezn,e pokud se loupe jen horní lak a ne barva, nemusíš se bát, já to mám na střeše už přes rok.
Barvy máš zde:
http://www.feliciaklub.cz/?id=typy_barvy
luma - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od luma - FK »

No kdybych tu střechu celou stříknul bezbarvým lakem, tak by se to aspoň neodlupovalo jak teď..... Tím nic přece nepokazím.
Uživatelský avatar
IPU
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21. zář 2012 22:41:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od IPU »

...kód barvy bys měl mít ve velkém techničáku, pak ještě natrefit na pořádnou prodejnu, mám dojem, že v poslední době se to už shání hůře...
luma - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od luma - FK »

No mám tam D9D9 (5550, F6C) Petrolejová zelená, v techničáku modrozelená - tmavá :)
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Matuhsch »

odlupuje se ti jen vrchní lak reznout by to nemělo.. Střecha už musela být přelakovaná jinak by se ti to neloupalo... buď si sežeň kompresor a pistol anebo na to hoď folii, jakýkoli spreje sou vyhozený peníze a výsledek bude katastrofální.. Barvu ti namíchají v prodejně autolaků u nás stojí cca 100kč/ deci
Obrázek
Obrázek
luma - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od luma - FK »

Díky za informace. Lak je původní od novoty. Přelakované nebylo ;)
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od P1azer »

Zdravím,
nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady.
Dneska do mě vlítl na křižovatce borec (do zadku - nedobrzdil). Ještě nevím, na kolik se nacení škoda na autě, od pohledu je jen prasklý celý zadní nárazník. A tak se chci zeptat, jestli je možné sehnat nárazník v jiné barvě a pak ho nechat někde přelakovat a na kolik by to třeba vyšlo? Mám totiž tmavě modrou metalízu (nová tvář, r.v. 99) a asi se bude shánět špatně (moc jsem jich jezdit neviděl, ale ještě obvolám po vrakáče). Díky
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Maty »

samozřejmě, že jde přelakovat ... cena dle lakýrů v tvém okolí ...

Mě třeba v praze lakovali za 2500kč/díl
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Letis - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Letis - FK »

Zdravím, měl bych trochu více dotazů k celolaku, protože mi přijde, že je zde ohledně tohoto tématu málo informací...
1) Co s původní barvou? -jak moc obrousit a čím se to nejlépe dělá?
2) Je nutné jednotlivé díly karoserie sundat nebo se dá lakovat auto jako celek? - nesteče pak barva z ploch kolmých na zem?
3) Co vše je nutný dát na karoserii zbavenou původního laku a k čemu jednotlivé složky slouží?
4) Jaký barvy atd kupovat a nakolik to vyjde? - na 1 celou feldu?

tak to je asi vše.. pokud se do toho někdy pustim, tak asi budu hledat i jinde..
Jen mě napadlo, že by bylo dobrý, kdyby to tu někdo shrnul ;)
Uživatelský avatar
artin
Příspěvky: 695
Registrován: ned 31. kvě 2009 11:38:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od artin »

Záleží jestli barva zustane stejná nebo ne. Budu psát jak se to dělá když odstín je stejnej s původnim lakem.
1) obrousit papírem P240, aby to zmatnělo, vytmelit díry od kamínků a podobně.
2) Sundavat nic nemusíš, záleží jak moc to chceš lakovat, pokud to chceš polejt jenom zvenku, stačí sundat zrcátka, lišty, gumy, blinkry atd. aby se to nemuselo oblepovat a nevznikali tam hrany.
Pokud chceš ale nastříkat třeba celej blatník nebo vnitřky dveří tak sundat.
Barva nesteče dolů když nejsi uplnej lempl :D
3) na obroušenej původní lak se dává plnič, ten povrch zjednotí aby ti tam pak barva nedělala mapy. Na probroušený místa na železo, by se správně měl dát ještě pod plnič základ na železo, ale ještě sem nikoho kromě veteránistů neviděl aby to dělal. U nás v lakovně se to nedělá. My dávámě jen na hliníkové části karoserii.
4) jaký barvy? řekl bych že neni moc velkej rozdíl. Někde ti nabídnou 2 varianty, levnější a dražší. Rozdíl může bejt v krivosti vrstev, nebo to muže za několik let začít matnět když se o lak netaráš.
A ceny? ruzný. Já na moji 206 kupoval vodou ředitelnou metalízu 1700kč /litr spotřebovaly se litry 2 a 2,5l laku +- , ten stál 1200kč.
klasický nelakovaný barvy se prodávaj od 80kč/decka
Šmoulujem na to! :-)
Peugeot 206 1.6 16v 80kw
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od P1azer »

Zdravím,
stále řeším s pojišťovnou problém ohledně nabouraného nárazníku (jsem poškozený). Dnes jsem se na internetu dočetl, že pojišťovna se jen ohání slovem "amortizace", ale už před několika lety dal Ústavní soud za pravdu, že poškozený má právo dostat odškodnění v plné výši nového dílů (naštěstí jsem při telefonátu řekl, že nechci, aby mi peníze hned poslala na účet, že nevím, jaká částka to je... ale zkoušela to na mě). Byl jsem v partnerském servisu pojišťovny a prostě mi to nedá, že ten servis mi to udělá zadarmo a ještě na tom vydělá... navíc když můj budoucí tchán má bratrance ve škoda servisu, který by mi ten nárazník sehnal za pakatel.
Tak se chci zeptat, kolik je minimální cena lakování zadního nárazníku do barvy vč. práce a materiálu? Je to tmavě modrá metalíza. Já jsem počítal min. 2500Kč, tak jestli je to reálné? Nárazník jsem bral orientačně v autokelly.cz, kde ho mají za cca 3800 Kč.
Díky
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Maty »

Osobně jsem lakoval někde v Praze 2500kč / díl
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od P1azer »

Kolik bych potřeboval materiálu na přelakování celého zadního nárazníku svépomoci?
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od 103457 »

0,2 - 0,3l podle toho, jak jsi šikovnej.
Milhaus69
Příspěvky: 50
Registrován: ned 04. lis 2012 21:44:14
Bydliště: Okrouhlo 117
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Milhaus69 »

Ahoj,nevíte o někom kdo dělá lemy?potřeboval bych udělat zadní lemy na feldě.Praha a okolí
OUTDOOR
Příspěvky: 57
Registrován: sob 23. dub 2011 10:48:26
Bydliště: Jaroměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od OUTDOOR »

Ahoj, rád bych se zeptal, zda můžu kombinovat alkydový nátěr a akrylový. Chtěl bych totiž tento základ a na něj stříknout vrchní barvu ve spreji, která je právě akrylová. Jen nevím, jestli se to navzájem snese, nerad bych, aby se to zvrásnělo nebo udělalo něco nepěkného. Nemáte s touto kombinací nějaké zkušenosti?
Tutman - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Tutman - FK »

mužeš ale nechej základ vyschnout
Odpovědět