Lakování karoserie a dílů

karoserie, narazniky, skla atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Vlada320 »

lidičky potřebuju se jen na něco zeptat.budu na feldu dávat stříšku ale mám takovou že se na autě nechává ta stará malá origo a na ní se lepí ta nová větší a chtěl bych tu origo malou rovnou nastříkat do barvy, nejsem si moc jist jak to udělat aby ta barva na ní držela a neloupala se.předpokládám že nějdřív nějakej základ na plasty, pak plnič a nakonec barvu ale posledně když jsem to takhle udělal tak se barva stejně z plastu začala loupat tak mi prosím kdyžtak poradtě jak to udělat jinak.díkes ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
prerovacek - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od prerovacek - FK »

Kdysi jsme lakovali stejně jako Ty a také to slezlo. Prý se někdy nesnese základ s plničem. Od té doby děláme jen plnič + barva a bez problému.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Vlada320 »

ok tak já to taky zkusím vít jenom plničem a pak barvou.díkes ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Kuk1 »

Ahoj,

chystám se pořídit výbavu na lakování na Feldu, nebude se jednat o celolak, ale jen o lakování jednotlivých dílů - 3x dvěře + páté dveře, blatník, práh, lemy.
Zatím jsem si vyhlídl:

kompresor Woodster CB 50 (olejový)
http://www.original-kompresor.cz/orlik- ... -kompresor

k tomu odlučovač vody:
http://www.nejlevnejsihobby.cz/filtr-od ... -3568.html

a pořádnou pistoli na lakování:
http://www.brusivojimi.com/pneu-naradi/ ... mini-magg/

Co na tuto variatu říkáte? Ještě budu muset vybrat nějaké COočko na svařování...
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Sadra17 »

kompresor OK ale malou pistoli bych nekupoval ;)
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Matuhsch »

to je malá pistol na rozstřiky atd, kup si normální
Obrázek
Obrázek
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Kuk1 »

Vlada320 mi doporučil tuhle pistoli(za to mu moc děkuji), prej je lepší:
http://www.pohodoveceny.cz/pohodoveceny ... ka-PROTECO

Až dodělám diplom, tak to všechno koupím a vrhnu se na lakování. Jen nevím od koho mám koupit barvu + plnič. Budu stříkat černou metalízu.

Navíc hádám, že kompresor od firmy Scheppach model HC50 budu určitě to samý jako Woodster.
http://www.mall.cz/kompresory/scheppach ... tAodbj0A1Q
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Matuhsch »

barvu koupíš normálně v autolákách, já stříkal Mobihel a je to vpohodě, Hromyblesky doporučoval PPG ale to je trochu dražší.. Jinak co chceš stříkat? pokud celý auto tak jednopístovej kompresor i když má 50l vzdušník je slabej prostě.... hlavně si zjisti jakej to má výkon... 220l sací je nicneříkající údaj.. s tím nastříkáš podle mě tak blatník ale kapota střecha atd na to to stačit nebude
Obrázek
Obrázek
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Kuk1 »

Celé auto nebudu lakovat. I když s počtem dílů to tam bude vypadat. Budu lakovat 3x dveře + 5 dveře, PP blatník, opravené zadní lemy + prahy. Pomalu celolak. Nepočítám s tím, že to budu lakovat na jeden zátah. + Kompresor využiju na stříkání dutin.

Pistole od PROTECO má výhodu v tom, že má nízkou spotřeba vzduchu cca 110 - 150 l/min. Když má kompresor sací výkon 220 l/min, tak při 60% účinnosti by to mohl stíhat plnit (cca 132 l/min reálně).
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Kuk1 »

Ještě by mě zajímalo, kolik barvy budu potřebovat na jednotlivé díly + plniče + bezbarvého laku.
Uživatelský avatar
artin
Příspěvky: 695
Registrován: ned 31. kvě 2009 11:38:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od artin »

počítej +- 2 decky metalízy, 2 decky na lak a 2 decky na plnič. Když koupíš černej plnič, tak pak ušetříš trošku tý metalízi. Já si vždy necham v krámu metlu naředit, je toho pak víc :D Ta spotřeba vzduchu se taky liší jak velkej máš plamen atd. Mě měl taky komppresor utáhnout pistol podle čísel.... kapotu a střechu sem měl co dělat abych to ulil.
Šmoulujem na to! :-)
Peugeot 206 1.6 16v 80kw
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Kuk1 »

A co kompresor od firmy HECHT? Nějaké zkušenosti?
Nikdo bohužel nemají napsán sací výkon...
http://www.peddy.cz/kompresory/prenosne ... hecht-2050
Naposledy upravil(a) Kuk1 dne ned 16. čer 2013 12:08:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Faust »

tady máš s dopravou zdarma
http://www.nakupka.cz/vyrobek/kompresor-hecht-2050/

jinak tydle klasiky kompresory jedou dobře.já mám einhella a taky splní svůj účel.dobré je si koupit ještě odkalovák a udělat si delší hadici
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Kuk1 »

Koukám na ten odkaz, a tuhle firmu mám kousek od místa kde bydlím :)
Ceny mají docela dobrý. Akorát si nejsem jistý, jestli bude dobrý pro lakování nahradit odlučovač oleje tímto filtrem -> http://www.nakupka.cz/vyrobek/filtr-vorel-1-4-to-81560/

Edit: našel jsem tam nějaký jednoduchý odlučovač oleje -> http://www.nakupka.cz/vyrobek/prislusen ... t-sa-3301/

Otázka zní, jestli tyto dva filtry budou pro lakování dostatečné.
Blackie - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Blackie - FK »

Používá se tzv. odlučovač vody. Já osobně mám tento: http://shop.nuair.cz/uprava-vzduchu/fil ... anometrem/ a za něj jsem umístnil ještě http://www.bmshop.eu/vzduchovy-odlucova ... 2380-yato/ Stříkám v prostředí, kde je samo o sobě dost vlhkosti, protože je to u rybníků a do toho ještě za poslední léta je škaredý deštivý počasí a musím říct, že první filtr s manometrem a regulátorem, zvládá filtrovat 100%, protože v tom malým, kterým mám jen jako pojistku, není ani kapka vody. Když vysuším velký odlučovač vody, tak je v něm během pár lakování, několik ml, vody.
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od vonyt »

Měl bych takovej dotaz. Na bílé feldě jsem si opravoval 5 vrata bílim alkytonem a nevypadá to špatně. Chtěl bych se zeptat, jestli s tim nemáte nějakou zkušenost na celé karoserii? Jde mi o to, že by to byl pěknej celolak za pár kaček. Na virtu někdo psal, že je to kravina to tam dávat a někdo zase, že to nevadí.
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Kuk1 »

Tak tema koupe kompresoru se dostava do faze ze ho budu nutne potrebovat.
Dival jsem se po aktualni nabidce a zalibil se mi tento kompresor:
http://m.mall.cz/kompresory/scheppach-hc-54

Vi nekdo neco o teto firme? Jde mi o to, jestli to aspon chvili vydrzi a jestli by to utahlo aspon pisoli na povolovani kol.
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od denis15 »

8bar by mělo stačit. Na tříkání je těch 50l fakt málo-on to nebude stíhat doplňovat. Dá se sehnat třeba na šroťáku větší vzdušník, nebo si jej udělat třeba z LPG bomby, kterou ti v servisu LPG dají za pár korun, ne li zdarma.
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Kuk1 »

Vím že to bude málo, ale nehodlám dělat celolak. Bude se lakovat max. po dílech a to s kuř pauzou :-) Aktuálně to potřebuji na nalakování zadních lemů + vystříkání dutin a pak na vzduchový nářadí. Použití cca párkrát do roka. Na celolak bych to dal někam do lakovny ;-) Chci už tento týden něco koupit, potřebuji to urgentně.
Milhaus69
Příspěvky: 50
Registrován: ned 04. lis 2012 21:44:14
Bydliště: Okrouhlo 117
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Milhaus69 »

Kuk1 píše:Vím že to bude málo, ale nehodlám dělat celolak. Bude se lakovat max. po dílech a to s kuř pauzou :-) Aktuálně to potřebuji na nalakování zadních lemů + vystříkání dutin a pak na vzduchový nářadí. Použití cca párkrát do roka. Na celolak bych to dal někam do lakovny ;-) Chci už tento týden něco koupit, potřebuji to urgentně.

Ahoj,nevíš o někom kdo by mi udělal zadní lemy,dutiny a oprava laku na autě?
Kuk1
Příspěvky: 424
Registrován: ned 19. črc 2009 21:50:23
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Kuk1 »

To opravdu nevím, dělám si to sám a je s tím tolik práce a zabere to tolik času, že jsem rád, že to nemusím dělat na více autech :D
Milhaus69
Příspěvky: 50
Registrován: ned 04. lis 2012 21:44:14
Bydliště: Okrouhlo 117
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Milhaus69 »

Aha,kdybych to uměl tak si to udělám ale bohužel to neumím :(
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od 00Inferno00 »

denis15 píše:... nebo si jej udělat třeba z LPG bomby, kterou ti v servisu LPG dají za pár korun, ne li zdarma.


Bomby se shazují z letadel, nejspíš máš na mysli tlakovou nádobu ;) :lol: :lol:
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...

VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Sadra17 »

Matuhsch píše:barvu koupíš normálně v autolákách, já stříkal Mobihel a je to vpohodě, Hromyblesky doporučoval PPG ale to je trochu dražší.. Jinak co chceš stříkat? pokud celý auto tak jednopístovej kompresor i když má 50l vzdušník je slabej prostě.... hlavně si zjisti jakej to má výkon... 220l sací je nicneříkající údaj.. s tím nastříkáš podle mě tak blatník ale kapota střecha atd na to to stačit nebude

stačí kamarád lakuje tim nejmenším bezolejovým a problémy to nedělá ale dělá to po částech ;)
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Jannys - FK

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Jannys - FK »

To Kuk1: kompresor od firmy scheppach fakt nedoporučuju.Koupil jsem si ho když jsem začal lakovat díly,a furt s nim byly problémy.Tak jsem ho vyměnil za einhel a ten kupodivu funguje bez potíží.Ale jestli chceš stříkat kapotu nebo střechu tak s tím budeš mít problém to ustříkat tzn. že budou vidět mapy . to jue potom lepší si podobnej kompresor někde půjčit a zapojit oba kompresory do jedný hadice až k pistoli
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od kwik »

mám takový dotaz ohledně opravy lemů. někdo píše, obrousit, odrezit, kit, plnič a lak, někdo zase obrousit, základ, kit, plnič a lak... kdo co doporučí? jde mě o to, abych to opravil a aby to vydrželo zase do dalšího podzima, kdy budu akci opakovat, pokud budou opět puchýře... díky
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od kwik »

poradí někdo?
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od denis15 »

Pokud jsou chycené, škoda energie. Odrezit, natřít základ plus barva (nejlépe štětec ;) ) a šlus. Každá další investice je házení perel sviním. Denně jezdím kolem jedné feldy, kdy si majitel nechal vyvařit lemy, zadní kufr a protože je mu líto peněz za barvu, dělá to tak každé 2 roky, protože ten plnič bez barvy nevydrží. O rentabilitě tohoto postupu by se dalo polemizovat :lol:
Přebroušení, kit atd jsem realizoval já a je fakt, že rok to vydrželo-pak se v laku udělaly bubliny a po jejich odstranění jsem koukal skrz....
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Paulie »

Opravuji Lemy.
Zbrousil jsem až na kov
Natřel odrezovačem - nechal 24.hodin působit
Odmastil
Stříknul jsem základ
Po té plnič..Tím jsem dnes skončil

Po 24.hodinách zbrousím 1000smirkem pod vodou
odmastím
Stříknu barvu a potom bezbarvý lak.

Je tohle správný postup?
Po jak dlouhé době můžu lak rozleštit? Někdo píše at se nechá 14. dnů vytvrdnout a potom leštit.
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od miroussm »

Zdravím kluci,

delší dobu jsem tady nebyl nějak aktivní, protože Felda stále slouží jak má. Ale letos mě čekají zadní lemy, tak bych se Vás chtěl zeptat na dvě věci. Sice je tu hodně o tom psáno, ale celkem jsou to staré příspěvky. Nemám žádného kamaráda lakýru, takže by mě zajímalo, za kolik se to tak dá udělat? včetně materiálu, chci lemy úplně nový. Druhá věc je, když se to udělá dobře a auto je v zimě v garáži a v soli nejezdí, vydrží to? A popř. kdyby tu byl někdo šikovný na trase Praha - Krkonoše, kdo by to dělal, nechť se mi prosím ozve :). Děkuji a pěkný den.
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Xyz255 »

Chtěl bych si vyměnit přední blatníky, v příručce jsem našel postup, že se má přestříkat zinkovým sprejem, hodit na auto a pak nalakovat, ale není to blbost? Nemělo by se to všechno udělat před sesazením na autě? Vždyť přece když to budu lakovat až na autě tak se barva nedostane všude a ten zinkovej sprej předpokládám není ultra odolnej... Tak jak je to správně? (možná se ptám blbě, ale i v příručce může být krpa, no ne?)
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Matuhsch »

zinkovej sprej určitě ne a sprej už vubec ne :D to ani nemusíš dělat, bude to vypadat katastrofalně. No nahodit na auto je to potřeba kvuli dopasování ne vždy to sedí přesně... ja bych to po spasovani zase sundal asi a nalakoval bokem.. nechtělo by se mě zakrývat půl auta.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Majklaz
Příspěvky: 356
Registrován: sob 21. črc 2012 15:37:45
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Majklaz »

Ahoj, přímo zkušenost s tím nemám, ale logicky bych to nastříkal před tím, než to dám na auto.
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Xyz255 »

Samozřejmě že to nebudu dělat já :D ne že bych to nesvedl, ale nechce se mi s tím tolik srát... Akorát ten zinek mi přijde celkem logickej, ne? Nebo když to bude origo díl tak se na to háže rovnou základ bez dalších úprav?
Uživatelský avatar
matix737
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15. úno 2015 7:32:46
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od matix737 »

ahoj chci se zeptat jakej lak mam pouzit na predni masku nova tvar na ten chromovany ramecek?? chtel byhc ho striknout nejspis na cernou matnou. Bude mi na tom sprej drzet?? diky
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Maty »

obrousit ten chrom a klasika postup na plasty ...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
matix737
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15. úno 2015 7:32:46
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od matix737 »

jo diky :)
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Matuhsch »

Xyz255 píše:Samozřejmě že to nebudu dělat já :D ne že bych to nesvedl, ale nechce se mi s tím tolik srát... Akorát ten zinek mi přijde celkem logickej, ne? Nebo když to bude origo díl tak se na to háže rovnou základ bez dalších úprav?

kdyz je to origo dil tak je na tom foreza ta se jemne osmirgluje a na to plnic a lak :)
Obrázek
Obrázek
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Xyz255 »

Mám dotaz na ODlakování dílů :D konkrétně přední masku, nechci to nějak pískovat nebo tak, ani se s tim patlat ručně (to jsem si zažil u zrcátek...) tak jsem se chtěl zeptat, jestli třeba nějakým ředidlem nebo acetonem by to nešlo dolů nejsnadněji. Mám ji hodně okamínkovanou a vypadá to blbě, takže proto.

A ještě jsem se chtěl zeptat, jak moc rozdíl v odolnosti je, když si to stříknu doma sám (sprej / pistole, to je fuk) a nebo jak to v lakovnách ještě vypalujou ty barvy?
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Prcek1 »

Ono v podstatě moc možností není.
:arrow: Odstraňovač starých nátěrů, tmel, plnič, lak.
:arrow: Obrousit, tmel, plnič, lak.

Je lepší barva do pistole než sprej. Barvy už se nevypalují, jen se suší.
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Xyz255 »

Aha, takže v dnešní době už je to celkem fuk s ohledem na odolnost, jeslti to mám od profíka nebo samodomo, jo?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Matuhsch »

Ja myslim ze je to fuk, akorat kdyz to vysusi v boxu tak je to rychlej vytvrzeny a pri montazi odolnejsi jinak je to podle me stejný.. sprej jedine michanej dvouslozkovej, ty co prodavaj v marketech stoji za prd.. piskovat bych to nepiskoval akorat si to doojebes cely navic je to tenkej plech.. proste obrousit anebo kdyz se s tim nechces jebat tak nova origo maska stoji asi 600.. tak nevim jesi to stoji za ten cas vubec to brousit :D
Obrázek
Obrázek
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Prcek1 »

V těchto dnech to nalakuješ, vyhodíš to na slunko a je to vypálenější než v lakovně.
Z lakovny tam budeš mít bez bordelu. Doma ti na to napadá prach, muchy atp. , pak to můžeš břebrousit 1500 -> pod vodou a potom vyleštit.
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Xyz255 »

A měl bych ještě jeden dotaz, u spolujezdce kolem blatníku je zrezavělej plech - plynaři provrtali podlahu a nijak to neošetřili, retardi, tak tam zateklo - tak jsem to očistil, včera napatlal odrezovačem a teď přemýšlím nad dvěma variantama: 1. zapatlat to takovou asfaltovou sračkou, jako jsem to udělal zespod kolem těch vrutů nebo 2. to normálně ošetřit jako při opravách podběhů, blatníků atp.? Musel jsem mimochodem odřezat kousky nějaké té origo "spárovačky" či jak to nazvat tak proto uvažuju nad tím asfaltem

Zapomněl jsem zmínit, že uvnitř pod kobercem, aby to bylo pochopitelný
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Prcek1 »

Já bych volil variantu 2.
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od ferdamravenec »

Xyz255 píše:A měl bych ještě jeden dotaz, u spolujezdce kolem blatníku je zrezavělej plech - plynaři provrtali podlahu a nijak to neošetřili, retardi, tak tam zateklo - tak jsem to očistil, včera napatlal odrezovačem a teď přemýšlím nad dvěma variantama: 1. zapatlat to takovou asfaltovou sračkou, jako jsem to udělal zespod kolem těch vrutů nebo 2. to normálně ošetřit jako při opravách podběhů, blatníků atp.? Musel jsem mimochodem odřezat kousky nějaké té origo "spárovačky" či jak to nazvat tak proto uvažuju nad tím asfaltem

Zapomněl jsem zmínit, že uvnitř pod kobercem, aby to bylo pochopitelný


obávám se že sice to máš na koho hodit , ale spíš to bude nemoc felicií- zatékání oknem , což si min 60% postižených nechce připustit
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Xyz255 »

Tak to mám zas hodit na ty šupáky, co měnili okno, no :D ale ono to není po celé délce k onu, ani nevypadá, že by tama teklo...
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od redroker »

V roce 2013 na jaře jsem měl nehodu,kdy mi trambus zničil celý zadek,kde bylo nutné vyměnit vše,mj.levý blatník byl vyměněn a pravý nebyl tak poškozen,jen byl u zadního světla vyrovnán a poté jen přetřen barvou (nevím jaké složení,dělali to v servisu).Teď po 2 letech se vždy,když zaprší vytvoří v tom místě šedá mapa,jako kdyby to někdo vzal sprejem,když auto oschne,zmizí to.Nemáte tušení , co to je?Těch škrábanců si nevšímejte.
http://redroker.rajce.idnes.cz/auto#DSC_0009.jpg
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Matuhsch »

nemame, vodrbej to na plech a prelakuj, stejne je to cely dopraseny :D
Obrázek
Obrázek
Fila
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16. čer 2016 7:56:25

Re: Lakování karoserie a dílů

Příspěvek od Fila »

Zdravím

rozhodl jsem se koupit leštičku na karosérii. Nechci nic profi, budu ji používat jen parkrát do roka na moji a kamarádovu Felicii.
Chtěl bych, aby měla nastavitelný otáčky. Máte prosím nějakou zkušenost s konkrétním výrobkem, popř. kde to koupit (nejlépe v Hradci Králové).

díky F.
Odpovědět