Matná černá

karoserie, narazniky, skla atd.
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Matná černá

Příspěvek od kybrex »

Zdravím,

díval jsem se po internetu, kde by se dala sehnat matná černá. Existuje vůbec něco takovýho? Nebo je to odlišná technologie úpravy povrchu karoserie, že pak ten výsledný lak nemá lesk, ale je matný? Kolega dostal nápad, že by se mi vyřádil na autě ohledně karoserie (hniloba bohužel nezadržitelně postupuje) a po vyvaření prohnilých a již opravovaných částí by mi to hodil do laku a když už se to bude dělat (a bude to hodně lakování) tak mě napadlo rovnou změnit barvu auta, proto se ptám. :D Je to možná trotlovina, protože na to to nejezdí, ale zajímalo by mě, jestli se dá ta matná černá udělat takhle v garáži s běžnou pistolí. ;) Po motorové stránce je teď felda v cajku, tak bych jí dal příležitostně i nový kabát. :cyclops:
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Matná černá

Příspěvek od Prcek1 »

Černá matná existuje.
Dá se to udělat kdekoliv, ale bude tomu odpovídající výsledek.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Matná černá

Příspěvek od Matuhsch »

Je to nahovno na udrzbu a a lakuje se to spatne, kazda nedokonalost je hrozne videt a nejde to opravit tak jak klasicky lak rozlestenim.. Jinak bych volil radsi bilou kdyz uz chces do matu, to by mohlo vypadat supr. Matnou ma sruty22 na tom modrym pkckupu :)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Matná černá

Příspěvek od kybrex »

A ta matná je cenově o hodně dražší? A jaký jsou tam úskalí ohledně těch kazů, co se nedají opravit? Jde tam o nečistoty při lakování ve špatně odprašněné garáži nebo ještě o něco dalšího? (Jako třeba vlastnosti tý barvy, že to má tendence podtékat apod.)
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Matná černá

Příspěvek od Matuhsch »

cenove vubec netusim, nikdy sem to nedelal ale tak nerozlestis prach ani stekanec a je docela umeni to striknout tak aby to nevypadalo "olizany"...
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Matná černá

Příspěvek od kybrex »

Mám šikovnýho a zkušenýho lakýrníka kamaráda, mluvil jsem s ním o tom, ideální by bylo asi koupit si vzorek barvy a zkusit stříknout kousek plechu na test, jak to půjde, nerad bych to vzdal hned na začátku s tím "že to je složitý a pracný a riskantní a tak" ;) No kdyby někdo měl nějaký zkušenosti zajímavý nebo zdroj, kde tu barvu dobře koupit, budu rád za každý info. Když se do toho nakonec pustím, rád pak podám info o průběhu, rady tipy a poznatky ;)
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Matná černá

Příspěvek od Matuhsch »

Sruty22 tady na foru ma matnyho pikapa ten ti urcite poradi, a taky to strikal v garazi.. pro zkusenyho lakose to urcite neni problem :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Matná černá

Příspěvek od Prcek1 »

Cenově se to moc neliší, záleží na tom jaký typ barvy chceš.
Úskalí jsou taková, že je vidět všechno. Jinak je to barva, jako každá jiná.
Odpovědět