Rezivění karoserie

karoserie, narazniky, skla atd.
Odpovědět
Dodyk - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Dodyk - FK »

Nj ,daj vediet ako si dopadol ,ja by som to chcel do vikendu dokoncit...



\\edit Maty: odstraněna citace viz. pravidlo č.4 !!
Naposledy upravil(a) Maty dne čtv 01. dub 2010 16:00:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: [color=#FF0000]\\edit Maty: odstraněna citace viz. pravidlo č.4 !![/color]
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od ka-spel »

Prodává se u nás něco podobného http://www.rhinolinings.com/index.php? Má někdo zkušenost s Alkyton Rust-Oleum Penetrator?
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Sumix »

ka-spel: Jestli máš na mysli tu barvu na korby či jak se to správně jmenuje, tak něco takovýho vyrábí Duplicolor (zahlídnul jsem to na tomhle videu - cca na 1:30 http://www.youtube.com/user/Davidsfarm# ... jUXkRBZnWQ - mimochodem ten týpek má občas docela zajímavý videa ;-))... ovšem nevím, jestli se to prodává u nás (nenašel jsem to pod stejným názvem, takže buď se to tu neprodává, nebo se to prodává pod jiným názvem).
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
gerrik - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od gerrik - FK »

Tak jsem se dneska rozhodl že s tou rzi něco udělám. Už je to skrz, dostávala se voda do kapes v zadních blatníkach. Takže odrbat na plech, do díry silikon, a přetřít barvou. Nevypadá to zle, na měsíc mám klid. Už jsem ml objednanýho klempíru na výměnu lemů, ale zrušil jsem to, potřebuju každou kačku kvůli tomu baráku ;)
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Sumix »

gerrik: Chápu to dobře, že jsi to zapatlal silikonem a přes to dal barvu? Jestli jo, tak to asi nebude mít moc dlouhé trvání, přinejmenším ta barva.
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
gerrik - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od gerrik - FK »

jj, chápeš to dobře, však taky říkaám že to je jen na měsíc :D
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od mako »

nevíte někdo kde se dá koupit resistin ML (na dutiny) ve větším balení? všude mají jen 0,95kg
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Mesiah - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Mesiah - FK »

Resistin podle me neni moc dobrej. Podle zkusenosti se dost rychle omeje.
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od mako »

tak proč ho potom skoro všude každý dopručuje? a co jinýho mám použít? za nějaký rozumný peníz..co tak naředit A00 s benzínem, olejem, ředidlem??
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od mako »

a co renolak? bude fungovat v dutinách?
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Pawlick »

Resistinu bych se nebál. Osobně bych ho trochu říznul olejem, ale nějak bych to neřešil. Z dutin se ti přece neomeje a stejně je dobrý jednou za pár let to zopakovat...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Abdul - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Abdul - FK »

Mesiah píše:Resistin podle me neni moc dobrej. Podle zkusenosti se dost rychle omeje.

Dutiny neomývam. Ak si myslel resistin na spodok ten je čierny.To je rozdiel.
Mako : Zoznám sa s nejakým tankistom a vyskúšaj " tankolak " . Odborne neviem pod akým názvom, ale dobrá vec.
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od mako »

abdul díky za radu ale neviem či nějakého tankistu nájdem :( a google vyhľadal len chujoviny :(
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Mesiah - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Mesiah - FK »

To: Abdul
JJ v podbehach ten cernej prd vydrzi. Omlouvam se ze jsem spatne pochopil druh Resistinu. :mrgreen:
Abdul - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Abdul - FK »

:lol: Mne sa ešte v Š 110 R vylialo 5 kg v kufri toho čierneho sajrajtu a hneď som vedel načo to je. :lol:
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Vondry »

Takhle se řeší oprava koroze 5tých dveří http://www.youtube.com/watch?v=V2AHwint ... re=related :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Suri »

Abdul - to potom ten kufor bol zdravý asi až do konca auta :-)
Roman813 - FK

Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od Roman813 - FK »

Ahojte, mozna je to hloupy dotaz, ale ja jsem holt elektrikar a truhlar a jeste delam do koni :-D Ale chtel jsem obrousit nejake drobne povrchove mistecka s korozi - od kaminku atd a pak nejake silnejsi zasazene mista - klasika pate dvere kolem listy (i kdyz tam je to jen asi kosmetika na rok maximalne dva). Z kousel jsem drateny kotouc do vrtacky a mam pocit, ze akorat odletely supiny rzi a pak to ten plecha akorat tak simralo a zabarvilo do tmave seda a to je vse.... rucni smirkovy papir mel lepsi zaber a brousil to lip, ale tim se zase zdevastuje vetsi plocha okolo :-( Co si mam sehnat za naradi, kotouce atd? Diky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od 103457 »

Já používám drátěný kotouč a flexu. Flexa má 14000 otáček, tak to bere velmi dobře a i při hrubém kotouči při těchto otáčkách se nedělají rýhy. Navíc se flexa mnohem lépe a pevněji drží než vrtačka. A kotouče se dělají o různých velikostech i tvrdostech, dá se vybrat, jak na malé místečko, taktřeba na velikou plochu, já takhle obrousil vrata od stodoly na čistej plech.
Hanz - FK

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od Hanz - FK »

103457 píše:já takhle obrousil vrata od stodoly na čistej plech.


si se asi nadřel co? :D mě stačilo když sem brousil 8 metrů ocelovýho plotu. Takovej ten zámkovej, sem myslel že mi jebne :D
Roman813 - FK

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od Roman813 - FK »

Drateny kotouc na flexu bude asi jiny nez na vrtacku, co? :-D Flexa by se nekde nasla :-D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od 103457 »

Jde to dobře, chce to jen štít, rukavice a zástěru, přece jenom při těch otáčkách semtam drátek uletí. :o
http://www.inna-kt.cz/index.php?scat=30 ... **&lang=CZ
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od Yetti98 »

Myslí dráťák do vrtačky,taky jsem dělal zadní lemy ocel.dráťákem ve vrtačce a šloto až na čistej plech,neboj se přitlačit :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od Atnarfus »

Přesně jak píší kolegové. Nejlepší je koupit si několik různých drátěných kotoučů na flexu, nebo do vrtačky.
Na drobné puchýře používám brousky se stopkou do vrtačky.
robin1 - FK

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od robin1 - FK »

Drôtený kotúč som neskúšal, ale s lamelovým to ide perfektne.
viewtopic.php?f=18&t=17261&p=280206&hilit=lame%2A#p280206

A na fakt malé miesta (od kamienkov) brúsny nadstavec do vŕtačky.
Obrázek
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od kejzi1 »

Přesně tak,nejlíp se mi osvědčil lamelový kotouč do flexy,obrousíš pěkně přesně to místo co potřebuješ na čistej plech.Když jsme to dělal drátěným,tak osekáš hodně místa i okolo,což se ti lamelovým nestane ;)
Roman813 - FK

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od Roman813 - FK »

Diky moc za rady, mam doma malou modelarskou frezku a k ni milion brusnych malych nastavcu, to pouziju na male detaily a zbytek tu flexu a lamelový kotouč. Sice bude to takovy marny boj, ale kdyz uz jsem sehnal za babku paty dvere ktere jsou v moji barve a kolem skla uplne ukazkove zdrave zevnitr a venku, a trosku jsou chycene pod listou a na jednom miste vic a vyliza to na viditelnou plochu, tak si s tim pohraju. Moje origo dvere byli kolem listy ukazkove OK, ale nateklo pres ne kdyz prselo i 3 cm vody do kufru - kolem skla uplne shnile :-( Volim funkcnost nad estetiku :-D
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od Atnarfus »

Lamelový brousí i zdravé železo. Drátěný drbe jenom rez.
robin1 - FK

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od robin1 - FK »

To môže byť aj výhoda :) . Keď je na plechu vidieť trojcentimetrový hrdzavý fľak, v skutočnosti je už hrzda na šiestich centimetroch. Len to nie je vidieť. Takže ak s lamelovým kotúčom zbrúsime aj na pohľad zdravé okrajové časti opravovaného miesta, nebude to na škodu.
Úplne najlepšie je hrzdavý plech vyrezať a navariť nový. :)
robin1 - FK

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od robin1 - FK »

Roman813 píše:...ale kdyz uz jsem sehnal za babku paty dvere ktere jsou v moji barve a kolem skla uplne ukazkove zdrave zevnitr a venku, a trosku jsou chycene pod listou a na jednom miste vic a vyliza to na viditelnou plochu, tak si s tim pohraju. Moje origo dvere byli kolem listy ukazkove OK, ale nateklo pres ne kdyz prselo i 3 cm vody do kufru - kolem skla uplne shnile :-( Volim funkcnost nad estetiku :-D

Tiež si teraz repasujem piate dvere. Sú na tom podobne, ako tvoje. Okolo okna super, ale pod lištou hrdza. Tam je jedna zo slabín Felicie - pribodované dva plechy. Je to síce ošetrené dvomi prúžkami tmelu, no ten je totálne tvrdý a netesní ani náhodou. A tak sa v tom spoji zdržiava skondenzovaná voda.
Tak som ten bodovaný spoj po celej šírke dverí vyrezal a navaril tam nový plech.
Sandal - FK

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od Sandal - FK »

Roman813 píše: Z kousel jsem drateny kotouc do vrtacky a mam pocit, ze akorat odletely supiny rzi a pak to ten plecha akorat tak simralo a zabarvilo do tmave seda a to je vse...

Aké otáčky ma tá vŕtačka? Tiež to chcem takto probnúť,ale zrejme musí mať vysoké točky.
Ja jednu mám doma .... 3.500 ot/min.
Mám aj modelásrsku.Tá je do 35.000 ot/min.
Len musím dokúpiť drôtené kotúče :scratch:
Abdul - FK

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od Abdul - FK »

Na tú modelársku veľmi netlač, lebo prevody má z PVC a z ozubeného kolesa urobíš guľatinu. ;)
Ja zatiaľ len flexu a hrncovú kefu, prípadne plátkový kotúč zrna 120.S citom sa mi to osvedčilo. Ešte aj zvary s tým leštím. :lol:
Sandal - FK

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od Sandal - FK »

Hmm ... dobré typy,ale ja mám momentálne chytený plech pri zadnom leme.
Medzi zadným lemom a prahom je taká špára.Neviem,či je široká niejakých 10mm :scratch: .So šmyrgľom sa tam nedostanem dosť dobre,takže to potrebujem riedne vyčistiť úzkym drôteným kotúčom na vŕtačke.
Rozmýšľam aj nad kúpou niejakej flexi... takej malej,ale šikovnej.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od Atnarfus »

Já používám běžnou elektrickou vrtačku, která má taky otáčky tak kolem 3000. Na drátěný kotouč ani nejedu naplno. Na ty malé brousky jo. Na brousky netlačit, jinak mizí před očima.
gerrik - FK

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od gerrik - FK »

Je to stejně zbytečný, jakmile se objeví koroze, tak si bruste co chcete, za rok to tam máte zas ;)
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od mikka »

Pokud plech prorezne z druhé strany, tak skutečně nemá cenu vybrousit rez jen na vrchní straně a na druhé straně nechat.
Ale pokud se rez pořádně obrousí, plechy odmastí a dobře natřou, tak to nerezaví hezkou řádku let.
Sandal - FK

Re: Cim nejlepe obrousit korozi az na "cisty" plech

Příspěvek od Sandal - FK »

Presne tak.
Ja som teraz ošetroval konzolu,na ktorej je položená baterka,včetne prítlačného plechu.Do tej konzoly sa mi tak zakúsla hrdza,že tam boli až jamky.Prístup tam je hodne ťažký,takže som to šolíchal len šmyrgľom,aby som neodfajčil niejakú hadicu,či kábel.
Tie jamky sú najhoršie na očistu.Tam pomôže najlepšie len rotačný drôtkový nástroj.
No,ničmenej som to niejak natrel.Je to hodne hrubý plech,takže má životnosť značnú.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Suri »

Rex - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Rex - FK »

chyba tisku. se jim to popletlo s koktou :scratch:
xXxTRA - FK

rozsáhlejší koroze

Příspěvek od xXxTRA - FK »

Byl jsem nucen sundat blatník (pomačkala ho brána co nebyla zajištěna) a dopadlo to tak, ze mezi nádobkou chl. kapaliny a ostřikovačů je díra 20 cm dlouhá, 7cm široká, dále tam kde je průchodka pro vedení k blinkru v blatníku je díra v průmeru 8cm a blíže k uložení tlumiče také... pravá strana vypadá podobně, avšak drží pohromadě, levá se rozsypala skoro sama...

jde s touhle korozí ještě něco udělat, nebo mám to nechat tak (technícká do května) a pak nechat sešrotovat?

ještě mne napadlo potom auto rozebrat, prodat elektriku oken, přístrojovku, motor, převodovka je ko... a zbytek nechat sešrotovat
robin1 - FK

Re: rozsáhlejší koroze

Příspěvek od robin1 - FK »

Napadnuté časti vyrezať a navariť nové plechy. Či sa to oplatí, na to si musíš odpovedať sám. ;)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: rozsáhlejší koroze

Příspěvek od Atnarfus »

Já hlasuji pro sešrotování. Zkorodované nebude pravděpodobně jenom toto místo. Investice do opravy mi tak připadá nesmyslná.
Opravit by se to vyplatilo pouze v případě, že by prorezlý podběh byl například již dříve opravený po havárii a díky tomu je momentálně napadený korozí, narozdíl od zbytku auta.
xXxTRA - FK

Re: rozsáhlejší koroze

Příspěvek od xXxTRA - FK »

no tak 5-ky jsou ko, pravé zadní dveře napadené taky, jinak prahy trochu... podlaha je zdravá, akorát na podlaze v kufru u rezervy je malinká bublinka, ale je tam z vrchu odřený lak až na kov, takže proto... radši podle mne vrazit 10k do téhle karoserie, než za ty peníze koupit jinou felicii a po zimě by vypadala stejně, ne?

i když asi koupím jinou zdravou za příznivou cenu a hned udělám dutiny, opravy menší koroze a konzervaci... zase ale mám dobrý motor :-/ ale už budu brát asi nějakou 1.6. teď jsem mohl jednu vzít, avšak 5-ky děravé, jinak jenom lemy načaté, bez technické, ale problém v elektrice - pro mě jako pro elektrikáře to není problém... ale nevzal jsem ji, kdyžtak chci stejnou motorizaci (bmm) a přehodit vinka a vyhnout se přepisu a eko dani, tím pádem můžu vzít i velmi levné zdravé audo bez dokladů
xXxTRA - FK

Re: rozsáhlejší koroze

Příspěvek od xXxTRA - FK »

dnes jsem to na garáži zkoumal a něco je zle... to auto muselo být bourané na předek, ale nic o tom nevím, levý nosník jde šejdrem, motor má polohu dobrou, odnáší to silentblok, to by vysvětlilo i kompletně rezivíví podběhy a spol... do toho ještě jemně začíná chytat podlaha... technická končí v květnu, pak šrot :)
xXxTRA - FK

Re: rozsáhlejší koroze

Příspěvek od xXxTRA - FK »

kurnik mi to nedá... začínám shánět karosářské díly... blatníky a spol to neni problém, ale podběhy? když jsem viděl jejich ceny v řádu tisíců kč tak mě omylo... kdybych sehnal jinou filetku bmm krátkou, tak převařím vinka a pod... ale musela by být levná a relativně v pořádku... pokud ne, a rozhodnu se koupit totálku na zedek, budu mít problémy s uřezáním předku (podběhy, asi i nosníky) a navařením na druhé auto?
Standa3

Re: rozsáhlejší koroze

Příspěvek od Standa3 »

chtěl bych se zeptat, jestli může u Feldy způsobit korozi karoserie sůl, která se používá k solení silnic v zimě, pokud auto po zimě neumyji a nevystříkám vodou podvozek, blatníky a práhy.Díky za odpověď
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: rozsáhlejší koroze

Příspěvek od emilio52 »

:o :lol: Obávám se že právě ta sůl je původcem většiny koroze, to už je všeobecně známo dost let .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: rozsáhlejší koroze

Příspěvek od mikka »

Když jsou teploty pod nulou a kolem nuly, tak koroze od posypové soli působí poměrně pomalu. Ale jak se oteplí, tak to nabere fofr.
Proto je dobré co nejdřív, jak teploty vystoupí nad nulu, vystříkat podběhy a celý spodek auta vodou.
Návštěvník

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím všechny Feldaře. Potřeboval bych poradit nejlépe od nějakého karosáře, kde mám koupit kvalitní zadní lemy. Nechci ty úplně nízké ani ty vysoké. A jestli jsou lepší ty v oleji nebo v té přepravní (černé) barvě. Prosím tedy o rady a odkazy kde lemy sehnat. Děkuji.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od ferdamravenec »

Odpovědět