Rezivění karoserie

karoserie, narazniky, skla atd.
Odpovědět
smazany clen - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nový Jičín, domov můj.. ;)
Collin - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Collin - FK »

No jestli je to tak jak píšeš tak to někdo jen pěkně schoval a na hulváta.. Budu opakovat kluky ale tady pomale nemá cenu děělat nic.. Nové blatníky,lemy,lak, spousta času,peněz.. Já bych to do feldy nenasypal.. Já na spodek spotřeboval asi 7kg Body 930..
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od RAIMMI »

v trochu horší stavu mám fáčko a už ho rozebírám... určo se ti to nevyplatí při dnešní ceně aut... já když koupil feldu byla opravdu jen trochu rezavá a oprava včetně laku a práce cca 25tis.
smazany clen - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od smazany clen - FK »

No tak já nevím, ale když počítám blatník 500Kč x 2 = 1000Kč. Známý mi to stříkne za 400 kus, to mame 1800,- celkem. To ještě podle mě není taková hrůza. 200 000 na peknou Oktávu nemám :-D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od 103457 »

Já si taky myslím, že se oprava vyplatí, není to taová hrozná láce. Ovšem nebude stačit vyměnit jen blatník, pod ním bude sežranej i nosník, takže to chce někoho s COčkem, kdo ti to vyvaří a potom pořádně napatlat bitumenem nebo nějakým jiným sajrajtem na podvozky.
Collin - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Collin - FK »

Zase na druhou stranu pokud néní na nové, a víš že tohle ti zustane třeba dalších 3-5let, tak pak ano.. To by ti snad ani jinak nevydrželo kdyby si to teho nešel..
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od SatandaS »

Souhlasím s ostatníma. Tento rok jsem to zakryl plastovýma lemama a jak našetřím nechám to vyměnit vše. Auto jsem dal docela do kupy a tak ho prodávat určo nebudu a na nové není tak pro mě se to vyplatí ;)
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od favo »

Možná trochu mimo diskuzi, ale o víkendu jsem se prohrabával v garáži ve skříni a objevil jsem jakousi červenou plastovou lahev s nápisem " Odrezovač T " a vzpoměl si na pár příspěvku tady na webu , které ho tady vychvalovali do nebe a tak mi to nedalo a kouknul jsem po nějaké korozi na své feldě (moc práce to nedalo a dokonce jsem si mohl vybírat :D ) a tak jsem vybral přední blatník , proč né když jej budu měnit takže o nic nejde kdyby se dílo nezdařilo a na pokusy je jak dělaný. Odstranil jsem hrubou korozi a lak a drátěným kotoučem ve vrtačce a očistil co to šlo , vyčistil a použil odrezovač T. Narovinu řeknu, že už jsem nějaké výrobky vyzkoušel, ale žádný nereagoval tak rychle jako tento. U všech bylo psáno nechat působit alespoň 24 hodin. Bohužel nemohu říci jak dlouho má působit tento protože text na lahvi byl už nečitelný, ale povlak který to udělalo byl suchý za cca 30 minut a chytil takovou krásnou fialovou barvu. Všimnul jsem si, že jsem zacákal trochu i lakovanou část blatníku a tak jsem chtěl tyto fleky umít technickým benzínem, jenže ono ouha , nešlo to dolů a tak jsem zkusil silnější kalibr a to ředidlo, ale ani to nezabralo. Hadrou to taky nešlo sedřít a tak nakonec pomohlo staré dobré Tempo. No a tak mě napadlo když to odolá benzinům a ředidlům, proč by to neoodolalo i vodě a tak jsem opravovaná místa nijak neošetřil a řekl si, že je nechám týden jen tak na vzduchu co to stím udělá. Včera u nás krapet pršelo a dnes taky, ale žádná reakce s vodou tam není takže se zdá, že tento odrezovač skutečně funguje. ;)
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Ivarek »

Já si na tenhle odrezovač pamatuju...měli jsme ho spoustu a natíraly s ním ploty.Ale to byl ještě komunismus.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Raceman »

tenhle vynález se ještě pořád dá koupit :)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Ivarek »

Fakt?Já myslel že se dávno nevyrábí...
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od favo »

No já uvažuji že tento vynález natřu na každy plech který budu měnit protože vypadá že umí zázraky. Mám dokonce ve firemním noťasu uložený odkaz na prodejce tohoto zázraku jen je již v jiné lahvi.

http://www.via-rek.cz/detailprodukt.php?p=22

Asi se z toho poseru , kouknul jsem na kontakty prodejce a mám to asi 8 km od baráku :D :D :D
Naposledy upravil(a) favo dne úte 04. srp 2009 19:43:35, celkem upraveno 1 x.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od kejzi1 »

Jojo odrezovačemT jsem patlal tátovi myslím tenkrát žigulíka a fakt je to jedinej výrobek co asi fakt funguje,ale netušil jsem že se ještě dá koupit :o
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Ivarek »

No ono spíš půjde o to jestli tenhle novodobý bude stejně tak účinný jako ten původní.
Yetti89

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Yetti89 »

>nejlepší vrtačkou s drátěným kotoučem vybrousit až na čistej plech pak bez oplachový odrezovač min.2x pořadnej základ má takovej šedej s přídavkem olova a pokud jsou malý dirky tak zatmelit eprósinem po zaschnutí vybrosit smirkovym kotoučem nebo pilníkem zase základ a nakonec vrchní lak.Na vnitřní dutiny je nejlepšívystříkání petrolejem je mastnej a krásně vzlíná a hodně zachrání!!! :roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Zdenda19895 »

Ivarek, asi tak nějak. :)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od favo »

No já tu flašku klidně koupím a vyzkouším.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Pjotr - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Pjotr - FK »

Ja pred case obrusoval spodni lem patych dveri,zevnitr,nez to poleze ven,byl cely rezavy,zbytek dveri je temer ok.Obrousil jsem to jak to slo az na cisty kov,natrel odrezovacem,nechal pusobit cca. 24h a nepripadalo me ze by se na tom kovu vytvoril nejaky povlak.Odrezovac sem koupil v jednom mistnim obchode,stal 50kc 0,5l ,znacku presne nevim.Byl zluty v pruhledne plastove flasce.Udela to ten filalovy povlak i kdyz je ten kov vicemene bez rezi? V navodu prave bylo psano ze to ten povlak vytvori.
Pak na to sla primo barva,metaliza a na ni lak,dost laku.Schlo me to 3dny nez sem dvere daval zpet na auto a i potom to jeste nebylo uplne zaschle.Sice me pripada ze se me na ten lak nachytal nejaky bordel jak to jeste nebylo suche,jsou tam misty takove male spinave tecky jakoby pod lakem,neni to moc poznat jestli zvenku nebo zevnitr.Tak nevim,ze by nejak zespodu zpod barvy vylezala rez? Uz tak brzo,po par mesicich po oprave a jeste v lete? To asi ukaze cas..
Do dveri sem pak nastrikal aspon nejake obdobne mazivo jak WD,nazev uz nevim,nemel sem zrovna nic jineho po ruce.
Jinak zrovna v tom miste neni oprava nastesti moc videt,je to jen cca 0,5cm siroky pruh na spodni vnitrni strane tech dveri.Tak uvidim casem co z toho vyleze.Jinak me taky trapi zadni lemy,a prasacky vymeneny predni blatnik,zevnitr nechali jen tu cernou barvu z vyroby,ted uz je z ni po cca. 2,5roku jen rez a pomalu se sine ven,tak ze pujde novy blatnik.
Tyhle opravy uz ale asi radsi necham odbornikum..
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od emilio52 »

jojo ta černá(někdy i šedá) musí dolů je to jen přepravní barva .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Mikin

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Mikin »

Taky přihodím pár řádků ze svého boje se rzí.Reznuly mi zadní lemy na mém kombíku, už mě to začínalo štvát tak jsem auto hodil do garaže a začalo se pracovat....orezlá místa sem vybrousil na tvrdo flexkou a pak drátěnným kotoučem ve vrtačce...pořadně jsem to natřel odrezovačem nechal cca den pusobit a pak se pustlil do kitovaní...jinak odrezovač jsem použil i z vnitřní strany lemů.Jak se to zabrousilo tak sem nahodil lak ve spreji a vnitřek lemů pořádně vystříkal WDčkem smíchaným s olejem.Jezdím s tím už nějaký ten měsíc a musím zaklepat že to zatím nikde nevylézá, uvidím co to udělá přes zimu... :geek:
nufanek - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od nufanek - FK »

Taky bych dal něco málo se svýma zkušenostma v boji se rzí.
Koupil jsem loni feldu, trochu okvetlou a v létě jsem začal. Orezivělá místa jsem obrousil karbinou (flexou) na čistý plech a porádně protřeš odrezovačem. Dal jsem na to asi 3 nátěry a porádně jsem na tom odrezovač vypatlal. Ještě spíš takhle - odrevač jsem hodně dlouho hledal a až ten, co jsem koupil v OBI začal fungovat. bylo na něm vidět jak po nátěru nádherně bublá na rzi (vyžírá ji). Po zaschnutí odrezovače jsem celý problém přestříkal základem ve spreji a nechal to asi tak týden být. Po chladných ránách, kdy se auto orosilo jsem to chodil kontrolovat a tam kde se pod základem oběvila znova rez (byla jenom místně) postup jsem opakoval. Až tohle všechno bylo OK šel jsem do kitu (asi 4x, než to bylo to správný) pak znova základ a nakonec na to stříkaná barva v barvě vozidla. (1088 perlově bílá - taky k dostání v OBI). Mám to asi 2 měsíce, a po ranních opoceních a po deštích to všechno vypadá OK. Uvidíme co to udělá po zimě.
Vzhledem k tomu, že předpokládám vlastnictví felicie tak maximálně 2 - 4 roky, použil jsem na větší díry to, že jsem je podložil klasickou síťovinou (vypranou) co se dáva do oken proti mouchám. Nádherně to celou tu díru zpevní.
Poruchy:
Lemy u přední kapoty nahoře, lemy předních a zadních blatníků, v pravém zadním blatníku vyhnilá díra (ovála asi 5x2cm) a komplet vyhnilej spoj karoserie pod gumou v zadních dveřích za řidičem v délce cca 10cm. Oprava provedena tak, že místo spoje na uložení gumy jsem tam přikitoval cca 15 cm dlouhej pozink plech a zatřel. ještě potřebuju udělat zadní lemy a jakmile tohle bude hotovo, kupuju plastový podběhy a dám to tam. Jsem zvědavej jak to bude vypadat po zimě.
smazany clen - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak já mám opravený a rozleštěný,co jen šlo.Teď to každý rok prolévám v létě,když jsou nejvyšší teploty směsí rezistinu M(asi 20 let starého)s hydraulickým olejem a můžu říct,že se zdá,že už to dál nepostupuje.Na pátých dveřích to je taky takhle ošetřeno a nevylézá to a to už tam byla pěkně vyhnilá díra.Protože se mi nechtělo sundávat nárazník,abych to mohl udělat opravdu esteticky dokonale,vyrobil jsem svépomocí FELICII SCOUT :lol: :) :

Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od ka-spel »

Bral někdo lemy odtud http://www.kraupner-auto.cz/index.asp?s ... tatus=menu ? Levnější jsem asi nikde neviděl.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Vlada320 »

JoS píše:Tak já mám opravený a rozleštěný,co jen šlo.Teď to každý rok prolévám v létě,když jsou nejvyšší teploty směsí rezistinu M(asi 20 let starého)s hydraulickým olejem a můžu říct,že se zdá,že už to dál nepostupuje.Na pátých dveřích to je taky takhle ošetřeno a nevylézá to a to už tam byla pěkně vyhnilá díra.Protože se mi nechtělo sundávat nárazník,abych to mohl udělat opravdu esteticky dokonale,vyrobil jsem svépomocí FELICII SCOUT :lol: :) :


prosimtě chci se jen zeptat z čeho si vyrobil tuhle lištičku.chtěl sjem něco takovýho taky vyrábět ale nepřišel sjem an to z čeho by to bylo nejlepší a ty to máš uplně super.poděl se se mnou o to z čehoo to mám udělat.díky moc vláďa
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
smazany clen - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jsou to původně lišty na dveře.Existují ve dvou verzích:s nápisem Favorit a s nápisem Felicia.Vyřezával jsem to nožem + flexou s diamantovým kotoučem.Podle těch plastových blatníků jsem to obkreslil centrofixem a pak teprve vyřezal a dobrušoval jemnám smirkem.Než to přilepíš,je potřeba to pořádně vyzkoušet nasucho.Ten tenký konec se mi samozřejmě odlepoval od té kovové fólie,co je mezi lištou a lepivou vrstvou,tak přišel na řadu Chemoprén.Aby ty seřezaný hrany nevypadaly jakoby zašle a amatérsky,tak jsem vzal starý zubní kartáček a černý krém na boty,nanesl a vyleštil. :)
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Sumix »

favo: Jak dopadnul test starého odrezovače T? :) A zkoušel jsi i ten nový? Docela by mě zajímalo, jak to je kvalitní, protože z vlastní zkušenosti můžu říct, že odrezovač T (ta stará červená hranatá flaška) vypadal dost solidně, když jsem nedávno odrezoval zkorodovaná místa na jedné "konstrukci" (klec na plastovou kubíkovou nádrž na vodu - používají třeba zahrádkáři apod :-) ) odrezovačem od Kittfortu, nestálo to za moc, i když jsem se to snažil vydrbat kartáčem, jak to šlo... Vlastně jsem se až tady dočet, že se odrezovač T ještě vyrábí :) Z dalších jsem našel dobré reference na Rust Killer od Loctite, ovšem ta cena je dost šílená a dost možná na tom může být složením stejně jako "T"...
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Stefi74 - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Stefi74 - FK »

jako odrezovač se použival i elektrolit ze stary baterky za totače:lol:
Abdul - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Abdul - FK »

Stefi : Tak to bolo ozaj drastické. :x :x
Goofy - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Goofy - FK »

kdžy jsem dělal lemy tak jsem koupil odrezovač a po pusobeni 24 hod. musím říct že super..dneska jdu do drogerky tak se mrknu na název ;)
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Oprava koroze před zimou

Příspěvek od kybrex »

Zdravím,
chtěl jsem to nechat až po zimě, protože teď už není počasí na to, abych dělal lak. Ale nechal jsem si nastříkat spodek a v servisu mi rozšťouchali a odrbali (částečně) asi 2 místa, kde byla kastle nahnilá. Teď když je tam holej plech pokratej vrstvou rzi, měl bych to už asi dokončit, aspoň nějak provizorně. Nejde to nějak zakonzervovat, aby to přežilo zimu, a pak až bude sluníčko, dodělal bych to pořádně?

díky.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava koroze před zimou

Příspěvek od 103457 »

Nejjednodušší pro přežití zimy je rezistin a potom nějaký asfaltový nátěr, který zůstává pružný a neloupe se.
smazany clen - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kdo má ještě staré zásoby a po ošetření odrezovačem T na to stříkne suříkovou základovku,tak má do smrti vyhráno nad rezem. :)
Sumix
Příspěvky: 83
Registrován: úte 04. zář 2007 19:01:07
Bydliště: Brno/Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Sumix »

Hmmm... :) Teď mě napadla taková trochu pekelná věc... Což takhle vzít obyčejnou základovku a drobet ji vylepšit tímhle http://aukro.cz/item827160461_minium_surik.html ? :)

favo: Pokud bys do tohohle vlákna zavítal, opravdu mooooc by mě zajímalo, jak jsi pochodil s tím odrezovačem T. Pro Feldu je to, řekl bych, poznatek skoro fundamentální :-D
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pát 27. lis 2009 11:22:14, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace odstraněna viz:pravidla č.4
Felda 1.6 Combi LX - "Zelenina"
Mesiah - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Mesiah - FK »

Kdyz jsem pred zimou Feldu kupoval, tak jsem na ni makal jako blbec a ted jeste neni zima u konce a uz jsou po aute fleky.
Na jare me to seceni rezu opet ceka. Holt rez je nekonecnej boj... :?
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od miroussm »

Nebudu zakládat zbytečně téma tak to přihodim sem...

Nedávno jsem byl ostříkat wapkou auto od toho svinstva a chtěl jsem leštěnkou ošetřit alespon blatníky a páté dveře. No a při důkladném prohmatání lemů jsem narazil na korozi na zadním pravém lemu. Zatím neni na první pohled z venku viditelná, je ale jakoby ze spodní strany, na tom zahnutí, takže je jen otázka času kdy se provalí. Přitom tam před zimou nebyla, nebo alespon o ní nevim :-D Je to zatím první známka koroze o který vim.

jenže co ted s tim. Sice korozi na fáčku si likviduju sám ale nějak bezúspěšně a navíc ne moc s hezkým vizuálním efektem. A feldu zprasit nechci. Takže jsou dvě možnosti, bud si to opravit sám, což na tomhle míste nevim jak aby to mělo účinek, a nebo si místo litých kol zaplatit odbornej servis. v jednom mě opravovali po koupi hluboký škrábance od klíče /někdo asi předchozímu majiteli záviděl/ a udělali to pěkně, cena ale pěkná nebyla. Jenže tohle je něco jinýho, může to udělat hezky ale hlavně aby to bylo dobře..

Co poradíte? popřípadě když sám tak jak..díky moc

Viz dokumentační foto..

Obrázek

Obrázek
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Tomy »

Tento problem ma/mala väčšina z nas. Obrusovanie a strieknutie je len na chvilku, pri najlepšom na 1 rok (často krát ani nie pol roka).
Jedine normálne riešenie je flexa, CO2, tmel a nasledne plnič, základ, lak... a dovnútra HALDU vosku.

Holt, absencia pozinku (hlavne na exp.miestach - ako napr lemy) robí svoje. V podstate sa divím, že to toľké roky bez pozinku vôbec vydrží.
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od miroussm »

I kvůli takovýmu ,,kousku" ? no to si sám neudělám..zas někde sem slyšel, že měněný popřípadě takhle vyvařený díly moc nevydržej..pravda je že na fáčku když sem měnil blatníky tak vydržely dva roky...takže doporučuješ asi odbornou opravu že?
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Tomy »

Nechcem ti kaziť nadšenie a odhodlanie, ale rohodne sa nejedná o kúsok! Keby si ten diel vyrezal, tak zistíš že zvnútra je to takmer celé vyhnité. Ty vidíš zvonku už len to čo preliezlo skrz plechu.
Ja to fotrovi na Felde vyvaroval tiež ked to mal +/- v rovnakom stave, možno trocha horšom, ale ked sme celý diel vyrezali, tak sa nestačil diviť...

či vyvarený diel dlho vydrží? To máš tak, záleží ako to ošetríš. Ked to len tak vyvaríš a flákneš tam farbu zo spreja, tak to fakt vydrží asi 2r. Ja to robil tak, že nové lemy som nastriekal striebrenkou z oboch strán 2 vrstvy, základ, z vnútornej strany 2 vrstvy BODY 930, to som navaril a tak zvonku tmelil a nalakoval.
Ako to už bolo navarené, tak som celú vnútornú škáru potiahol znova s BODY štetcom asi 3 vrstvy.
V mieste, kde som nahrádzal časť prahu, som dovnútra nastriekal rozprašovačom vosk MOTIP ML.
Nejaké foto môžeš pozrieť v profile - názov člena juromi

Zatiaľ to pekne drží, ale je to ešte len pol roka čo sme to robili. Je to vcelku prácne, ale je to jediný spôsob opravy. Foter má combíka, najazdené 80tis, čiže auto v poho, akurát mal zhité tie lemy. Tento rok nás čakajú predné blatníky. Tak sa vcelku teším. A stojí to par korun, akurát chce to čas. Ponáhľať sa pri takýchto opravách, nemá absolutne zmysel.
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od miroussm »

No tak to vidim na lakovnu :-( já nemám ani čim svářet..no jen doufám že si za to neřekne bůh ví co..díky za info
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Mesiah - FK

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od Mesiah - FK »

Neboj me to ceka taky. Pred zimou jsem opravoval zadni lemy o proti tobe o 300% horsim stavu. Vybrousil hodil tmel a zatrel zevnitr a zvenci Body 930. Nakonec na to placnul zvenci plast lem. Predek jsem delal taky ,ale rez je svinstvo a ted jeste neni zima u konce a uz to muzu kosou sekat vsude... :?
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezivění karoserie

Příspěvek od miroussm »

Jak mám Feldy a Fáčka rád, tak tohle je pro zlost..hlavně auto je 8 let starý a nikde ani prd..ted s tim jezdim druhou zimu a hned to chytá..jak je vidět, předchozí majitel s tim asi v zimě nejezdil..příští rok to asi zaparkuju do rohu zahrady a budu jezdit vlakem :-D nebo se alespon vyhnout jízdám ve srajdách...ono někdo kdo má možnosti a schopnosti si to opravit sám tak ho to štve ale opraví si to, jenže já to musim nechat udělat a pro studenta jsou to náklady jako prase..na fáčku sme to sami dělali ale taky to podle toho vypadá a moc to nevydrželo..a lakoval nám to známej zadarmo a většina toho laku se loupe..to když na to vezmu hadici tak mám pak pod autem modro..takže u felinky se tohohle chci vyvarovat a radši si to zaplatim..a to přitom po každý jízdě ve srajdách sem ještě 15 minut trávil tím, že jsem všechny ty zmrzky a sněhový hroudy na bodbězích a prahách odstranoval, asi si každej v ulici říkal že sem magor ale myslel sem že to třeba pomůže..tak sem se asi splet :cry:
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
jesse - FK

Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od jesse - FK »

Zdravím, mám takový problém, při mytí auta jsem si všiml že se mi pod oběma dveřmi na levé straně loupe nebo puchýřkuje lak a pod ním je to slušně zrzavý. Když jsem se ptal známých tak mi řekli že hnít feldu v těchto místech ještě neviděli. Setkal jste se s tím někdo? Čím to může být? Díky za rady.
Rozsah je větší než na fotce, ale líp se mi to nevyfotilo.
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od 103457 »

Já bych to typoval, že je poškozený lak od zahrádky od předchozího majitele a proto to začalo reznout. Asi nejseš první majitel co?
Je i možné, že byla měněná střecha.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od Maty »

Nebylo to auto bouraný?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
jesse - FK

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od jesse - FK »

Prvním majitelem nejsem, jsem v pořadí 4., koupil jsem ji teprve před měsícem, ale tohodle jsem si při koupi nevšiml :x Co říkal prodejce, tak to bylo lehce ťuklý na předek a to mi potvrdil i mechanik kterého jsem měl s sebou (v autech se moc nevyznám), ale o střeše nic nevím.
Stollby
Příspěvky: 1748
Registrován: stř 15. dub 2009 19:01:58
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od Stollby »

no na zahradku bych spis typnul tu re vic vzadu,kdo by daval zahradku takle dopredu?kdyby tam potreboval hodit neco tak kratkyho aby to potreboval mit na tak malou roztec tak by to hodil do kufra nebo na sedacku ne?navic to by musel radne odrit aby to zrezlo az takle,to spis byla menena strecha bych taky typnul
Vždy je co zlepšovat
jesse - FK

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od jesse - FK »

hloupej dotaz, ale střecha se dá vyměnit?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od Maty »

uříznout a navařit jinou ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
jesse - FK

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od jesse - FK »

To mě nenapadlo že může být auto až takováhle stavebnice :o :D
Stollby
Příspěvky: 1748
Registrován: stř 15. dub 2009 19:01:58
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze střechy pode dveřmi

Příspěvek od Stollby »

no vetsinou kdyz by byla potreba vymenit strecha tak byva auto komplet zdemolovany tak to nikdo nedela,v tomhle pripade ale byl asi jen pomackanej plecvha tak to treba nekdo urizl a navaril novou a svary nepocinoval tak to zaclo trebas reznout,kdo vi
Vždy je co zlepšovat
Odpovědět