Dálniční znamka

karoserie, narazniky, skla atd.
Miira
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 31. črc 2008 17:30:32
Bydliště: Lipník nad Be?vou
Kontaktovat uživatele:

Dálniční znamka

Příspěvek od Miira »

Jde nejakym zpusobem dostat ze skla nova dalnicni znamka (2009) tak, čili nepoškodit ji, aby se dala nalepit na nove celni okno?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od 103457 »

Zkusil bych nahřát horkovzdušnou pistolí.
Při rozbití čelního skla ti ale pojišťovna zaplatí i známku.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od smrcek »

Hodně navlhčit - třeba když je orosený okno a pak hodně opatrně sloupnout...
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Miira
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 31. črc 2008 17:30:32
Bydliště: Lipník nad Be?vou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Miira »

to ano ale pokud pouze vis vinika a dosvedcis mu to, a navic pri reseni pres pojistovnu ti vezmou vsechny bonusy, to se rovna ze celni okno se da sehnat v mem pripade zelene za 1200,- nove a vymena 1 hodina prace...kdyz si spocitam, ze mam slevu 40 % za jezdeni bez nehod, tak se to nevyplati..mozna o nejake 200-300,- ale pouze na 1 rok..dalsi roky budu preplacet..moc mala vec na reseni pres pojistovnu..

horkovzduskou me to tez napadlo, ale mam strach ze se zkrouti a znici a nepujde uz nalepit..
Uživatelský avatar
sturgeon
Příspěvky: 13
Registrován: pon 27. říj 2008 10:23:23
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od sturgeon »

Když jsem si nechal měnit čelní sklo tak sem se díval jak mi tu známku bude odlepovat a udělal to úplně jednoduše,vzal nůž a tu známku opatrně tím nožem odlepil,měl to během 2 minut.
Haja - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Haja - FK »

Já bych to taky zkusil horkovzduškou a opatrně sloupnout. A pokud by jsi ji roztrhnul tak ji stačí zanýst na určený pošty a tam ti je za popatek asi 50Kč vymění za novou.
http://www.sfdi.cz/CZ/2009dk-prodejni-mista.php
smazany clen - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dělal jsem to fénem a šlo to dobře, horkovzduškou jsem to nedělal měl jsem strach že se mi seškvaří, ale asi to s ní taky půjde
Miira
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 31. črc 2008 17:30:32
Bydliště: Lipník nad Be?vou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Miira »

tak diky za rady neco z toho zkusim ;)
hostel

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od hostel »

Když mi měnili sklo ve značkovým škodováckým servisu, tak na to vzal mechanik ulamovací nůž a za chvilku to měl dolu.
Honza9007 - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Honza9007 - FK »

Dá se opatrně sloupnout i bez nože; začít v levém horním rohu, a pak pokračovat v dalších rozích. Když jsou rohy odloupnuté, pomalým plynulým tahem od spodní hrany se dá ta známka sundat - jen tam vždy musíš hned jít prstem za každým odlepeným kouskem, protože známka se trvá ve chvíli, kdy je nějáká část ve vzduchu a ty ji chceš tahem sundat - to se rozthrne. Takže pomalinku a po kouskách odspodu nahoru a nikam nespěchat. Takhle je už sudavám 3 roky a jediný, která se mi zatím lehce trhla, tak byla ta z roku 2008 (ale jen roh)...
zdick - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od zdick - FK »

Když se změní vlastník auta (jiné trvalé bydliště = jiná SPZ), musí se koupit nová nebo se to dá vozit s nějakým papírem, že auto bylo přepsáno z ... na ... ?
Mám už známku 2010 a chtěl bych přepsat Feldu z přítelkyně na sebe.
Abdul - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Abdul - FK »

V ČR je na dialničnej známke meno a adresa ? Veľmi zaujímavé.
zdick - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od zdick - FK »

Ne jméno a adresa, ale SPZ. Vzhledem k tomu že já mám trvalé bydliště v jiném kraji než moje přítelkyně, dostanu se změnou vlastníka i jiný značky (místo pražských karlovarský).
Proto se ptám jestli je možné vozit stejnou dálniční známku (se zapsanou vyřazenou SPZ) a k tomu nějakej papír od úřadu, jako doklad že SPZ byla změněná z té co je na dálniční známce na tu, co je na autě.
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od MartinB »

Kámarád si půjčuje od známého známku, když někam jedem...
Než se nalepí poprvé na sklo, tak se párkrát nalepí na svetr a přilnavost na skle se sníží a jde krásně dolů ;)
Pořád lepší než jí rvát a čekat, že se roztrhne ;)
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Pawlick »

No ale co SPZ napsaná na známce?
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od MartinB »

Jaká je šance, že se na to budou dívat? :D
Pro jistotu člověk, který to bude dělat musí mít pevné nervy a počítat s průserem...

Jinak, když už tohle dělá, tak jede podle předpisů a neupozorňuje na sebe... Jinak víc jak 10 km s tím opravdu nejel ;)
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od mikka »

Dálniční známky kontrolují celníci. Těch je po zrušení celnic na hranicích hodně a nemají co dělat. Mě už dvakrát kontrolovali a chtěli vidět i ten kupon. Těm je taky asi jedno, jestli jedu předpisově nebo ne. Zastavovali auta průběžně.
Stefi74 - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Stefi74 - FK »

ZDICK
Tohle sem našel o postupech s dalniční znamkou a bylo to napsane na několika strankach o dalniční znamce
http://aktualne.centrum.cz/finance/dopr ... ?id=633719
dodejme ještě, že dálniční známka se nemusí nahrazovat při změně registrační značky vozidla. Tedy i v případě, že nový majitel nahlásí vozidlo v jiném kraji. (Jestliže zůstane ve stejném kraji, registrační značka se nemění).
zdick - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od zdick - FK »

Výborně, díky Stefi74. Z diskuze pod článkem jsem se dostal na internetové stránky ministerstva dopravy, kde jsou ke stažení metodické pokyny pro výměnu či náhradu DK, píše se tam:
2.8 Při změně registrační značky motorového vozidla se výměna neprovede a kupón zůstává nadále v platnosti.
Stefi74 - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Stefi74 - FK »

Zdick rad sem ti trochu pomohl
Návštěvník

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Návštěvník »

Chci se zeptat, najel jsem na rychlostní silnici za Mikulovem ve směru na Brno,ale problém je v tom ,že nemám dálniční znamku, mohly mě zachytit ( vyfotit) mýtný brány? Díky!!!!
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od smrcek »

Pokud vím tak foto z mýtné brány není bráno jako důkaz porušení dopravních předpisů. Ale na 100% si nejsem jistej ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od madmaik »

podle me ne
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
Stefi74 - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Stefi74 - FK »

no pokud tě neulověj celnici ty to maj nastarost tak si v pohodě :lol:
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Peters56 »

Mýtný brány nefotí ;)
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
vanplus - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od vanplus - FK »

k tomu přendavání známek: já to dělám tak že zespoda jí podlepim folií a po okraji nechám kousek lepící plochy,zezadu polepim folií a kupon taktéž polepim folií.spz napíšu propiskou a pak smažu lihem a napíšu jinou...... ;) takže na jednu známku jezdí 9aut :D
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od AleScout »

:D A my jak hnupi na 3 autech 3 dalnicni znamky za 3600 Kc :( Jeste, ze tu aspon uz mame 5 km za barakem novou ostravskou dalnici D1 :)
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od MartinB »

vanplus píše:k tomu přendavání známek: já to dělám tak že zespoda jí podlepim folií a po okraji nechám kousek lepící plochy,zezadu polepim folií a kupon taktéž polepim folií.spz napíšu propiskou a pak smažu lihem a napíšu jinou...... ;) takže na jednu známku jezdí 9aut :D


Tak to je drsné :D
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od 103457 »

Novou dálniční známku stačí odlepit z papíru a lep namazat indulonou. Dálniční známka na skle drží, ale jde lehce sloupnout dolů. Firma šetří, tak to takto děláme na podnikových autech. Pokud by chtěl někdo vidět kupon, tak děláme blbýho, že to je podnikový auto a nemáme to na starosti. :shock: Myslím, že pokud by se zavedly elektronické známky, tak jak, se již uvažovalo, tak by to bylo výhodnější. Ty jsou totiž legálně přenosné. A je to logické, pokud známku má jedno auto, nemůže přece po dálnici jet jiné bez známky. A klidně by pak mýtné brány mohly fotit auta, které nedávají nějaký impulz z elektronické známky.
jesse - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od jesse - FK »

Problém je v tom, že nahoře už začali vymýšlet, že přenosné elektronické známky se nevyplatí a že bude lepší je vázat na konkrétní auto jako je tomu doteď u papírových
zdick - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od zdick - FK »

Koupil jsem nové auto bez známky a bylo mi líto té na Feldě, kterou už nevyužiju. Tady je návod:
1. známku ze starého auta opatně odlepit (návod výše, prostě pomalu a opatně, když je venku horko nebo alespoň auto trochu vytopit)
2. nalepit známku na průhlednou fólii aby byla vidět z obou stran (v mém případě "euro-obal" na papíry)
3. ztratit tu druhou část, kterou má člověk s sebou v dokladech
4. připravit si 40 Kč a vyrazit s malým techničákem na poštu (pokud RZ na známce neodpovídá té v techničáku, je potřeba mít s sebou i velký, ve kterém je ta značka zapsaná) - nedělají to všude, raději kouknout na web pošty a ověřit kde jo a kde ne
5. podepsat čestný prohlášení o ztrátě druhé části a že nebudete jinde uplatňovat nárok na výměnu tý starý známky
6. modlit se aby úřednici nenapadlo dohlídnout na vás ať na novou známku napíšete RZ podle techničáku, jinak přijdete o 40 Kč a pro příští pokus bych asi zvolil jinou pobočku pošty

Já s tím šel na hlavní poštu v Sokolově, nejprve mě odmítli že bez tý druhý části mi jí vyměnit nemůžou, potom na můj popud to začaly řešit v kroužku pěti i s vedoucí pobočky, asi po 15ti minutách a neustálém pročítání pokynů mi novou známku dali. Říkal jsem si že mi to nemůže projít když to takhle řeší, ale vepsání RZ po mě nechtěla, takže cajk.
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od GeorgeWWW »

Asi se zeptám blbě, ale když plánuju koupit na jaře jiné auto a známku bych dal ještě na Feldu, jde to pak nějak oficiálně vyměnit, že přinesu techničák z Feldy i z nového auta, známku i ústřižek a nějak by se to vyměnilo? :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od smrcek »

ee...být tebou tak na známku jednoduše lehounce tužkou napíšu spz a pak až ji budeš přelepovat tak ji přepiš pořádně fixou a nikdo nic nepozná ;)

Mě známku nekontrolovali ani jednou, ale vsadím se, že kdybych jedinkrát vyjel bez ní, tak mě maj :lol:
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Jura_Favorit »

Vyplnění tužku je zakázané, nedoporučoval bych to... :mrgreen:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
zdick - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od zdick - FK »

GeorgeWWW: však hned v příspěvku před tvou otázkou jsem to do podrobna rozepsal... Tahle "výměna" dálniční známky mě stála 40 Kč a všechno je cajk, beze strachu jestli se celníkům moje známka líbit bude nebo nebude.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od kejzi1 »

No u mě to dopadne buď tak že koupím na obě a nebo na felu koupím jen nějakou omezenou když pojedu na sraz
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od GeorgeWWW »

zdick: jo, četl jsem to, ikdyž zrovna to "modlit se aby úřednici nenapadlo dohlídnout na vás ..." jsem právě nechtěl

Kejzi: taky bych to neřešil, kdyby ty idioti nezpoplatnili 5km úsek před MB, po kterým jezdím...
Obrázek
zdick - FK

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od zdick - FK »

GeorgeWWW: asi jsem k tomu měl připojit smajlíka. Ono v podstatě jde jen o teoretickou možnost. Na místní poště byli především překvapení že takový postup vůbec existuje, nechtěli mi v tu chvíli věřit ani dobrý den a stejně po mě nechtěli abych tam tu RZ napsal. Takže bych se toho nebál. V nejhorším můžeš přijít o 40 Kč a půjdeš na jinou poštu. Ale jestli chcete s kejzim raději sypat do aparátu, bránit vám nebudu.
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od GeorgeWWW »

Já rozhodně dvě známky kupovat nebudu...hold budu s Feldou asi nějakou dobu místo těch 5km po dálnici objíždět přes prdelky a celý centrum města...
Obrázek
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od kejzi1 »

zdick: No jenze ja jezdim zaroven alfou i Felou,jen Fela pujde pak na prodej ;-)
-miki-
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 15. srp 2013 22:56:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od -miki- »

Ahoj, podařilo se mi ztratit druhý díl kupónu. Volal jsem na poštu a tam mi řekli, že mám smůlu a musím si koupit novou známku :D Že ztráta druhého dílu nejde řešit. Někdo nějaký nápad?
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční znamka

Příspěvek od Peters56 »

Na poště mají bohužel pravdu, dá se řešit prakticky veškeré poškození ale jakmile druhý díl není tak smolík a musí se koupit celá známka.
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
Odpovědět