Zvláštní cena opravy těsnění pod hlavou

Bosch Mono-Motronik
135B, 136B
Squeezer
Příspěvky: 4
Registrován: sob 26. říj 2019 14:37:07

Zvláštní cena opravy těsnění pod hlavou

Příspěvek od Squeezer »

Zdravím, snad jsem zvolil nejvhodnější kategorii.

Rád bych se zeptal zdejších znalců či mechaniků, zdali cena za danou opravu vypadá jako adekvátní, nebo je bezdůvodně dvojnásobná, jak se obavám. K věci a zkrátka:

Felicia spalovala hodne oleje, 1l na 300km... jiz mnoho let.

Nyní, 14 dní po návratu z technické a z emisí se zbarvila chladici kapalina do černa (spíše šedivočerna). Olejová oka v ní nejsou, ani na víčku, ani v nádobce, ani na víčku od motoru není žádný kondenzát. Podle všeho jsme závadu objevili dost zavčasu.

Odvezli jsme ji do servisu, kde se dosud projevovali relativne spolehlivě. Mechanik si pod vousy brblal, že by se mohla voda mísit s výfukovými plyny a že se to brzo asi zhorší a ve vodě bude i olej. Nebo tak něco. A že je potřeba vyměnit těsnení pod hlavou a srovnat hlavu (auto ma najeto těměř 200000, není divu). Dosud vše OK, ale za opravu si řikají cca 20 000. A já se vás ptám, co tam můžou chtít dělat, že to má stát minimálně 2x tolik než bývá běžná cena výměny těsnění a srovnání hlavy? Na to samé se zeptám jeho, ale rád si poslechnu i nezávislou stranu, jestli třeba při tom, když si feldin motor hraje na filtrování výfukových plynů vodou, nenaskakujou právě další položky které cenu tolik zvednou.

S cenou ho konfrontuji, ale rad poznam i jine nazory... kdo si chce rozhodit sveho servisaka, že.
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní cena opravy těsnění pod hlavou

Příspěvek od Foglik »

1,3bmm by tesneni pod hlavou kdyz se udela vsechno jak ma vyjde tak do 5000 max
Squeezer
Příspěvky: 4
Registrován: sob 26. říj 2019 14:37:07

Re: Zvláštní cena opravy těsnění pod hlavou

Příspěvek od Squeezer »

Díky, počkám co další názory - a kdyby se toho chtěl ujmout nějaký mechanik/servis ze středních čech/Prahy/okolí nechť dá vědět.

V úterý se poptám kde napočitali těch 20 000 a samosebou dám vědět. Rád bych věřil že cena je oprávněná, ale, no...
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní cena opravy těsnění pod hlavou

Příspěvek od Maty »

20tis za výměnu těsnění pod hlavou? .... tak to ani smykem :D

Když se to udělá pořádně tak jak říká Foglik .... 5tis max
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní cena opravy těsnění pod hlavou

Příspěvek od kater »

Kde sú časy ,keď mechanici v servisoch poznali princíp motora a vedeli ako funguje a dokonca používali rozum. Dnes používajú VAG a potom iba vymieňajú súčiastky systémom pokus-omyl a vymenia 5 vecí ,ktoré nemusia. Preto si opravujem všetko sám. No a tomu mechanikovi by som sa oblúkom vyhol ,olej v chladiacej vytvorí emulziu ,ktorá je šedá a nevzniknú len mastné oká .Takže ide olej do vody .Ak ide voda do oleja ,stúpne hladina oleja a objaví sa emulzia ktorá vznikne aj ma víčku .Ak idú spaliny do vody ,začne sa motor prehrievať ,až variť a hadice sa natlakujú.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní cena opravy těsnění pod hlavou

Příspěvek od Ivarek »

5 tisíc je strop....

Ale...měl jsem něco podobného s MPi a u mě to byl nakonec prasklý blok. Na inzerát jsem sehnal komplet nastrojený motor i s převodovkou za 3500 Kč (chyběl tedy alternátor jinak tam bylo úplně všechno) a udávaných 80 000 km majitelem taky odpovídalo dle stavu, součástek, spojky atd.

Takže ona je otázka zda investovat vůbec nějaké vyšší částky do oprav....navíc s nejistým výsledkem (já měl hlavu dole 3x než se projevila závada s prasklým blokem)... ale 20 000 tisíc za opravu bych teda rozhodně nedal.....na starší Felicii. To už pomalu seženeš třeba Fabii....
Odpovědět