Výměna chladící kapaliny 1.3

Simos 2P
135M, 136M
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od 103457 »

A dělá to pořád? nebo to bylo jen jednou. To že máš půl roku starej termostat u Felicie vůůůůbec nic neznamená :lol:
Martinho - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Martinho - FK »

Uz predtim mi to delalo,ze to utikalo pres vicko...., vcera poprve co jsme tam znovu lily tu kapalinu.. ale rucicka nebyla ani na 110 a spustil se vetrak,takze termostat by mel byt v poradku!
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od 103457 »

Hele, že ti sepnul ventilátor chladiče nemá NIC společnýho s termostatem, jenom tolik, že termostat otevřel a něco pustil do chladiče. Ovšem, kdy termostat otevřel a jak hodně nepoznáš. Vyndej termostat a jeď bez něj, uvidíš, jestli to bude vařit. Pokud ne, tak je v prd... termostat. U felicií je to naprosto běžná porucha.Rovněž záleží, jak je namíchaná chladící kapalina, měla by se míchat v poměru 1 : 1 pokud je řidší, snižuje se bod varu, pokud je hustší má menší schopnost proudit a namáhá se klínový řemen, dokonce může začít na studeném motoru po nastartování pískat = prokluzovat.
Martinho - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Martinho - FK »

Priznam se,ze nevim jak je namichana ta kapalina, ale rekl bych ze nejak 1:1 to bude... mozna vic ruzovy... Myslis ze kdyz zkusit to vic naredit destilkou,ze by to pomohlo?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od 103457 »

Ne nepomohlo, spíše naopak. Na kapalinu sežeň hustoměr.
Vyndej termostat a uvidíš co to udělá, já už nevím, jak to mám napsat. :shock:
To je to nejjednodušší a nic to nestojí.
Martinho - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Martinho - FK »

Dobre,zkusim ho vyndat a uvidi se....
Pokud nebude varit, tak je to termostat a pokud to bude stejny?
Terr - FK

Demi voda do chladícího okruhu?

Příspěvek od Terr - FK »

Zdravím,
mám možnost dát místo destilky do chladícího okruhu tzv. demi vodu, což by měla být prakticky čistá H20, ještě o něco ''lepší'' než ta destilovaná voda.
Má s tím někdo zkušenosti? Podle mě dostupných informací by to nemělo vadit, ale jistý si nejsem a nerad bych si něco poničil.
Nonamed - FK

Re: Demi voda do chladícího okruhu?

Příspěvek od Nonamed - FK »

zbytečný, úsad v chladícím systému máš už beztak dost a demineralizovaná voda tak ztrácí na významu :) nalej tam destilku a nic neřeš :)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Demi voda do chladícího okruhu?

Příspěvek od emilio52 »

A nemá náhodou destilka lepší kvalitu .? :)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Terr - FK

Re: Demi voda do chladícího okruhu?

Příspěvek od Terr - FK »

Demi vodu budu mít zadarmo od táty a měla by být lepší než ta destilka :)

http://galvanovna.prodejonline.cz/648/5 ... _voda.html

* Voda po této úpravě je kvalitnější než voda destilovaná.
* Je odstraněno zhruba 90% iontů a látek koloidních s molekulovou hmotností nad 300.

V linku nahoře je zajímavá srovnávací tabulka demi vs destilka...
Kdyby někdo taky z Prahy a okolí chtěl, tak stačí říct.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Demi voda do chladícího okruhu?

Příspěvek od Ivarek »

No vidíš a v dílenské příručce Škoda je doslova napsána "pitná voda".O destilce ani demi vodě žádná zmínka ;) .
Terr - FK

Re: Demi voda do chladícího okruhu?

Příspěvek od Terr - FK »

To je každopádně zajímavé, i když bych si s nimi jako laik dovolil nesouhlasit a raději tam lil alespoň tu destilku :)
Terr - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Terr - FK »

Budu teď měnit zelenomodrou kapalinu za novou růžovou (G+).Až vypustím chladící okruh, měl bych to nějak vypláchnout, nebo tam můžu rovnou prdnout tu novou? Jde o to, aby se tam nesmísily se zbytky té staré.

P.S. Potřeboval bych ještě vědět, kde se ta kapalina vypouští z celého chladícího bloku, aby tam nic nezůstalo. Snažil jsem se najít foto motoru, kde by to bylo vyznačeno ale nepodařilo se mi to a z té fotky z knížky co tady někdo postoval jsem to nějak nevysledoval.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od emilio52 »

Lehni si pod auto koukni k chladiči kudy vedou trubky a bude ti jasný kde je šroubek na vypuštění .Je to kovová od chladiče a v ní je šroub .
A to mícháni při změně kapalin . Pro jistotu bych to vypláchnul .Propláchnout hadicí proudem vody nebo tam nalejt vodu a trochu to projet .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
max21 - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od max21 - FK »

I s kýblem v jámě má člověk problém to pochytat, neboť během odšroubovávání to cáká všude okolo :) Nicméně pokud máš doma nějakej větší lavor, tak je to v pohodě ;) Jinak průplach je dobrej destilka + něco -> někdo radí sodu, já použil potravinářskou kyselinu citronovou; případně jsou i speciální roztoky. Doporučuju pak ještě projet jen s destilkou bez příměsi a pak tam nalejt finálku. Howg!
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Chose »

Ještě je zátka na bloku motoru,na straně spojky kousek nad olejovým čidlem,pokud to chceš vypustit všechno.
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Terr - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Terr - FK »

Tak jsem to dnes vypustil z té trubky a z bloku motoru, propláchl vodou, pak demi vodou, nakonec nalil asi 5,5 litru - 1:1 demi voda/G12 a je to.
Nakonec jsem ani nemusel nad jámou, zvedl jsem auto na hever, sundal PP kolo, takovou krytku na straně a dostal jsem se k té trubce s vypouštěcím šroubem. K vypouštění na bloku motoru se dalo dostat snadno zepředu.
jjenda
Příspěvky: 19
Registrován: pon 26. říj 2009 18:47:31
Bydliště: Èeská Tøebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Demi voda do chladícího okruhu?

Příspěvek od jjenda »

Demi vody se neboj, používáme ji v nakladači a ještěrkách běžně. Za ty roky máš v chladiči tolik sajrajtu a minerálů, že se Ti ta Demi voda s nimi spojí a degraduje na kvalitu " sprosté " destilky. Také Fridex ji obrazně neutralizuje a tak to vlastně je už jen z Demi vody název. Když jsem ještě měl Š MB 1000, tak v létě jsem jezdil také na nemíchanou Demi vodu, v té době se jí říkalo laboratorní destilka. Byla tak čistá, že chtěla na sebe vázat cokoli, tak byla chladící soustava jak vypulírovaná. Naštěstí jsem nikde nezaznamenal korozi, která je s Demi vodou jedna ruka. To ale hovořím o "ostré" vodě.
kimmi

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od kimmi »

Ja som doteraz používal ružovú G12 /vyrobená na báze monoetylénglykolu/,no terz som zohnal Alycol Cool 3l a chcem to nariediť a naliať.Nevedel som sa dočítať na akej báze je vyrobený až som našiel toto
www.mol.hu/repository/502300.pdf
a tam sa píše :Chemical description: Ethylene glycol with additives, colorific.
Mohlo by sa to teda zmiešať ss G12-kou,keby nevytiekla všetka kvapalina zo sústavy?
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od izzyx »

Chci se zeptat dneska jsem měnil chladící kapalinu a nefunguje mi topení, musí se to nějak odvzdušnit?? Předem diky za opodvědi.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Jojin »

Pokud vím tak se odvzdušňovat ani nemusí, jen pokud máš Diesla tak musíš otevřít při plnění topení naplno protože na rozdíl od benzínů nafta má kohout topení.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Keke - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Keke - FK »

Ahojte, ta kdneska sem si změřil chladící kapalinu a mám to do - 20 stupňů ale auto mám přes 2roky a ještě sem ji neměnil a kdoví kdy ji měnil ten původní majitel. takže i když to má těch - 20 tak to asi nemusí mít ty antikorozní účinky už že? Slyšel jsem že by se to mělo měnit tak 1 za 4 roky ale nejsem si jistý :? .
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od emilio52 »

Tak ji vyměň a máš po starostech .
Když sem kupoval feldu tak sem vyměnil všechny náplně a není co řešit ,vím co tam mám a jak dlouho . :lol: :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
kimmi

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od kimmi »

Pre " IZZYX ".Mne sa stalo to isté.pozri toto.

viewtopic.php?f=20&t=15288

napísal som ako som to dal do poriadku.
Keke - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Keke - FK »

Ahojte zdálo se mi to nebo je to pravda že felda má náplň chladící kapaliny 6 litrů?
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Jojin »

ANO ... Felicie má obsah chladicího systému 6 litrů.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Keke - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Keke - FK »

mám chladící kapalinu Fridex G48 a je tam ředění :
1:2 ,bod tuhnutí -18 ,bod varu 105stupňů,
1:1,5 , bod tuhnutí -27,bod varu 108 stupňů.
1:1, bod tuhnutí -38,bod varu 110 stupňů.
Které myslíte že mám použít to ředění :? ,jsem z toho zmaten :?
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Jojin »

Doporučuje se poměr 1:1. Takže vezmeš jeden třílitrový kanistřík s destilkou a jeden třílitrový kanistřík s chladicí koncentrovanou kapalinou a ve vhodné čisté nádobě tyto dvě látky smícháš. Potom je naliješ do expanzní nádobky svojí Feldy, budeš mít při tom naplno otevřené topení(u nafťáka ale nic nezkazíš i u benzínu) až je expanzka plná. Natočíš motor a necháš chvilku běžet a přitom dolíváš kapalinu která se nasála do systému tak dlouho až se hladina ustálí někde mezi ryskami na expanzní nádobě a tím by měla být výměna ukončena. Jo a nezapomeň vrátit vypouštěcí šroub na místo kde byl předtím ... :)
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Ivarek »

No tak já bych při nalívání vytáhl čidlo teploty z termostatu,nalíváš a až se ti v díře po něm objeví voda tak ho dáš zpátky a máš to na 95% odvzdušněný.A to jestli máš topení otevřený nebo ne je úplně jedno jelikož Felda nemá ventil na výměníku ale ovládá se pouze klapkama. ;)
Keke - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Keke - FK »

Já jsem slyšel že to ovzdušníme tak že to nalejeme,nastartujeme a pomalu doléváme a tím se to i odvzdušňuje vlastně ;)
kimmi

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od kimmi »

Ja som to robil minulý týždeň.Trochu som sa potrápil ale je to vcelku ľahká záležitosť.Ja som trochu pomohol hadici ktorá ide do kúrenia stláčaním pri naštartovanom voľnobehu a bolo počuť bublajúci vzduch v chladiči.to je svojpomoc,postup je tu:

Tak už som vymenil chladiacu zmes.Najprv som vypustil spodný ventil,vytieklo niečo nad 4j starej kvapaliny.Potom som vypustil na bloku motoru,neviem koľko vytieklo pretože sa kvapalina nedala odchytiť,no niečo okolo 1l asi.Nalial som obyčajnú vodu na preplach a šiel sa previesť.Samozrejme voda sa súpráva inak ako nariedená chladiaca zmes.Takže teplota vyskočila k 100 a termostat až potom otvoril a ešte auto nekúrilo vôbec.Opäť som vypustil a nalial nariedený Alicol Cool na -27.Lial som pomaly aby sa nedostalo do systému veľa vzduchu.Naštartoval s otvorenou expanzkou,hladina pomaly klesala,dolieval som.PO ustálený hladiny som zavrel expanzku a šiel sa previesť,no stále nekúrilo,ubudlo zmesi a tak som zasa dolial.Trochu som sa povozil v obrátkach a systém sa odvzdušnil,teraz kúri ako má a badal som že sa pri stojacom aute na voľnobeh cca 15min sa vôbec neprehrieva,čo mi predtým robilo za rovnakých poveternostných podmienok.
Keke - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Keke - FK »

kolik toho zůstane v motoru když to vypustím spodem a ne i tu zátku? protože kdybych tam nalel 6 litrů tak to je tuším ale uplně prázdné i v motoru :?
kimmi

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od kimmi »

Keď vypustíš iba cez spodný vypúšťací ventil,tak vytečie niečo nad 4l ako mne (kľúč 13),no ja som vypustil i ten ventil nad čidlom mazania,pod krytom vent.tyčiek,no neviem koľko vytieklo,pretože sa to nedalo odchutiť (kľúč 17).
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

chladiaca zmes

Příspěvek od Suri »

ahoj , vie niekto aký fridex (typ ) , môžem naliať do felicie ? o peniaze nejde ide o kvalitu a ochranu proti vyžraniu hlavy . díky

doteraz tam bývala vždy origináln G12 ale chcel som vyskúšať aj niečo nové .
oh01
Příspěvky: 221
Registrován: úte 18. srp 2009 12:21:24
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: chladiaca zmes

Příspěvek od oh01 »

Davej tam to co tam bylo, je to lepsi nez zkouset neco novyho.
Obrázek
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: chladiaca zmes

Příspěvek od Suri »

nič sa mi nezdá , o to nejde proste sa pýtam aký fridex používate , je to všeobecná informácia
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: chladiaca zmes

Příspěvek od 103457 »

G12 je to nejlepší co do škodovky můžeš dát a doporučuje to i výrobce vozidla.
Ředit v poměru 1 : 1 a po 5 letech vypustit, propláchnout destilkou a nalejt opět G12.
Rovněž můžeš cca týden před plánovanou výměnou přidat jedlou sodu nebo nějaký přípravek na rozpouštění usazenin a vyčištění chladící soustavy.
Pjotr - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Pjotr - FK »

Tak jsem se dneska konecne pustil do vymeny chladici kapaliny a sem z toho fakt jelen.. :cry:
Spodni vypousteci sroub jsem nasel,vypustil,to je bez problemu. Hledam sroub na bloku motoru a nic,jelikoz to delam poprve tak sem se s tim chvili moril,nasel jsem i obrazek kde je presne ten sroub vyobrazen.A pokud jsem nasel spravne misto na mem motoru tak on tam dopr... neni :!:

Obrázek
Pjotr - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Pjotr - FK »

Vzhledem k nemoznosti to nejak vyresit sem nakonec kapalinu vypustil jen spodnim sroubem.Jak na odvzdusneni? Vetsinou tu pisete ze neni potreba ale v mem pripade bohuzel asi ano.
Nalil sem plnou nadrzku,nastartoval a nic,hladina neklesala nebo jen minimalne.Vzhledem k tomu ze jsem nevedel kolik jsem toho vlaste vypustil sem to neresil.Vlezlo me tam cca.4litry.Pak jedu na benzinku dofoukat soucasne vymenene zimni kola a po ceste me auto malem vyvarilo a taky vubec netopilo.Nechal sem ho zchladnout,dolil troch kapaliny,uz ubyla.A honem domu nez se to pripadne zas prehreje.Po ceste me v tom zasplouchalo a najdenou auto zacalo topit a teplota uz litala tak mezi 80-100°C. Po te jsem opet dolil,jelikoz zase ubylo a myslel jsem ze uz to bude v poradku.Ale neni.Jezdim tak uz asi 2dny,vse je skoro ok,jen me teplota porad lita mezi odhadem 80-95°C. Po nastartovani jde teplota na 95,pak rychle klesne na 80,pomalu zas dojede na 90-95,zase klesne na 80 a porad dokola s vetsimy nebo mensimy vychylkami.Poradite co s tim? Predtim me to drzelo 90°jak pribite,teda aspon za jizdy.
Melo by se to snad odvzdusnit pres cidlo teploty,termostat.. nevim.Vsude se pise neco jineho asi i dle motoru a roku vyroby.Ja mam 1.3MPI 40KW r.v98 new face.Diky za kazdou radu.
Zdenex
Příspěvky: 113
Registrován: ned 01. úno 2009 17:13:53
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Zdenex »

Správný postup odvzdušnění chladícího systému je uvedený v dílenské příručce (v části "Motor- Mechanika") která je ke stažení např. zde:
http://wrp.cz/clanky/felicia.html.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od emilio52 »

Odmontuj nádobku s vodou spusť ji níž na termostatu oddělej čidlo .Pak pomalu nadobku zvedej až bude hladina v čidle tak nasaď čidlo a upevni .Nádobku vrať a přišroubuj .A máš odvzdušněno. :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Zdenex
Příspěvky: 113
Registrován: ned 01. úno 2009 17:13:53
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Zdenex »

To Emilio52
Ne tak úplně. ;) Poté nastartuj, nech motor ohřát až se zapne ventilátor, vypni motor, opatrně otevři expanzku a dolej kapalinu po značku max
a teď máš správně odvzdušněno.
(Toto platí pro MPI1.3, pro BMM je to trochu jinak viz odkaz na dílenskou příručku, já ji teď nemám po ruce).
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od emilio52 »

Dělal sem to takhle několikrát a žádný problém .Akorát při doplňování kapalinu vlévat pomalu aby se tam netvořili vzduchový bubliny .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Zdenex
Příspěvky: 113
Registrován: ned 01. úno 2009 17:13:53
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Zdenex »

Jistě, jde to tak také pokud, jak píšeš, snižuješ expanzku(což je dobré např. při výměně termostatu). Pokud expanskou nehýbu, je mnou (ne můj :lol: )
zmíněný návod stoprocentní a nikdy jsem neměl žádný problém.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od smrcek »

Koupil jsem litr destilky a litr G12 celkem za stovku a chtěl jsem dolejt. Smíchal jsem to v čistý petflašce a dolejval a abych dolil nádržku z půlky tak mi stačilo asi čtvrt max. půl litru směsi, kdybych věděl že tak málo tak ani tu G12 tolik neředím...kolik se teda vejde do té nádržky?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od emilio52 »

Neměřil sem to ale odhadem možná asi max. 2 litry ,celá soustava má 6 litrů
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
lord_sef - FK

vymena chladici kapaliny

Příspěvek od lord_sef - FK »

vypustim na nejspodnejsi trubce vsechnu kapalinu, jenze jak vypustim kapalinu, ktera je v motoru okolo valcu? dale v jake poloze mit topeni? teply vzduch? chladny? potrebuju, aby vytekla voda i z topeni... pak to procistim vodou a dam novou kapalinu, postupne budu dolevat a bude se to samo odvzdusnovat,je to tak?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena chladici kapaliny

Příspěvek od 103457 »

u 1,3ky vyteče vypouštěcím šroubem téměř všechno, topení nemusíš řešit to nemá kohout na teplou-studenou, to má klapku na vzduch. Někdo odvzdušňuje tím, že vyndá čidlo teploty, já nikdy neodvzdušňoval nalil jsem kapalinu, projel a pak znovu dolil.
lord_sef - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od lord_sef - FK »

vymena se zadarila, diky. Ale mam dotaz - cidlo teploty kapaliny - vedle termostatu, mam tam takove jako je vyobrazeno tady na nakresu na techto strankach http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... 98-01.html ( s takovym vystouplym obdelnickem ci jak to nazvat) a mam doma jeste jedno, taky z 1,3mpi ale to vypada presne jako je na tech samych strankach to cidlo s modrym pruhem jen ma pruh zluty. Jaky je rozdil v techto cidlech prosim? jsou zamenne?
baltazarek - FK

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od baltazarek - FK »

Chose píše:Ještě je zátka na bloku motoru,na straně spojky kousek nad olejovým čidlem,pokud to chceš vypustit všechno.


prosím kde je ten druhy sroub nad olejovym cidlem. Otevrel jsem ten spodni a vyteklo cca 4.5L ale ten druhy sroub jsem nenasel. Nemate nekdo foto ? Diky
Odpovědět