Výměna chladící kapaliny 1.3

Simos 2P
135M, 136M
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od mikka »

ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od ka-spel »

izzyx píše:Chci se zeptat dneska jsem měnil chladící kapalinu a nefunguje mi topení, musí se to nějak odvzdušnit?? Předem diky za opodvědi.


To jsem řešil na dřívějším autě. Při výměně jsem použil čistič a část uvolněného bordelu ucpala výměník topení. V tvém případě to mohl uvolnit i čerstvý nemrzka. Chtělo to ještě několikrát pořádně propláchnout.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

do kolika °C je fridex

Příspěvek od Mates »

Zdravím všechny, potřebuju změřit, do jaké teploty mám fridex v autě. Ale takové ty měřáky neměřáky, které se zakoupí v hypermarketech stojí za pěkný prd co jsem slyšel... Máte někdo spolehlivou informaci? A pokud, tak při naměřené teplotě kapalina rosolovatí nebo už je z ní led? Dost podstatné pro mě. Díky
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: do kolika °C je fridex

Příspěvek od Kuladmin »

KDyz nam reknes presne v jakem pomeru to mas namichany mi ti prozradime tu teplotu. Ale musis to mit presne!!
Neblazni, kup ten merak a zmer a pripadne to nared na alespon -30st a muzes byt v klidu. ;)
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: do kolika °C je fridex

Příspěvek od Pawlick »

Nebo kapalinu rovnou vyměň, budeš vědět na kolik °C jí máš, na 3/5 let máš klid a nemusíš kupovat žádnej měřák...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: do kolika °C je fridex

Příspěvek od Mates »

všem děkuju za rady, který bych si nedokázal domyslet... ale problém je hlavně v tom, že mám možnost mít fridex zdarma, ale nevím do kolika je-je to z fabriky, kde v tom mají taky bordel :lol: Koupím ten orientační, asi to bude nejlevnější investice, doufám, že se to zas do příštího roku nerozbije :D
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: do kolika °C je fridex

Příspěvek od Kuladmin »

Tak kdyz to nevi ani fabrika tak to je blby :lol: kazdopadne kdyz je samotnej fridex je to spatne musis se to michat s destilkou a ted prave nevim zda 1:1 a pak to mas na -40 ale je mozny jiny vyrobce jine hodnoty!! to ti nikdo nereknem kdyz nevime co je to zac
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: do kolika °C je fridex

Příspěvek od 103457 »

Pokud je modrej, ev. zelenej, má životnost 2 roky, pokud červenej je to 5 let. Pokud nevíš, jak je to starý a jak silný, tak obětuj pár kaček, kup 2 l nového fridexu + 2 l destliky a máš stopro jistotu, že máš fridex novej, čistej a správně naředěnej. Správně by se fridex měl ředit v poměru 1 : 1, kdy je kapalný až do -40°C a bod varu je +115°C. Na ten bod varu se často zapomíná a přitom je to stejně důležité, jako bod tuhnutí. ;)
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: do kolika °C je fridex

Příspěvek od Kuladmin »

Jen drobnost neni to 2 a 2 litry ale 3 a 3 litry felda ma celkem 6l. Ale jinak naprosty souhlas. Zas tak drahy to neni.
nebulus - FK

Re: do kolika °C je fridex

Příspěvek od nebulus - FK »

Mne raz mechoš poradil, že keď nemám merák a mám pochybnosti, mám si trocha odliať z auta a dať do mrazničky.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: do kolika °C je fridex

Příspěvek od Atnarfus »

Přesně, mrazák je ideální řešení. Když si u některého auta nejsem jistý, tak dám do plastové lahvičky trochu chladící kapaliny do mrazáku a druhý den vím jestli je OK. Když je absolutně čistá průhledná bez náznaku ledových šupinek, tak je v pohodě.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: do kolika °C je fridex

Příspěvek od 103457 »

Yetti98 píše::lol: Taky řešení,v mrazáku by mělo být -20°C :scratch:

není mrazák, jako mrazák, lidově řečeno pokud je mrazák označen vločkama, tak každá vločka znamená -6°C. Čili 3 vločky = -18°C. U novějších je digitální displej a navolíš si teplotu, jakou chceš.

Já ředím fridex 1 : 1 s destilkou a každé dva roky měním. Víc neřeším, nic neměním, nic nedolévám. ;)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: do kolika °C je fridex

Příspěvek od Atnarfus »

Na svém autě nic neměním, nic nedolévám. Naposledy jsem ho měnil hned dvakrát za sebou, tak auto nemá deset let nárok :D

Když měla Felda pět let, tak jsem červený fridex vyměnil. Měsíc potom mi odešel termostat, tak jsem měnil znovu.

Měnit chladící kapalinu každé dva roky, když je na pět, je tak trochu rozmařilost ;)
tomas

nemrznouci smes

Příspěvek od tomas »

Ahoj,

mam dotazek - v lete jsem mel problem, ze me netesnila chladici soustava, utikala mi voda, nez sem to dal dokupy dolil jsem to jen destilkou, ted jsem o tom tak premyslel, ze bych tam mel dolejt radsi trochu nemrznouci smesi, aby to bylo na zimu trochu osetrene..., muzu tam jen dolejt nemzrnouci smes - stejnou co tam je ted ? Dik za radu
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od emilio52 »

Pokud je stejná tak se nic neděje můžeš ji dolít .
červená s červenou a zelená se zelenou . Nesmějí se míchat rozdílné barvy !!
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
tomas

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od tomas »

Diky, jeste se zeptam - kdyz chci zjistit do jakeho mrazu ta kapalina vydrzi prodavaji se nejake hustomery ? A jsou nejake podminky jak to merit ? Jestli to tam jen lupnu a jedu nebo pri nejake teplote ?
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od a13sh »

Hustomery se normalne prodavaji za par kacek ;)

http://autokelly.cz/#PATH=4732230;47322 ... T=0|LNG=0|
tomas

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od tomas »

Fridex do feldy je G11 ? Mel by bejt snad modrej zj ?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od Suri »

G11 modrozelený - výmena tri roky alebo G12 výmena 5 rokov ružový

cenovo sú podobne a najlepšie je origo škodovácky - velvana G12++
brga
Příspěvky: 33
Registrován: sob 20. úno 2010 17:10:35

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od brga »

Nikdy nedolievajte iba destilovanú vodu - bez merania!!! Keď pominieme nižší bod varu ako nemrznúca zmes (čo je v lete 100% výhoda) tak hlavný problém je korózia a potom druhý, že keď príde zima nikto nevie aký bod tuhnutia sme v lete "namixovali"!!!
Naposledy upravil(a) brga dne sob 17. pro 2011 23:09:13, celkem upraveno 1 x.
brga
Příspěvky: 33
Registrován: sob 20. úno 2010 17:10:35

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od brga »

a13sh píše:Hustomery se normalne prodavaji za par kacek ;)

http://autokelly.cz/#PATH=4732230;47322 ... T=0|LNG=0|

...lenže sú veľmi nepresné a závislé na okolitej teplote, teplote zmesi, ktorú merajú a ich odchýlka sa môže pohybovať až +-20°C, čo je brutálne!!!

Odporúčam niečo takéto - má to dva rotačné plaváky (jeden je stupnica a druhý je "nula") a tie sa natočia voči sebe správne pri každej teplote! Bežne to stojí cca 20,-€, ale ja som to kúpil za 9,90€ v akcii. Je to ten prvý - modrý:

http://www.compaselect.ch/antifreeze_tester.html

...alebo potom jedine refraktometer, ale ten vyjde minimálne na 50,- až 70,-€
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od Ivarek »

Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
brga
Příspěvky: 33
Registrován: sob 20. úno 2010 17:10:35

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od brga »



...mohol som ešte dopísať, že som sa zaujímal o refraktometer so štyrmi stupnicami:
1. etylén glykol
2. propylén glykol
3. akumulátorovú kyselinu
4. etanol

...ten etanol väčšinou nemajú všetky a s tým sa dá odmerať nemrznúca zmes do ostrekovačov - s glykolovou stupnicou sa to odmerať nedá.

Stupnica vyzerá potom približne takto: http://www.werkzeug-und-technik.de/images/1_1013__Wv_1824.jpg
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od smrcek »

Předevčírem jsme se bavili s kolegou co dělal mechanika ve škodovce a ten povídal, že modrá nemrzka je mnohem agresivnější na těsnění atd. než ta růžová a že se modrá používá (když je na výběr) v servisech jenom kvůli častější výměně ;) Co je na tom pravdy nevím, ale klidně bych tomu věřil :)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od Suri »

Smrček - tak to bude , proste treba červenú G12++ a je pokoj
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: nemrznouci smes

Příspěvek od Jozefj »

Fridexy jsou a byly rozděleny podle typu motoru .Normální pro litinu a modrý pro hliník---v dnešní době je to také jenom pro hliník jsou dva druhy.Červený si myslím nejlepší.Pokud někdo chce může to upřesnit ,nebo opravit.
Ksanda
Příspěvky: 114
Registrován: pát 09. kvě 2008 15:30:48
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Ksanda »

Zdravim, mam takovy problem, pred casem sem menil kapalinu a proplachoval jsem okruh, byl cely zaneseny a voda jako by od rzi, nalil novy fridex s destilkou a po case to mam zase a to i v nadobce chladici kapaliny uvnitr, neni uz temer videt kolik je vody... Takze urcite vypustit proplachnout, co tam teda dat? sodu nebo tu kyselinu citrónovou ?? neco jsem slysel i o octu snad ... a kdyz to tam dam (proplach) zname, dat to tam, pojezdit chvili a vypustit ??
1.3MPI Hlava, vacka, jednotka = M-E
http://www.youtube.com/watch?v=MBOo6SJHLN0
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od 103457 »

Ano, anejt sodu nebo ocet, nechat třeba dva dny nebo den, podle toho, kolik toho najedeš, vypustiti, propláchnout a znvu nalejt. Toto opakovat, alespoň 3x po sobě. Kapalinu vypouštěj, po příjezdu, aby byla zkarbovaná a vyteklo co nejvíce nečistot.
Ksanda
Příspěvky: 114
Registrován: pát 09. kvě 2008 15:30:48
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od Ksanda »

No a v jakem pomeru ten ocet nalit ?? No dejme tomu po kolika Km to vypoustet, moc nejezdim... Budu menit aji chladic, ale chci to nejdriv poradne procistit..
1.3MPI Hlava, vacka, jednotka = M-E
http://www.youtube.com/watch?v=MBOo6SJHLN0
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena chladiacej kvapaliny

Příspěvek od 103457 »

1l octa na 3 litry vody, ujet alespoň 20 km. Nebo 3 x 100g sáčky jedlé sody + voda. Pokud máš možnost destilky, tak určitě lepší používat destilku.
Určitě to propláchni a až pak dej novej chladič.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od osobne »

Chápu to tedy správně, že když chci doplnit tu růžovou kapalinu do chladiče, tak stačí koupit jakoukoliv chladící kapalinu s označením G12 a je to ona? Nezáleží vůbec na výrobci?

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/hfg096109-chladici-kapalina-g12-felicia-fabia-fabia-2-roomster-octavia-octavia-2-superb-superb-2.html
http://www.doplnkynaauto.cz/antifreeze/chladici-kapalina-g12-d-1l-ml.25582
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od 103457 »

Ano, záleží na barvě.
pukasinek - FK

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od pukasinek - FK »

Taky sem dneska nechtěně měnil kapalinu, respektive sem měnil termostat a nechal sem si já blbec skoro všecku chladičku vytýct do pryč. Nalil sem destilku a jel k nám do servisu, tam mi řek že mi tam doleje fridex jinak že to zamrzne, prej samotnou destilku nikdy ne, že to může i reznout časem.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od 103457 »

Jenom nezapomeňte, že "více někdy znamená méně".
Chladící kapalina má být dle výrobce naředěna v poměru 1 : 1 a měněna v intervalu, který určí výrobce kapaliny. Pouze v tomto poměru je ideálně zaručeno chlazení motoru. U kapaliny není důležitý jen bod mrazu, ale i bod varu.
Když bude kapalina řídká = hodně vody, málo fridexu, je nejen snížen bod tuhnutí, ale i bod varu.
Když bude kapalina hustší = málo vody, hodně fridexu tak se razantně zvýší bod tuhnutí, o něco málo zvýší bod varu, ovšem zhorší chladící schopnost a zvýší namáhání motoru. Hustší kapalina znamená zvýšené namáhání čerpadla a řemenu, který ho pohání, zhoršenou průchodnost v malých místech, jako jsou třeba žebra chladiče, ap.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od osobne »

Jsem dnes koupil v Auto Kelly nějakou od výrobce StarLine s označením K12, tak doufám, že je to ona. Růžová je dost.
lacostino - FK

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od lacostino - FK »

prosim vas pred 3 dnami som nalieval nermznucu zmes do chladica v zelenomodrej farbe v dost zlom pomere: 3l nemrznujej 2l destilky, vypustil som staru vodu len z chladica vobec som nepouzil tie vypustacie otvory, a vcera som presiel asi 8km a naraz sa mi rucicka teploty motora vysvihla skoro na max bolo to este pred tym cervenim tak som hned zastavil, vypol motor otvoril kaporu a radiator chladica bol studeny, samozrejme voda v expanzske ziadna tak som tam nalial destilku co som mal asi 2l po max a ani neubudalo ze by to lialo do radiatora. stale bolo po max co som dolial. zrejme bude zle ovzdusneny system co? takze najlepsie vypustit vsetko cez tie dva vypustacie ventily a potom dokupit 3l nemrznucej zriedit v nejakom kybli s destilkou a pomaly liat? ked uz budem dolievat treba mat zapnuty motor ci jak? tomu som nepochopil

a eest jedna vec tento srob to je 18 gola?
http://imageshack.us/photo/my-images/73/img1493uh4.jpg/
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 301
Registrován: ned 27. úno 2005 14:42:18

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od Aleš »

nemá tam být náhodou kolem 6Litrů? jsi to tam nalil moc rychle a po cestě se ti to odvzdušnilo,
Učit se ...učit se.... učit se...., říkal jeden pán si myslím, že mu říkali Lenin :-)
lacostino - FK

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od lacostino - FK »

hej cital som neco kolem 6l, no ja sem vtedy nepouzil ten odpustavaci ventil co je ten sroubek na tej hadici. vymontoval som vtedy len tu hrubu hadicu z chladica a vytiekla mi zmes z chladica a expanzky. teraz som uz odkrutil aj ten sroubek na te hadici a vyteklo uz zrejme vsechno.
Marty_pv - FK

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Návod na odvzdušnění chladící soustavy už v tomhle vlákně je, jenom je potřeba si to přečíst a ne jenom přilepit na konec nový dotaz ;)
lacostino - FK

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od lacostino - FK »

ok beriem, sorry teda.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od mikka »

Při nalití nové kapaliny ti zůstal vzduch za termostatem směrem k chladiči. Po otevření termostatu se vzduch přestěhuje do expansky a místo něj tam vteče voda. Proto se voda z expansky ztratí a je třeba ji dolít.
Takže teď to máš zřejmě dobře odvzdušněné, ale nemáš tu kapalinu naředěnou v poměru 1 : 1, ale 3 : 4 čili 1 : 1,333.
Chtělo by to vypustit necelý 1 litr směsi a dolít koncentrovanou kapalinu.
lacostino - FK

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od lacostino - FK »

prosim Vas mam problem stym ze mi niekedy rucicka skace na ukazovateli teploty motora raz je na prvej ciarocke potom ide az nad strednu potom klesne prudko na prvu ciarocku a ked to takto chodi hore dole tak som si vsimol ze aj kurenie fuka teply vyduch a potom vlazny. neviete kde bude problem? vsimol som si ze som v expanzke nemal chladiacu zmes. nmoze to byt tymto? pripadne nie je zly termostat?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od emilio52 »

Ano múže , dolej kapalinu a pak uvidíš . Jestli je špatnej termostat se asi nepozná pokud chodí na sucho.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od emilio52 »

Co olej nepřibývá ? není pod víčkem nějakej šlem ? neteče to náhodounějakou hadicí nebo ve spoji ?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
lacostino - FK

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od lacostino - FK »

olej sem vcera pozeral a na ryske mam uz len polku tak musim uz coskoro kupit a vymenit olej. viecko je mierne zasrate zajtra poslem foto ako vyzera. cez hadici by to nemalo unikat. len ked som menil pred mesiacom chladiacu zmes komplet tak som to vypustal cez ten vypustaci ventil a nejako som strhol zavit na tom srobe tak som ho nemohol zavrit na doraz ten ventil tak je tam moznost ze aj odtial mi pretlaca tu vodu.. da sa kupit niekde v mototechne ten srob vypustacieho ventilu?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od Matuhsch »

Tak pokial ti olej nepribúda, hlavou by to byť nemalo, ale neviem si predstaviť ako ti tam drží ten šrób,pri tlaku ktorý v sústave je.. tam bude pravdepodobne chyba. šrób kúpiš aj v železiarstve, nemyslím si že je nejaký špeciálny.
Obrázek
Obrázek
lacostino - FK

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od lacostino - FK »

tusim ze je to 12srob a aj tesnenie gumové tam je.. neviem no dost ma to serie ze stale sa mi straca voda poznam ludi co maju feldy v horsom stave ako ja ale s unikom chladiacej zmesy nemaju problem
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od Matuhsch »

tesnenie je medene, a srob je tak mozno na 12tku kluc... proste to cele zkontroluj, podoťahuj hadice, vyrieš ten šrób a potom to natlakuj nech vidíš či ti to niekde netečie...
Obrázek
Obrázek
lacostino - FK

Re: Výměna chladící kapaliny 1.3

Příspěvek od lacostino - FK »

ok dnes vyriesim tan srob, skusim kupit aj nove vicko do expanzky mozno moje je uz v pecku.. a co sa tyka toho natlakovania to jak najlepsie spravit prosim ta aby som videl kde mi vytlaca zmes?
Odpovědět