Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

Simos 2P
135M, 136M
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

Příspěvek od bosator »

Zdravím Vás. Máte někdo vyzkoušeno co vydrží nové „origo“ rozvody od ČZ Strakonice, jaká je to kvalita? Dnes jsem koupil, už nemají označení CZ a na krabici je napsáno pouze dodává a kompletuje ČZ řetězy s.r.o. Určitě to je jen přebal od neznámého výrobce, možná i z Číny. Jde mi o to, jestli si pomůžu, když vyměním původní rozvody co mají za sebou 145tis a už jsou celkem dost slyšet. Jestli tohle nebude po 10tis stejná řechtačka. Díky
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

Příspěvek od Rob »

Ahoj, osobní zkušenost nemám, jen obecnou. Řekl bych, že většina českých prodejců (bohužel už ne výrobců) jako třeba ETA vyrábějící elektrospotřebiče si i přes výrobu v číně tak nějak hlídá aby kvalita neupadla pod přijatelnou hranici. Už to nikdy nebude takové, jako když se věci dělaly u nás "doma", na druhou stranu nemyslím si, že by firmy chtěly riskovat svou desítky let budovanou pověst nabízením nějakých extra šuntů. Jinými slovy, na 145 kkm už ten nový řetěz nebude, ale troufnu si říct, že pokud nebudeš mít extra smůlu na kus, pár desítek kkm ten řetěz vydrží. Zvlášť když už jsi ho koupil, tak bych ho tam frknul. Lepší asi těžko seženeš, leda od někoho komu zbyl originál doma a nepoužil ho.

Tak držím palce ať se výměna úspěšně podaří.
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

Příspěvek od bosator »

V sobotu jsem je namontoval, zatím vše ok, nejsou slyšet. Motor běží jak nový, výrazná zvuková změna. Namontovat šly bez problémů, jen ty původní jsem musel stahovat stahovákem a spouštěť motor, držely fest. Tak snad to dlouho vydrží. Před asi 10 lety jsem dal nové na škodu 130 -vyrobce Klein a Blažek a ty rachtaly po cca 10tis, jak ty staré po 160tis.
PaKr
Příspěvky: 79
Registrován: pon 10. bře 2014 18:58:56
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

Příspěvek od PaKr »

Já jsem kupoval před 5-6lety asi právě "Klein - Blažek" a vačkové kolo bylo o něco málo větší (asi milimetr na průměru - nevím už přesně) a nešlo to nasadit, tak jsem šel do obchodu pro další i se šuplerou a měřil jsem :D
Vena
Příspěvky: 1
Registrován: stř 20. led 2021 21:25:54

Re: Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

Příspěvek od Vena »

ČZ Strakonice už rozvody pro škodovácké motory dávno nedělá.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

Příspěvek od mikka »

Kupoval jsem v dubnu 2017 v Auto Kelly rozvodovu sadu z CZ Řetězy s.r.o., pak jsem si s nimi dopisoval kvůli označení na obalu, pro který rok výroby Felicie je sada určená, odepsali mi, že při výrobě další šarže krabiček označení upraví, takže plánovali další výrobu. Sada stála 609 Kč, ale kvalita ok, zatím slouží bez problémů.
Odpovědět