Stránka 1 z 1

Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

PříspěvekNapsal: úte 05. led 2021 13:15:52
od bosator
Zdravím Vás. Máte někdo vyzkoušeno co vydrží nové „origo“ rozvody od ČZ Strakonice, jaká je to kvalita? Dnes jsem koupil, už nemají označení CZ a na krabici je napsáno pouze dodává a kompletuje ČZ řetězy s.r.o. Určitě to je jen přebal od neznámého výrobce, možná i z Číny. Jde mi o to, jestli si pomůžu, když vyměním původní rozvody co mají za sebou 145tis a už jsou celkem dost slyšet. Jestli tohle nebude po 10tis stejná řechtačka. Díky

Re: Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

PříspěvekNapsal: úte 12. led 2021 9:31:58
od Rob
Ahoj, osobní zkušenost nemám, jen obecnou. Řekl bych, že většina českých prodejců (bohužel už ne výrobců) jako třeba ETA vyrábějící elektrospotřebiče si i přes výrobu v číně tak nějak hlídá aby kvalita neupadla pod přijatelnou hranici. Už to nikdy nebude takové, jako když se věci dělaly u nás "doma", na druhou stranu nemyslím si, že by firmy chtěly riskovat svou desítky let budovanou pověst nabízením nějakých extra šuntů. Jinými slovy, na 145 kkm už ten nový řetěz nebude, ale troufnu si říct, že pokud nebudeš mít extra smůlu na kus, pár desítek kkm ten řetěz vydrží. Zvlášť když už jsi ho koupil, tak bych ho tam frknul. Lepší asi těžko seženeš, leda od někoho komu zbyl originál doma a nepoužil ho.

Tak držím palce ať se výměna úspěšně podaří.

Re: Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

PříspěvekNapsal: úte 12. led 2021 10:14:19
od bosator
V sobotu jsem je namontoval, zatím vše ok, nejsou slyšet. Motor běží jak nový, výrazná zvuková změna. Namontovat šly bez problémů, jen ty původní jsem musel stahovat stahovákem a spouštěť motor, držely fest. Tak snad to dlouho vydrží. Před asi 10 lety jsem dal nové na škodu 130 -vyrobce Klein a Blažek a ty rachtaly po cca 10tis, jak ty staré po 160tis.

Re: Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

PříspěvekNapsal: pát 15. led 2021 12:15:46
od PaKr
Já jsem kupoval před 5-6lety asi právě "Klein - Blažek" a vačkové kolo bylo o něco málo větší (asi milimetr na průměru - nevím už přesně) a nešlo to nasadit, tak jsem šel do obchodu pro další i se šuplerou a měřil jsem :D

Re: Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

PříspěvekNapsal: stř 20. led 2021 22:33:32
od Vena
ČZ Strakonice už rozvody pro škodovácké motory dávno nedělá.

Re: Rozvody ČZ Strakonice – kvalita, zkušenosti???

PříspěvekNapsal: čtv 21. led 2021 19:18:33
od mikka
Kupoval jsem v dubnu 2017 v Auto Kelly rozvodovu sadu z CZ Řetězy s.r.o., pak jsem si s nimi dopisoval kvůli označení na obalu, pro který rok výroby Felicie je sada určená, odepsali mi, že při výrobě další šarže krabiček označení upraví, takže plánovali další výrobu. Sada stála 609 Kč, ale kvalita ok, zatím slouží bez problémů.