Záhadný stav, dusí se a netáhne.

Simos 2P
135M, 136M
TimmyColeman
Příspěvky: 4
Registrován: ned 15. srp 2021 11:30:44

Záhadný stav, dusí se a netáhne.

Příspěvek od TimmyColeman »

Dobrý den, prosím o pomoc, mám 1.3MPi. Doteď jezdila bez problémů, najednou začal blbnout volnoběh a auto přestalo táhnout. Na diagnostice vykazovalo zkrat poťáku klapky na plus. Ovšem po vymazání se už hláška neobjevila, jen jednou lambda sonda mimo rozsah. Rozebral jsem klapku, vyčistil poťák i kanálky, dal jsem reset ukládaných parametrů a znovunačtení klapky. Vše proběhlo ok, hodnoty napětí přesně podle návodu. Auto ožilo a vše se zdálo v pořádku, volnoběh cca 850, stabilní. Dojel jsem zkušební okruh i se stoupákem, v některých polohách plynu to ještě trochu škublo, ale přikládal jsem to neuloženým podmínkám, že se jednotka teprve učí. Pak se to uklidnilo a já byl spokojen. Jen do chvíle, kdy jsem vyjel na první cestu do města. Ujel jsem cca 3km a pak žádný tah, 4/3/2/1 a doskákal jsem na volnoběh k nebližší odbočce. Pokus o přidání plynu způsobil vždy pokles otáček až do zhasnutí motoru, po startu nestabilní volnoběh. Nechal jsem to cca 15minut vypnuté, pak jsem nastartoval a cca 120km/h bez problémů dojel dom. Ale teď to po startu dělá rovnou. Poloha klapky na VAGu ukazuje lineárně, žádné přerušení nebo skoky při pohybu klapky. A motor je vyloženě přechlastaný, občas výstřel do výfuku, smrad nespáleného benálu... V poruchovém výpisu náhodné chyby (lambda, etc) zřejmě dané tím přebytkem směsi... PSE HLP TNX... Láďa.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadný stav, dusí se a netáhne.

Příspěvek od 103457 »

Sundej koncovej tlumič výfuku a projeď to. Je možné, že ti uhnily přepážky.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadný stav, dusí se a netáhne.

Příspěvek od ferdamravenec »

Načíst hodnoty . Buď je špatné čidlo teploty vody nebo zoxidovaná jeho svorkovnice .
TimmyColeman
Příspěvky: 4
Registrován: ned 15. srp 2021 11:30:44

Re: Záhadný stav, dusí se a netáhne.

Příspěvek od TimmyColeman »

Tlumič to nemůže být, poněvadž mi před půl rokem ukradli kaťák. Tímto děkuji všem šmejdům, co dávají 1500 ve výkupu. Kolega mi musel vyměnit vlastně všechny tři díly.
TimmyColeman
Příspěvky: 4
Registrován: ned 15. srp 2021 11:30:44

Re: Záhadný stav, dusí se a netáhne.

Příspěvek od TimmyColeman »

Čidlo teploty vody jsem měnil, ale pravda, svorky jsem moc nečistil. Díky za tip. Uvidíme zítra. :thumright:
TimmyColeman
Příspěvky: 4
Registrován: ned 15. srp 2021 11:30:44

Re: Záhadný stav, dusí se a netáhne.

Příspěvek od TimmyColeman »

Čidlo je ok. Tak jsem nakonec ve stavu zoufalství začal tahat za konektory. A po zatahání za ten menší u řídící jednotky to zhaslo. Vypadá to na nějaký kontakt, nebo nalomený drát. Každopádně díky!
Odpovědět