Stránka 1 z 1

spotřeba chladící kapaliny

PříspěvekNapsal: sob 08. led 2022 9:58:53
od martin.324
Zdravím,

jakou máte běžnou spotřebu chladící kapaliny. U mě je to 2 litry na 2000km. Auto ale nehulí.

Dá se nějak bez sundání hlavy identifikovat vadné těsnění pod hlavou?

Nebo poradíte, máte nějaký grif na to? Protože pod autem loužička není.

děkuji

Re: spotřeba chladící kapaliny

PříspěvekNapsal: sob 08. led 2022 10:12:34
od Maty
Spotřeba vody není normální

Nicméně ... pokud loužičky nejsou tak máš v háji těsnění pod hlavou neboť ti to jde do spalovacího prostoru a voda se stíhá "odpařovat" .

Jediná možnost jak to zjistit je sundat hlavu a podívat se.

Re: spotřeba chladící kapaliny

PříspěvekNapsal: sob 08. led 2022 13:31:57
od martin.324
Ahoj dík

Hadice nejsou natlakovaný, auto někdy i topí, - jinak jen temperuje ... emulze v oleji není - olej jako lupínek, víčko oleje - trošičku malinko ... ve vodě taky není mastnota. Auto se nepřehřívá, jen v koloně.

Můj mechanik řekl, že toto co jsem výše popsal jsou jediné důsledky prasklého těsnění pod hlavou, které se u mě nevyskytují.

Že u mě je to netěsnost a prasklý termostat. Mám auto naplnit vodou až po rysku nádobky, ujet 20km, vodu dolít a postavit znovu do garáže na test netěsnosti.

Za kolik si myslíte že mi to někdo opraví ...

děkuji

Re: spotřeba chladící kapaliny

PříspěvekNapsal: sob 08. led 2022 18:53:56
od Rob
Pokud teče termostat, je to díl za 300-400 Kč a 30 minut jednoduché práce kterou zvládne i naprostý laik. Divím se, že to ten tvůj mechanik neudělal hned když si je tim tak jistý, to jsou rychlé a snadno vydělané peníze.

Re: spotřeba chladící kapaliny

PříspěvekNapsal: sob 08. led 2022 19:23:10
od Maty
pokud je prasklý termostat tak to musí být vidět, že to tam teče... vadné těsnění pod hlavou vpřípadě že to není vidět že to někde teče ;)

Re: spotřeba chladící kapaliny

PříspěvekNapsal: sob 08. led 2022 23:45:46
od ferdamravenec
Ahoj , že to teče u termostatu je možný- slehlá gumička , že by to bylo prasklý je méně pravděpodobné ale může to být důsledkem prasklýho těsnění pod hlavou, a k tomu bych se přikláněl i já , protože zmiňuješ problém s topením- když to míň topí je to zavzdušněný-resp zaplynovaný , je potřeba to vyhnat vyššíma otáčkama - pokud tam je dostatek kapaliny .

Jediný kdy mizí kapalina (kromně úniků) a není v háji těsnění, je špatné víčko nádobky a nenamontovaný kroužek v hrdle nádobky .

Re: spotřeba chladící kapaliny

PříspěvekNapsal: pon 10. led 2022 14:19:15
od martin.324
já jsem se vyjádřil špatně, neměl jsem psát PRASKLÝ TERMOSTAT, ale vadný termostat, proto jsem psal, že auto jen temperuje, nepředpokládal jsem tím, že v termostatu je díra, kterou voda teče ven.

pod autem není ano kapka