Přestavba na 1.4 MPi

Simos 2P
135M, 136M
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Přestavba na 1.4 MPi

Příspěvek od favo »

Tak všem co mě znají už nějaký pátek tímto oznamuji ,že dnes po 5ti dnech stavby a 5ti letech šetření a kupování dílů a následných úpravách u firmy Engitec jsem konečně postavil a naimplantoval do své felicie motor 1.4 MPi . Jedná se o vnitřnosti z motoru AQW fabie 1.4MPi 50kW upravené u firmy Engitec a následně naskládány do bloku motoru z mé felicie. Dále byla použita vačka a software v ŘJ od firmy Motor Excel. Hlava byla použita zatím seriová též z fábie 1.4 50kW ale v plánu je uprava u firmy Engitec ale to až časem až si sedne nyní ještě syrový motor a až se vzpamatuju z finančního šoku který mě tento motor způsobil. Hodnotit jízdní dojmy zatím nemohu protože mám na motoru najeto teprve 14 km takže pokud by někoho zajimaly nějaký detaily co se úprav týká tak se ptejte. Sice se toto téma už řešilo na starém fóru a bylo tam toho napsáno opravdu hodně ale to už je pryč a nyní je tu nový příspěvek na toto téma.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Dedla »

Tak to ti gratuluju k prvním (snad) úspěšným 14km. :)
Těch cca 5 let jsem se na to chystal taky ale teď se mi všude válí nějalý kusy který se toho nikdy nedočkaj. :lol:
Naposledy upravil(a) Dedla dne sob 09. srp 2008 8:01:16, celkem upraveno 1 x.
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Zdenda19895 »

Tak Ti přeju ať to šlape. :)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od kejzi1 »

Favo:Gratulace že se to konečně povedlo,těším se až zdělíš jízdní dojmy po zajetí
Sigy - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Sigy - FK »

Gratuluju a přeju ať ti to co nejdéle šlape bez problému :)
RadekN70 - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od RadekN70 - FK »

Taktéž GRATULUJI a těším se až se podělíš o své první zážitky..
bitmap - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od bitmap - FK »

Sice to neni uplne k motoru, ale chladic nechals puvodni?
Nehreje se ti to, kdyz jedes po okresce za jinym autem?
Uživatelský avatar
TIW
Příspěvky: 2784
Registrován: úte 25. zář 2007 18:20:50
Bydliště: Valašské Mezi?í?í
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od TIW »

Trpělivost přináší růže ;) Blahopřeju a držím palce v dalším ladění :)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Co se týká chladiče tak u mě je to trošku jinak sice je tam na 1.3 ku ale mám pro verzi s klimatizací a na něm nasazenou saharu a ventilátor z 1.6ky tedy 180W a ten uchladí i menší požár :mrgreen: Ale když se o tom mluví asi je to moje prokletí protože nikdy jsem s chlazením neměl problém dokud jsem nenamontoval do auta nový motor . U svého prvního fáva jsem po kompletní GO jel na dovolenou a vesele si štrádoval se zaseklým termostatem po dálnici až v koloně jsem si všimnul že vařím ,naštěstí motor to vydržel. No a u feldy to bylo podobný když jsem vyjel na svých prvních 14km směr domov z garáže od rodičů tak se mi opět zasekl (zánovní) termostat a co čert nechtěl (a nebo chtěl co já vím) mi shořelo i relé od chladiče motoru přes který jej mám zapojený takže jsem si všimnul že vařím a ventilátor nefouká tak jsem okamžitě ventilátor zapnul ručně což taky nefungovalo a věděl jsem že mám problém naštěstí jsem nezazmatkoval (zkušenost) a ihned začal na plno topit. Okamžitě jsem ventilátor zapojil na přímo a motor uchladil chvíli jsem ho nechal běžet na volnoběh a sledoval co se bude dít a najednou začal termostat šlapat jak má. Dnes jsem absolvoval dalších cca 26km a vše bylo v pohodě. Jen motor je takový ještě syrový do otáček se mu moc nechce ale ani jej nenutím max jsem zatím točil 3500 ale standartně do 3000 . Ze zkušeností z novýma motorama ale vím že to trvá cca 500 - 1000 prvních kilometrů než se motor rozhýbe a sedne si jak má . Nemá cenu to urychlit spíš naopak, netlačit na něj je základ. U fáva jsem čekal 3000 km než jsem poprvé dupnul na plyn ale stálo to za to čekání ;) . U feldy jsem částečně zgenerálkovaný motor zajížděl před cca rokem a byl jsem z něj po prvních 1000km úplně nešťastný jak nejede a cuká se a nechce se mu do otáček. Ovšem po pár týdnech se vše změnilo a nedávno jsem z něj vymáčkl 195km/h na dálnici a to tam byly písty i s kroužkama a hlava co měli nalítáno přes 250000 km tady je vše nové nebo zánovní. Takže počítám že pokud půjde vše dobře a při kilometrech které nyní denně najezdím bych mohl motoru zatopit pod kotlem tak za cca 2-3 měsíce.

Jinak všem díky za gratulace. ;)
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Dedla píše:Tak to ti gratuluju k prvním (snad) úspěšným 14km. :)
Těch cca 5 let jsem se na to chystal taky ale teď se mi všude válí nějalý kusy který se toho nikdy nedočkaj. :lol:


Dedlo mám doma ještě jeden blok do feldy který by si zasloužil větší obsah takže jestli se do tohoto motoru zamiluju tak asi udělám nějakou banku a ještě než mě chytí zajedu k tobě a uděláme další kseft :mrgreen:
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od kejzi1 »

Jojo jen na něj nespěchej,ať se hezky zajede a on se ti určitě pak hezky odmění
bitmap - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od bitmap - FK »

Zajimave, zajimave, jak dlouho a jakym stylem tedy zajizdis?
Ja dostal k podobnemu motoru instrukce, ze prvnich 2000km nedavat vic jak pul plynu a netocit vic jak 4000 otacek, pricemz prvnich asi 900km jsem odkroutil s velmi lehkou nohou po okreskach a po meste, a zbylych 1100km po dalnicich v rychlostech kolem 120km/h.
Chtel jsem to mit rychle za sebou, motor jsem do auta namontoval minulou stredu a k dnesnimu dni ma najeto lehce pres 2000km :lol:
Ze zacatku jsem byl taky trochu zklamany, ze to vubec nejede, pocukava a zere to jak tank, ale cim vic ma najeto, tim je to lepsi a to jeste ani neprobehlo finalni serizeni, na ktere se mi snad povede vnutit nekdy pristi tyden.
Extempore s termostatem se mi nastesti vyhnulo, ale zas mam klasicky 1,3 chladic s tou miniaturni vrtulkou, takze jakmile predemnou jede auto, rucicka teplomeru fofrem putuje vzhuru, tak premejslim o chladici z 1,6 a nejakym vetsim vichrniku.

Toz, a abych se pridal k ostatnim - at ti to jezdi! :)
Uživatelský avatar
Mc Cali
Příspěvky: 441
Registrován: sob 29. říj 2005 21:05:35
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Mc Cali »

To se nedá nic platný.....favo je prostě mazák !!!!
Miluju Feldu 1,6.......je to vlk v rouše beránčím. o:)
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Zdenda19895 »

favo píše: Ze zkušeností z novýma motorama ale vím že to trvá cca 500 - 1000 prvních kilometrů než se motor rozhýbe a sedne si jak má . Nemá cenu to urychlit spíš naopak, netlačit na něj je základ.
Máš moje sympatie. :) Já každé auto zajíždím, i když výrobci tvrdí že nová auta není třeba zajíždět. Prvních tisíc kilometrů udržuji otáčky jen v zeleném. Po tisíci kilometrech už občas otáčky krátkodobě zvýším. Každých tisíc kilometrů o něco víc. Naplno motor nepustím dřív než po pěti tisících kilometrech. :) Každé moje auto jelo víc než dobře, při při docela nízké spotřebě. :D
Naposledy upravil(a) Zdenda19895 dne sob 09. srp 2008 21:01:55, celkem upraveno 1 x.
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Snehulak - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Snehulak - FK »

no Favo hurááááááá viď? ;) ;) ;) ;) to máš teda letos už první Vánoce. Doufám že ti to bude šlapat v pohodě bez problémů, a ne abych pak feldu zase viděl jezdi tady hunás, jako to fáčko 8-) 8-) 8-) :lol: :lol:
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Co se týká zajíždění, tak se řídím citem a sluchem, ty kilometry beru spíš orientačně. Nějak to prostě cítím, že se motoru nechce, tak jej nenutím, ovšem pokud cítím a slyším, že motor běží hladce, tak mu postupně přidávám otáčky, než zařadím další kvalt, ale nikdy ne na jedničce a dvojce, jsou to moc krátké kvalty a motor jde do otáček na můj vkus moc rychle. Prostě pomaloučku a polehoučku jako s miminem. ;) A vzhledem k vyššímu obsahu a tudíš i vyššímu krouťáku, to není až takový problém.Snažím se jízdní režimy střídat takže jezdím jak po městě tak i delší trasy aby si motor zvykal.

Jo Sněhuláku první vánoce :lol: , ale neboj po domažlicku už felda určitě jezdit nebude , jednak bratranec už žije v Praze a navíc má brutálně natuněnýho Seata, takže nějaká slaboučká felda by ho už nejspíš nebrala. No a já navíc na nový auto nebudu mít prachy ještě hóóóóóóóódně dlouho.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od jirkaf »

Pekná práce, gratuluju.
Dokážeš odhadnou jaký bude mít po zajetí motor parametry? Krouťák v jakých otáčkách atd.
Jinak někde (myslím, že na virtu) jsem četl o různých stylech zajíždění motoru. Někdo zajížďí hoodně opatrně prvních 500km a pak ji dává minimálně 2000 nebo kolik km pořídně za uši. Má to za následek větší vůle hlučnější provoz a trochu větší spotřebu, ale zase vyší výkon.
Ale tyhle metody určitě znáš :)
Naposledy upravil(a) jirkaf dne pon 10. lis 2008 23:19:36, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Sigy - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Sigy - FK »

bitmap píše:Zajimave, zajimave, jak dlouho a jakym stylem tedy zajizdis?
Ja dostal k podobnemu motoru instrukce, ze prvnich 2000km nedavat vic jak pul plynu a netocit vic jak 4000 otacek, pricemz prvnich asi 900km jsem odkroutil s velmi lehkou nohou po okreskach a po meste, a zbylych 1100km po dalnicich v rychlostech kolem 120km/h.
Chtel jsem to mit rychle za sebou, motor jsem do auta namontoval minulou stredu a k dnesnimu dni ma najeto lehce pres 2000km :lol:
Ze zacatku jsem byl taky trochu zklamany, ze to vubec nejede, pocukava a zere to jak tank, ale cim vic ma najeto, tim je to lepsi a to jeste ani neprobehlo finalni serizeni, na ktere se mi snad povede vnutit nekdy pristi tyden.
Extempore s termostatem se mi nastesti vyhnulo, ale zas mam klasicky 1,3 chladic s tou miniaturni vrtulkou, takze jakmile predemnou jede auto, rucicka teplomeru fofrem putuje vzhuru, tak premejslim o chladici z 1,6 a nejakym vetsim vichrniku.

Toz, a abych se pridal k ostatnim - at ti to jezdi! :)


Co jsi daval ty za motor? :shock:
bitmap - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od bitmap - FK »

Vpodstate same co favo, jen mam navic upravenou hlavu + kdyz uz to bylo venku, tak jsem tam s tim hodil novou prevodovku a poloosy.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Vici »

bitmap píše:Zajimave, zajimave, jak dlouho a jakym stylem tedy zajizdis?
Ja dostal k podobnemu motoru instrukce, ze prvnich 2000km nedavat vic jak pul plynu a netocit vic jak 4000 otacek, pricemz prvnich asi 900km jsem odkroutil s velmi lehkou nohou po okreskach a po meste, a zbylych 1100km po dalnicich v rychlostech kolem 120km/h.
Chtel jsem to mit rychle za sebou, motor jsem do auta namontoval minulou stredu a k dnesnimu dni ma najeto lehce pres 2000km :lol:
Ze zacatku jsem byl taky trochu zklamany, ze to vubec nejede, pocukava a zere to jak tank, ale cim vic ma najeto, tim je to lepsi a to jeste ani neprobehlo finalni serizeni, na ktere se mi snad povede vnutit nekdy pristi tyden.
Extempore s termostatem se mi nastesti vyhnulo, ale zas mam klasicky 1,3 chladic s tou miniaturni vrtulkou, takze jakmile predemnou jede auto, rucicka teplomeru fofrem putuje vzhuru, tak premejslim o chladici z 1,6 a nejakym vetsim vichrniku.

Toz, a abych se pridal k ostatnim - at ti to jezdi! :)

staci to jak to ma Favo - novy chladic - nejlepe origo autopal (a verze pro auto s klimou) a na to pasuje presne sahara z 1,6 ktera uchladi vsecko.
1,6 nebo 1,9 chladic potreba neni.. a mel bys problem se zapojenim vody
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Co se týká hlavy tak na úpravu hlavy už nezbyly prachy a převodovka mi nová leží v dílně byla špinavá jak prase a nechtělo se mi sní drbat. říkal jsem si že jak bude hlava tak její výměna je práce na půl dne takže to je to nejmenší.
No a výkon..... těžko říc doufám že míň jak 50kW tam nebude a krouťák mohu jen odhadovat , vycházím li z toho že seriová fábie 1.4MPi 50kW má 120Nm tak když vezmu v potaz to že mám jinou vačku a jiný soft tak skromně odhaduji že minimálně 130 Nm při cca 4000-4500 ot/min by tam být mohlo ale to až po řádném zajetí. Teoreticky pokud by byla ještě hlava upravená tak by krouťák mohl jít ještě o cca až 10Nm nahoru.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Nonamed - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Nonamed - FK »

a kolik jsi do toho vrazil, proboha? jinak gratuluju :) (a pochopitelně závidím)
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Jyrgen »

pěkný pěkný, gratuluju že si konečně pokročil ;)
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Přesnou cenu ani nevím ale kolem 3000,- mě stála úprava kliky , něco přes 1000,- stála úprava setrvačníku , vačka mě stála 2000,- , motor AQW mě stál 4000,- ,nová vodní pumpa mě stála tuším 1000,- , těsnění vany originál škoda 300,- nový šály klika a ojnice cca 700,- ,nové rozvody cca 350,- , komplet těsnění , nová spojka komplet Sachs plus ložisko Valeo cca 1700,-, nový olej 10W40- 700,-, nová chladící kapalina, tvrdý silentbloky motor - převodovka 1100,- ,nový výfukový svod 800,- , nový katalizátor 2500,- ,zánovní převodovka 1800,- , nový řemen k vodní pumpě a altecu 110,- , no a spoustu dalších drobností co si ani nepamatuju.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
bitmap - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od bitmap - FK »

Mas u ME nejakou slevu, nebo jsem si jen chybne domyslel, ze kdyz je od ME rj, tak i vacka? :)

Vici: diky moc za radu, poohlidnu se po nejakym takovym peknym chladici, snad uz to pak bude chladit poradne.
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

bitmap píše:Mas u ME nejakou slevu, nebo jsem si jen chybne domyslel, ze kdyz je od ME rj, tak i vacka? :)

Vici: diky moc za radu, poohlidnu se po nejakym takovym peknym chladici, snad uz to pak bude chladit poradne.


U ME slevu nemám ale u mě je to trochu složitější co se týká výrobků ME dalo by se se říci že mám kopie nikoliv originál ;) a bohužel ani kopii mi nikdo grátis neudělá ;)
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Snehulak - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Snehulak - FK »

nu Favo to je dobře jen ať slouží...... a kdy přijdou ty svody, slušeli by jí.....
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Svody jsem už domlouval 3x a pokaždé z toho sešlo a to nemluvím o tom když sem je mohl mít od Tebe potom od Vičiho a nakonec od Dedly a vše nasvědčuje tomu že pokud si je neudělám sám tak nikdy nebudou ,no a výroba je opět závyslá na penězích ale v tomto případě spíš na tom kdo mi ohne trubky dle mé představy. Bohužel mám hrozně málo volného času takže si ani netroufám říci kdy se do výroby pustím ale snad to nebude trvat tak dlouho jako motor 1.4 :lol:
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Snehulak - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Snehulak - FK »

nu tak snad budou dřív než ten motor ;) zkusím se zeptat tady kolik by stála výroba z nerezu, tak pak dám vědět ju....
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Zdenda19895 »

favo píše: Bohužel mám hrozně málo volného času takže si ani netroufám říci kdy se do výroby pustím ale snad to nebude trvat tak dlouho jako motor 1.4 :lol:
Kluci, stejně vás co děláte takové velké úpravy obdivuji. :) Já kdybych měl dělat něco co bych nezvládl do týdne, tak skončím ve cvokárně. :lol: :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Já bych ve cvokárně skončil kdybych neměl co dělat, asi jsem posedly a nebo co ale nesnáším nudu a když přijedu k manželčiným rodičům na víkend tak musím do garáže jinak bych se ukousal nudou.

Sněhuláku ani by nemuseli být z nerezu na tomto fakt netrvám ,přeci jen první díl výfuku na korozi moc netrpí. ;) Ale předem díky.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Zdenda19895 »

Tak to já mám pořád co dělat. :) Jen mě nebaví dělat něco, co trvá moc dlouho. :lol: Kdybych měl autí rozdělané týden, to bych nepřežil. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Dedla »

favo píše:přeci jen první díl výfuku na korozi moc netrpí.

To neříkej! Pod takovou "termoomotávkou" je po denním jezdění obyč černej matroš,nebo elektrikářská trubka kaput po sezoně!
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Snehulak - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Snehulak - FK »

optám se na ten nerez, vím jak vypadaly po roce ježdění s termopáskou...
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Tak Dedlo je pravda že to co jsi jmenoval je to nejhorší co se dá koupit ale je pravda že nerez je nerez ;)
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Tak to zhrnu motor mě celkem vyšel na 23500,- mám na něm najeto 500 km a musí se rozebrat objevila se závada která se musí rychle řešit jinak půjde motor do kytek. :(
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Zdenda19895 »

favo píše:Tak to zhrnu motor mě celkem vyšel na 23500,- mám na něm najeto 500 km a musí se rozebrat objevila se závada která se musí rychle řešit jinak půjde motor do kytek. :(
Doufám že lehce odstranitelná závada. :)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Tak to jsme dva kdo doufá v drobnost ale vše se ukáže až se sundá hlava motoru a vše se řádně proměří.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od kejzi1 »

Koukám že máš s tím motorem od začátku jen smůlu
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od jirkaf »

jaká závada?
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Nejdřív to začala lehkým přehříváním, až po větší přehřívání, pak to vyvrcholilo vyvřením 3litrů vody . Poté jsem v domění, že je vadný termostat koupil nový a vše uvedl do správného stavu, ale motor se hřeje dále a to i přesto, že mám saharu a ventilátor z 1.6ky a i přes zapnutý topení není možný motor uchladit. Vše vypadá, že buď došlo k chybě při dotahování hlavy a nebo a to spíš při vyvření vody se zkroutila i hlava a ta teď neudrží tlak ve válcích a přes těsnění mi foukají splodiny do vody a extrémě jí ohřívají. Je tam i spousta dalších možností co se mohlo při montáži stát, jako třeba natažený šrouby hlavy, nebo vložky závitů v bloku, křivá hlava už při montáži, nebo křivý blok . Prostě ,musí hlava dolů, vše se musí znovu přeměřit , znovu nastavit přesahy vložek válců a poté pokud bude vše OK, motor znovu složit a modlit se a doufat, že už bude klid. Je to poprvé co se mi za 10 let něco takového stalo. Ovšem pokud se natáhly vložky závitů v bloku, znamenáto jen jedno a to motor ven, celý rozebrat a naskládat do náhradního bloku. Prostě to vidím na další super bezesný víkend :D

Tímto bych chtěl poděkovat Vičimu a Dedlovi za pomoc při identifikování problému. ;)
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Takže problém s přehříváním je snad vyřešen a odstraněn ,z nějakého mě absolutně nepochopitelného důvodu se povolilo pár šroubů na hlavě a tak docházelo k úniku splodin z válců do chladícího okruhu. Tak jsem při té příležitosti skontroloval přesahy vložek válců , dal nové těsnění pod hlavu a vše ,snad už řádně dotáhl a zatím vše šlape jak má ,ale vše se ukáže až po ujetí delší vzdálenosti.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Zdenda19895 »

Držím palce. :)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Snehulak - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Snehulak - FK »

něco podobnýho mi oddělalo 2 vodní pumpy naštěstí se to vždy vyreklamovalo než se na to přišlo
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Sněhuláku nestraš protože vodní pumpu mám taky fungl novou a s její reklamací by byl asi problém mám jí už hrozně dlouho schovával jsem si jí na tento motor a proč otom mluvím ? Protože problém se opět oběvil a zase vaříme. Poslední možnost je výměna hlavy a zase doufat že je problém tady nic jiného mě už nenapadá. Nejhorší na tom je že je úplně jedno jakým stylem jedu protože ráno můžu jet jako prase a teplota nestoupne ani o píď a odpoledne když jedu domu mi stačí jet rychleji jak 100 km/h a začíná stoupat teplota. Prostě divný. :?
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Snehulak - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Snehulak - FK »

když sem přijel po druhý že zase teče pumpa, tak sme vyhodily svíčky a začaly tlačit vzduch do válců, nu a na 3 válci jsme dostali sprchu z nádobky. Bylo v háji těsnění, a nechával jsem pro jistotu srovnávat hlavu, když už byla dole.


jinak tohle co dělá tobě, mi dělal bratránkovo rapid, když jsem ho měl půjčenej. Ráno do práce v poho, a odpoledne sem jel domů s přestávkou než motor trochu zchladnul a to to je 20 km. Tam nefungovala právě pumpa, byl urvaný klínek nebo co, už si to nepamatuju přesně. byl v tom 135, motor z fáčka
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Tak konečně nějaká změna , už se to hřeje i ráno :D takže v sobotu jde hlava do prdele a pujde tam stará dobrá a osvědčená. Nová půjde na srovnání a budu doufat že je problém zde ,nebo spíš měl by být protože toto je jediný díl který jsem měnil a ještě jsem neměl možnost jej vyzkoušet osobně v provozu.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Zdenda19895 »

To jsem zvědavý. :) Doufám že to bude tím a nebude to dělat i s druhou hlavou. To by nas.alo. Tolik práce a peněz. Držím palce i na nohou. :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od favo »

Díky moc. Máš recht to nasere ;) Ale věřím a doufám , v pátek příští týden bych měl jen na výlet do Domažlic tak bych motor aspoň drobek protáhl, ale pokud bude problém jinde asi pojedu leda tak do prd... nebo spíš zpátky do garáže :D
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Snehulak - FK

Re: Motor 1.4 MPi felicie

Příspěvek od Snehulak - FK »

ale ale ale ale ale co to vidím, ty pojedeš do Domažlic? tak to dej vědět jestli pojedeš, někde se srazíme, aspoň na chvilku.
jinak držím palce ať je to ono a dojedeš sem ;)
Odpovědět