Vyčištění a reset klapky 1.3MPI - jak na to?

Simos 2P
135M, 136M
Odpovědět
MrMikis
Příspěvky: 1
Registrován: pon 25. bře 2019 21:51:18

Re: Vyčištění a reset klapky 1.3MPI - jak na to?

Příspěvek od MrMikis »

Zdravím lidi, taktéž mám pravděpodobně problém se škrtící klapkou,bohužel mi po čištění drží volnoběh kolem 2000 otáček :( Nenašel by se někdo z Plzně kdo umí reset škrtící klapky přes počítač??Díkec Michal
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčištění a reset klapky 1.3MPI - jak na to?

Příspěvek od Rob »

VAG kabel stojí cca 300 Kč, pak už jen stačí stáhnout si simos 2P manager zde: http://www.motordiag.cz/msm/index.php
a problém je vyřešený. Kabel ti zůstane a věř tomu, že ho ještě hodněkrát upotřebíš, jestli si teda plánuješ nechat feldu déle než rok. Samotný reset je jednoduchý, program je v češtině a blbuvzdorně tě provede celým procesem resetu ŘJ.

Anebo přijeď za mnou na Vysočinu, pokecáme, dáme kafe a udělám ti to za 10 min :-)
merlinii
Příspěvky: 81
Registrován: pát 29. bře 2013 22:44:27
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

VAG reset Motordiag seřízení klapky, vyčištění

Příspěvek od merlinii »

Ahoj. Pokud by chtěl někdo v okolí Olomouce resetnout EEPROM u 1.3 MPi a udělat nastavení přes VAG, tak se klidně ozvěte a domluvíme se win-win.

T.e.l.: tři sedmy 008 321. Platí stále.
Felinkar
Příspěvky: 52
Registrován: úte 07. bře 2017 15:50:57
Bydliště: Vážany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčištění a reset klapky 1.3MPI - jak na to?

Příspěvek od Felinkar »

Našel by se tu někdo, kdo by mi klapku vyčistil a znovu nastavil?
Přijedu, zaplatím.Děkuju za nabídku.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčištění a reset klapky 1.3MPI - jak na to?

Příspěvek od Rob »

Klidně přijeď, ale Vážany vidím u Blanska, Vyškova a Zlína. Ani jedno není za rohem. Jsem z Jihlavy a jsem doma :-)
Uživatelský avatar
Belo
Příspěvky: 60
Registrován: sob 15. dub 2017 17:43:06
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčištění a reset klapky 1.3MPI - jak na to?

Příspěvek od Belo »

Ja by som sa chcel opýtať, že na základe ktorých konkrétnych snímačov určuje RJ motora voľnobežné otáčky?

Listoval som si trošku fórum a dočítal som sa že k tomu prispieva aj snímač teploty chladiacej kvapaliny.
Určuje to iba tento snímač alebo aj nejaké ďalšie?

Mám trošku problém s tým, že keď je motor studený tak niekedy nabehnú zvýšené otáčky (1000 niekedy 1100) a zase inokedy motor hrkoce na ledva 600 otáčkach.

Napríklad v tieto dni keď sú skoré rána chladnejšie tak zvyšené otáčky nie a nie nabehnúť. Keď je trošku teplejšie napríklad keď idem domov z práce tak pekne nabehne 1000 otáčok.
S pozdravom.

1.3 MPi 50kW r.v. 2001
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyčištění a reset klapky 1.3MPI - jak na to?

Příspěvek od ferdamravenec »

Kromě čidla teploty vody i čidlo teploty a tlaku vzduchu. Pak záleží na opotřebení vstriku , dráhy potencimetru klapky , a jeji čistotě,
A že ti to někdy hrká na 600 , bych viděl na svody / znečištění zap lišty, popř odcházející svíčku
Odpovědět