Chip-tuning 1.3 MPi

Simos 2P
135M, 136M
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Dedla »

Kova:
Ona ani ta úprava 1.3 MPI s výsledkem +6kW a + 8Nm taky neodpovídá optimalizaci dat,ani fyzikálním zákonům,ani logickýmu rozumu. Kde a jak by se to tam vzalo?
Jak už jsem kdysi řekl: Lhát musí bohužel každý "čiptjůningář" protože by jinak nic neprodal. :lol:
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Kova »

no díky tak vím zase prd :lol: Dedla:jinak musím s tebou souhlasit :oops: ;) chtěl jsem ten motor jen drobet skultivovat :idea:
Naposledy upravil(a) Kova dne pon 01. čer 2009 14:25:00, celkem upraveno 2 x.
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Invisible1988 - FK

Re: Upravená řídící jednotka 1.3 MPi

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

tohle mě taky zajímá protože ted musím kvuli závadě předělat řídící jednotku a rád bych věděl esi jen přehodím jednotku spáruje se to přes vag s kodem immo tak esi to pofrčí
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravená řídící jednotka 1.3 MPi

Příspěvek od Ivarek »

Jo..pokud máš immo tak musíš mít řj zase s immo a jen to vagem přizpůsobíš.
Invisible1988 - FK

Řídící jednotka

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

Omlouvám se pokud jsem založil tohle téma zbytečně ale jaksi jsem nenašel odpověď na svoji otázku co si pokládám.Koupil jsem před pár týdny felicii 1,3 Mpi 50kW rok 1999 nalítáno 116 000 km s nachipovanou ŘJ(udajně 60kW)...na jednotce ale nybal žádná značka ani nálepka nic takže od koho ten chip byl to netuším.Bývalý majitel říkal,že to nechával chipovat vbe škodovce a slyšel jsem že tam dělají většinou CIMBU ale o to mi vůbec nejde...po nějakém čase mi auto při jízdě z kopce a stání na plynu při městské rychlosti škubat...ze začátku jsem tomu nevěnoval pozornost ale po čase mě to začlo štvát a nechal jsem auto napícnout na VAG...a hle řdící jednotka-defekt...tak jsem sehnal jinou jednotku taktéž na 1,3Mpi akorát že seriovku 50kWa dal ji tam spároval s immo a jezdím...ze začátku cukání zmizelo ale tedkom kdy je na té jednotce najeto cca 500 km se to jakoby začíná objevovat znovu...zajímá mě tedy jedna věc...čím vším je možné zničit řídící jednotku motoru?Někdo mi říkal že jsou jen dvě možnosti...budto se do ní někudy dostává vlhkost a nebo mi auto přebíjí...ovšem při nastartovaným motoru a vyplých všech spotřebičích jsem na baterce naměřil 14,05V což mi přijde normální...dokáže mi někdo popsat co by mohlo to opětovné cukání zpusobit?Příští týden se chystám auto znovu napíchnout protože konečně budu mít čas a nechám i zresetovat škrtící klapku...myslíte že to pomuže?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od Ivarek »

Řídící jednotka - Defekt znamená změněná data v jednotce, u upravených jednotek je to normální
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od 00Inferno00 »

to co rika Cimbu o pouziti cyklovace je podle me blbost, spis je to pojistka proti reklamaci ;)
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od favo »

Cukání může způsobit vadná klapka , dále to může být slabý tlak paliva, špatný svíčky , špatná zapalovací lišta , klidně i snímač otáček, je toho spousta co může způsobit cukání motoru klidně i vstřikovače ale to se dá takhle těžko říci.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od Vici »

to ridici jednotkou nebude. a ta hlaska o defektujednotky bude tim ze je asi fakt upravena a nema dopocitany kontrolni soucet, to na funkci nema vliv..
chybu hledat jinde...
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od Dedla »

Vici píše:to ridici jednotkou nebude. a ta hlaska o defektujednotky bude tim ze je asi fakt upravena a nema dopocitany kontrolni soucet, to na funkci nema vliv..
chybu hledat jinde...


Souhlas. ;)
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
glx1.6 - FK

co je lepsie CIMBU vs. Motor-Excel

Příspěvek od glx1.6 - FK »

hlavne nech mame vtom uz jasno ktora firma je lepsia CIMBU alebo MOTOR-Excel neviem si vybrat ani ked sa pozrem na ich stranky myslim si ze cimba tam realnesie ponuky viacej rozpisane zato zas u ME mi to tam chyba potom aj v cenach nikoho nechvalim ani nehanam ale majme v tom jasno ktera znacka je lepsia nez ta druha kdo stym ma skusenosti bol by som rad porospisujte to tu tyka sa to motorov 1,3BM 1,3MPi a 1,6MPi FELICIA
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: co je lepsie CIMBU vs. Motor-Excel

Příspěvek od Vici »

Motor-Excel staví závodní motory, sportovní motory a tak dále a tak dále, má vlastní vývoj speciálních dílů a všeho ostatního.

Cimbu odněkud zkopíruje nebo možná občas i koupí upravené programy do řídících jedknotek a prodává je dál se spoustou chytrých keců s tím že o motorech neví zřejmě nic...
Jeho softy pro Felicie kupodivu fungují..


Takže asi tak, vyber si sám...
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
TOMMPi - FK

Re: Upravená řídící jednotka 1.3 MPi

Příspěvek od TOMMPi - FK »

Takže už mám jednotku v autě.Bylo třeba to sladit přes VAG.Úroveň AUTORIZOVANÉHO SERVISU ŠKODA JE NA "BODU MRAZU".Je jedno jakou jednotku do auta dáte pojede vám to.Jestli to je rok 97 nebo 00 je jedno.V servisu Škoda mi řekli že to nepůjde.Spojil jsem se z místním členem Vici který potvrdil že to ce řekli ve Škodě je nesmysl.Oni v tom servise mi ani neřekli že mi nefunguje konektor na diagnostiku.Takže jsem se setkal z Vičim který mi ochotně pomohl a hlavně nalezl během sekundy závadu,takže tímto bych mu chtěl velice poděkovat.
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upravená řídící jednotka 1.3 MPi

Příspěvek od Dedla »

TOMMPi : Úroveň AUTORIZOVANÉHO SERVISU ŠKODA JE NA "BODU MRAZU".
Někdy mám pocit,že to není "bod mazu" ale idioti!
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
TOMMPi - FK

Re: Upravená řídící jednotka 1.3 MPi

Příspěvek od TOMMPi - FK »

Dedla:to jsi řekl ty :lol: .Nějáký názor jsem si na autorizované servisy již udělal dříve ale v té Škodovce mě celkem teda překvapily a velice zklamaly.Vím jak to chodí v autorizovaných servisech ať už z vlastní zkušenosti nebo z povídání kamarádů.Jaká je jejich politika,jací jsou tam "odborníci mechanici" ale jako všude pár vyjímek se najde,lidí kteří opravdu něco umí,vědí a jsou ochotní poradit a pomoci.
Krkawec - FK

Re: Upravená řídící jednotka 1.3 MPi

Příspěvek od Krkawec - FK »

Taky jsem měl problém sladit imobilizér s upravenou jednotkou, když jsem začínal s autodiagnostikou. Naštěstí se mi to s Ivarkovou pomocí nakonec povedlo. Na autorizované servisy mám svůj názor včetně firmy Cimbu. Jednatel mě po telefonu slušně poslal do prdele, že ho to nezajímá, co mám z druhé ruky a mám si pomoct tam, kde jsem si tu jednotku ¨vyhrabal¨. Slušné jednání se zákazníky asi neexistuje - každý vidí jen prachy, takže než volat příště nějaký ¨autorizovaný¨ servis, tak se raději poradím se zkušenějšími členy našeho feliciaklubu a to doporučuju všem, páč tady radu vždycky najdete.
smazany clen - FK

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tohle spíš vypadá na kombinované čidlo tlaku a teploty nasávaného vzduchu,konkrétně ta část,co měří podtlak(piezzoelektrický snímač).Mění se to celé.Pěkná pálka.U mé 1,6 , kde je jiný typ, jsem měl to samé a po výměně za jiný z vrakáče se to o 400 % zlepšilo.To čidlo se unaví,motor v přechodech pocukává,ale žádnou chybu do paměti závad to nevypíše.Další věc,která má vliv na přechodové režimy je podtlakový regulátor tlaku paliva, který je na vstřik. liště.
smazany clen - FK

Re: Řídící jednotka

Příspěvek od smazany clen - FK »

to čidlo, jich mam asi 5 mrcha mala draha.
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Schimi »

Mám trochu problém s vačkou.
Koupil jsem stroj s vačkou a chipem. Hodil jsem to do svého mazlíka a ten jezdil jako čert. Bohužel začala zlobit ŘJ a občas vynechala. Při předjíždění je to hodně nepříjemné. Další problém byl ten, že motor táhnul až od 2000 ot/min. Pod 2000 silně deceleroval. Jízda po městě díky tomu byla hodně nepříjemná, styl cuk-drc. Mám v merku druhou jednotku od EXCELU za 3000. Uvažoval jsem už i o návštěvě CIMBU. Chtěl bych k vačce sehnat takovou jednotku, se kterou to pojede i pod 2000 otáček a nebude to se mnou házet. Že bude nestabilní volnoběh, to jaksi chápu.Co myslíte, že bude lepší? Cimbu nebo Excel?
1,6 sportline 1999
Uživatelský avatar
Danis
Příspěvky: 518
Registrován: ned 10. pro 2006 18:24:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Danis »

Otázka k ŘJ Cimbu: je t ovýměnným způsobem jak píšou, tzn. jestli to chápu dobře: vezmou si mou a dají zato svou upravenou. Ta jejich upravená je asi původem starší z nějaký jiné Felicie? nebo funglovka jen s tím rozdílem, že upravená.
Škoda Felicia Combi LXi - 1.3 MPi, r.v. 1997
2x airbag, alu kola 14" Magic2 vč. rezervy, parkovací senzory, folie 3M
Škoda Fabia Combi Ambiente - 1.2 TSI, r.v. 2011
6x airbag, alu kola 15" Antares, parkovací senzory, klima, ABS+ASR+ESP+asistent rozjezdu do kopce, SUNSET
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Zdenda19895 »

Dávají starší ŘJ. Tvoji upraví a dají zase někomu jinému.
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Danis
Příspěvky: 518
Registrován: ned 10. pro 2006 18:24:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Danis »

Tak z toho zrovna moc nadšenej nejsem, že bych měl dostat nějakou starší jednotku a moje že by šla do světa. Tak to asi od čipu upustím.
Škoda Felicia Combi LXi - 1.3 MPi, r.v. 1997
2x airbag, alu kola 14" Magic2 vč. rezervy, parkovací senzory, folie 3M
Škoda Fabia Combi Ambiente - 1.2 TSI, r.v. 2011
6x airbag, alu kola 15" Antares, parkovací senzory, klima, ABS+ASR+ESP+asistent rozjezdu do kopce, SUNSET
tgfh - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od tgfh - FK »

Ono se to dá udělat, já na to kašlal, Viči který mi to dělal mi tam dal jednotku údajně 1-2 roky starou a tam moje byla stará už 10 let takže jsem na tom možná ještě vydělal. Zkus tam zavolat a zeptat se, možná Ti vyhoví, nebo zajeď 2x do Rožnova pod Radhoštěm.
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning felda 1.3 MPi 50kW

Příspěvek od straca »

Cau chtel bych se zeptat jestli po načipování např od Cimbu auto jede líp?Chtel bych to nejak konkrétně popsat třeba jesli pak 1.3Mpi je na tom podobne jako 1.6série?
Uživatelský avatar
Almond
Příspěvky: 317
Registrován: pon 14. zář 2009 18:39:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning felda 1.3 MPi 50kW

Příspěvek od Almond »

Mám čerstvej Cimbu čip na 1.3 MPi a kdybych to měl porovnat s kámošovou 1.6 sérií - při prázdnym autě mi to přijde docela srovnatelný (ale přímý srovnání nemám, nedělali jsme žádný blbosti, žádnej závod, je to jenom subjektivní pocit), při zatíženym mi dá na prdel.
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning felda 1.3 MPi 50kW

Příspěvek od mause »

zdaleka neeeeeeeeeeeeeeeeeee:-) na 1,6 by si tu s 1,3 mohl troufnout málokdo :-) přijed na nějakej sraz a on tě někdo určo povozí...

hlavně je auto takový svižnější:-) :cat:
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Zdenda19895 »

Jestli to něco přidalo nevím. Nebyl jsem na brzdě. Ale fakt se s tím jede líp. :D Motor má lepší chod je citlivější na plyn a ztratila se ta díra co tam byla při přeřazení a akceleraci. Mám chip asi rok a půl a jsem spokojen. Auto mně jede o hodně líp ale to bude asi i tím že jezdím víc po dálnici. :idea: Dříve jsem jel na dálnici tak jednou, dvakrát za rok. Teď ji proženu poměrně často.
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
stony - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od stony - FK »

No a když si nechám krátkou Feldu očipovat na 60 KW, tak jaké pak budu mít zrychlení? Když teď mám něco přes 13s.
Ono už dobře zaběhaný a seřízený motor má okolo 55 Kw. Těch 50 kw to je jen minimální ověřený výkon, který výrobce zaručuje pro každý motor co vyjede z linky.
Budu mít zrychlení aspoň 11s, nebo je těch 60 Kw jen na faktuře. :lol:
Eddie - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Eddie - FK »

Caute, chcel by som poradit ohladom upravy motoru od Firmy Motor-Excel. Jedna sa o upravy, chip, vacka, hlava z 50 Kw na 63 Kw. Ake mate s touto upravou skusenosti a popripade, kto ju mate, chcem len vediet jazdne vlastnosti. Za vase info dakujem
Mr.Iceman - FK

Re: Chiptuning felda 1.3 MPi 50kW

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

Vrátím se zpět k tématu. Někdo tu psal že to snad ani kw nepřídá jen to lépe pojede, ale našel jsem tuto stránku a tady píšou dokonce, že to přidá 11kw. http://www.xtuning.cz/osobni-auta/1-chi ... a-felicia/
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning felda 1.3 MPi 50kW

Příspěvek od Mejra »

klucí, já furt nemůžu vyčíst, co obsahuje balík úprav, kterej u ME zvedne výkon z 50kW (BMM) na 61kW.. je to hlava, vačka, řídící jednotka..?

u MPi to mají rozepsaný, u BMM ne..
Marty_pv - FK

Re: Chiptuning felda 1.3 MPi 50kW

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Mejra: Ptal jsem se mailem a je to jednotka, vačka a hlava. U samotné vačky s jednotkou udávají 56 kW
Mr.Iceman - FK

Re: Chiptuning felda 1.3 MPi 50kW

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

Taky jsem tam psal. A hlava, vačka, řídící jednotka a filtr by ti dali něco kolem 67kw.

"Dobrý den,
cena úprav v tomto rozsahu je přibližně 20.500,- Kč, výkon 65-67kW."
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning felda 1.3 MPi 50kW

Příspěvek od 00Inferno00 »

A zpatky k tematu

Chiptuning na atmosferickem motoru o objemu 1300ccm neprida ani kW :salut:
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Cahoun22 - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Cahoun22 - FK »

Hele a jak je to se spotrebou kdyz upravite RJ a motor treba u Feldy 1,3 MPi?
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od mause »

eddie: jede to dobře když tak napiš je to rozhodně lepší... jen tu hlavu ještě nemám odzkoušenou ale pokud se zadaří tak letos bude:-)
Cahoun22: teoreticky klesne při zachování stylu jízdy... ze zkušenosti zůstane stejná bo čím auto líp jede tím víc po něm šlapeš :-)
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
dodo136 - FK

Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od dodo136 - FK »

Ahoj potřebuji pomoct s motorem felicia 1,3MPI/50kw při výměně jednotky šel výkon motoru dolu živost motoru pryč se sériovou jednotkou je to o poznání lepčí.Benzím,čidla OK na Vagu OK nevím nevím nevím
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od Kuladmin »

a co to je za jednotku? jak je cipla? neni tam nahodou cip i pro jinou vacku ?? a ty tam mas normal origo vacku nebo jinou atd atd atd.. nejsme jasnovidci ;)
dodo136 - FK

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od dodo136 - FK »

Je tam seriová vačka a jednotka přímo od cimbu pro tento motor.
JAWAEVO - FK

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od JAWAEVO - FK »

ako čítam tak na ich adresu to neni prvé "pochválenie" abi človek ked dá za niečo ja neviem 4tis a musel to po niekom ešte dorábať ? to je kus na nič bi som povedal a to ich údajné zvýšenie výkonu na 61kw sa tiež nekoná
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od Suri »

jawaevo - zvýšenie krútiaceho momentu ani výkonu zmenou jednotky sa pri felicii nekoná nikdy , len to lepšie a plynulejšie ide nič viac
JAWAEVO - FK

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od JAWAEVO - FK »

ja viem ved práve predať niekomu niečo ztvrdením že to zvýši výkon je podla mna nefer a ešte vraj profesionálna firma
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od Suri »

vždy ide len o to aké má ta firma umiestnenie v známosti a ľudia uveria hocičomu
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od Vici »

znát to být musí, s cimbu to pojede o něco líp, každopádně ne hůř! takže je někde problém. od koho máš tu jednotku?...
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
dodo136 - FK

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od dodo136 - FK »

Přímo od cimbu
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne sob 19. čer 2010 18:52:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od Vici »

tak neváhej zvedni telefon a zavolej tam, nic jednoduššího asi není a nevím proč jsi to neudělal jako první krok :-)
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
dodo136 - FK

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od dodo136 - FK »

Jsem domluvenej na čtvrtek ale zajímá mě jestli to nemůže být ještě něčím jiným,když všem tady to šlape v pohodě.Jak říkám motor jede ale bez zátahu jede jen otáčkama.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od Honza_t »

Já už bych do Cimbu nešel, viz. moje trápení s vačkou od ME a nakonec to bylo čipem Cimbu, přestože mi plno lidí říkalo že to v téhle kombinaci funguje bez problémů :pirat: Takže podle mě si Cimbu denně "vylepšuje" mapy a každá druhá jednotka pak jede jinak :puker:
dodo136 - FK

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od dodo136 - FK »

Jo je to tak jak říkáš,četl jsem si tvoje příspěvky a chová se to podobně jako u mě s tím,že já mám seriovou vačku někde okolo 4000 to má možná snahu zatáhnout lépe jek serie ale to jen proto že to nemá díru na plynu jinak seriová jednotka tahá hned při přeřazení,no jsem zvědavej co na to cimbu ve čtvrtek řekne, osobně dávám vinu jednotce taky mě u ní zarazil otazník vedle jejich nálepky :cry:
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 22. čer 2010 11:50:12, celkem upraveno 1 x.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od Honza_t »

jarda.vysocina píše:Kdyby jsi se zeptal u "CIMBU" , tak by Ti řekli jako mě : "Pokud máte jakékoliv úpravy na motoru oproti standardu (jiné , nebo upravené sání, kat. pryč, střední tlumic pryč , jinou vačku atd), nemusí být funkce a činnost ŘJ v pořádku .
Prohlédl mi mé auto, napíchnul - žádná chyba nebyla, vyměnil ŘJ a od té doby mám v autě * jiný motor * .
Jsem spokojen ...
Jarda :salut:


Nj, já vím že to neni dobrý takhle míchat, ale nejde mi do hlavy, že Cimbu + ME už plno lidí zkoušelo a mělo s tim dobré zkušenosti. Navíc sem se někde dočetl že si jejich čip s jejich vačkou rozumí a ta vačka je pokud vím 265/265. Tak nevím proč by to nemělo jít dobře, když si rozumí s 254/254(série) i 265/265. A ME je myslím 258/265 takže je mezi... no nechápu to prostě :scratch:

dodo136: Jakej otazník vedle nálepky? Tys kupoval jednotku z druhý ruky?
Odpovědět