Chip-tuning 1.3 MPi

Simos 2P
135M, 136M
Ksanda
Příspěvky: 114
Registrován: pát 09. kvě 2008 15:30:48
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od Ksanda »

No cimbu je proste cimbu, sem slysel, ze pry nekterym lidem po uprave nesel otackomer..

Jinak vacka ME funguje s cipem cimbu dobre..
1.3MPI Hlava, vacka, jednotka = M-E
http://www.youtube.com/watch?v=MBOo6SJHLN0
dodo136 - FK

Re: Pomoc s jednotkou cimbu

Příspěvek od dodo136 - FK »

Tak jednotku jsem dostal druhou,ale je to stejné žádnej zázrak v nějakém režimu lepší v jiném horší. Ovšem když jsem dal místo středového výfuku jen trubku a konec co je na 1,9D samozdřejmě upravil vstupní průměr roury tak to jelo celkem slušně a o poznání lépe jak se sériovou jednotkou a zvuk super! Borci ve fádii 1,4/16V hleděli,že mě nemohli předjet,ani při rozjezdu ani potom.
Jinak ty výfuky mě poradil p.Janda/cimbu/ a také říkal že na jednom autě to jede na druhém je to horší vše záleží jak je udělaná hlava apod.
Jinak s autem jezdí žena,takže seriové výfuky,seriová jednotka a jízda s tím ježe to jede,když si chci zajezdit vezmu si mého upraveného favorita na lpg a paráda. :D
JAWAEVO - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od JAWAEVO - FK »

spýtam sa takto je mi niekto chotný vysvetliť zvýšenie výkonu "chipom" u atmosferického motoru a ešte konkretne u felicie ? ako čím ? zvíšiť dávku paliva nemôže lebo tam nemá ako dostať viac vzduchu zmes bi bola bohatá, tkaže o akom zvýšený výkonu sa tu hovorí sory ale bolo bi dať zmerať výkon pred úpravou a po úprave a dať ich na súd !!! ako tu už niekto pýsal v prípade merania na brzde sa spoliahajú že z fabriky ten motor má niečo viac a prípade reklamacie sa vyhovoria že ten motor je vybehaný atd. proste toto je podla mna oblbovanie/okrádanie ludí
DXR - FK

Chiptuning pro 1.3 MPi r.98/99

Příspěvek od DXR - FK »

čau, vyplatí se čipnout 1,3 MPi 50KW z 12.1998? od Xtuning.cz za cca 3500,-kč píšou >> 1300 MPi z 50kw na 61kw ..
bez dalších úprav motoru, pouze čim .. výhody, nevýhody, zkušenosti ?? ThX ;)
keenworth - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od keenworth - FK »

Pročti si to téma a hned uvidíš ;) jestli chceš nárůst výkonu, tak to cenu nemá. Jestli chceš lepší reakci na plynovej pedál, tak to cenu má. Těch 61 kW je pouze reklamní trik, výkon ti to u atmosferickýho motoru nezvýší, spíš je to auto pak takový kultivovanější a líp jde za plynem.
DXR - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od DXR - FK »

.. na ty kila je to zdechlina , takže i ta svižnost by prospěla, otázkou je jestli to za těch 3 500,- stojí
keenworth - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od keenworth - FK »

Spíš pouvažuj o čipu od Motor Excel nebo Cimbu...to jsou takové osvědčené firmy. Už jen ten název Xtuning, mi nepříjde zrovna seriozní :)
DXR - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od DXR - FK »

klidně bych to dělal u nich, ale jak se tak dívám obě firmy jsou z čech, a já bydlím na hranicích se slovenskem xD .. kdyby to bylo někde blíž, v Ově nebo ve Zlíně tak není problém :-)
666prasik666 - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od 666prasik666 - FK »

Zdarec chlapi. říká vám něco Hradecká firma x-tuning? Mám možnost koupit za 3000,- čiplou jednotku, jen nevím jestli to nebudou jen vyhozený peníze.
big.jedla - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od big.jedla - FK »

Já sem koupil Cimbu jednotku na 1.3 na aukru za 1500,- a svoji original pak prodal za 500,-

za těch 1000,- to asi stojí, přidalo to jednoho poníka v otáčkách, zdá se mi že se trooošku lépe sbírá od nižší otáček, třeba na výjezdu z kruhače a tak... ale hlavně to odstranilo prodlevy na přidání plynového pedálu tak se člověku zdá že to líp jede. Ve skutečnosti jde spíš o to, že když přidáš plyn tak auto přidá okamžitě bez váhání, ovšem jen o malililinko lépe než seriové kterému to jen déle trvá.

Každopádně 3tisíce nebo víc bych jen za ten chip nedal, zase takový zázrak to určitě není.
RadimCep - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od RadimCep - FK »

Tak taky přemýšlím, že bych do toho šel... Asi bych si zajel do Cimbu, i když je to přes celou republiku...

Zajímají mě názory lidí, co si to nechali dělat v poslední době... (I názory celkově)...

Díky.
keenworth - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od keenworth - FK »

Nevíte někdo jestli se Cimbu jednotky mohli dávat přímo do nových Felicií... jestli mohla sjet felicie z linky už s upravenou jednotkou od Cimbu?
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od 00Inferno00 »

Myslím, že ne ;)
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...

VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Broky - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Broky - FK »

Ahoj kluci,
jelikož se mě to nechce pročítat celý tak se chci zeptat jestli by mi někdo neřekl zda-li někdo ve východních čechách nedělá chipování fildy.

Díky ;)
tgfh_2 - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od tgfh_2 - FK »

keenworth píše:Nevíte někdo jestli se Cimbu jednotky mohli dávat přímo do nových Felicií... jestli mohla sjet felicie z linky už s upravenou jednotkou od Cimbu?

Taky mám někdy podobný problém, že si říkám, jestli to auto už náhodou není chiplé, ale stačí dát plný plyn a hned uvidíš na kolika ot. ti to omezovač zastaví.
keenworth - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od keenworth - FK »

Ale já nemám ten problém, že nevím co tam mám za jednotku... ono ji stačí vyndat a podívat se jestli tam máš samolepku nebo ne. Omezovač je někde před 7. tis otáčkami. Jen mi prodejce tvrdil, že už byla v autě od novoty. Ale jako já teda krom toho posunutýho omezovače nepoznal rozdíl... spíš mi příjde, že na tu starou mi to jelo líp, takže ji nejspíš prodám, protože ten omezovač stejně nevyužiju... takhle já auto netrápím.
Billy_Bob_Bean
Příspěvky: 43
Registrován: pát 24. úno 2012 21:18:59
Bydliště: Brno / Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Billy_Bob_Bean »

Na svojí 50kW Felicii BMM, mám něco přes rok čip od mr. Cimbu a dobrý. KiloWaty to nepřidalo, jen to trochu líp jede a při vyšších otáčkách to tolik neusíná. Hlavně když tomu šlápnu tak jednotka nepřemejšlí tak dlouho co má sakra dělat a hned roztáčí motor. Maximálka stejná, po čipu to jede do maximálky ochotněji.

Nechci se p. Jandy zastávat, ale asi záleží jak se třeba vyspal. Já když se blbě vyspím, tak občas posílám zákazníky na místa zakázaná (_._) . Mě přišel jako v pohodě chlápek, říkal, že mi to na BMM koně, voly a jiná zvířata nepřidá. Má to zoptimalizované řízení, poladěné zapalovací mapy, posunutej omezovač. Akorát to jinak "deformuje" křivku výkonu. Slovo deformuje myslím pozitivně.

Teď chci přezbrojit na MPI, MPI hlavu a asi jednotka a vačka od M-E, chci zkusit něco jinýho. Cimbu vačka 6000,- a jednotka za cca 3500,-
Felicia LXi rv. 95 , 50kW BMM
http://billybobbean.rajce.idnes.cz/Felicia/
Broky - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Broky - FK »

jakej je rozdíl v samotným chipu od CIMBU a ME bez vačky?? přemýšlím,že bych si to nechal chipnout a později i vačku nechal dát. Pokud by se i u mě objevil problém jako u několika z vás,že chip od CIMBU se "nespároval" s vačkou tak bych nerad zbytečně platil čip od CIMBU,když by mě to pak museli stejně chipnout v ME
tgfh_2 - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od tgfh_2 - FK »

Cimbu a vačka (265) je v pohodě.
keenworth - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od keenworth - FK »

je asi jedno jestli máš čip od cimbu nebo od ME protože to výjde zhruba nastejno, když budeš dávat vačku ME, tak dej čip taky od nich a obráceně...
yaluroo - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od yaluroo - FK »

Ahojda lidičky,
neslyšeli jste někdy o : http://chiptuning.all4net.cz ??? :?:
V této firmě dávají uni patici místo napájení a zalití švába do nějakého černého tmelu-to znamená, že je výměna zpět do původního stavu bez problému.
Chtěl jsem se zeptat jestli nemá někdo zkušenosti.
Díkes za odpovědi.
buly - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od buly - FK »

Ať nemusím zakládat nové téma dám to sem.
Nevíte jaké jsou v součastnosti ceny u Motor excel? Byl jsem informován že stránky jsou zastaralé takže to asi nebude aktuální
Jde mi o standardní ůpravy (vačka, chip, popř hlava - podle ceny). V ME teď byla dovolená, od zítra už zase fungují ale nebylo by naškodu vědět trochu předem. :)
Díky
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od xmorfeuz »

existuje krabicka a jsou na ni cislicka...mobilni telefon :)
buly - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od buly - FK »

však jsem psal že zítra už zas pojedou, ale než tam zavolám tak bych rád věděl jestli někdo si to nechával poslední dobou upravovat
Sheep-Master - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Sheep-Master - FK »

čus, měl by někdo zájem o chip u cimbu? vím že známý když sehnal tři auta, dostal velkou slevu, myslím že ho to přišlo na 2500,- místo 3600,-
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Maty »

Cimbu? .... mnoo raději ne Díík :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Sheep-Master - FK

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Sheep-Master - FK »

no, mohl by jsi se třeba trošku rozepsat, třeba by mě to také zajímalo ;)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Maty »

Zadej si do hledání Cimbu a vyleze ti takovejch věcí ;)

Ale na druhou stranu je i spousta spokojenejch lidí s chipem od Cimbu :P
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
MoTO
Příspěvky: 155
Registrován: pát 20. led 2012 17:38:11
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od MoTO »

Zdravicko, jsem v takyvych vecech novacek takze muj dotaz berte s nadhledem, dik:D kdyz si necham snizit hlavu u kolegy a potom koupim vacku s cipem od ME, bude to spolu ladit? Anebo v tom ME tu hlavu upravujou podle toho ostatniho? Prijde mi docela dost davat skoro 6 tisic navic za hlavu kdyz to muzu mit za ctvrtinu ceny. A jeste bych se rad zeptal kdyz si koupim tu vacku a nacipovanou jednotku a dam si to tam sam, bude to vsechno fungovat, anebo se to potom musi jeste nejak sparovat? Dik
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Honza_t »

Snížit hlavu můžeš (u 50kw o 0,6mm) a fungovat to bude, fungovalo by to i samo, ale pojede to tak o trošku líp. Ta hlava je tak jenom navíc. Ale úprava hlavy od ME je daleko složitější než jen snížení, tam se upravuje tvar spalováků, tvar ventilů, tvar a průměr kanálů, náběhy na vodítka, slícování s potrubím... A ve výsledku když to porovnáš, tak jen sníženou hlavu skoro nepoznáš, ale s hlavou od ME to jede jak úplně jinej motor a to naprosto bez nadsázky ;) Akorát těch 6t už to dávno nestojí, za mě stála ještě asi 8,5t a těď prej 11t :o
MoTO
Příspěvky: 155
Registrován: pát 20. led 2012 17:38:11
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od MoTO »

Ojojooj:D kurna jsem se dival na stranky ME a meli tam cenik bez montaze 7500 za vacku a cip a s hlavou nejakych 14, tak bud je to neaktualizovane anebo pri koupi vseho davaji nejakou slevu
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Honza_t »

Ty jejich stránky jsou ve verzi za Marušky Terušky :D Tím se vůbec neřiď, ceny už jsou Xkrát zvedlý.
MoTO
Příspěvky: 155
Registrován: pát 20. led 2012 17:38:11
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od MoTO »

toz to si me teda moc nepotesil :// :D napisu email, uvidime co odepisou :)
Misiak50011
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08. zář 2017 16:16:08
Bydliště: Lipany
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Misiak50011 »

Zdravím klubáci :) Dnes sa mi podarilo z feldy na vrakaci vykuchat Riadiacu Jednotku 50 KW upravenú od Cimbu. Prehodil som ju do mojej feldy ktorá je originál 40 kW. Auto chytilo na brnk akurát má trápi to, že auto občas samovoľne zvyšuje otáčky.
Moja otázka znie či stačí cez diagnostiku vyresetovať škrtiacu klapku alebo pripadne hľadať chybu niekde inde ? Za odpoveď vopred ďakujem :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od 103457 »

Asi bych řekl, že chyba bude u tebe. Když máš 40kW a dáš tam 50kW jednotku, byť čipnutou, tak těch 50kW stejně nebudeš mít. Takže je to naprosto zbytečný. Navíc spousta tuzerů si jen koupila nálepku, nalepila na řj. a na srazech dělala ramena.
Misiak50011
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08. zář 2017 16:16:08
Bydliště: Lipany
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Misiak50011 »

Mám tam známeho a povedal že felda išla velmi slušne navyše mala aj nejaké športové doplnky ktoré vyzerali byť ako z výroby alebo od dealera (plastové kryty prahov aj blatníkov, strieška na 5 dverách všetko vo farbe auta, karbónové odnímateľné polepy B stĺpikov, kľučiek dverí, chrómované zrkadlá.
Navyše okrem nálepky na RJ aj na testovacej jazde som zistil že maximálne otáčky sa posunuli na 6500.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Rob »

50 kW jednotka do 40 kW Felicie nepatří. Ať je od cimbu nebo originál. 40 kW motor má jinou vačku a písty, takže s 50 kW jednotkou pojede z principu nedokonale. Nehledě na to že motor ti nepodekuje. Jestli máš svoje auto rád, vrať tam původní 40kW jednotku nebo sežeň čipovanou 40kW, které cimbu také upravoval.
Misiak50011
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08. zář 2017 16:16:08
Bydliště: Lipany
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip-tuning 1.3 MPi

Příspěvek od Misiak50011 »

Tak teda dobre. Ďakujem za rady
Odpovědět