Chip-tuning 1.3 MPi

Simos 2P
135M, 136M
Návštěvník

Re: Cimbu

Příspěvek od Návštěvník »

dotaz pro ty kdo mají MPI...taky máte pocit, že nejlíp auto reaguje na plyn prvních několik cm sešlápnutí plynu (od prodlevy reakce na plyn)? tak od půlky plynu když sešlápnu až na podlahu tak je tam ohromná díra...
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od jirkaf »

To jsem nikdy nepozoroval
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od 00Inferno00 »

Mam seriovou 1.3mpi 50kw a taky sem to nikdy nepozoroval, spis bych rekl, ze ve vyssich otackach jde pekne za plynem az na podlahu :twisted:
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...

VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
smazany clen - FK

Re: Cimbu

Příspěvek od smazany clen - FK »

Mě nejlíp jede auto okolo 4000 nahoru(je tam vrchol kroutáku) a pak to trošičku de dolu. Plyn mi reaguje nejlíp v rozmezí za půlkou až úplně sešláplý. Jinak pánové ted jsem počítal kolik jsem najel za 200 Kč po Praze a spotřeba je na 10,5l/100km. Bylo to popojíždění a studené starty. tak asi tak.
Návštěvník

Re: Cimbu

Příspěvek od Návštěvník »

ve vyšších otáčkách to je jasný, to mě taky ale ve středních a nižších otáčkách se mi zdá že auto zrychluje stejně když mám plyn tak do půlky sešláplej jako když je až na podlahu...btw mám asi 5t km zpět měněnou novou klapku
mr.Freak - FK

Re: Cimbu

Příspěvek od mr.Freak - FK »

btw Cimbu se mi zdá hotovej kouzelník když čipem za 3500 udělá 61 a půl kw :D co teprv kdyby dělal vačky, to by už bylo "dělo" :D :D
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od mause »

Návštěvník píše:dotaz pro ty kdo mají MPI...taky máte pocit, že nejlíp auto reaguje na plyn prvních několik cm sešlápnutí plynu (od prodlevy reakce na plyn)? tak od půlky plynu když sešlápnu až na podlahu tak je tam ohromná díra...


Tak mě se zdá že nejlépe reaguje tak v 1. třetině...a až nad 3000 otáček jde za plynem až na podlahu... Budu dávat chip tak pak povím co se změnilo...
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
mr.Freak - FK

Re: Cimbu

Příspěvek od mr.Freak - FK »

jo tohle presne podobny sem mel na mysli....ze do 3000 je fakt nesmysl davat plyn na podlahu kdyz to jede uplne stejne jako s tretinou plynu a pak ve vetsich otackach uz to je lepsi s plynem dole
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 21. pro 2008 11:43:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace
Ksanda
Příspěvky: 114
Registrován: pát 09. kvě 2008 15:30:48
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od Ksanda »

No me auto jezdilo tak na ctvrt plynu a jak jsem dal zbytek tak to jelo stejne MPI 50kw , ted mam chip od cimbu a dela to temer to same, pul plynu jede lepe jak na plny plyn i v otackach... akorat se mi zvedne okmazita spotreba podle palubaku, ale mozna ze je chyba nekde jinde...
1.3MPI Hlava, vacka, jednotka = M-E
http://www.youtube.com/watch?v=MBOo6SJHLN0
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od Mexikan »

Někdo tu nadával na Bit Power. Má s ním někdo zkušenosti? Podělte se.
Ideální by byl asi ten ME+vačka+hlava. Stačí jim tam poslat tu hlavu, ŘJ, a vačku, nebo chtějí celý motor / auto ??
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od Vici »

bud se s nima domluvis jen ze posles dily a nebo tam nechas cele auto
staci tam zavolat a domluvit se ;)
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Hopity - FK

Re: Cimbu

Příspěvek od Hopity - FK »

A jak to dělají z vačkou? Nevíte jestli by ji poslali třeba poštou? A hlavně jestli ji dělaji i pro Bmm, na jejich stránkách se toho moc dozvědět nedá. A volat jim jen kvuli informacím nemá smysl, když to tady na fóru máte skoro všichni. díkes
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od jirkaf »

Normálně tam zavolej ... aspoň budeš mít informace přímo od nich né. Budou rádi za každej kšeft ;)
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Cimbu

Příspěvek od favo »

Jirko rádi za každý kšeft ? :shock: rok a půl jsem z nich lámal svody a mám hovno takže zase tak horký to nebude.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Ksanda
Příspěvky: 114
Registrován: pát 09. kvě 2008 15:30:48
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od Ksanda »

Mam chip od cimbu, dneska jsem psal cimbu na vacku a bylo mi zdeleno, ze stoji 4500,- a ze to bude mit 68 kw a 132nm . Nemate s tim nejake zkusenosti, na 1.3 MPI se mi to zda trosku moc jen cipem a vackou...Ptal jsem se na casovani a zdvihy ventilu a bylo zdeleno, ze to je jejich a az si ji koupim ze si to muzu zmerit... Budu rad za kazdy prispevek.... piste co si o tom myslite ...
1.3MPI Hlava, vacka, jednotka = M-E
http://www.youtube.com/watch?v=MBOo6SJHLN0
mr.Freak - FK

Re: Cimbu

Příspěvek od mr.Freak - FK »

na 1.3 by to byl hodně slušnej výkon, ale myslím, že tohohle čísla jen vačkou a čipem snad není možný dosáhnout....to je skoro o třetinu větši krouťák...když v ME sou profíci a myslím že to udělají kvalitněji a jejich čísla nejsou tak nadhodnocený :)
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 21. pro 2008 11:41:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od Vici »

krom toho cimbu myslim stejne bere vacky od motor-excelu :lol:
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Ksanda
Příspěvky: 114
Registrován: pát 09. kvě 2008 15:30:48
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od Ksanda »

Je to mozne, ale 68kw a 132 nm.... to je strasne moc jen cipem a vackou-----
1.3MPI Hlava, vacka, jednotka = M-E
http://www.youtube.com/watch?v=MBOo6SJHLN0
bitmap - FK

Re: Cimbu

Příspěvek od bitmap - FK »

Sakra, tolik snad nemam ani ja, a to mam objem 1,4 a upraveno vse krome vyfuku.
Ze ja nevzal jen vacku a chip od Cimbu, takovejch penez jsem mohl usetrit a vysledek by byl stejnej :lol:
Ksanda
Příspěvky: 114
Registrován: pát 09. kvě 2008 15:30:48
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od Ksanda »

Podle me totalni blbost ... ASi je cimbu kouzelnik ....
1.3MPI Hlava, vacka, jednotka = M-E
http://www.youtube.com/watch?v=MBOo6SJHLN0
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Cimbu

Příspěvek od favo »

bitmap nestraš já mám to samý co ty kromě hlavy od ME jak koukám z fotky u tvého nicku a do teď jsem věřil že tam mám víc než jen 68 kw a 132 Nm :D
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
bitmap - FK

Re: Cimbu

Příspěvek od bitmap - FK »

favo: radsi ty svoje odhady drzim pri zemi, protoze se mi porad zda, ze to nejak nejede :D
Az na jare dokoncim vyfuk a sani, zajedu pak na brzdu a uvidi se, co v tom prckovi hlinikovym vezi :)
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od Dedla »

Ksanda píše:Podle me totalni blbost ... ASi je cimbu kouzelnik ....

To by nedokázal ani David Copperfield ! :)
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od Dedla »

Máš to tady v tomto tématu v grafu na první stránce - jako "zelený mužík" bys to měl vědět kde hledat... :lol: Rejpnout si musim.
Vlastně tam máš o něco míň,havně se okrádáš o nějaký ten Nm,díky menšímu kompresnímu poměru který má verze 40kW.
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
mr.Freak - FK

Re: Cimbu

Příspěvek od mr.Freak - FK »

jedna otázečka...je možné nechat při vačce od ME standardní otáčky volnoběhu, nebo musí být nutně zvýšeny? někde na youtube sem viděl video s ostrou vačkou a na volnoběh to mělo takovej osklivej nepravidelnej chod :?
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od jirkaf »

S vackou od ME se otacky nezmění.
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Návštěvník

Re: Cimbu

Příspěvek od Návštěvník »

pro někoho možná hloupý dotaz ale když mám fakt moc dobře zajetou feldu a dopřejí jí vačku a chip, přilepším si jenom nebo na tom můžu i něco ztratit...jde mi o to když se řekne "dobře zajetý motor" co všechno je tam vlastně tak "dobře zajetý" a jestli to souvisí i nějak s touhle úpravou
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cimbu

Příspěvek od Dedla »

Vhodně zvolenou vačkou + tzv. chipem se rozhodně pouze přilepší.
"dobře zajetý motor" - to není na škodu,jedině dobře.
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
smazany clen - FK

Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahoj,

hledal jsem tu příspěvky ohledně chiptuningu ale nikde jsem nenašel přesně to co jsem potřeboval zjistit, ale i tak připadně promiňte pokud náhodou spammuju.

Zajímalo by mě jaký chip tuning je nejvhodnější pro 1.3 MPi r. 97 ne combi? Najeto 23 tisíc km.

Nejde mi o drastické zvýšení výkonu na úkor brzkého oddělání motoru ale spíše mi de o "bezpečnější" vylepšení jízdy. Vím že tu je známý poměrně CIMBU ale taky jsem se o něm dočet, že zrovna neni spolehlivý atd. Názory na něj jsou tak 50 na 50.

Dále mě zajímá co si myslíte o AutoChip www.autochip.cz vystupují celkem profesionálně ale nikde jsem o nich nenašel žádné povídání.

A pak je tu ještě motor exel ale ty bych zrovna moc nechtěl.

Jo a taky jedna podstatná věc, nechci měnit ŘJ chci jí přeflashnout což u cimbu asi jentak nehrozí co jsem četl.

Díky za pomoc.
smazany clen - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od smazany clen - FK »

00Inferno00 píše:http://www.motor-excel.cz/


jn, o tom vím, ale tam mění i tu vačku atd... Já jak jsem řek tak bych radši chtěl jen přečipovat ŘJ. Chci zachovat co nejvíce z originálu.

A co si myslíte tady o tom AutoChipu?
smazany clen - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od smazany clen - FK »

emilio52 píše:tady toho je taky dost . v pravo nahoře je okénko Hledej stačí zadat chip
viewtopic.php?f=56&t=4806&p=111611&hilit=chip#p111611


Tohle jsem četl před dvouma dnama, neboj tyhle fóra znám moc dobře a vim kde je hledání atd. De mi o to že tu nikde nevidím názory na autochip.
smazany clen - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jo jo 23 tisíc... hezky garážovaná pravidelně leštěná jemný optický tuning, kvalitní muzika od pioneer všechno s atestem. Nemam jí na blbnutí, či trapný tuning machrování je to prostě takovej miláček, kterýho si hýčkám a chci ho tenhle rok dodělat.. koupit mu konečně litý kola atd..

Právě mě se ten AutoChip celkem líbí s jejich profi přístupem ale otázkou je zdali tomu tak je doopravdy. Jak jsem řekl, nejde mi o to trhat asfalt ale zlepší jízdní vlastnosti ;)

Btw, zkuste někdo mrknout prosím sem:
http://www.autochip.cz/?p=p_133&sName=felicia

Co si o tom myslíte? Navíc když kouknete na ceník.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 11. led 2009 21:09:44, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
smazany clen - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od smazany clen - FK »

kejzi1 píše:Tak nám ji taky představ ;)


Až na jaře až jí umyju, špinavou bych si jí nedovolil ;)

Radek1: Netuším, proto se ptám ;)

BTW.: nevíte někde kde by se dali ještě sehnat počítače TC-6P? Existuje už nějaká jiná varianta?
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Dedla »

scomputers:
Dobře udělaný tzv. čiptuning ti na sériovém motoru nic na max výkonu nepřidá,ale je fakt,že se s tím líp jede.
Klidně si to ověř a změř a to PŘED a PO úpravě někde na nějaké vácové "brzdě".
Jednotka 1.3 MPI se flashovat nedá,ale dá se upravit ta tvoje původní/originální...
Jestliže fakt toužíš po nějakém přínos výkonu,doporučuju kombinaci pouze s optimální vačkovou hřídelí.
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
smazany clen - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od smazany clen - FK »

Mě je právě blbý to upravovat víc co se motoru týče když má najeto pouhých 23... proto mám chuť vyzkoušet firmu AutoChip.
Naposledy upravil(a) Maty dne ned 11. led 2009 22:59:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Snehulak - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Snehulak - FK »

jestli chceš jak píšeš "zlepšit jízdní vlastnosti" tak tam dej chip s vačicí od Motor-excel a k tomu svody. trhat asfalt to nebude nikdy přeci je to jen 1,3 ;)

a to že tu každý říká ME je proto, že jsou s tím všichni spokojený a vše funguje tak jak má. a myslím že i ME dělá jen "chip" bez vačky co Dedla?
Proč zkoušet něco jinýho a zbytečně vyhazovat prachy, když tohle je odzkoušené spousty lidma ;) a funguje to
smazany clen - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já se ME v žádném případě nebráním, na ně jsem slyšel jen chválu, bránim se vačce :) Pokud by udělali jen chip bylo by to dobrý.
Naposledy upravil(a) Maty dne pon 12. led 2009 10:03:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od favo »

Musíš si nejdřív říct co doopravdy chceš. Pokud chceš zvyšovat výkon motoru aby auto jelo o poznání líp tak se zásahu do motoru nevyhneš, prostě to jinak nejde. Pokud chceš jen zlepšit reakci na plyn a mít lepší průběh točivého momentu tak potom čip ale jedině od Cimbu. Znám spoustu kamarádů co si říkali že Cimbu má každý a že je drahý a že nic moc nepřidá a podobný keci , ale čipem výkon nikdy nenaženeš, prostě to nejde a věř mi že jsem si vším prošel na vlastní kůži a mám v autě nasypaných dost peněz abych už poznal co funguje a jak a co ne. Pokud Ti někdo slibuje výkon pomocí čipu u atmosférického motoru potom lže a snaží se tě jen okrást. Čip Cimbu tu všichni doporučují proto, že funguje a je ověřený praxí. Pokud chceš zkusit něco nového tak ti to nikdo rozmlouvat nebude ale věř že přístup může být od prodejce jaký chce ale ve finále je důležitý jak to auto pojede a zda to za ty prachy stálo. Jeden můj kamarád si taky nechal udělat super čip za super peníze ale na volnoběh mu z výfuku stříkal nespálený benzín , a při překročení 5700 ot/min mu zhasnul motor a nenaskočil dokud se otáčky nesnížili na 4500 ot/min a takový problémy měl pořád , firma to řešila tak dlouho dokud se rádoby čiptuner nezabil ve své feldě cestou po dálnici. Abych ti dal brouka do hlavy tak zkus popřemýšlet proč každá firma u svého čipu uvádí parametry před a po a parametr před je nachlup stejný jako udával výrobce v prospektech a né skutečné hodnoty které na motoru naměřil. Víš proč ? protože každý motor je ojedinělý a každý motor vykazuje jiný výkon , záleží na zajetí stavu , údržbě a podobně. Takže skutečnost je taková že průměrná felda 1.3 MPi 50kw má ve skutečnosti 55-58kw. Mimochodem firma autočip nebo jak se jmenuje uvádí že felda před úpravou měla 100Nm krouťák ale ve skutečnosti má MPi 107 Nm.
Co se týká vačky tak od firmy ME funguje a neboj žádného dravce to z feldy neudělá a životnost motoru se taky nesníží ale auto jede mnohem lépe a výměna vačky ve feldě 1.3 je jednoduchá záležitost a na kliku písty a podobně se šahat vůbec nemusí dokonce ani hlava nemusí dolů takže zničení motoru se bát nemusíš, pokud to nebude dělat nějaký patlal.
Takže na závěr pokud se ti ta tvoje vyhlídnutá firma líbí tak to zkus a potom se snáma můžeš podělit o dojmy ale doporučil bych ti si po výměně softu zajet na emise a nechat si je zkontrolovat dřív než třeba upečeš katalizátor v horším případě celý auto. No a pokud budeš sklamaný tak počítej stím, že ti tu potom spousta lidí napíše "My Ti to říkali"
Pokud chceš vědět co všechno se dá s tvým motorem udělat , tak koukni na můj profil a věř že ani jedna úprava neovlivní negativně nijak životnost motoru možná spíš naopak. ;)
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od favo »

scomputers píše:Já se ME v žádném případě nebráním, na ně jsem slyšel jen chválu, bránim se vačce :) Pokud by udělali jen chip bylo by to dobrý.


Jen čip od ME nemá cenu , jejich čip jedině v kombinaci s jejich vačkou.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Dedla »

Neříkám,že nějaký čip ME,nebo nějaký jiný (jsou jich určitě stovky) nemá cenu/smysl,ale říkám pouze pravdu,že to nepřidá na výkonu a točivém momentu téměř nic,proto ho samostatně raději nikomu nenabízím. ;)
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Bolthorn - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Bolthorn - FK »

favo: proč má Cimbu na svých stránkách údaje o tom, kolik má motor před a po načipováním? taky se mi to zdá jako reklamní tah.. sám si napsal že 50kw může mít ve skutečnosti 58kw, a na stránkách Cimbu se přesně s tímhle setkáš.. nechci nikomu lézt do prdele, ale jediná solidní firma se mi v tomhle zdá ME, protože ta nehraje na tyhlety propagační kecy...
smazany clen - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od smazany clen - FK »

Díky všem za rady.

Jelikož sem se chtěl zeptat někoho i na živo, tak jsem se zeptal asi nejpovolanějšího člověka. Mám známýho co jezdí závody do vrchu a i rallye s Feldou. Má jí z roku 94 nebo tak nějak a řikal že si nechal udělat chip od sportmotoru. Sice taky rozhodně řiká že to nepřidalo to co píšou ale jede to o poznání líp. Každou změnu v autě zkouší na jednom svém úseku. Jelikož to je zkušený motorista co se aut týče tak mu docela věřím. Jinak technik sportmotoru má prej čisté ruce a hadr takže mě ujistil že se nemusim bát ani v tomhle směru :D http://www.sportmotor.cz/
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od kejzi1 »

Bez vačice to nemá cenu.Díky za motor excel ;)
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od favo »

Víš jak se tady říká firmě sportmotor ? :lol: :lol: :lol: ani se neptej , jo a felda model 94´ je kravina ale jinak pohoda.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Snehulak - FK

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Snehulak - FK »

sprasmotor, nepletu-li se
pet16

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od pet16 »

Za tu cenu je čip jen vyhozený prachy. Nezlobte se, ale dát 6 táců za to, že to jde líp za plynem, ale při předjíždění doopravdy žádný polepšení ??? Dřív jsem jezdíval přes zimu v botách s podpatkem. Když jsem na jaře skočil do tenisek, tak auto pěkně ožilo :-) Mimochodem ME byla jediná firma (v Praze a okolí), kde mi řekli na rovinu jakej nárust můžu po úpravě očekávat. Všude jinde jen mlžili a nakonec nechtěli garantovat ani jejich udávaný výkon po úpravě (natož u nárustu).
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Kova »

zdarec máte někdo skušenost s ABW ? http://www.abw-tuning.cz/index2.html díky
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Kova »

no to sem čet taky a co názor na jajich čipování ? máte to někdo ? :?: :?:
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Zdenda19895 »

Pokud jen čipem přidají Feldě 27kW, tak jsou velcí kouzelníci a mají nadpřirozené schopnosti. :shock: :o :roll:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning pro 1.3 MPi r. 97

Příspěvek od Kova »

*) Tato úprava neodpovídá optimalizaci dat. stačí drobet číst :? ? máte to někdo ? :?: :?: nějakou verzi ,díky
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Odpovědět